Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

shaarka
2. dub 2009

ahojte kocky, tak uz patrim k vam. s niektorymi sa uz poznam, s inymi sa zoznamim, ked mozem 😉
sice este cakam na MS (dnes mi bola pichnuta vyvolavacka) a potom zacnem brat clostil. ale iba jednu (!) tabletku denne. nechapem preco.
mala niektora z vas taketo nizke davkovanie? napriklad niektora s PCO? bez menzesu, bez ovulacie, s dlhodobymi problemami? 😀
dakujem za odpovede a dobru nocku 😵

remeli
2. dub 2009

shaarka, ja to je presne moj pripad - a moj graf poznas som mala ovu prvy krat teda som ju vobec necitila ale graf ju zaznacil

remeli
2. dub 2009

tiez som brala len jednu tabletku a prvy cyklus

shaarka
2. dub 2009

remeli, ale ty si brala clositlbegyt???

remeli
2. dub 2009

hej, preco ty mas nieco ine?

shaarka
2. dub 2009

nie nie, len ze to tam nemas zaznacene 🙂

remeli
2. dub 2009

v grafe?? no ja som v nom iba zaciatocnik tak tamm toho az tak neviem zaznacovat vzdy tam dam len teplotu

shaarka
2. dub 2009

tak to jak si zaznacujes teplotu, tak sa prekliknes do inej zalozky (Secondary, Tests, Specific, Meds, Custom, Appointments) a v zalozke Meds si zaznacis Clomid. 🙂

inak mna pri tom tvojom grafe napadlo, ze ci si nemala ovulku az 17.DC (i ked to zvysenie teploty na 14. - 16.DC je tam zvlastne)... nepila si alkohol? alebo mozno ci si nebola pred meranim na wc, alebooo ci si sa nahodou v noci nebudila. vsetko toto zvysuje teplotu (u mna velmi). 😒

remeli
2. dub 2009

no tak na ten 17 DC by som to typla aj ja lebo v tedy ma bolele v podbrusku ale zase sa mi to nezda ze by do vtedy vydrsal folik, lebo den pred zvysenim teploty som bola u dr. a folik bol 18 mm a hned na druhy den rano prudko vzrastla

mannerka
2. dub 2009

ahojte baby 😉

remeli
stale bojujes s vyssou teplotkou a test nic? 😕 Nieco z toho by sa uz mohlo uvedomit 😉 😀
Verim,ze to bude ten testik 😉

shaarka
vitaj medzi nami clostilkami 😉
ja tiez beriem po jednej tabletke, hoci MS mavam, ovulku som este nemala ...asi nikdy 😒
ale clostil mi zabera aspon na rast folikov, este cakame kedy aj prasknu..

shaarka
2. dub 2009

mannerka, a pregnyl nic???

remeli - tak co ja viem... snazim sa kombinovat. ak ti mal prasknut ten 18mm folik, tak to je dost skoro. ale mohol. ale co ked ti potom dorastol za par dni este aj dalsi a praskol ten? aj to moze byt... a ten, co praskol na 17.DC bol ten pravy, ovulacny... tak to si 12.DC, ze? uz netestujes?
a co ten sexik, keksik? ukaz, aspon na chvilku. ak si teda zapisujes.

remeli
2. dub 2009

pockaj, idem to tam skusit zapisat

shaarka
2. dub 2009

mannerka, merias si aj BT?
a zabudla som napisat, ze dakujem za privitanie 🙂

remeli
2. dub 2009

shaarka: napisala som ti IP

mannerka
2. dub 2009

shaarka
moj Dr mi ten Pregnyl nechce pichnut, chce tym clostilom nastimulovat vajecniky tak, aby praskli foliky aj sami. Chce mi nastartovat cyklus, aby uz ovu chodila sama.
Buduci mesiac mam posledny-treti krat clostil a ak to nezaberie, posielama do CARu .
Ten Pregnyl stale prehodnocujem, ze ci ho budem nutit 😀

Inak, podla mna je dobre ze u teba tvoj Dr zacal na 1 tabletke, ak to nebude zaberat, zvysi ti davku urcite.
Ja tiez velmi dobre reagujem na tuto nizku davku (foliky narastli 1.cyklus na 28mm a 2.cyklus-pomalsi vajecnik na 21mm) 😉

remeli
2. dub 2009

ani mne moj dr. nepychol pregnyl

mannerka
2. dub 2009

shaarka
meriam a to je ta haluz, ze to este aj v grafe vyzera aj na ovulku 😕
Ale realne podla folikulometrie nie je, tie folikuly rastu, ale v den predpokladanej ovulky zastavia a zacnu sa zmensovat 😠 az sa vstrebaju 😒
Ale aj HP mam OK (iba LH hormon mam nizsi - ale stale v hranici), nerozumiem tomu....

Kolko uz riesis svoj cyklus ty ? 😀

remeli
2. dub 2009

mannerka mne brali krv do 7 skumaviek a dr. mi nepovedal ake su vysledky cize nai kolko ktoreho hormonu mam 😒

mannerka
2. dub 2009

remeli,
ako to ze ti Dr nepovedal vysledky? 😕
Aj si sa pytala, ze co zistil?
Inak mne pri HP brali krv tri krat, vzdy inej faze cyklu a vysledky mi dal az po poslednom odbere..

remeli
2. dub 2009

no on povedal tak vysledky mame a tie su fajn, to je cele.. potom mi spravil folikulometriu a poslal nas na geneticke vysetrenie ale tam sme este neboli bo tam mali dovolenku ci co...

shaarka
2. dub 2009

mannerka,
ze zmensuju sa az sa vstrebu??? tak to som este nepocula.
a zas ked sa ti zvysi teplota, tak za to moze len a len prasknuty folikul a zlte teliesko, ktore vyraba progesteron. takze dost pochybujem, ze po zvyseni teploty k ovu nedoslo.

a okrem toho - vsade sa pise, ze BT je jedinym dokazom, ze k ovu doslo... teda okrem odberu krvi a urceniu hladiny progesteronu. tak. 😀

mannerka
2. dub 2009

remeli
ak povedal, ze vysledky su OK, tak to je dobre nie? 🙂
Mne tiez povedal, ze vsetko je OK len ten LH hormon je nizsi...
ako sa inak citis?

remeli
2. dub 2009

no dnes ma zacali boliet krize a citim si ako keby som mala dostat kazdu chvilu ms

mannerka
2. dub 2009

shaarka,
nuz uz treti mesiac som na UTZ videla to iste, folikul rastol (11DC,14DC) a potom sa zmensoval (16DC,17DC)...
Ved ked ma na 15DC 21mm a 17DC 18mm, tak prasknut nemohol...
Je tiez pravda, ze zvysenie teploty minuly mesiac bolo po "akoze ovu" iba male..takze fakti neviem.
Tento mesiac mi teploty skacu krizom krazom - kuk graf

http://www.fertilityfriend.com/home/259065

Tiez som riesila, ze ako je to mozne, lebo viem ze progesteron vylucuje zlte teliesko...
Ten Dr robi folikulometrie kazdy den x pacientkam a hadam vie, ako vyzera prasknuty folikul 😅

remeli
2. dub 2009

😅 fakt ti skace akosi divoko

mannerka
2. dub 2009

remeli
kedy planujes vybehnut k Dr?

shaarka
a inak k tomu Pregnylu mi moj Dr povedal, ze to mi mozu pichnut iba vCARe, ze on nie.. 😕
Baby mi tu pisali, ze je to hlupost, niektorym v pohode predpisal a pichol Pregnyl ich normalny gynekolog...Ja sa v tom nevyznam, kazdy lekar to riesi inak ☹

shaarka
2. dub 2009
remeli
2. dub 2009

mannerka: no ja mam dr. daleko tak az ked mi tesst ukaze // teda dufam ale mam prist po vynechani alebo po ms. a to by som isla az na meranie foliku

remeli
2. dub 2009

shaarka: :( tiez to mas vseliake.. preco nie su tvoje ciary cele??

mannerka
2. dub 2009

shaari
teda, to uz ani ako graf nevyzera 😀 😀 😉 Mas tie teploty teda ozaj zaujimave...
Ale nie, kolko uz riesis PCO? A ty nemerias kazdy den?