Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

jaspina
27. črc 2009

kkami, tak to budu držet palce, aby našli příčinu, odstranili ji a tys byla maminka 😉 Mě minule na UTZ řekli, že ty vaječníky mám jakoby utlumené a proto nereagují. Četle jsem , že se to stává někdy po dlouhodobém užívání HA a trvá někdy dost dlouho, než si vaječníky znova uvědomí, že mají něco dělat.. Prostě se po nich roky nic nechce, tak zleniví.. No a já HA brala 10 let ☹ Ale to ti nikdy dopředu neřeknou 😝

kkamca
27. črc 2009

jaspina:noo to si jí brala dost dlouho..já brala před malym asi rok..pak jsem vysadila a po 2 letech byl Vilémek..Po porodu sem jí zas chvíly brala asi rok a půl a od té doby nic.. ☹Přitom říkaj že právě po HA jde otěhotnět rychle..Asi jak u koho

eirin
27. črc 2009

Já myslím, že jsem ovulovala dva cykly po vysazení HA (podle teplot), ale od té doby nic (tj. už přes půl roku). HA jsem brala necelý rok a už ji nikdy brát nechci.

kkamca
27. črc 2009

eirin:a po clostilu ovuluješ?

eirin
27. črc 2009

Kkamca: Právěže ne, respektive první cyklus nic, tento zatím taky nic (a nemyslím si, že bduu, břicho mě nebolí, žádné slibné známky na sobě nepozoruji).

jaspina
27. črc 2009

Já jsem ji brala dlouho, protože od puberty mi MS sama od sebe nechodila leda s Proverou, tak při HA jsem to měla jak hodinky, tak jsem byla spokojená - navíc krásně čistila pleť - no teď už tak spokojená nejsem 😒

kkamca
27. črc 2009

eirin:to je taky divný..I když oni řikaj že 1 cyklus nemusíš reagovat,ale pak už by jsi měla..aspon nějaký folikul mít.Já měla po clostilu akorát 1 folikul.A ovulka podle teploty a testů asi byla..

kkamca
27. črc 2009

Jaspino je pravda že já měla taky po Ha MS ukázkovou--Za to bez ní mrcha chodí jak chce.A navíc jsem po HA ukrutně přibrala. 😒

eirin
27. črc 2009

Kkamca: Mám PCO, tak třeba i proto ta reakce není taková, jakou bych ráda. Dle své endokrinoložky mě zřejmě čeká stimulace injekcema v CAR, tak uvidím, co dnes řekne gyndr.

jaspina
27. črc 2009

Tak to mě teda břicho bolelo a folíky byly na obou stranách - ale drobné.. Jenže tak to bylo i bez Clsotilu..

kkamca
27. črc 2009

Jaspi já se dozvím víc zítra jestli bez clostilu něco bude 😠

jaspina
27. črc 2009

kkami já se taky zítra dozvím víc - budu volat k doktorce, že folíci nebyly, tak uvidíme co navrhne. Ale myslím, že zvedne dávku. Já jsem včera byla u kámošky, co je v 6tém měsíci a ukazovala mi všechny ty pidivěcičky..No nádhera - i když to člověka vždycky malinko rozesmutní že? 😔

eirin
27. črc 2009

Jaspi, a kolik jsi teď brala?

jaspina
27. črc 2009

Já jsem měla jen 3-5DC 1x, takže 3 tabletky na celý měsíc...

kkamca
27. črc 2009

jaspi to si brala málo..já brala 1.cyklus 2 denně--na 5 dní.a druhý cyklus 1 tabletu na 5 dní

MĚ UŽ SNAD ROZESMUTNÍ I POHLED NA TĚHULKU o věcičkách nemluvě.Pro mě je to takové nepříjemné

eirin
27. črc 2009

Kkamca, mám to stejně (s tím pohledem na těhulku).
Jaspi, zajímalo by mě, co tvou dr. vedlo právě k tomuto dávkování.

jaspina
27. črc 2009

Eirin - to by mě zajímalo taky..Možná si říkala, že když se mi folíky dělají sami, ale malé, že mi toho bude stačit málo - jen aby dorostly a nechtěla mě přestimulovat.. Ale schválně jsem tam tehdy volala jestli to není omyl a sestřička říkala, že doktorka to tak dává..
Mě taky vždycky dostane, když někdo z okolí oznámí, že je těhu.. Pak si připadám jako sobec, že se nedovedu upřímně radovat, ale nemůžu si pomoct. S tou holkou co jsem tam byla včera jsme si to plánovaly, jak budem těhulit najednou - no tak mě předběhla. I když z ní radost mám - je to sousedka, tak budu za malým chodit a chytat mustr 🙂

kkamca
27. črc 2009

jaspi..tak ten druhý odstavec si napsala přesně..stejné pocity mám i já 😔

jaspina
27. črc 2009

Kkami je to určitě normální - prostě když se člověku něco nedaří a moc by si to přál a najednou ti někdo s rozzářeným obličejem vypráví, že mu se to povedlo.. Není snadné se radovat s nima a necítit smutek nebo závist..

eirin
27. črc 2009

Tak jsem zpět od dr.. na utz folikul 12 mm (ve čtvrtek tam nebylo vůbec nic). Dr vypadala vcelku překvapená, že něco našla 😀 Tak tam jdu zase v pátek, aby se zkontrolovalo, jestli roste.

domika9
27. črc 2009

jaspina prečo mysliš že by za 3-4 dni nestihli dorásť ja som bola par mesiacov dozadu na utz a nič tam nebolo ani naznak že by niečo malo narasť a o týžden taky fešak tam - folikul jak svet tak aj teraz si hovorím že ved možno koncom týždna (kedže si ma pozval na kontrolne sono ) tam niečo bude ved ja dam vedieť či narastol alebo nie 😉

domika9
27. črc 2009

jaspina vieš ako to myslím ved ked maš folikul napr 1cm a ostatne nejake menšie tak čo potom o par dni vždy je len 1cm velky ? a ostatne tiež dalej nerastu ? alebo prasknu take maličke ? ved možno ti rastu pomalšie tym padom maš aj neskor ovulaciu (ak maš ) ved možno by ti pomohol duphostan a bolo by to ok. nebrala si ho ešte ?

a1211
27. črc 2009

ahoj holky, tak vám musím zklamaně říct, že ovu zase nebyla, ani Pregnyl nezabral:(folík byl ale nepraskl

kkamca
27. črc 2009

ahoj..alex jak to,?

a1211
27. črc 2009

kami já nevím, fakt už to nechápu kde je problém, myslela jsem, že taková dávka určitě folík praskne a nepomohlo to, asi se na to¨vykašlu další měsíc všechno vysadím, jsem zklamaná

kkamca
27. črc 2009

alex věřím..ty si brala kolik clostilu-2 denně?a pregnyl nepomohl jo?a to nešlo dát vyšší dávku?

a1211
27. črc 2009

jo 2tabl.denně a pregnyl jsem měla 10000, což už víc nejde:(normálně se dává jen 5000 a max.je těch 10tisíc. Takže další měsíc by byl stejný, takové mega dávky a nic z toho, nevím asi toho na chvíli zase nechám, a jak to vypadá s tebou tento měsíc?

kkamca
27. črc 2009

alex já nevim..dnes jsem 13 dc ovu test-se rýsuje slabá čárečka..takže zatim negativ.A nebo sem to projela nevim.Jak sem bez clostilu tak nic nepoznám..
Zítra mažu navečer na gyndu na UZ aby mrk jestli bez clostilu --budou folikuly nebo ne.Ale já myslim že ne protože mě nic nepobolívá jak v těch 2 cyklech s clostilem ☹

a1211
27. črc 2009

no jo,ale přece ty dva cykly předtím jsi ovu měla ne?

jaspina
27. črc 2009

Domi já nevím.. podle toho jak říkala jsem pochopila, že když je toho 12 nebo 13DC folík malý - že už nedoroste.. Od 16DC beru Utroš - tak on by to možná zablokoval ne? Někde jsem to četla. Duphaston jsem neměla ale ovulku nemívám - na testu vždy jen jedna / a doktorka mi na UTZ minulý měsíc ještě bez hormonů říkala, že bez šance, že mám sliznici jen 4,2mm a pak se ukázalo, že mám nedostatek Progesteronu. Já přesně nevím jak to může nebo nemůže fungovat, ale OVU test pozitivní nikdy nebyl a bez léků nemám ani MS..
a1211 - je mi to hrozně líto! Co se bude dít dál - navrhl doktor něco? Fakt jsem držela palce.. ☹