Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

simusca
12. srp 2009

Ahojte holky. Môžem sa votrieť medzi vás? 🙂 Tento mesiac som začala s Clostilom (5-9 DC 1 tabletka). 10DC som bola na folikulometrii - cca.9mm folikul jeden vpravo a jeden vľavo. 13DC vľavo mal už 16mm, vpravo nič a dnes 15DC mal ten vľavo len 16,5-17mm. Stalo sa niektorej z vás, že sa ten rast jednoducho zastavil,resp.tak rapídne spomalil? Mám ísť na folikulometriou ešte v piatok (17DC), ale že to vyzerá na perzistujúci folikul - neviete náhodou niekto, čo to znamená? Ak by aj nastala ovulácia, bude vajko v poriadku? Všade čítam, že rast je cca.1-2mm za deň a mne folikul narástol o cca.1mm za 2 dni, čo je nic-moc... 😖

marrsee
12. srp 2009

tak tomuhle já moc nerozumím, já byla dnes a folikul v pravo mám 13-14mm a levej 12mm a mám 12DC

simusca
12. srp 2009

No, ja som bola z toho trocha vykoľajená, že som zabudla lekára spýtať, čo to vlastne znamená. Koľký cyklus berieš clostil a koľko tabletiek?

jane86
12. srp 2009

simusca: Zkus se zeptat doktora ten ti poradí nejlépe....

jaspina
12. srp 2009

Tak přesně tohoto se bojím. Moje doktorka má dovolenou a já jdu na folikulometrii jen na UTZ pracoviště v nemocnici, kde to udělají, ale nic k tomu neřeknou. A dělají to jen v úterý - to budu 12DC, takže se nedozvím, jestli dorostou.. Ani nevím kolik by ten 12DC měla být míra.. ☹

simusca
12. srp 2009

Ach jo, to som celá ja... ☹ Vždy ma napadne milión otázok, až za mnou doktor zavrie dvere ordinácie. No budem musieť vydržať do piatka.

marrsee
12. srp 2009

jo tak to jsme na tom stejně, taky nejvíc otázek mě napadne až potom
já byla taky 12DC a jdu zase 19DC tak uvidíme co mi zase řekne MUDR.

marrsee
12. srp 2009

jinak já mám ovulaci tak 15-18DC

simusca
12. srp 2009

Mne lekár predpísal Clostil potom, čo som mu povedala, že s najväčšou pravdepodobnosťou nemám ovuláciu, lebo čo som minulý rok vysadila HAK som mala normálny menzes len 1x a inak frčím na Duphastone. Skúšam aj merať BT a práve podľa nej sa mi zdá, že vôbec neovulujem. Len raz pri UTZ mi doki povedal, že mám folikulárnu cystu (čo bol náznak, že mi folikul zrejme rastie), ale tá mi našťastie v ďalšom cykle už zmizla. Tak som teraz veeeeľmi dúfala, že ten Clostil konečne zaberie - aspoň na tú ovuláciu, keď nie na mimi a ono zase nič... ☹ Mužík už zo mňa bude asi na nervy 🙂 , to zase bude slzavé údolí...

kkamca
12. srp 2009

DOBROU CLOSTILKY

simusca
12. srp 2009

jaspino - ja si myslím, že veľkosť folikulu určitý DC je individuálna, podľa toho, čo som čítala na internete by to malo byť 10DC cca.10mm a potom každý deň +cca. 2mm. Keď som bola 10DC na folikulometrii, tak som nemala ani tých 10mm, ale doki povedal, že to je ešte skoro, že ešte folikul môže dorásť. A za 3 dni bol skutočne narástol o 7 mm a teraz ma zarazilo,že za ďalšie 2 dni narástol len o necelý milimetrík a sa to celé tak pokazilo.

marrsee
12. srp 2009

jo on si asi člověk nevybere, záleží na tělu kdy a jak si řekne...

jaspina
13. srp 2009

Hezké ráno holky 🙂 U mě moc hezké není - celou noc mě bolela hlava, tak jsem si nad ránem musela na to něco dát a teď jsem z toho úplně mimo - jen dát hlavu na stůl a spáááát ☹
Nevíte některá jak je to s Utrogestanem a jeho blokováním ovulky? někde jsem četla, že on ji zablokuje a já ho beru od 16DC - pokud do té doby OVU neproběhne, mám s ním počkat?

jane86
13. srp 2009

jaspi. Já vše beru tak jak mi doktorka řekne. Utroš beru od 17 DC. Ovu bys měla mít tak cca od 12 DC a to by se mělo ztihnout 😀 . Já jsem se dnes moc nevyspala je mi po tom clostilu v noci strašné horko a nemůžu spát. No děs.

kkamca
13. srp 2009

Dobré ráno..Jaspi o utroši i duphastonu jsem to taky četla..že blokují ovuli..Holky radí--nasadit ho až po ovulaci!!!

jaspina
13. srp 2009

Já jsem se taky dnes furt budila a bylo mi horko! 😝 Dělá vám to jen když ho zrovna berete nebo i pak? Já ho včera večer už nebrala a stejně jsem se málem upekla - a taky jsem furt lítala na WC - fakt jsem si připadala jak průtokový ohřívač 😒 Tak s tím Utrošem uvidím - podle toho jak budou vypadat ty folíky na UTZ..

kkamca
13. srp 2009

jane86: Já mám např ovulku kolem 18 dc..ale jsou holky které ji mají i dýl..Měla sem dle mudra brát duphaston jak ty Jaspi..ale nasadila sem ho až po ovulce a nic se tim nezkazilo 😉

jaspina
13. srp 2009

Ještě jsem vám asi zapomněla napsat, že mi šéf dovolil chodit na to pilates 1x týdně od 11 do 12 - v pracovní době 😵 a naddělávat si to nemusím. Takže zato budu v podstatě placená 😉 Kdybych chtěla časteji, tak po práci, ale 1x týdně mám povoleno. To mi fakt udělal šéf radost a ani jsem v to nedoufala!

jane86
13. srp 2009

kkamca: já měla 14 DC folikul 26mm, tak nevím kdy byla přesně ovu????????????????????????

kkamca
13. srp 2009

jane86:od toho je bazální teplota..a ovu testy..aby si vyčíhala ovulku.. 🙂
Já ji bez měření a očurávání testů taky nevychytám-- 😀

jaspina
13. srp 2009

Já neměřím teplotu - ta to jsem zdechlá, ale testy mám - teď mám doma dokonce zásobu asi 20ti 🙂

jane86
13. srp 2009

Já podle ultrazvuku jí mám tak od 12 dne i podle testů ale nevím do kdy trvá....cca????Nemám čas měřit teplotu, určitě né každý den ve stejnou dobu

jaspina
13. srp 2009

Jane já myslím, že jen den nebo dva ne? 😕

kkamca
13. srp 2009

NO řikaj nejvíc 48 h ale jak u koho.. 🙂

jane86
13. srp 2009

No 12 DC mi test ukáže 2 proužky a 14 DC byl folík 26mm, takže když beru utroš od 17 DC tak si myslím, že je to OK

marrsee
13. srp 2009

já co jsem četla tak 1 den před a 2 dny po se může otěhotnět 🙂

jaspina
13. srp 2009

Já včera četla, že se může otěhotnět i když k sexu dojde 5 dní před ovu.. prý ty spemie odpočívají vevnitř a jak dojde k ovu, tak bývají rychlejší než ty čerstvé.. Ale jak u koho..

kkamca
13. srp 2009

přesně..taky jsem otom četla Jaspi..ale na netu včera zrovna 🙂

marrsee
13. srp 2009

tak to jsem nečetla já koukala včera na tyhle stránky: http://www.futurebaby.estranky.cz/ a co vím i podle kamarádek tak se prý mají nahromadit a nesexovat před ovu moc často

marrsee
13. srp 2009