Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

eloana
3. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

eloana
3. dub 2009

jeeeek kou kam ze jsem tam zkopirovala jeste neco jineho🙂))))

lenka_bohousek
autor
4. dub 2009

Dobré ráno kočenky, včera jsem se ani nestihla rozloučit. Můj mě vyhnal od compu a už nepustil 😠
Ma.ja, koukám, že jsme stejně staré (vlastně mladé) a taky se snažíme o první mimi.

El, hezky jsi to doplnila 😀

Moa, super, že všechno popraskalo a je to v pořádku 🙂

eloana
4. dub 2009

ahoj leni🙂) no uz mma nejake nervy🙂 to brzy. s tim pregnylem asi sjedu na tu pohotovost.jeste jsme si nikdy nepichala musi se to nejak smichat -radeji to necham na odbornikovi

vendy05
4. dub 2009

Krásné sobotní ranko 🙂

rina1
4. dub 2009

Cus holky, bricho me uz neboli, asi to byly fakt jen svaly z hrabani listi.Tlacim den za dnem abych uz mohla testovat nebo na sobe neco pozorovat, zatim nic, to je jasny, jsem 4 den po IUI.

denous
4. dub 2009

Dobré ráno clostilky i těhulky 😉

eloana
4. dub 2009

rina proble je ze ja mam tehu priznaky kazdy mesic - takze asi fakt nic nepoznam.)))

vendy05
4. dub 2009

Ahojda holky.... příznaky na sobě nehledejte, já třeba takový ty 100% těhu příznaky vůbec, ale vůbec neměla, např. prsa do teď mě ani malinko neboleli 😅 , mě vlastně vůbec nic podezřelého nebylo, jen ta ms nedorazila

lenka_bohousek
autor
4. dub 2009

Ahojky Vendy, El, Rino a Denisko 🙂 To máme nádherný den, že jo 😵

El, já bych s tím pregnylem taky určitě jela na pohotovost, netroufla bych si sama to míchat a ještě píchat 😉 Fakt je lepší, když to udělá odborník.

Vendy, to víš, my jsme tu všechny holky nedočkavé. Já taky posouvám kalendář a ono se to furt vleče 😉

Rino, to je dobře, že bříško už nebolí, to víš, fakt po zimě nejsme zvyklé tolik pracovat 😉

Denisko, ahojky, jak ty se máš? Co mrcha, dorazila nebo jsi těhulka?

moa
4. dub 2009

Pekne ranko prajem vetkym 🙂
ja som rano zasa testovala ovu testom a zasa bol pozitivny 😒 uz tomu nechapem a sikovna zabudla som sa na to opytat dokiho

El uz si mala pred tym Pregnyl?

denous
4. dub 2009

Ahoj Leničko.
No mám se dneska zrovna pracovně,jsem sama doma,tak si tady dělám diskoteku ze starších hitů,jako peter nagy aj tak sme stále frajeri,tu miluju a tak podobně a přitom řádím jak černá ruka,převlíkám uklízím půjdu vařit a tak...mrcha dorazila a už je pomalu i po ní.Ještě trochu špiním.tak že zase nic....ale neva doufám že náš čas teprve příjde....mojí kámošce jak za mnou jezdila se tento týden narodila Amálka a je naprosto nádherná...Má černé husté a docela delší vlásky no prostě miláček ...a co ty leni ty čekáš na //?Jsi po ovulce?
Vendy a co tvoje mimi je hodné?

eloana
4. dub 2009

ahoj moa -nee nemela

lenka_bohousek
autor
4. dub 2009

Denisko, teda ty fakt řádíš. Ale když se ti tam nikdo neplete a ještě je tak krásně, tak to jde úplně jinak od ruky. Škoda, že mrcha dorazila. Ale taky věřím, že váš čas přijde. Teda ta Amálka musí být fakt úžasná, když má takové krásné vlásky, hned bych jí pomuchlala.
Já už jsem po ovulce a zase čekám na //. Dneska jsem 22DC, tak ještě musím min. týden vydržet. Ale to víš, je to zase napětí jako každý měsíc.
Já dneska hlídám od švagrové syna, ona je v práci, manžel taky a Petřík má neštovice, tak je u nás doma. Nesmí chudák na sluníčko, tak si pouštíme pohádky, upekli jsme spolu buchtu a za chvíli začneme vařit.

moa
4. dub 2009

El a tebe to nepichol rovno doki?

lenka_bohousek
autor
4. dub 2009

Ahoj Moa, jaké jsou ty čárky na ovu testu? Zase obě stejně silné? Je možné, že ovulka bude každou chvílí a proto je ještě pozitivní. Doufám, že jste pěkně sexíkovali? 😉

moa
4. dub 2009

Leni jasnacka,ze su uplne rovnake ,ale je to mozne aby boli ronake 5dni
a toto je moj grafik ovu mi uz aj vyznacilo

http://www.fertilityfriend.com/home/1dca75

preto tomu nechapem

denous
4. dub 2009

Leni a vůbec všechny holčinky co se snažíme myslím a hlavně tomu věřím že ten správný čas příjde pro nás pro všechny...
Leni a co budeš dneska vařit?Teda ty jsi dobrá že už máš upečenou buchtu....jakou jsi dělala?
To máš pravdu že se hned jinak doma pracuje když je venku krásně....Doufám že už je zima pryč,protože už chci udělat pořádek i ve věcech a v botách tak doufám že pak už nebudu nic vytahovat...

moa
4. dub 2009

ked som bola vcera u toho dokt som myslela,ze sa na to spytam,ale stal sa mi tam pekny trapas a aj som na to riadne zabudla.
doki mi zacal robit sono a pytal sa na kt. strane bola ovu a ja ,ze na pravej .tak dokt pozera a pozera a stale nic,potom sa pyta si si ista,ze tam?ja reku hej ved mam fotky z toho.siel teda pozriet do toho,ze co teda je a ako je mozne ,ze vsetko je prec a ani naznak po ovu a hlavne ani ,ze to prasklo.
vratil sa za chvilu a hovori to nebolo na pravej ,ale na lavej.ja nanho pozeram dzim si lavu stranu a hovorim mu,ved povdala ,ze na lavej.ja blbec som si pomylila strany ,ale ruku som mala stale na lavej strane polozenu tolko,ze miesto lavej som hovorila pravej. 😨
ten sa na mna len pozrel usmial a ja som sa citila ako debil,ze nerozoznam ani ktora je lava a prava strana 😅
neviem na co sm myslela 😒

vendy05
4. dub 2009

teda omlouvám se za odmlku, ale musela jsem do krámu...
Denisko jo jo mimi je v celku hodné, krásně rosteme a skoro ani nezlobí.... takže snad bude vše v pohodě i nadále, jen to nějak letí, jako už mi tu svítí 10tt 😖

shaarka
4. dub 2009

moa, nemozes tie testy odfotit a hodit do albumu? som velmi zvedava!

eloana
4. dub 2009

moa- neee musi mi to pichnout v sobotu v 21 neb v pondeli jdu na iui

lenka_bohousek
autor
4. dub 2009

Moa, FF ti vyznačil ovulku docela pozdě, to je divné. Ale podle teplot do odpovídá. Jak psala Shaarka, zkus všechny testíky vyfotit. Já ty poslední taky fotila, mám je v albíčku. 3 dny byla druhá čárka slabší a pak obě stejně silné. A třeba je možné, že když užíváš utrogestan nebo duphaston, tak že ten může ovlivnit ovu test.

Denisko, já jak mám dneska pomocníka, tak mi míchal tvaroh, já připravovala těsto, šoupli jsme to na pekáč a bylo hotovo. Dělala jsem tvarohovou s jahodama.

miluse
4. dub 2009

Krásné sluníčkové odpoledne,

koukám, že se tu řeší grafy, mě ten můj, ani jeden ještě ovu nevyznačil 😠 ale vím na 99% že byla, no je to prostě jen program, co po něm chci víc. Minulý měsíc mi to lítalo tedy víc a vyznačil ji bez problémů a teďky si dává na čas 🙄

Jinak u nás dneska byl uklízecí den, umyly jsme okna, převlíkly postela a pak ještě umyly autíko a teďky manža sleduje fotbal - anglickou ligu a já se šla juknout co tady nového 😉

lenka_bohousek
autor
4. dub 2009

Ahoj Miluško, vy jste taky pěkně řádili 😀 Já taky umyla všechny okna, Petřík mi pomáhal uklízet, teď mu jdu dělat sváču, pak pověsím záclony a budeme to tu mít pěkně voňavoučké.

Ty grafy taky moc neřeším, já mám ovu u každého jinak, ale za tu dobu, co se sledujeme, už na sobě poznáme, že byla, takže nějaké prográmky nám to přece nebudou vymlouvat 😉

prdecek
4. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

miluse
4. dub 2009

ahojky Prdecku, jj tohle chápu a přesně vím jak se cítíš, ale my jsem holky šikovné a silné a tohle ustojíme a za chvíli se taky budeme těšit z vlastní fotky s fazolkou z UTZ 😉

lenka_bohousek
autor
4. dub 2009

Ahoj Prdečku, nesmutni, vím, jaké to je, ale jak píše Miluška, brzy už se budeme všechny dívat na naše fazolky 🙂

prdecek
4. dub 2009

jj, já se snažím nesmutnit, ale když mi ukázala ten ultrazvuk tak se mi chtělo skoro brečet. 😢 od zítra začínám brát zase clostil a už dvě tablety tak uvidíme. 16.4. jdu k dr. asi na ten ultrazvuk. tak su zvědavá. no a za tejden snad už budu mít doma net.

holky zase valím domů, zatím pááá a doufám ,že až sem příště přídu tak tu budou nový těhule!!! 😉

ma.ja
4. dub 2009

ahoj holky,
jj musíme vydržet, taky na nás dojde...já jsem dneska po dlouhý době viděla sousedku....a málem mi vypadly oči- má pěknej melounek místo bříška....

Leni, ano jsme stejně mladé 🙂