Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

jaspina
14. říj 2009

Janana - taky mi to připadá, že to do sebe valím a k ničemu. Kdyby aspoň bylo jaro - sluníčko...a pak vypadá všecko líp. Tohle jen podporuje depky..

tatranka111
14. říj 2009

ahojte holky tak ja dnes beriem posledný den clostil a pozajtra idem na utz......to som zvedavá či zabralo 😒
mne dr povedal, že ak mi clostil nepomože pošle ma asi v decembri na laparku, ale akosi ma tiež už prestáva všetko bavit...stále dookola to isté: tabletky, utz, čakanie či bude ovu, popripade pregnyl,potom dalšie tabletky a zase dalšie čakanie či sa nahodou nepodarilo no a ak sa nepodarilo tak sklamanie ☹
už som rozmýšlala, že sa na to vykašlem a skúsim to nechat na prírodu

jerryjanka
14. říj 2009

ahojte
tatranka aj ja mam dnes posledny den clostil ale na uzv idem až v utorok
a ak sa nezadari do januara tak idem aj ja na lsk ale až po novom roku nechcem premarodiť vianoce - konečne sa na niečo tešim tak si to nechcem pokaziť

jaspina
14. říj 2009

Tak to si tady pak budem asi psát zážitky z laparky.. Taky už mě to všecko štve.. Už mi jde hlava kolem z toho, který jsem DC a jaké prášky v tom období mám brát..

bobi3
14. říj 2009

ahojte princezny, trošku sledujem vašu diskusiu... chcem Vás len trošku podporiť, ja už za sebou laparku mám, taktiež mi folíky po clostile nerástli... už som toho každomesačného sklamania mala po krk, tak som sa rozhodla, že nech sa teda do mňa pozrú, prečo sa mi netvoria folíky a ak sa aj vytvoria, tak neprasknú a spraví sa z nich cysta... bolo to smutné a ťažko som to zvládala. Teraz som prvý mesiac po LSk a zasa stimulujem. Zistili mi moc tuhé vaječníky, proste neprepúšťali vajíčka či čo a tak mi ich poprepichovali... vraj teraz by sa to už malo podariť. Ak by som nešla na LSk, tak na to nikdy neprídu a stimulovala by som clostilbegytom večnosť. Laparka nie je až taká hrozná, dá sa to zvládnuť a ak si pritom pomyslíte, že je to ďalší krôčik k vytúženému mimi, zvládnete to v pohode. Ja uvidím, či nám to už teraz vyjde. Momentálne som 17DC, po ovulke, folíky krásne narástli, dostala som pregnyl, plán túleníčka 😉 a teraz už len čakať... Taktiež od 15 DC beriem duphaston. a som pekne nervózna 😢

jaspina
14. říj 2009

Bobi držím palce ať si k vám mimís konečně najde cestu!
Jak dlouho je člověk při té laparce v nemocnici?

bettynka222
14. říj 2009

ahojte babulky,
v septembri som prvy krat skusala liecbu clostilom, s niektorymi som si aj pisala....tak sa chcem s vami podelit o to, co sa mi stalo. mozno mi aj niektora poradite, co mam dalej robit. minuly tyzden som isla na folikulimetriu, ale ciitla som sa divne, ako keby som mala byt tehu....ale kedze to bol stred cyklu tak som to neriesila. doki samorjeme hned na sone zbadal, ze nieco nie je v poriakdu....k ovu minuly mesiac nedoslo, ale na vajecniku mi narastol hemoragicky tumor. teraz mam tir mesiace cakat, kym sa rozpusti a potom vraj uvidime ☹ poculi ste o tom niektora?

bobi3
14. říj 2009

jaspina: ďakujem, si zlatá. No ja som bola 4 dni. Prvý deň ma hospitalizovali, druhý robili a potom ešte dva dni som bola mimo ☹ ale po výsledku šťastná, že mi prišli na problém... ak by mi nič nezistili, tiež by to nebolo dobré... Ja držím všetkým palčeky, ono to raz musí vyjsť!!! 😉

jaspina
14. říj 2009

Betty - o tom nic nevím..
Bobi - snad to už brzo vyjde..

mireag
14. říj 2009

Baby, tak folik ma 16mm a sliznica 9mm. Rastie velmi pomaly, no uvidime v piatok. Snad dorastie. Bude to dlhy cyklus... 😖

simusca
14. říj 2009

ahoj holky.
bettynka, tiež som o tom nepočula, ale tfuj-tfuj-tfuj, nech sa to čo najskôr stratí.
Mňa čaká tiež asi v decembri laparka, lekár mi naznačil, že bez tohto sa ďalej nepohneme, tak už sa toho desím. Tento mesiac som mala poslednýkrát clostil, našťastie zabral a vystihli sme aj ovulku (myslím, že 1x v živote 🙂 ). Teraz som 21DC a som napnutá jak struna, či z toho niečo bude alebo nie. Zatiaľ nemám žiadne extra príznaky, snažím sa na to nemyslieť, ale ono sa to nedá, očami tlačím dni, aby už bol budúci týždeň a viem, na čom som. 😖

simusca
14. říj 2009

mireag - gratulujem k folíku, sliznica je super vysoká. Mne sa ani nezdá, že folík rastie pomaly, tuším to je 3mm za 2 dni, že? Ja myslím, že je to OK a v piatok bude už taký veľký, že dostaneš hneď pregnyl. 🙂

janana
14. říj 2009

simusca - tak drřím palečky, ať to vyjde. Taky sem teď čekala a nemohla se dočkat a i když MS stále nepřišla, tak vzhledem k teplotě a těhu. testům už sem se s těhotenstvím rozloučila. Tak přeju, ať se ty mimi dočkáš. 😉

pajinka111
14. říj 2009

tak si si dnes dělala OVU test,mám //, je dokonce o hodně silnější než ta testovací,tak si říkám že ovu možná bude,dost mě bolí v podbřišku,tam kde mám ten folík,tak by se konečně mohlo něco dít.. jinqak už taky nevím proč to nejde..folík je,sliznice hezká,ovu bude,spermio docela v pořádku..
tak držím i všem ostatním snažilkám pěstičky at to konečně vyjde a těhulkám at miminka pěkně rostou a dělají rodičům už ted jen radost 😉

sysysy
14. říj 2009

bobi3 - měla jsi vždycky problémy s cyklem nebo jen třeba v poslední době? Velmi mě totiž zaujalo, co ti zjistili při LPK. Já mám cyklus odjakživa nepravidelný (pokud vůbec je) a už jsem se nechala vyšeřit na štítnou žlázu a ta je v pořádku, pak jsem vyzkoušla snad všechny bylinky a taky nic... Jsem z toho už nešťastná, PROČ zrovna mně folíky nerostou,vždyť nějaká příčina někde musí být!!!
A je zajímavé, že mi Dr. ani lapárku nenabídl, hned by mě hnal do centra...

Jinak jsem si holky dnes koupila čajík kontryhel a od prvního dne MS budu užívat i mateří kašičku a to by v tom byl čert, aby spolu s Clostilem nějaký ten folík nenarostl 😵 . Budu tomu věřit tak moc, že i kdyby Clostil neměl zabrat, tak ještě je tu efekt placebo 😀 😀 😀

bettynka222
14. říj 2009

simus dakujem, ale stracat sa bude tri mesiace...a potom budem mat samozrejme rozhodene hormony skoro ako minul e po portate....ja uz fakt nerozumiem tomu, co mam urobit ☹

jerryjanka
14. říj 2009

bettynka - znie to hororovo - ale myslim že to bude len obyčajná folikulárna cysta ktorá ti zmizne po prvej mrche
aj ja som mala cystu folikulárnu - to som našla k hemoragickému tumoru že to je folikulárny tumor - takže predpokladam len inak povedane folikulárna cysta.
uvidiš ak pojdeš na uzv po prvej mrche už tam nebude

sysysy - mne laparku navrhli až v care

bettynka222
14. říj 2009

jerry bola by soim rada, keby to bola len folikularna cysta, ale bohuzial to tak nie je. tu cystu o ktorej hovoris som mala na zaciatku prveho tehu....ale teraz je to nieco uplne ine. brlai mi krv aj na onkomarkery ☹ vstrebavat sa bude mesiac a mam si davat velky pozor, lebo ak praskne, tak ma budu musiet operovat....je v nej totiz vela krvi a aj mam volnu tekutinu v brusnej dutine...ach ☹

jaspina
15. říj 2009

Dobré ránko.,
Betty mrzí mě že musíš mít takovéto problémy..
Já jdu na UTZ zítra, ale budu teprv 12DC - tak nic moc nečekám. Já už po pravdě od clostilu spíš vůbec nic nečekám. Počítám začátkem roku na pevno s tou laparkou.. Asi už potřebuju něco dalšího -aby se dělo zas něco dál.. Tohle mi přijde zdlouhavé - pořád dokola. Nervy před UTZ jestli něco bude, pak 14dní naděje (i beznaděje) a při MS opět zklamání.. Já už bych snad šla i do toho IVF a klidně hned, ale hlavně ať už máme nějaký ortel..

kkamca
15. říj 2009

ahoj..
JASPI:stejné názor mám i já..Jen at už se něco děje,clostil jaksi nepomáhá.
Mrcha se pomalu rozjíždí,tak zas můžu smutnit.
Pa a všem krásný den..aspon,že sněží to mi vždy rozjasní tvář.

bobi3
15. říj 2009

sysysy: ja som brala 10 rokov antikoncepciu a po jej vysadení mi menzes chodil tak všelijak, väčšinou až na nejaký 35 deň, občas aj neprišiel ☹ a tak mi dal môj lekár duphaston, potom aj clostil, no nepomohlo. Folíky sa tvorili len občas a ak aj áno, tak sa spravila cysta.

simusca: som na tom presne ako ty, dnes som 19DC, ovulka tiež bola, aj pregnyl, aj túleníčko 😉 tak som tiež netrpezlivá. Príznaky zatiaľ taktiež žiadne nemám. veľmi sa bojím ďalšieho sklamania, už ani neviem, čo by som kvôli tomu spravila, aby sa to podarilo. Užívam aj Femigard 3xdenne. SLiznicu som mala peknú, no neviem, či to kvôli nemu. Už aby bol koniec budúceho týždňa 😖

pajinka111: držím veľmi palčeky

bettynka: verím, že to bude ok, držím palčeky. Keď som bola na LSk v nemocke, tak tam tiež ležala jedna baba s cystou. Neboj, ak by došlo až k tomu, že by ťa operovali, tak pravdepodobne laparoskopicky a to nie je až také strašné. Zvládneš to. Á potom bude cestička zasa voľná 😉

jaspina: presne takéto pocity som mala aj ja, kým som sa pre laparku rozhodla. Už som proste ďalej nevládala. A teraz som rada, že som na nej bola. Aspoň viem na čom som. Výsledok síce ešte žiadny 😢 no verím, že raz bude!!! 😉

jaspina
15. říj 2009

Kkami tak to ti závidím - mě ten sníh vždycky hodí do fakt blbé nálady a ta mi s přestávkama zůstane až do jara. Jsem asi měla být medvěd a zaspat to!

janana
15. říj 2009

jaspina - tak to sme ne tom stejně. Taky mě zima deprimuje. Mám ráda teplíčko a když se nemusím tak nabalovat.

Jinak u mě MS stále mešká, už fakt nevím, co to je. To je jak naschvál. Těhu nejsem, ale mrcha se ne a ne rozjet, abych už mohla začít teda ten třetí cyklus Clostil. Ten nahoře mě pěkně zkouší... Taky se bojím, jestli se mi třeba neudělala cysta, a proto MS nedorazila.

bobi - to je hrozný. Al určitě to bude dobrý. Kdyby to bylo nějaký zlý, tak si myslím, že už by tě asi na operaci poslali, ne?

jaspina
15. říj 2009

Janana - já po clostilu a obzvlášť po Pregnylu mám MS pozděj. Poprvé jsem doufala a teď už na to neskočím! 😒

janana
15. říj 2009

já vím, že nejsem těhu, teplota spadla na 36,5 už druhý den se drží dole, takže je jsaný že nic. Ale už by to mohlo přihjít, ať už se zas může začít něco dít.

bobi3
15. říj 2009

janana: nestrácaj nádej, uvidíš, všetko dobre dopadne... ja si to tiež stále vravím 😉

mimina321
15. říj 2009

ahoj kočky 🙂
dnes som len na skok,akosi nestíham 😝
ja mám bez hormonov ms pravidelnú,sem tam mi mešká 1-2dni,tak som zvedavá ako to bude potom
najlepšie by bolo keby už neprišla vôbec 😵

pajinka111
15. říj 2009

jak dlouho když je ovulace je ovu test pozitivní?včera sem měla // silné čárky-ta moje byla silnější než testovací a dnes mám test úplně stejný jako včera ,včera mě bolelo v podbřišku ,dnes už ne..

simusca
15. říj 2009

Ahoj holčiny.
Ja mám dnes strašnú depku ☹ - u nás je hnusné počasie, celý deň prší, fúka a je hrozná kosa. Tak som aspoň zbodla polku čokolády, nech trocha obalím nervy. 🙂 BT mi ráno klesla o 0,2 °C, tak som sa už rozlúčila s tým, že by to vyšlo. Som bola tak nahnevaná a strašne sklamaná, že som mužíkovi povedala, nech teplomer niekam schová a do konca cyklu (budúci štvrtok) nebudem merať. Aspoň nebudem mať ráno také stresy - je to ako na hojdačke - 2 dni nárast teploty - sa vytešujem, že snáď..., no potom 1 deň teplota klesne, potom zase 2 dni stúpne a potom opäť klesne. Myslím, že keby som bola tehu, tak BT len stúpa a nie takto kolíše. Veď ani nemám žiadne príznaky - trocha ma síce pondelok-utorok bolelo podbruško (to bol cca.4-5 DPO), ale myslím, že som si to aj tak len vsugerovala, aby sa aspoň niečo dialo.
Jani, to ma mrzí, že MS tak hapruje - najskôr sa človek pozitívne naladí, že mešká a ono aj tak nič z toho.
Pajinka, ovu testy nepoužívam, ale pre istotu sa tulte aj dnes. Veď kedy ideš na kontrolný UTZ, či ovu prebehla?

pajinka111
15. říj 2009

simusca,tady je taky hrozně hnusně,tady teda sněží,ale hned se to rozpouští,takže je to jako by pršelo,v další vesnici kousem od nás,ale o 150m víš už ráno odhrnovali sníh ze silnic..naladu mám taky na nic..mě teplota taky skáče a myslím že skáče přesně podle léku co beru clostil,utroš,pregnyl,sice se měřím,ale říkám si že je to zbytečné,člověk se akorát naštve..na UTZ sem měla jít zítra,ale to tam mudr není a v pondělí je to už jedno,to už je asi moc dlouho,tak pak mám příjít pokud nedostnu do 3 dnu MS