Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

papus
5. dub 2009

Leni mě je 33let v listopadu 34let 😉

Děkuji vám holky 🙂

papus
5. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

mannerka
5. dub 2009

leni,
nasla som , co znamena tvoje stvorcekove oznacenie teploty :
Square Points:
When you have entered a note or if you check something in the Special data section, the graph will display a square instead of a dot. This is useful to check patterns and symptoms not directly related to charting. Note that this display is not enabled by default. It can be enabled on a chart by chart basis by clicking on the Display Settings link below the chart.

ma.ja
nemohlo to byt tak, ze ti dnes Dr povedala iba velkost toho dominantneho folikula?

shaarka
5. dub 2009

mannerka, nie som Dr., tak nebudem mudrovat, ale je mi fakt velmi velkou zahadou, ako moze progesteron vystupit sam od seba, ked jeho mnozstvo zavisi od zlteho telieska, a teda od prasknuteho folikulu...
a BT by som prave verila, a to preto, ze na UZV je vidiet vselico. ale bohuzial sa neda oznacit nejaky folikul, i ked dominantny.
ak mas len jeden, tak je to samozrejme jasne.

skor by som u teba videla pricinu v tom, ze folikul praskne (niekomu na 18mm, inej na 30mm), a tym padom zlte teliesko produkuje progesteron. ale folikul, ktory praskol, nebol este uplne dozrety, resp. vajicko v nom oplodneniaschopne...

tak ako pise maja... mala dva, ale potom iba jeden. to znamena, ze ten druhy sa mohol vstrebat, alebo aj prasknut, a tym padom BT vystupila.

mannerka
5. dub 2009

booze saarka,

keby si tak pravdu mala 😉 To by bolo ake super, ze by som mala ovu 😵
Ale fakt tomu neverim... 😔
No ved uz som u mojho Dr teraz posledny cyklus a ak nebude zasa ovu pojdem do CARu, kde ma bude vidiet dalsi Dr a uvidime, co zisti on.

lenka_bohousek
autor
5. dub 2009

Jé Papuš-Šárko a Ma.jo, tak je nás tady víc "mladic" 🙂

Ma.jo, já myslím, že ten jeden folík už praskl a ten druhý praskne nyní, nezdá se mi, že by se vstřebal tak rychle 😉 Ale teď teda pěkně snažilkujte, ať je mimísek brzy u tebe v bříšku zabydlený 😵

Man, díky. Koukala jsem na to a teď třeba si zatrhávám Tender Breasts, tak proto ty kostičky. Ty jsi šikulka, že jsi to našla 🙂

ma.ja
5. dub 2009

mannerka : taky jsem o tom přemýšlela, asi to tak bude. Už si s tím nebudu lámar hlavu, teď koukám na ten papír od dr., v pátek jsem měla dělohu v RVF (nakloněná dozadu, dneska ji mám v AVF (nakloněná dopředu)... tak nevim, nechám to koňovi...nerozumím tomu... ☹
Jdu kouknout na telku, vykoupat a jdem se SNAŽIT!!!

mannerka
5. dub 2009

leni,
ja som strasne zvedava, tak ked mam cas "patram" 😀
A hned som si to nadstavila aj ja, ze vyskusam aspon tento cyklus kockovy 🙂

lenka_bohousek
autor
5. dub 2009

Ma.jo, to je zajímavý, že jednou je děloha tak a jindy jinak. Na to se musím dr. zeptat, mě vždycky říká, že jí mám zakloněnou dozadu. Ale fakt je lepší nad tím nepřemýšlet a pěkně sexíkovat, když máš takový pěkný folíček 😀

Man, já právě byla líná pátrat a ty jsi to vyřešila za mě, tak teď už vím úplně všechno. Ještě jednou díky 🙂

papus
5. dub 2009

Jasně Leni je nás tady více 😀

lenka_bohousek
autor
5. dub 2009

Kočky, taky se loučím. Kdo má ovu, tak přeju příjemné a plodné snažilkování a samozřejmě i nám ostatní hezké sexíkovaní. Dobrou a zítra paaaaa 😵

mannerka
5. dub 2009

shaarka,

tak som znova prevetrala web a nasla som presnejsiu odpoved, preco sa zvysi BT. Tu je popis mojho spcifickeho problemu :

Ide o nezvykly jav, v odbornej literature oznacovany ako luteinizovany neprasknuty folikul, zrejuci folikul, ktory zacina vylucovat male mnozstvo progesteronu, bez toho , aby vylucil vajicko. V dosledku toho zena pozoruje menej vyrazny, ale trvaly vzostup bazalnej teploty.

Co je blbe stava sa to v zacinajucom a konciacom obdobi plodnosti ( teda v puberte a pred menopauzou, ked vajecniky reaguju pomaly alebo vobec a tak ukoncuju svoju cinnost...)... ☹

Mam uplne zaspate vajecniky po tej blbej HAK..dufam, ze sa nastartuju 😔

mannerka
5. dub 2009

a este jeden "vycuc" :
Syndrom luteinizovaného neprasklého folikulu je naproti tomu charakterizován pravidelným menstruačním cyklem s cyklickými změnami jako u ovulujících žen. K uvolnění oocytu z folikulu však nedochází (Koryntová a Čepický, 2002)

Pre mna je meranie BT uplne bezpredmetne, vsetko vyzera tak, ze vsetko funguje a iba z folikulometrie sa da zistit, ze to tak nie je 😒

miluse
6. dub 2009

Krásné ranko,

nestíhám dočítat, dělo se tu něco zajímavého večer 😕

Tak dneska se nám tu počasí docela zkazilo, prý má i pršet ☹

Přidávám můj grafík, ale na WK, pář FF mi pořád nechce vyznačit ovu, chajzlík jeden 😠
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

luuca2
6. dub 2009

Ahoj holky. Jak jste si užily víkend?
U nás bylo nádherně, v sobodu sme byli celý den venku v lese, potřebovlalo to tam po zimě vyčištit. A při té příležitosti se opekli první letošní buřtíci. 😀 . Byla to mňamka 😎

miluse
6. dub 2009

Lucca, tak to věřím, taky se už těším na letošní grilovací sezonu 😝 ale musím si na ní ještě chvíli počkat, my nemáme grilovat kde, max. tak na parapetu okna a naši zatím ještě nemají po zimě připravenou terásku 😅

eloana
6. dub 2009

ahoj holky🙂) tak jdu na to -jestli budu prozivat takto kazdou iui tak potes koste🙂 jsem nervozni jak pred statnicema 😒

luuca2
6. dub 2009

Eloana, držím pěsti a určo to dopadne na 1* 😉 . Jdeš poprvé na IUI?

eloana
6. dub 2009

ahoj luci jj poprve

miluse
6. dub 2009

Elo, tak držím palečky, a ať jsi mezi těma 10 % úspěšnými 😉

lenka_bohousek
autor
6. dub 2009

Dobré ránko kočky 😵
Miluško, FF je teda fakt hajzlík, ale podle teplota je jasné, že ovulka byla 🙂

U nás bylo krásně celý víkend, až včera navečer jednou zahřmělo a trošku zapršelo a a teď je mlha, ale vypadá to, že se sluníčko zase proklube.

Luci, na buřtíky už se těším. My je máme v plánu o velikonocích, až budeme vegetit na chalupě.

El, moc ti držím pěstičky, uvidíš, že za 2 týdny nám budeš hlásit // 😵

vendy05
6. dub 2009

Dobré ranko clostilky....
el tak ať ti to dopadne, jak nejlépe může...

shaarka
6. dub 2009

mannerka, zaujimave, posli linky 😉

a nemysli sa tym len jednorazove zvysenie progesteronu? dost pochybujem, ze ten progesteron sa sprava ako pocas lutealnej fazy... ved predsa - vytvori sa a znova klesne. a tak dookola. ak ma zena "stastie" tak aj menstruuje, co je jej ale na prd.
moje vajecniky tiez spia, ale neviem, ci nie nahodou uz spankom spravodlivych 😀 😀

kuk na moje grafy - tam to mas s tym progesteronom cierne na bielom. skacem ako koza, ale aby sa ta vyssia udrzala, tak to nie...

ale zaujimave je, ze na prvych grafoch bola teplota v priemere 36,6, a 36,7, zatial co na novsich grafoch citim, ze tych 364 - 36,5 je normal a priemer. zaujimave, nie? asi chladnem...
(a nie je to teplotou v byte)

lenka_bohousek
autor
6. dub 2009

Ahojky těhulinko Vendy, jak se s mimískem máte? 🙂

vendy05
6. dub 2009

ahojda Leničko, děkuji máme se fajn... jen jsem koukala, že moje doplnění do tabulky nějak zmizlo, už tam není míra našeho obříka 😀

lenka_bohousek
autor
6. dub 2009

Vendy, tak to asi někdy zkopíroval starší tabulku 😒 Tak si to dopiš do té poslední, ať to máme nejaktuálnější 😉

miluse
6. dub 2009

Ježí, to je křáp, sem píšu takový story a ono se mi to neodešle 😠

Vendulko těhulko vítej a prskni nám sem zase nějaké těhu bacily 🙂 a teďky už nevím co jsem tam předtím všechno písala... no jdu vzpomínat.

vendy05
6. dub 2009

jo jo hned se na to vrhnu, teď jsem jen naházela prádlo do pračky....
ahojda Milusko.... jo bacily no jasně ať jste brzy těhule 😵
tak teda pro každou z vás prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk prsk

miluse
6. dub 2009

Jéé Vendul, díky moc 😀 už chytám... snad to k něčemu bude, ikdyž jsem tak týden po ovu 😎