Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

wera
21. led 2010

adka ja pôjdem na prvú iui, ale doki v centre mi nepovedala koľko ich dokopy absolvujem... ale ak sa nezadarí také 2-3 cykly tak asi pôjdem na laparku... na ivf by som ísť nechcela.... jedine ak by sa naozaj už dlho nedarilo 😖

adka2701
21. led 2010

no ja sa tiež ešte nehrnem do IVF, tiež by som to vyskúšala min. tých 6x 😒 len otázne je či zaberú... jediný problém mám v ovulke (mám polycystické vaječníky) a neovulujem, tak clostilom a pregnylom by som k tomu mala dospieť... inak iný problém nemám.. manžel mal spg dobrý len v momografií mal zníženú normu na 1% lekár hovoril že mal by byť v príemere 2%, ale iné hodnoty v počte a rýchlosti nadpriemerom, tak nevidel v tom problém... 😎 tak dúfam, že sa nám to zadarí cez IUI - len keby tá úspešnosť bola väčšia.. 😉

werka ja som to mala tiež tlmočené že to bude ako bežné gynekol. vyšetrenie a vraj niektoré ženy pociťujú troška bolesť (to tam spadám aj ja) 😠 ale dá sa to vydržať, je to rýchly a krátky výkon a ešte si pobudneš v levu u doktora tak cca 15min. 🙂 držím Ti palčeky nech ti to dobré dopadne!

jerryjanka
21. led 2010

adka - kam chodite do caru?

michala99
21. led 2010

Ahojte 🙂 , chcela by som Vás poprosiť o radu. V sobotu by som mala zobrať prvú tabletku Clostilbegyt a neviem sa rozhodnúť, že kedy. Totiž beriem ráno a večer Medocriptine a bojím sa, aby mi nebolo zle, ak zoberiem aj Clostilbegyt. Viete mi prosím poradiť?

adka2701
21. led 2010

jerryjanka: chodíme do Iscare v Martine a ty?

michala99: mne doktor kázal clostil brať ráno a večer, hodina nerozhoduje

michala99
21. led 2010

adka2701: ďakujem za odpoveď 🙂

jerryjanka
21. led 2010

adka - ja do martinskeho heliosu chodim
tam je norma 3% morfo a my mame 2% preto som sa pytala lebo v inych centrach je norma 30%

wera
21. led 2010

michala99 a koľko tabletiek clostíku máš brať?

wera
21. led 2010

adka tak dúfam, že to nebude tak bolieť, aj keď nejako to vydržím to je najmenej... som zvedavá či aj mne doki predpíše utrogestan po iui... joj už aby to bolo za mnou 🙂

adka2701
21. led 2010

veru.. neboj aj keď to budeš cítiť.. nobolí to zasa nejak veľa.. veď sme nejaké baby.. no nie? niečo vydržíme 😎
ja som si prvé 2tab. utrogestanu dal už teraz večer a potom ráno.. držím palčeky 🙂 ak ti ho doktor nedá, pýtaj si to, pomáha to na udržanie tehotenstva, viacmenej ako vitamínový doplnok a kam chodíš ty?

jerryjanka: 🙂 nad heliosom som uvažovala aj ja, ale iscare je v martine od novembra tak som vyskúšala tam,.. ja som ani nevedela včom je vlastne problém... lebo ženská mi tvrdila, že som v poriadku aj napriek tomu že mi menštruácia meškala pravidelne cca 2týždne..

jerryjanka
21. led 2010

ja už chodim do caru viac ako rok tak vtedy tam iscare ešte nebol - ale na bratislavsky som počula dosť zle referencie - ja som rada že som v heliku

michala99
21. led 2010

wera: mám brať 1 tbl 3-7 DC

wera
21. led 2010

adka chodíme do iscare v bratislave 🙂 inak ja si myslím že po iui mi určite dá nejaké tabletky na udržanie ak by sa zadarilo 🙂 ja si to tiež myslím že sme ženy a vydržíme toho veľa 😀

michala99 ja si myslím že si môžeš dať tabletku kľudne aj na obed ak máš brať iba jednu denne 😉

adka2701
21. led 2010

jerryjanka: v akom zmysle si počula zlé referencie na iscare? Čo sa týka toho v martine tak ja som zatiaľ spokojná, veľmi milý personál a doktor je tiež v pohode, všetko mi vysľuje aj 3x len aby som pochopila, čo mám ako.. 😅 a sestričký sú super, veľmi milučké... kežby celý personál zdravotníctva bol takí ako tam...
no ale nemám to s čím porovnať.. myslím si, že keď to výjde tak to výjde či v heliose alebo v iscare... 😉 no nie?

michala99
21. led 2010

wera, dík za radu 🙂 našťastie idem brať prvú tbl v sobotu, keď budem doma...veru sa dosť bojím tých nežiadúcich účinkov 😝 ...

wera
21. led 2010

michala99 vôbec sa neboj žiadnych príznakov, je to v pohodičke... väčšinou je clostík dobre znášaný a nemáš vôbec vysokú dávku 😉 a aký problémik máš keď budeš brať clostík?

jerryjanka
21. led 2010

ved ano - ja na martinsky som nič zle nepočula - je to skôr o ludoch než o care 🙂
hlavne aby sme sa dočkali

adka2701
21. led 2010

🙂 veď to či pomôže ten alebo ten to je jedno.. len nech to zaberie a budeme čoskoro maminky... 😀

michala99
21. led 2010

wera, bohužiaľ mám anovulačné cykly a keďže sa snažíme otehotnieť, tak mi môj Dr. predpísal clostík, doteraz som s tým nemala problém, ale v júni 2009 som bola na laparke kvôli dermoidu (už 2x) a odvtedy sa všetko kazí... možno si to však len namýšľam... a už desať rokov sa liečim na vysoký prolaktín a raz sme mali mimomaternicové tehotenstvo....

wera
21. led 2010

michala99 teda vidím že máš toho za sebou veľa... tak ale clostík určite pomôže, aj ja som mala anovulačné cykly a s clostíkom som vždy ovulku mala 🙂 ...ale zatiaľ sa nezadarilo ale verím že iui nám vyjde 🙂

michala99
21. led 2010

wera: iui Ti určite vyjde, budem Ti držať palčeky 😉

wera
21. led 2010

ďakujem miška 🙂 a pôjdeš aj na folikulometriu po dobratí clostíku?

michala99
21. led 2010

wera: mám sa u dr. hlásiť medzi 10 až 12 DC na sono. Dr. je dobrý, zachránil mi ten môj jeden vajcovod, keď včas diagnostikoval mimomaternicové tehotenstvo, takže dúfam, že nájde ako on hovorí aspoň jedno vajko 😉

jane86
21. led 2010

Ahoj holky, co je nového? Mě pořád špatně tak za Vámi ani nemám chuť chodit ani číst,snad už bude lépe.

wera
21. led 2010

to je super že ideš na sono miška, niektoré baby ktoré tu dobehnú po radu nechodia... tak verím že máš super dokiho a nájde minimálne jedno krásne vajko 😉

ahoj jane 🙂 neboooj za chviľku Ti nevoľnosti prejdu 🙂

sliver
21. led 2010

ahojte
tak ja som dnes bola u svojho dr. pre výpis z karty, dr. bol úžasnýýýýý
Napísal mi list k doktorovi a dal mi aj číslo nanho že mám ísť za ním a pozdravovať ho ;)
Som sa bála že čo mi povie ked idem do Caru ale on to zobral úplne v poho a týmto prístupom si zaslúžil to že aj ked budem niečo riešiť s Carom, tak predtým to preberiem vždy s ním, fakt úžasný dr.

Adka aj ja idem v pondelok do Iscare v Martine

dasa.77
21. led 2010

tak jsem vas docetla a vidim,ze uz tu asi nikdo neni.
me je od zaludku tak blbe,ze jsem ani nevarila.je to z te prace,jsem tak vytocena,az bych rvala a rvala!!!!!myslela jsem,ze ho normalne poslu do........... pip.hajzla jednoho
pred chvili jsem mluvila s kolegyni,pry se ptal,jak jsem odesla,proc jsem na nej tak nastvana.ona mu rekla,ze to se mel zeptat me,jak jsem tam byla.proste s nim uz odmitam neco kolem toho resit.udelam si svou praci,jasne,ze pokud budu mit jistotu,ze me do nove prace vemou,tak se zrovna nepretrhnu.pekne si ho vychutnam.DEBILA! omlouvam se,ale potrebuji si ulevit.radsi pujdu spat,nez prijde muj po odpoledni,aby to chudak neodnesl za nej.nechce se mi mu nic vysvetlovat,ale pochybuji,ze usnu.to zas bude zitra den.jak jsem se naposledy nervla,to nebylo kvuli prace,tak jsem do 4 do rana nemohla usnout. 😠

dasa.77
21. led 2010

mam tohle zapotrebi?

wera
21. led 2010

dasi ja som tuuuu 🙂 ako vzdy 😉 neboj dasi vsetko nakoniec dobre dopadne 🙂 a hlavne treba si uvedomit ze je to naozaj iba praca... najdolezitejsi je tvoj zivot a zdravie... tak sa na robotku pokus vykaslat a ked tam budes tak rob vsetko preto aby si mala robotu spravenu dobre a nic naviac... viem cim si teraz prezivas, lebo ja som mala v byvalej praci to iste... zmenila som robotku a som maximalne spokojna, tak sa pokus popozerat po nejakej 🙂 a nekaz si pekny vecer, nalej si poharik vinka a uvidis ze ti bude hned lepsie 🙂

sliver
21. led 2010

Dáška v klude, nenervuj sa, žiaden šef zato nestojí si kaziť spoločné chvíle s drahým ;)