Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

vecernice
29. led 2010

holky a jeste jeden dotaz: muze utros spustit ovu? vetsinou mam pozitivni ovu test az pote, co zacnu zobat utros. uz jsem z toho cela zmatena. moc diky za rady.

bobi3
29. led 2010

weruška, hlavu hore, najhoršie je v tomto psychika... niekedy možno aj pomáha, keď o tom ochorení vieme menej 😖 ja verím, že to dopadne dobre, uvidíš 😉
ja sa cítim fajn, občas ma pobolieva podbruško, ale je to ok... ja sa aj bojím pripustiť si, že to nevyšlo... neviem, či to zvládnem, keď test bude negatívny 😢 tak ale zatiaľ je na to skoro myslieť, jediné čo robím, je že sa trošku šetrím, tak mi to odporúčal aj doki 😵

vecernice, tak ako píše wera, 14mm je pekné, neviem, čo ťa zase doki stresuje 😠 ja mám doma ten ovu mikroskop na sliny, a ten mi tento týždeň ovu vôbec neukázal a pritom bola, lebo mi ju doki potvrdil zo sona... takže takýmto testom už neverím, klasické ovu testy som si nerobila nikdy, ale tak možno to chce len trochu trpezlivosť 😉

vecernice
29. led 2010

diky holciny, ja tomu verim, ja se prsote rozhodla, ze uz to vyjde 😀 a snazim si udrzet ten pozitivni pristup.
ja mam takovyho zajimavyho dr. hend na prvni prohlidce v cervenci loni mi rekl, ze mam delohu, a vajecniky, no takze ivf by bylo mozny 😀 no ja koukala jak puk 😉 to jsem jeste nevedel, jak dlouho budu srovnavat organismus 😉 i kdyz oproti vam, jsem porad zajicek 😲

bobi3
29. led 2010

vecernice, správny prístup 😉 a ste aj snažilkovali?

misha1009
29. led 2010

bobi, necítíš na sobě už nějaký příznaky? 😉

wera
29. led 2010

bobi ja moc verím že Vám to teraz výjde, najhoršie je na tom všetkom to čakanie...ale verím že Ti to rýchlo utečie 😉

a čo sa týka tej psychiky tak máš úplnú pravdu...teraz som taká úplne kľudná...viem čo ma čaká a som sa s tým prekvapivo rýchlo zmierila.... 🙂 a niekedy je fakt o tých všetkých chorobách vedieť len minimálne...keď som si čítala príznaky ochorenia a dostala som sa až k možnému úmrtiu tak som to hneď zatvorila... 🙂

bobi3
29. led 2010

mishi, ešte je na príznaky skoro, do termínu mrchy myslím, že nepocítim nič... či už by som mohla aj niečo cítiť? uf, radšej na to ani nemslím, lebo ak to nevyjde, tak konec 😠

ďakujem, wera, a máš pravdu, radšej vedieť menej a moc na to nemyslieť... veď aj motyka vystrelí, nie? 😉

wera
29. led 2010

bobi nebooooj 🙂 hlavne si nepripúšťaj dopredu neúspech... 🙂 tak tak a dúfam že nám tá motyka potvorka vystrelí čo najskôôôôôôôr 😀

bobi3
29. led 2010

tak tak, riadne motyčisko 😀 😀 😀

da1sy14
29. led 2010

ahojte....mozem otazocku? 😔
nechodim sem casto...teda skoro vobec,no teraz treti mesiac uzivam clostilbegyt...a uplne sa mi vytratil egg hlien.... ☹ je to normalne?...ved taky hlien je potrebny na dlhsi zivot spermii,no nie?
mate s tym kocky skusenost? 😉

bobi3
29. led 2010

da1sy14, podľa mňa je to individuálne, ja mávam hlien tiež len občas, mne doktor povedal, že ja toho hlienu ani nejako moc nemôžem mať, lebo mám taký mini kŕčok maternice 😀 ja som celá taká mini, takže odvtedy som kľudnejšia... no je pravda, že hlien je pre spermijky dobrý, u teba to asi ovplyvnil clostil, ak si ho predtým mala
a ovu pri clostile mávaš?

da1sy14
29. led 2010

bobi....no ja som mavala vzdy ovulku,krasne dozrete vajicka....a egg hlienu kopy...proste tak 3-4dni pocas plodnych dni som ho mala vela
a ako som zacala s clostilom nemam nic 😠 ...teda len take mokro ☹ ....
a ovulka je....viem to,bo si meriam BT uz od maja 😉

bobi3
29. led 2010

da1sy14, a prečo vlastne berieš clostil, keď si ovu mala? kde bol problém? 😨

da1sy14
29. led 2010

a toto som zkopirovala z jednej stranky:
Zeny, ktore uzivaju clostillbegyt (clomid) mavaju casto problem s nedostatkom plodneho hlienu. Clostill blokuje
estrogenove receptory krcka maternice a doslekom je, ze krcok nedostane informaciu, aby zacal produkovat plodny
hlien a tak zeny pocas uzivania clostillu mavaju suchy, tuhy, neplodny hlien. Vzhladom k tomu, ze clostill ma
pomoct otehotniet je tento sprievodny ucinok kontraproduktivny.

wera
29. led 2010

da1sy14 a na folikulometriu počas brania clostíku chodíš??? doki Ti presne povie kedy bude ovulka...

da1sy14
29. led 2010

bobi,no lekar mi povedal,ze skusi trosku pomoct vajicku,ze mi to neublizi a mozno pomoze 😉
my nemame ziadny problem....teda zakladne vysetrenia boli O.K....ovulka je pravidelna....len som chcela vediet,ci mate skusenost,ze clostil ovplyvni hlien....
bo mne to urcite ovplyvnilo 😉

bobi3
29. led 2010

da1sy14, zaujímavý článok, teraz si spomínam, že minulý mesiac som mala od clostíku pauzu a hlien som cítila oveľa viac ako napríklad tento, keď som clostil mala... takže asi na tom pravdy niečo je 😝

bobi3
29. led 2010

trochu tomu nerozmiem, ak nemáte problém, ako by to mala pomôcť vajíčku? clostil je dosť silný hormón, má veľa vedľajších účinkov, nemal by sa jesť ako vitamíny... tak ale asi doktor vie, čo robí, hlavne, že si mala ovulku, kašlať na hlien 😉

da1sy14
29. led 2010

wera chodim....vzdy mam krasne vajicka a aj my povie,kedy sa snazit,kedy bude ovulka....aj mi to vzdy sedi... 😖

da1sy14
29. led 2010

bobi....dakujem za odpoved....buduci mesiac uz clostil neberiem,takze porovnam,ci sa hlien objavi,ci nie 😝

wera
29. led 2010

da1sy14 tak potom ten hlien nie je až taký podstatný keď vieš či a kedy bola ovulka 😉

bobi3
29. led 2010

tak držím palčeky, určite bude, neboj 😉

da1sy14
29. led 2010

bobi nasadil mi ho potom,co som bola na folikumetrii na 12DC a ziadne vajicko som nemala....(predtym bolo vzdy uz aspon 14mm 😅 )....vraj clostil pomoze
no ten mesiac sme vela cestovali....na dovolenku,dalsiu dovolenku a cyklus mi zhaproval.....a ovulka bola vynimocne az na 23DC....co viem podla BT 😉
inak mavam ovulku pravidelne 15-16DC

NO a ked nevidel dominantne vajko....nasadil clostil....ja som mu to potom dodatocne vysvetlila...a vraj clostil neublizi....mam si ho dobrat.... 😉

wera
29. led 2010

da1sy14 tak snáď Tvoj doktor vie čo robí... ale o tom že neublíži neviem neviem...ja mám z neho tento cyklus hyperstimulačný ovariálny syndróm, aj keď len ľahkú formu ale aj tak nič moc.... ☹
a na spermiograme ste boli? máte ho okey?

bobi3
29. led 2010

tak musíš veriť doktorovi 🙂 no ak folikul nebol, tak potom chápem, že ti nasadil clostík... uvidíš, keď ho vysadíš, či sa tvoj cyklus umúdri

da1sy14
29. led 2010

to je aky syndrom? prepac,ale ja som v tomto este novacik 😀
hej boli,vsetko OK....

bobi3
29. led 2010

weri, a ty myslíš, že to z clostíku? 😕 mne sa tiež raz z folíku spravila cysta 😕 žeby to clostík?

jerryjanka
29. led 2010

ahojte
weru aj ja som asi mala slaby ohss - po clostile sa mi raz urobila 5 cm cysta 😖
ale odoznelo to v pohode - odišla s ms a clostil som po prestavke brala uplne bez problemov 😉

wera
29. led 2010

da1sy14 ja som doteraz tiež o tomto syndróme nič nevedela.... tento syndróm sa vyskytuje po stimulácii vaječníkov, vaječníky sa zväčšia, produkujú veľké množstvo folikulov, má to všelijaké ďalšie vedľajšie prejavy... ale nechcem Ťa strašiť 🙂
a ako dlho sa snažíte? doki Ti nespomínal laparoskopiu?

vecernice
29. led 2010

holky, to jsem skoro jedina, kdo nechodi pri brani clostiku na kotrolu rustu foliku. ja vlastne ani vetsinou nevim, co se v tom tele deje. sliznice je taky nizka, ale dle meho uz dostatecna.

bobi - no snazili jsme se pred par dny, kdy byl plodny hlen a mekky krcek, ale ovu testy mi to nepotvrdily. vubec to mam nejak tento mesic podivny http://www.fertilityfriend.com/home/29da65
. ale proste si rikam, ze ovu teprve dorazi .....
jen me jeste mate, ze ten Utros mam brat od 17DC bez ohledu, zda uz ovu probehla ....
no ja mu budu verit ...