Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

nanulik
29. led 2010

potrebujem nejaké povzbudenie 😒 zajtra mám skúšku 😖

bobi3
29. led 2010

jerryjanka, žiadny strach, zvládneš to 😉 držím palčeky aj nanulik na skúšku 😉

nanulik
29. led 2010

celý týžden som sa učila každý den asi tri hodiny a ked pozerám do knihy tak si hovorím jéj ved toto viem, ale ked ju zavriem a chcem si na niečo spomenúť tak ani za toho svatého. a chytám depku 😢

wera
29. led 2010

ahojte 🙂

nanulik neboj, to je klasika pred skúškou.... 😉 zajtra keď na ňu pôjdeš tak sa Ti všetko jasne vybaví 🙂

jerry neboj laparku v pohode zvládneš 🙂 veď sme predsa ženy a musíme niečo vydržať 🙂

a sliver tu dnes nebola...? možno mala mať dnes iui... som zvedavá ako dopadla 🙂

mňa dnes dooosť bolí brucho, teda vaječníky, najmä pravý.....ach jaj už aby prišla mrcha a prestalo to ... 😢

nanulik
29. led 2010

no a miesto toho aby som si opakovala manažment tak sa učím francúštinu. asi som potrebovala odreagovať

nanulik
29. led 2010

weri tá mrcha by nemusela prísť 🙂 až tak o rok 😀

wera
29. led 2010

nanulik tento mesiac ani nebudeme snažiť....neviem či vôbec bude ovu, mám iba strašne veľa malých folíkov a doki mi už nemohla dať aj pregnyl aby sa to nezhoršilo... a okrem toho ma dosť bolia vaječníky pri každom pohybe tak si to snaženie ani neviem predstaviť... 🙄

wera
29. led 2010

nanulik a to študuješ asi externe keď máš skúšku zajtra, však? a na akú školu to chodíš?

nanulik
29. led 2010

dala som sa na štúdium popri robote a dostala som výpoveď lebo prišla kríza 😒 chodím na VSEMVS.

nanulik
29. led 2010

hovor mi niečo o tom snažení. v stredu mi doktor povedal že je jeden folikul 17 mm a povedal že do nedele máme skúšať a ked som to povedala drahému tak som sa ho nemohla ani na chvílu zbaviť 😀 a ked som povedala už aj trošku nahnevaná aby mi dal aspon chvílu pokoj tak mi hovoril že nepočúvam pána doktora 😀 ale našťastie len tak dobiedzal 😀

nanulik
29. led 2010

ak sa môžem spýtať vy ste s tvojím priateľom zobratí? zaujíma ma to kvôli centru. Či to nie je tak že IVF alebo IUI môžu absolvovať len manželia?

jerryjanka
29. led 2010

nanulik aj partneri ale niekde v niektorých centrach chcu notarom overene vyhlasenie že žijete v spoločnej domacnosti

nanulik
29. led 2010

no tak to by nebol problém s tým bývaním. ja len dúfam že do centra nebudeme musieť ísť. mne by to nevadilo ja som už raz IUI absolvovala ale ide mi skôr o drahého. aj na vyšetrenie spermiogramu sme odoberali vzorku doma lebo by mal z toho stresy.

jerryjanka
29. led 2010

viete čo chlapi mi niekedy lezu na nervy
tak my sa obetujeme, ukažujeme šušku viac lekarovi ako mužovi, behame po lekaroch, cpeme do seba syntetické hormóny ktore zvyšuju podstatne riziko rakoviny vaječníkov a maternice, chodime po laparoskopiach a hysteroskopiach, pichame si ihly do brucha a pre ich je problem jeden posraty odber. niekedy by som ich zahlušila všetkých 😀

nanulik
29. led 2010

ono ide o to že mi povedal že to nikdy nerobil (myslím sám) a že je mu to nepríjemné.tak som pri tom asistovala 😀 a v tom centre by sa to už nedalo. 😀
ale k urologovi išiel na vyšetrenie.

nanulik
29. led 2010

asi už budem končiť. musím sa prinútiť do toho učenia 😒 ☹ 😖
to bude noc 🙄

wera
29. led 2010

nanulik nie sme zobratí ale v centre to vôbec nevadilo absolútne mi k tomu nič nepovedali... a budem moc držať palčeky na skúšku 🙂

jerry krásne si to napísala 🙂 🙂 🙂 ale naštastie môj drahý išiel zatiaľ na spermio aj na vyšetrenie k urologovi uplne v pohodičke 🙂

jerryjanka
29. led 2010

nanulik ja som mojmu asistovala aj v cetre 😉
wera mojmu sa moc nechcelo ale šiel tiež v pohode. teraz mam metu aby suhlasil s iui 😀

xena1
30. led 2010

bre ranko,
weri,vydrzkaj ona mozno nedorazi 😀 co ta teraz najblizsie caka???
bobi,mna IUI trocha bolelo,mam maternicu opacne a tyma j krcok iny,tak sa mu tam tazsie dostavalo,aj somtrochy spinila,a potom len podbrusko ako pri mrche...berem utros a uvidime 7-8.2 ke dsi urobim test..a ty mas ist po 14dnoch na krv ci ako???
nanulik,pri IUI a IVF rozlisuju len ci je to partner alebo darca

wera
30. led 2010

dobré ránko sa praje 🙂

ahoj xeni, no budem moc držať palčeky aby sa zadarilo 🙂 a čo ma najbližšie čaká? tak na druhý deň cyklu pôjdem do centra na krvné vyšetrenia...keď som videla koľko vyšetrení to bude tak mi zoberú snáď aj 5 skúmaviek krvy... potom si počkáme na výsledky a vypíšeme si žiadosť do poisťovne na ivf...
xeni a ty máš ísť po tých 14 dňoch do centra, alebo si máš iba doma urobiť testík?

wera
30. led 2010

jerry ja si myslím že drahý pôjde do centra v pohodičke, veď keď vidí čím všetkým si ty musíš prejsť tak pre neho to predsa nič nie je .... aj ten môj bol už taký zmierený s tým že pôjdeme na iui že to bral v pohodičke... ale nakoniec sa aj tak nič nekonalo

xena1
30. led 2010

weri,to mozes ist rovno darovat krv 😀 tak idete rovno na IVF?super...
ja si mam po 14dnoch urobit tehu test a ak bude pozit brat dalej utros a prist do centra o tyzden an krv a sono ak bude negat,vysadim utros,do 2-3dni by som mala dostat ms a ideme nanovo

wera
30. led 2010

xeni pôjdem sa poradiť ešte s mojím dokim, ale v centre mi povedali že ivf bude pre mňa asi najlepšia cesta lebo akákoľvek stimulácia bude kvôli OHSS riziková... a aspoň dovtedy na chvíľku vypnem 🙂
tak a už iba niečo cez týždeň a budete aj s bobi testovať, joj moc dúfam že si budete meniť status v pase 🙂

xena1
30. led 2010

weri,tak to by naozaj bolo riziko....a nestimuluje sa aj pred IVF???ci sa ti v pohode tvoria foliky???
no este tyzden a budu nervy 🙂 mam doma 3 testy ale neviem ci budem toho schopna 🙂

wera
30. led 2010

xeni stimulovať bude musieť aj pred ivf ale budem pod väčším dozorom... mne sa inak folíky netvoria... doki povedala že pri ivf je predsa len väčšia šanca že sa to podarí ako pri iui a teda možno bude stačiť jedna stimulácia...
a neboj to zvládneš a ten týždeň Ti prebehne strašne rýchlo 😉

sliver
30. led 2010

ahojte kočky,
takžeee
včera som vôbec nemala naladu niečo riešiť a písať
No boli sme včera ráno v tom Iscare, doplnili nam vysledky zo spermiogramu a dostala som facku. Drahy ma super vela spermii, super rychlu pohyblivosť ale velmi zlu morfologiu /tvar/, nedajú sa na to dať ani lieky ani vitamíny, je to geneticky dané.... a cim bude starsi tym to bude horsie
No a ze najlepsie by bolo IVF ale ideme skúsiť aj IUI, s tym že možno sa niektorá dobrá z nich trafí ;)
Ale dr. povedal ze nemá význam to skúšať vela krát, tak ideme skusiť asi raz, potom si dáme brejk aby som sa psychicky pripravila na IVF, lebo teraz cítim žeby som to nezvládla, na to človek musí byť pripravený
No a u mna, nič nového, vaječník ma boli preto lebo mi tam za č dni narastol folikul o 14mm a ten čo tam bol iba podrástol na 14mm. Cize momentalne mám dva folíky len su ešte malé tak v stredu ideme kuknut aké budú a ak budu OK tak skúsime IUI. No ináč som bola prekvapená, lebo doteraz som nikdy nemala dva folíky ale vždy iba jeden a tento mesiac som dala brejk s clostylom a bum su tam dvaaaaa
Takže tak, včera som sa dvakrat rozrevala v práci a večer s drahým som bola len rano lebo z prace isiel rovno na chatu tak aby som nebola večer sama doma cely víkend a nemyslela na neuspechy, zbalila si veci a isla k rodičom.
Prajem vam krasny víkend a uvidím ako budem na nete lebo u rodicov to je tažšie ale aspon si oddýchnem ;)

wera
30. led 2010

ahoj sliver 🙂 včera som na Teba moc myslela že ako ste dopadli ....no je mi to ľúto ale verím že si silná a zvládnete to 🙂 .....teda ale vidím že nás možno čaká ten istý osud....ivf... ale treba ešte skúsiť to IUI a možno Vám to výjde a nebude treba nič ďalšie riešiť... tak si doma u rodičov poriadne oddýchni a uvidíš že sa Ti aj myšlienky v hlave zrovnajú a prijmeš to tak ako to je 🙂 ja som si tež poplakala ale už je mi naozaj omnoho lepšie ako v stredu keď som sa to dozvedela 😉

xena1
30. led 2010

neboj sliver,este nie je nic stratene,dolezite je ze ste prisli na problem a bude sa riesit... 😉

sliver
30. led 2010

Ďakujem kočeny ;)
ja viem že bude lepšie, len to musi prejsť a viem že nič nie je stratené, len mi to je luto že niekto ma také šťastie a ja nie....
Nevadí, život ide ďalej a aj tak verím tomu že sa nám to podarí, no tak to nebude také lahke a ebude to hned, to nevadí, hlavne že to víde a je čo riešiť.

Xena, Bobi držím psty nech vam víde IUI
Wera budeme sa držať a zvládneme to obidve ;)

xena1
30. led 2010

dakujem... 🙂 oddychni si