Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

kkamca
30. led 2010

dasa.77:jak je to možný tak suprácký graf a nikde nic.. 😒

bublinka11
30. led 2010

Ahojte kocky, potrebovala by som radu...clostylbegyt mam brat od 3. dna cyklu, MS prichadza teraz, zacina sa spustat. Mam brat tento den ako prvy den cyklu alebo by ste brali az zajtrajsi??? Dakujem!

jerryjanka
30. led 2010

bubli - prvy den rataj až zajtra aj to len ak to nebude špinenie ale riadna krv 😉

bublinka11
30. led 2010

Dakujem Jerry...je to zatial len ten "rozbeh"... 🙂 Takze od zajtra...

jerryjanka
30. led 2010

oni doktori to vysvetluju tak že ked začne menzes do obeda tak je to prvy den cyklu a ked až poobede alebo večer tak je prvy den cyklu až nasledujuci den 😉

sliver
30. led 2010

Jerry: mne dr. neodporučil laparoskopiu ale IUI, že to nie je chirurgicky zakrok pod narkozou že nech skúsime najprv toto a ak nám nevíde IUI tak potom môžme skúsiť laparoskopiu s tým že by aj tak radšej išiel rovno na IVF, že potom sa dohodneme o dalšom postupe
Laparoskopia ti bola odporučaná od dr. alebo si sa pre nu ty rozhodla?

jerryjanka
30. led 2010

navrhol mi ju erudovaný odborník 🙂 dr. Krajkovič tiež povedal že môžme najskôr skusiť iui a potom laparku ale zaroven povedal že je lepšie isť opačnym smerom. tak ktovie - ja mu ale na 100% verim tak laparka a potom iui

nana.76
30. led 2010

SLIVER NERADA VAM ZASAHUJI DO DISKUSE,ALE ME DOKTOR TAKY DOPORUCIL IVF PRED LAPAROSKOPII TO AZ POZDEJI KKKKKKKDZYZ TO NAVYJDE 🙂 🙂

jerryjanka
30. led 2010

no vidite - čo lekár to iný názor. ja som za to najskôr zistiť príčiny až potom to riešiť

sliver
30. led 2010

nana vážim si každý názor a každú skúsenosť
presne čo lekár to iný názor
ale hlavne nech všetky dôjdeme do úspešného konca a je to jedno ktorou postupnosťou to dosiahneme ;)

daska budem sa tešiť ked sa ku nám zase pridáš, počkáme ťa tu ;) hlavne si oddychni a načerpaj kopec novej sily
poznáme to asi všetky čo si tu píšeme

jane86
30. led 2010

holky zasáhnu do diskuse. Já byla na Laparce 9.11. a cca za měsíc jsem zjistila, ž ejsem těhu přirozenou cestou. Takže vřele doporučuji.

jerryjanka
30. led 2010

jane - dakujem za povzbudenie - presne to by som rada dosiahla

sliver
31. led 2010

Janka super! aspon vidno že ma všetko význam

sliver
31. led 2010

včera nebola tabulka tak dufam že som sa niekde nepomýlila ;)

amisa........................28let.........0d................2x1cl..........8 snažení..........TP:25.1.2010 -děvčátko
luuca2......................27let.........0d................2x1cl.........cca 12měsíců......TP23.12.,porod 29.11.-děvčátko
janana......................28 let.........1d...............2x1cl..........10 snažení . ......10.11.našla//, 15tt
halooo.......................?let...........?d................................19měsícu ..........našla //
alamala.....................25let...........0d...............................4 snažení............28.11. našla //, 13tt
jane86.....................23let...........0d...............2x1cl.........12 snažení.........13.12. našla //, 10tt
alzbeta.hod................25 let..........0d..............2x1cl.........17snažení.........11.1. našla //, 7tt
Lucialen ....................26let...........0d............ 1x1cl..........9mesiacov ........našla //, 7tt

snažilky:

mireag.......................28r.............0d..............82DC..........................0 Cl...............12 mesiacov......5ttMA
misa1misa...................22 let.........0d...............34DC..........................2x1cl.............9 měsíců
slavulilienka.................32 let.........2d...............29DC...........................0cl...............11 mesiacov
misha1009..................? let..........0d.................29DC..........................2x2cl............14 mesiacov
smoulinkalenka.............25r............0d................27DC..........................2x1cl.............3 mesiace
govinda ......................29r............0d...............26DC...........................0cl...............12mesiacov
Jaspina....................... 28let.........0d................25DC...........15.2.10 laparoskop.........8 měsíců
xena.........................33r.............2d................21DC..........................1cl................14 mesiacov
bobi3.........................32let..........0d................19DC (4DPPO)............1x1cl.............20 mesiacov
sofokleska..................24let...........0d................19dc...........................2x1cl............15mesiacov
nanulik......................27let...........0d.................18dc..........................2x1cl.............12masiacov
nela00.......................32 let..........0d................17DC .............................................20mesiac
sliver.........................28r..............0d.................16DC...........................2x2tbl.............8 mesiacov
wera.........................26let...........0d.................16DC............................2x1cl..............? snažení
kkamca......................29let...........1d.................13DC............................0cl................40snažení
zakupanda..................33let............1d................12DC............................3x1tbl.............10měsíců
jerryjanka...................26let...........0d.................10DC.....................lsk 04.02.2010........24 mesiacov
nana.76.....................33let...........2d.................5DC..........................2x1cl....1x ivf 32mesic

xena1
31. led 2010

kde ste vsetci....peknu nedelu... 🙂

lucialen
31. led 2010

Ahojte baby 🙂 Tak ja som bola v piatok prvy krat u dokiho. Babo je na spravnom mieste, bola som 6+0, teda par dni menej ako som si myslela, uz mu bilo aj srdiecko, dostala som knizku aj fotecku. Doki bol prekvapeny ze sa to s clostylom podarilo na prvy mesiac. Tak zatial vsetko ok 🙂
Wera, tak nakoniec vam odporucili IVF?

zuzu1111
31. led 2010

Ahojte kocky.
Lucialen - to sú super správy, blahoželám (a úprimne závidím 😕 ), nech bábo pekne rastie...

Jerryjanka - držím prsty...nech zvládneš tu laparku....a potom sa už konečne dočkáte vytúženého bába....

Všetkým prajem peknú nedeľu a dám vám môj zvláštny graf: http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca
čo vy na to? taká stabilná teplota na začiatku cyklu????

bobi3
31. led 2010

ahojte babulky, popíšete tu toho toľko 😉 prajem vám peknú nedeľu

sliver, mrzia ma tie výsledky, len trochu nerozumiem, ako vie doktor posúdiť z krvi, že laparku nepotrebuješ... držím veľmi palčeky, možno teraz IUI pomože a laparku fakt nebudeš potrebovať, hlavu hore 😉

jerryjanka, na tú tvoju laparku držím paľuchy 😉

bobi3
31. led 2010

Lucialen, je to super, blahoželám 🙂

jerryjanka
31. led 2010

dik baby mam z toho trocha strach už ani tak nie z operacie ako skôr z toho čo zistia. ☹

sliver
31. led 2010

k tej mojej laparke, nie je to tak že ju nepotrebujem ale je predpoklad na základe výsledkov a terov, testov a neviem čoho.... že by malo všetko fungovať tak ako má tak preto mi odporúčil IUI a ked sa nám to nebude dariť tak až potom laparku

ja neviem kočky, ja sa tiež už niekedy v tom sama nevyznám a niekedy mám pocit že čím viacej to riešim, čítam a rozmýšľam tak o to je to horšie.....

sliver
31. led 2010

neboj jerry, dobre to dopadne
a ak aj niečo zistia aspon sa to bude dať riešiť a pomôžu ti k báábu
držím prsty

xena1
31. led 2010

ahojte ako nedelujete??? 🙂

wera
31. led 2010

ahojte babulky 🙂

lucialen to je úžasné, moc gratulujem 🙂

jane a ty sa máš ako? až z tvojho pasu si vždy uvedomím ako ten čas strašne rýchlo letí....už si v 11 týždni, to je úžasné 🙂

jerry neboj, verím že všetko dobre dopadne a nič Ti nenájdu iba pomôžu 😉

bombulka
31. led 2010

ahojte, mohla by som sa vam tu votriet 🙂 ?
na konika som sa dostala tak, ze som chcela zistit, ci nemam nahodou pco, lebo vsetko tomu nasvedcovalo, ale az teraz v car mi to lekar povedal, pretoze predtym to ziadny gynekolog nespomenul 🙄
rada by som sa s vami poradila. dufam, ze niekto bude mat na mna nervy 😝
bola som teda v car, pretoze uz nemam nervy na to, ze moj gynekolog nic neriesi a pritom mi nic poriadne nefunguje, ale podla neho som uplne v poriadku.som rada, ze som sa rozhodla tam ist, aj ked mam zmiesane pocity, ale aspon sa konecne nieco deje.pozrel ma ultrazvukom, sestra mi vzala krv a objednal ma na dalsi termin. pri usg diktoval sestre, ze pravy vajecnik ma typicku polycysticku strukturu, lavy je lahko polycysticky. mne nepovedal nic a ked som mu chcela blizsie povedat, ake mam problemy s cyklom, ake lieky beriem, aby mal uplny obraz, povedal, ze to su vedlajsie veci, ze on ma uz ma zaradenu. takze som to pochopila tak, ze ma ma zaradenu do skupiny pco. paradoxne som bola aj celkom spokojna po vysetreni, pretoze sa aspon niekto konecne jednoznacne vyjadril, co mi je, resp. ci mi vobec nieco je. napr. moj gynekolog mi koncom augusta na prehliadke, kde mi robil aj usg povedal, ze som na 100 % ok, ze on nevidi najmensi problem s otehotnenim. a ked som teraz mala cystu z folikulu, napadlo ma, ci to nie je pco, ze teda folikul narastie, ale nevie sa dostat von, on sa nad tym vobec nezamyslal, preco mi ten folik nepraska, proste mi povedal, ze medicina nie je exaktna veda a hotovo. no, ale s cim si najviac lamem hlavu, je to, ze ked som sa ho opytala na to, ci by som este pri svojom gynekologovi mala vyskusat clostilbegyt s pregnylom a ak by to nevyslo, potom by sme zacali riesit v car, jednoznacne mi povedal, ze v ziadnom pripade, lebo ked je indikovane ivf, resp. sa predpoklada, ze sa vykona, neodporuca sa predtym liecba clostilbegytom, pretoze znici vela pohlavnych buniek. cize mi to pripadalo, ako keby mi v podstate povedal, ze ma uz vidi na ivf, ma ma zaradenu, ako sa vyjadril. ze je to 20 rokov stara liecba, ze ano, sice o tom pisu na internete, ale ze by sa to nemalo.
takze by som sa vas chcela opytat, kedze vy uz mate skusenosti s clostilom a poradit, ak teda niekto bude mat trpezlivost to citat, co dufam 😉 :
1./ neviem, ci to mam este skusit s clostilom + pregnyl alebo sa riadit car-om. len ma tym trochu zaskocil, myslela som, ze liecba ivf je posledna moznost, alebo sice prva, ale ked napriklad chybaju vajickovody a pod. takze mi to teraz vrta v hlave
2./ mala by som ist k endokrinologicke, lebo ju napadlo, ze mi urobi aj testy na cukor a inzulinovu rezistenciu, ale neviem, ci mam pockat na vysledky alebo hned zacat s clostilom, ak by som sa teda prenho rozhodla, ci nie je pre mna zbytocne cakat, tym sa len potvrdi pco a aj tak by mi asi nasadil clostil.
3./ myslite, ze ma vyznam naplanovat branie clostilu tak, aby mi vysli dva cykly na lavy vajecnik, ktory je vraj menej postihnuty pco a jeden na pravy alebo je to jedno?
sorry, ze taky dlhy mail, ale trochu som z toho vyplieskana, tak si chcem urobit aspon trochu poriadok v hlave

misha1009
31. led 2010

ahoj holky, hážu grafík a jdu vás dočíst.... http://www.fertilityfriend.com/home/2adc6a

wera
31. led 2010

ahoj bombulka 🙂 teda musím uznať že tvoj príspevok je zatiaľ asi najdlhší aký sme tu mali 😉 v centre Ťa väčšinou odporúčajú hneď na ivfko, lebo je to pre nich najlepší biznis... ja by om možno na Tvojom mieste skúsila najskôr clostyl, ak by to nevyšlo tak by som zvažovala IUI a až potom IVF...
ja som tiež netušila že mám pco až v centre mi to potvrdili... najskôr som chodila ku svojmu dokimu a brala dva mesiac clostyl a potom mi ho dali aj v centre s tým že pôjdem na iui, ale k tomu už nedošlo lebo som mala hyperstimulák a tak sme to stopli a odporučili ma tiež na ivfko...

wera
31. led 2010

mishi krásny grafík 😉 testík si ešte neskúšala?

kkamca
31. led 2010

ahoj holky

zakupanda
31. led 2010

ahojky zdravím
😀