Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

elisabet
20. čer 2010

cathy, já jsem změnila dr. a ten mě poslal na laparku hned v dalším cyklu, super 😎

10andrea12
20. čer 2010

@elisabet ako prebieha ely laparoskopicky zakrok ?kolko stehov je potom mala si bolesti po prebudeni?ja zvazujem laparku a chcela by som vediet podrobny postup dost sa toho bojim ☹

dadqa86
20. čer 2010

Ahojte 🙂
@10andrea12 :Andrejka a ty ces ist naco na laparoskopicky zakrok? 😕

10andrea12
20. čer 2010

@dadqa86 no bolo by dobre kedze mam PCO tak nech ma pozru ci mam priechodne vajcovody a nech mi urobia ten driling vajecnikov len neviem ako taka laparka prebieha a zvazujem ze by som sla na nu ked sa mi nepodari do pol roka otehotniet

elisabet
20. čer 2010

@10andrea12 tak já jsem se nebála jak mi o tom dr řekl, spíš jsem byla ráda že se konečně se mnou něco dělá, no a den před operací ve středu jsem měla nástup do nemocnice, a ve čtvrtek mě operovali, už ve středu poslední jídlo byl oběd, a pít jsem mohla do půlnoci, a ve čtvrtek už nic ani jídlo ani pití, v polende jsem jela na sál a to už jsem obavu teda měla dost velkou, ale dali nám automaticky nějakou pilulku na uklidnění, na předoperačním sále mi dali kanylu do ruky a kolíček na prst na tlak a pak už jsem o sobě nevěděla, až jsem se probudila na dospávacím pokoji, byla mi hrozná zima tak mi dali pod peřinu takové ohřívadlo a říkala sjem sestře že mě strašně bolí břicho tak mi hned píchla injekci od bolesti a pak mě už nebolelo nic, ani pak jak mě zavezli na pokoj, já bych nepotřebovala ani pak nic od bolesti ale zato jsem si vyžrala narkózu, bylo mi zle ještě v pátek ráno, zvracela jsem aniž bych cokoli jedla či pila tak mi dali infuzi s něčím co mi mělo pomoci od té nevolnosti a skutečně to pomohlo, bolesti žádné jen když jsem udělala pohyb ale s tím se musí počítat. no a v sobotu mě pustili domů. No a dělali mi laparoskopii, to je kamerka kterou se dívají do dutiny břišní jestli tam máš vše jak má být, pak hysteroskopii to se ti vaginálně vstříkne taková modrá tekutina kterou doktoři pozorují jestli ti jde tam kde má jít a jestli dojde až k vaječníkům jestli je máš prlchozí, ta modrá tekutina se pak během tří čtyř dnů z tebe vyplaví v podobě výtoku, no a nakonec chromopertubaci to je myslím že profouknutí vejcovodů, nejsem si s tím ale jistá, dělá se to vše v jeden zákrok a mě při tom odstranili ještě tu endometriozu, celé to trvalo asi hodinu, i s uspáním, z pokoje mě vezli asi kolem jedenácti a na dospávacím pokoji jsem se probudila přesně o půj jedné, viděla jsem přesně an hodiny, a po hodině mě vezli zpět na pokoj. Nad pupíkem mám dva stehy a pak mám dvě dírky vlevo v podbříšku jakoby nad tříslem a deset cm nad tím druhou a ty po jednom stehu. Bylo to v pohodě, i když jsem ráda že už to mám za sebou ale to jen proto jak jsem zareagovala na tu narkozu, ležela s námi holka a ta už večer po operaci v pohodě jednla a ráno se stačila samai osprchovat a hned jí pustili domů. To víš že předem strach mít budeš, ale je to opravdu v pohodě, raději na toto než si nechat trhat zub! 😀

10andrea12
20. čer 2010

@elisabet to je ozaj najhorsie en tesne pred operaciou clovek ma strach ked u spis je ti jedno co ti robia ale potom sa bojim prebudenia ci ma to nebude velmi boliet☹((tebe nerobili driling vajecnikov?preco si vlastne bola na laparke tiez mas pco?ja sa este bojim ze sa nezobudim po narkoze ☹

elisabet
20. čer 2010

@10andrea12 ne nedělali driling, ani nevím co to je 😒 , jen se snažíme rok a pořád nic a změnila jsem dr, a ten mi říkal že žádný problém nevidí ale že by byl rád kdyby se mohl kouknout dovnitř jestli tam něco není ukryté, prostě diagnoza přes laparku, a já souhlasila, že pokud mi to má pomoci tak do toho jdu, alespoň zjistí že jsem v pořádku nebo zjistí příčinu proč nám to nejde, a nenašli nic kromě toho ložiska-7mm endometriozy na levém vaječníku, a to odstranili a teď se uvidí...

dadqa86
20. čer 2010

@10andrea12 :Mne ju robili ja som nemala priechodne vajecniky a davaju narkozu ja ked som sa prebrala som necitila apsolutne nic nic ma ani nebolelo.....A robili mi to tiez laparoskopicky a tiez som sa bala. 🙂

10andrea12
20. čer 2010

no driling je ked mas vacsinou pco diagnozu a vtedy ti poprepichuju tie cysticky co sa ti tvoria na vajecnikoch a vraj aj trosku narezu vajecniky aby sa vajicka lahsie uvolnovali

10andrea12
20. čer 2010

tie stehy po laparke potom vyberaju alebo sa vstrebavaju?no uvidime ked nezaberie liecba pojdem snad na tu laparku mne ju uz iez ponukol lekar ale som sa bala a tak som ho poprosila aby som najskor skusila liecbu a ked nezaberie tak pojdem na tu laparku tak ma poslal rovno do car aby sa tam na to pozreli a tam skonstatovali ze nieje potrebna zatial laparka ze najprv skusia liecbu tak uvidime ale ked do pol roka neotehotniem podem sama na tu laparku

dadqa86
20. čer 2010

ja si uz nepametam ci sa vstrebavaju alebo ich vyberaju mne sa vidi ze som bola vyberat stehy niesom si ista.... 😒

sliver
20. čer 2010

janana......................28 let..........1d...............2x1cl..........10 snažení . ......10.11.našla//, 35tt
alamala.....................25let...........0d.................................4 snažení............28.11. našla //, 32tt
jane86.......................23let...........0d...............2x1cl.........12 snažení.........13.12. našla //, 30tt
alzbeta.hod...............25 let..........0d..............2x1cl.........17snažení.........11.1. našla //, 26tt
Lucialen ....................26let...........0d............ 1x1cl..........9mesiacov .........našla //, 27tt
nanulik.......................27let...........0d..............2x1cl .......12mesiacov...........22.2.našla //, 22tt
jednave......................26let............0d.............0cl............18měsíců..............2.3.našla // ,21tt
cosma.......................39let.............d.......cl- 4.měsíce.....24 měsíců............16.3.našla // 20tt
titulienka .................. 30r.............3d...............2x1.............12mes ..................20.3.našla // 17tt
zuzu1111....................26r............0d........2x1cl.-3mesiace......7mesiacov........22.3 našla // 16tt
nana............................33let...........2d......................................33mesiacov ..................9.4.našla // 13tt
jerryjanka....................27r.............0d.................5x1cl................2,5 roka.......................11.5. // 9tt
lebo5.............................30r.............0d...............1x0,5d..............13mesiacov ................17.5.našla // 9tt
alienka24.......................25let.............0d..........................................3roky......................1.6. našla // 7tt

snažilky:
danielapro..................26let...........0d.....................35DC..........................3X1cl..............76mesiov
sofokleska.................25r............0d.......................29DC............................0cl..............23mesiacov
nela00.........................32 let..........0d...............30DC/17dpo/..................0cl.......................2 roky
kraskanz1..................23r..........................................24DC.....................2x1cl.......1mes. po 3mes. pauze
cathy77.........................32let........2d........................23DC..........................2X1cl............5 měsíců
10andrea12.................26r............0d........................20DC...........................2x1cl.............7 mesiacov
sliver............................29r..............0d.......................14DC...........................IVF...............1rok
pajinka111...............38let............1d........................14DC...........2x1cl........dlouhod.,,UTRog,CLOSTIL,PREGNYL
elisabet.......................30let..........0d........................13DC..........................2x1cl...............11mesicu
hencidlo......................30let..............0d.....................9DC.......................3x1cl................3roky
kkamca........................30let...........1d............. .........8DC............................2 x 1cl.................dlouhodobě

cathy77
20. čer 2010

samé cenné infošky 😉 ak neotehotniem ani v treťom cykle s clostilom, budem súriť a otravovať dokiho nech mi urobia laparku+drilling...

10andrea12
20. čer 2010

@cathy77 sa dohodneme a pojdeme spolu 😀

10andrea12
20. čer 2010

inak mne lekar ktory sa zaobera endokinologiou ktory mi navrhoval ze mi urobi laparoskopiu povedal ze ked mam pco s tym sa vraj neda nic robit len ked budem chciet otehotniet urobit laparku a driling a do pol roka som vraj tehotna a ze ked budem chciet dalsie dieta tak zasa driling lebo to vraj pomoze len na cas a potom sa to vrati do povodneho stavu povedal mi na rovinu ze :"viete to mate na cely zivot ked budete chciet otehotniet pridete a ja vam urobim driling a do pol roka ste tehotnaa potom sa to zasa vratii do povodneho stavu a ked budete chciet druhe zasa urbime driling"to je postoj lekara co?

cathy77
20. čer 2010

andrea - som za! len nie k toporcerovej 😉 skúsim to nabuduce nadhodiť mojmu dokimu ako sa zatvári a dám vedieť 😒

cathy77
20. čer 2010

Ty, ozaj, čo ak už si tehu? 😉 snažilkovanie vám skončilo a teraz o cca 10-12 dní sa dozvieš.... Nám sa to v tomto cykle nezadarilo... 🙄

10andrea12
20. čer 2010

@cathy77 to nie toporcerova by mi robila laparku ale Ginelli taky celkom spravny lekar povie na rovinu no neverim ze by som otehu v prvom cykle s clostilom a pregnylom ale des ma od rana boli tak hrozne hlava a nie a nie prestat az na zvravanie mi bolo a hrozne ma az studeny pot oblieval tak neviem co mi je este som k tomu aj zle spala boli ma krk

kraskanz1
20. čer 2010

ahojte baby ja sa k vam zas prihovaram mozno vyzram uz trapne ale to s timi mojimi prsiami uz je az moc neprijemne zo dna na den viac bolia neznesiem uz ani volne tricko na sebe bez podprdy tak mam citlive bradavky sposobil niktorej z vas taketo problemi clostyl normalne uvazujem ze zaskocim za gyndosom len mam trochu strach ci ma nevysmeje ze co tam chcem... ☹

10andrea12
20. čer 2010

@kraskanz1 lekarka by ta nemala preco vysmiat je prirodzene ze mas strach ked beries closil a mas bolestive prsia jaa by som sla tiez na tvojom mieste aby sa lekarka pozrela ci reagujes na liecbu spravne

kraskanz1
20. čer 2010

no na liecbu nereagujem vobec len taketo bolesti som predtym nikdy nemala ani ked som brala clostyl a uz mi to fak zacina byt neprijemne..sice som 24DC ale uz vyse tyzdna mam toto a stale sa to stupnuje..haat toto neni podla mna normalne... ☹

10andrea12
20. čer 2010

@kraskanz1 a niesi tehotna?vtedy maju zeny citlive prsia

kraskanz1
20. čer 2010

no to som vylucila ako moznost lebo vraj ovulacia nebola tak potom neviem no.sem tam mi to prejde hlavou ci to neni tak ale asi by som mala aj ztmavnute bradavky a to nemam... 😒

kraskanz1
20. čer 2010

@10andrea12 mozno prehanam a som len z toho nervozna...jaj tie hnusne hormnoy ja tu uz nikdy nechcem brat ani to nepomaha a iba bordel to robi.... ☹

10andrea12
20. čer 2010

@kraskanz1 nie u kazdej zeny su tmave bradavky a tie iste priznky skus si urobit tehu testik mozno budes prekvapena 🙂

brumca
20. čer 2010

@kraskanz1 a ako dlho beries clostil? mne teda zatial pomohol v tom, ze mi narastli krasne foliky a to ho beriem len druhy cyklus...viem, ze su to hnusne hormony, ale verim tomu, ze mi pomozu...urcite pomozu aj tebe, len to chcem mozno dlhsi cas...

brumca
20. čer 2010

@10andrea12 ty si planujes robit tehutest alebo pojdes az na tu krv k doktorovi? 🙂

kraskanz1
20. čer 2010

@10andrea12 ale doktor hovoril ked som bola na folikulometrii ze ovulacia nebola a ni nebude ....mohol sa zmylit??? 😕

kraskanz1
20. čer 2010

@brumca ja som ho brala pred pol rokom 3 mes a nepomohol vobec mala som v 3tom cykle 11,5mm folik ale to povedal doky ze to nic neni...a teraz som tam mala strasne vela malich folikov ale ziadny dominantny... 😠

kraskanz1
20. čer 2010

@10andrea12 tak som teda myslela ze ci mohla ovulka nastat skor teda pocas brania clostylu a potom to uz na ultrazvuku nebolo vidiet