Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

brumca
25. čer 2010

@rebeca_1 ahoj 🙂 velmi rada by som ti poradila, ale vobec neviem...neviem moc toho o IVF, ale mozno sa tu najdu baby, ktore maju skusenosti 😉

10andrea12
25. čer 2010

Istota je v krvi

Ste netrpezlivá alebo je pre vás informácia o tehotenstve skutočne dôležitá? Skôr ako sa hormón HCG objaví v moči, dá sa jeho prítomnosť zistiť v krvi. „U mála žien sa dá potvrdiť tehotenstvo na základe krvných testov približne ôsmy deň po oplodnení. U väčšiny je to až o štyri dni neskôr,“ vysvetľuje gynekológ.
Krvné testy sú neoddeliteľnou súčasťou potvrdenia alebo vylúčenia tehotenstva, dokonca môžu napovedať, či čakáte jedno dieťa, alebo ich bude viac. V prípade dvojičiek býva hodnota HCG v krvi o niečo vyššia oproti normálu. „Ultrazvukom skontrolujeme, či je tehotenstvo v poriadku, v ktorom týždni budúca mamička je a vylúčime mimomaternicové tehotenstvo,“ približuje doktor Timko ďalší postup. Radosť z pozitívneho testu často pokazí práve nesprávne uhniezdenie vajíčka.

baby soto som nasla na nete tak ja uz ozaj neviem........ja som bola 6-7 den ked by som bola tehu od oplodnenia tak si myslim ze tie odbery boli zbytocne robene tak skoro aj keby niesom tehu

sliver
25. čer 2010

@rebeca_1 - clostyl je na slabšiu stimuláciu, také normálne snaženie domka aj s Pregnylom, IVF je silná simulácia a preto je tam aj sono každý druhý deň.... pre istotu. Samozrejme že ti pri stimulácii clostylom nehrozí 6 vajíčok ale tak jedno - dve sa zadaria ak si stimuláciou IVF mala 6.... ale tiež to môže byť veľmi individuálne, napr. ja som aj pri dávke 4*1 denne mala iba jedno... uvidím čo budem mať teraz na IVF

rebeca_1
25. čer 2010

@sliver no ved uvidim, ja idem na IVF soft, cize aj s punkciou a transferom. Ale je mozne ze mi stimulaciu pri prvom UTZ stopnu ked nebude pekny folik, popripade foliky.

10andrea12
25. čer 2010

baby nasla som priznaky tehotenstva :

Asi 30 hodín po oplodnení je zygota v dvojbunkovom štádiu, po troch dňoch hovoríme o viacbunkovom štádiu a po štyroch dňoch pozostáva zo 100 jednotlivých buniek. Šiesty deň po oplodnení začína uhniezďovanie v maternici a trvá asi dva dni.
Zaphira, ak poznáš svoje telo dobre, tak pravdepodobne veľmi skoro spoznáš, že si tehotná. Väčšina žien rozpozná prvé príznaky po uhniezdení vajíčka v materenici, čiže tých pár dní po oplodnení. Čo sa prvých príznakov týka, tie by sa dali rozdeliť na SPOĽAHLIVÉ: pozitívny tehotenský test a potvrdenie ultrazvukom a NESPOĽAHLIVÉ:
1. náhly pocit hladu - vlčí hlad - prichádza odrazu
2. tmavšie sfarbenie prsných bradaviek
3. bolesti v podbrušku a krvácanie ľahké špinenie - približne 8 dní po oplodnení môže prísť ku krvácaniu tzv. uhniezďovaciemu špineniu a taktiež v termíne menštruácie môže prísť k tmavému výtoku
4. časté nutkanie na močenie - keď sa embryo uhniezdilo a produkuje hormón GCG, budeš potrebovať častejšie ako inokedy
5.únava - veľké množstvo progesterónu dáva pocit akoby si sa zúčastnila maratónu, i keď máš za sebou bežný deň. je to najčastejší príznak, ale nie spoľahlivý.
6. citlivé, naliate prsníky - v tehotenstve bývajú prsníky citlivé na dotyk, je to porovnateľné s časom pred menštruáciou, ale intenzívnejšie. Keď si telo zvykne na zvýšenú koncentráciu hormónov, tento pocit ustúpi
7. ranné nevoľnosti - keď budeš mať šťastie, vôbec sa s tým stretnúť nemusíš, u niektorých žien ide skôr o nechutenstvo, odpor k jedlu alebo vôni. Jednoducho sa môžeš cítiť zle, nemusí sa to týkať rána, ale naopak celého dňa. Môže prísť k zmene chutí, pocit chuti po káve, kove. Jedlá ktoré si mala rada vôbec nemusíš.
8. ak si náhodou meriaš bazálnu teplotu a táto sa 18 dní v kuse drží nad normálom si pravdepodobne tehotná.
9. vynechaná menštruácia - týka sa to samozrejme pravidelnej menštruácie
Mám tri deti a u každého z nich som mala iné príznaky. Pri prvom synovi som skoro denne jedla ryby. Pri dcére som mala odpor k sladkému a milovala som vôňu vlhkých pivníca kávy. Pri treťom synovi som jedla veľa, veľa ovocia. Len jedno bolo spoločné pri všetkých troch - nemala som žiadne problémy, bola som veľmi hyperaktívna a nesmierne spokojná, čo prajem všetkým.

brumca
25. čer 2010

@10andrea12 tak urcite to bolo skoro na krvne testy...

10andrea12
25. čer 2010

@brumca aj ja si myslim ta doktorka je ozaj trubka ked nedostanem menstruaciu tak si urobim sama test

brumca
25. čer 2010

@10andrea12 aj ja by som urobila to iste 🙂

10andrea12
25. čer 2010

@brumca uvidime co prinesu dni ale ked som mala dostat menstruaciu pobolievalo ma brucho taky tyzden ale ved mna boli vecne a furt nic to uz nieje normalne

brumca
25. čer 2010

@10andrea12 no ja uz tiez neviem co je u mna normalne...mna zase nikdy tak nebolievaju prsia, ale to moze byt z tych liekov a injekcie...cize uz nejdem sledovat tieto vseljake moje priznaky a uz len budem cakat na vysledok testu a hotovo 🙂

10andrea12
25. čer 2010

@brumca kedy testujes?

brumca
25. čer 2010

@10andrea12 asi v nedelu 🙂 na 26DC

10andrea12
25. čer 2010

@brumca ja by som pockala do terminu menstruacie asi to je este skoro si myslim ale ved skusit mozes

brumca
25. čer 2010

@10andrea12 chcem skusit tu nedelu, ked tam nic nebude tak potom testnem az ked bude nahodou meskat mrcha 🙂

10andrea12
25. čer 2010

@brumca ved uvidis 🙂potom daj vediet 😉 drzi vsetkych 20sat nech su tam 2 krasne kolajnicky

boze akurat som si kychla som myslela ze mi cela maternica vyleti ako to pichlo 😠 😠 😠

brumca
25. čer 2010

@10andrea12 dakujem velmi pekne a urcite dam vediet 🙂 presne si viem predstavit tu bolest po kychnuti...idem uz hajat, tak prajem dobru nocku 🙂 som rada, ze si mozeme takto popisat a hlavne s niekym, kto vie co prezivam 😵

10andrea12
25. čer 2010

@brumca dobru noc aj tebe aj ja idem no je dobre pokecat o tom s tym kto preziva podobne alebo tie iste veci a vieme sa aspon psycicky podporit 🙂

cathy77
26. čer 2010

andrea - ved som Ti písala, že krv bola braná skoro, tak to už nerieš, to je toporcerová 😒 Ty si pekne urob mamatest trebars už na 12. den od ovulácie... ja som si istá, že bude pozitívny. proste Pocit... 😉

olive
26. čer 2010

@10andrea12 - Cathy ma pravdu udelej si test a hned budes moudrejsi. Nekteri doktori je opravdu dilo a ,ze pracuji v Caru je pro mne zahadou vzdyt jsou uplne mimo. Vzdyt si vse muzeme nastudovat na netu, tak do toho taky trochu vidime.

Ja hlasim prudky pokles bazalky a bricho me boli jako cert, takze je mrcha za dvermi.

moniciak
26. čer 2010

@10andrea12 alebo nemusis mat ziadne priznaky...mna len boleli prsia ako pred menzesom a to bolo na zaciatku fakt vsetko a myslela som si ze uz uz dostanem mrchu...a pokial ide o hcg v krvi...robila som si test "5 dni po styku" az ked mi meskala 6 dni a to bola ta druha ciarka len jak taky odraz svetla a az o dva dni bola normalnea ako prva...neverim ze tych 5 alebo aj 10 dni po styku by tam uz bola to je u kazdej individualne takze v poho mozes byt tehotna a kedy mas dostat???

olive
26. čer 2010

Holky, testovat prilis brzy je opravdu na nic jen se zbytecne stresujete. Nejdriv muze byt neco videt 12-13 DPO. Takze je potreba se obrnit svatou trpelivosti.

sliver
26. čer 2010

janana......................28 let..........1d...............2x1cl..........10 snažení . ......10.11.našla//, 37tt
alamala.....................25let...........0d.................................4 snažení............28.11. našla //, 34tt
jane86.......................23let...........0d...............2x1cl.........12 snažení.........13.12. našla //, 31tt
alzbeta.hod...............25 let..........0d..............2x1cl.........17snažení.........11.1. našla //, 28tt
Lucialen ....................26let...........0d............ 1x1cl..........9mesiacov .........našla //, 28tt
nanulik.......................27let...........0d..............2x1cl .......12mesiacov...........22.2.našla //, 24tt
jednave......................26let............0d.............0cl............18měsíců..............2.3.našla // ,23tt
cosma.......................39let.............d.......cl- 4.měsíce.....24 měsíců............16.3.našla // 21tt
titulienka .................. 30r.............3d...............2x1.............12mes ..................20.3.našla // 19tt
zuzu1111....................26r............0d........2x1cl.-3mesiace......7mesiacov........22.3 našla // 18tt
nana............................33let...........2d......................................33mesiacov ..................9.4.našla // 14tt
jerryjanka....................27r.............0d.................5x1cl................2,5 roka.......................11.5. // 11tt
lebo5.............................30r.............0d...............1x0,5d..............13mesiacov ................17.5.našla // 10tt
alienka24.......................25let.............0d..........................................3roky......................1.6. našla // 8tt

snažilky:
danielapro..................26let...........0d.....................41DC..........................3X1cl..............76mesiov
sofokleska.................25r............0d.......................35DC............................0cl..............23mesiacov
nela00.........................32 let..........0d...............36DC/23dpo/..................0cl.......................2 roky
kraskanz1..................23r..........................................30DC.....................2x1cl.......1mes. po 3mes. pauze
cathy77.........................32let........2d........................29DC..........................2X1cl............5 měsíců
10andrea12.................26r............0d........................25DC...........................2x1cl.............7 mesiacov
tigi.................................30r..............0d......................24DC/9dpo/.................3x1cl.............18mesiacov
brumca........................28r..............0d.......................24DC...........................2x1cl................6mesiacov
sliver............................29r..............0d.......................20DC...........................IVF...............1rok
pajinka111...............38let............1d........................20DC...........2x1cl........dlouhod.,,UTRog,CLOSTIL,PREGNYL
elisabet.......................30let..........0d........................19DC..........................2x1cl...............11mesicu
hencidlo......................30let..............0d.....................15DC.......................3x1cl................3roky
kkamca........................30let...........1d............. .........14DC............................2 x 1cl.................dlouhodobě

sliver
26. čer 2010

@danielapro, @sofokleska, @nela0, @kraskanz1 - čo kočky ako? prehodíme do hornej časti tabulky 😉

@pajinka ako? som ťa tu dlhšie nevidela....

brumca
26. čer 2010

ahojte 🙂
@olive tak ja mam rovnake pocity, tiez ma boli podbrusko a mam taky pocit, ze sa chysta mrcha...chcela som testnut v nedelu co by bolo 11DPO ale asi to nema vyznam...

olive
26. čer 2010

@brumca - hele, zkus vydrzet do pondelka a pak testni, uz by se ti mohlo neco ukazat a kdyz ne, tak muze byt jeste brzy. Kazdopadne dokud nedorazi mrcha, tak sance tu je. Drzim palce 😉. Ja si merim bazalku, tak uz vim jestli je nejaka sance a nebo neni.

brumca
26. čer 2010

@olive dakujem za radu, ja si bazalku nemeriam, lebo vstavam kazdy den uplne v inom case 🙂

10andrea12
26. čer 2010

@cathy77
@olive
@moniciak menstruaciu by som mala dostat max do 4 dni dnes ma zahadne neboli brucho aspon zatial ale prsia bolia na dotyk tak ja uz neviem babulky co si mam mysliet uvidime ked mi bude meskat 5 dni testnem to by malo byt uz iste ci ano alebo nie

dadqa86
26. čer 2010

@10andrea12 :Podla mna budes tehotna moja uvidis noo ja ti drzim palce 😉 🙂

olive
26. čer 2010

@10andrea12 - vsak uvidis, vim,ze mas strach testnou, ale mohla by jsi to zkusit i zitra nebo pozitri 😉 . Ja zacinam spinit tak je to jasna zprava.

10andrea12
26. čer 2010

@dadqa86 ja tomu velmi neverim ale jedno viem ze na 6 DPO je velmi skoro robit krvne testy na HCG