Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

fazulka1512
8. říj 2010

@tinara23 a preco na 3 den, nema sa zacat na 5 az ked konci mrcha?

tinara23
8. říj 2010

@fazulka1512 co tu cítam, tak niektoré baby brali tiež od 3. dňa cyklu a niektoré od 5-teho. Možno to záleží od dlžky cyklu (moj 28 dni, presne ako hodinky), alebo to možno vyhodnotil podla folikulometrie, neviem. Vsak na nejaky 11 DC idem na folikulometriu, tak som zvedavá čo to spraví, dufam, že nie velký chaos 😉

fazulka1512
8. říj 2010

@tinara23 ok drzim palce, ja si myslim ze je jedno ci 3 lebo 5 den cyklu, len nech vajka pekne rastu a ovulka uspesne prebehne

erickaa
8. říj 2010

Ja som dokonca začala až 6-ty deň brať Clostil, je to veľmi individuálne 🙂

kamilkka
8. říj 2010

@tinara23 aj podla mna by si ho nemala brať
je to stimulans ovulacie...
tak ked ju ty mas - o čom jedna folikulometria povedala, neviem prečo clostil...
počas liečby clostilom sa žena musi ultrazvukovo sledovať
mne to moj dr. dosť podrobne vysvetľoval kedže buduci cyklus idem na clostil aj ja
ale ja mam male foliky a ovu neistu
mam brať 3 - 5 den cyklu 2 tablety a 8.den mu mam zavolať....
aj mi vysvetlil prečo - lebo clostil je hormon čo tlmi estrogeny a estrogeny robia dobru vystelku sliznice maternice teda endometria, ak žena berie clostil do 9 dna, sliznica sa už nestačí dobre vyvinuť na prijatie vajíčka, lebo bola tlmena clostilom.
ale kedže ja ho doberiem na 5.den, sliznica ma dosť času aby dorastla.

tinara23
8. říj 2010

@kamilkka no ja neviem či mám ovulku, viem to len podla toho, že pravidelne v strede cyklu mám ovu bolesti a ked som bola na tej folikulometrii 10DC mala som folik 18 a povedal, že za nejaký deň dva sa máme snažiť a aj som mala bolesti vtedy. Potom som bola na asi 15DC a uz to neodsledoval, či ovu prebehla a predpisal ten clostil. Nič mi nevysvetlil, iba, že skúsime na podporu. Tak mám z toho nervy, neviem či to dobrať....

tinara23
8. říj 2010

@fazulka1512 aj držím palce 🙂

fazulka1512
8. říj 2010

takze ak dobre chapem tak ked budem brat clostyl tak to nieje dobre, ale aj mne povedala lekarka ze na podporu vajok, ze preto len 1 tableta denne

mrnous1
8. říj 2010

@10andrea12 Ahoj andrea, tak dnes som opäť testla na 16.DPO a neobjavilo sa tam nič,takže negatívne. Navyše dnes som začala trochu špiniť, takže začína asi mrcha. No nevyšlo to opäť znovu a to sa hovorí, že do tretice všetko dobré, ale asi to v mojom prípade neplatí. 🙂 No nič uvidíme čo bude ďalej. Inač andrejka blahoželám, aspoň niekomu to po Clostile vyšlo a držím pršteky nech je všetko o.k. 🙂

10andrea12
8. říj 2010

@mrnous1 dakujem mne aj viacerym babam to vyslo na 3 cyklus niektorym babam o cosi neskor takze aj tebe sa to podari coskoro isto nevesaj hlavu a hor sa do dalsieho kola 🙂budem drzat prsty

makovicka53
9. říj 2010

Ahojte žienky...ja uz uzivam 3 cyklus clostil...tento mesiac som pichala aj pregnyl a dnes uzivam posledny den duphaston....uz skoro 3 den citim bud pichanie vo vajecnikoch al. bolest ako pred mrchou...a nehorazne ma bolia prsia...najstastnejsia by som bola keby to boli priznaky....nemate niektora podobnu skusenost 🙂

10andrea12
9. říj 2010

@makovicka53 ahoj ja som tiez otehu v 3 cykle s clostilom a pregnylom tak drzim prsty aby to boli tehu priznaky mna dodnes popichava v podbrusku a aj prsia ma nehorazne bolia a test som mala pozitivny k lekarke idem az v utorok ci je vsetko ok lebo tento tyzden mala dovolenku budem drzat prty nech je aj u teba 3 cyklus uspesny 🙂

makovicka53
9. říj 2010

@10andrea12 ....jeej gratulujem a drzim prstiky....moc dakujem za povzbudenie...uz som bola tolko krat sklamana...tie bolesti ma dost zmiatli lebo zacali dost skoro ale zas to moze byt aj z liekov...pockam este 3-4 dni a skusim si urobit test...vies my sa snazime uz skoro 2 roky...a teraz sme mali planovany styk...ale teraz ak to nevyjde tak zrejme podstupim umele....

10andrea12
9. říj 2010

@makovicka53 my sme sa 9 mesiacov snazili ale uz po 5tich snazeniach doma som vystartovala k lekarke ze sa neico deje kedze mi menzes chodil kedy chcel a potom sme zistili ze mam pco tak ma lekarka poslala na endokrynologiu ci nemam nieco zo stitnou zlazou alebo ci nemam nieco s cukrom ale tam mi povedal lekar ze vsetko je v norme a zacal ma prehovarat na laparku a driling vajecnikov ale ja som bola zasadne proti ved sme sa len pol rok snazili a uz ma chcu rezat povedala som mu ze najprv chcem vyskusat liecbu a ked videl ze ma neprehovori na laparku poslal ma hned do CAR a tam po nasadeni clostilu a pregnylu (doktorka skonstatovala ze laparka nieje potrebna ze mam este vajecniky v pohode)sa to podarilo na 3 cyklus cize som rada ze som sla tak skoro k lekarke a ze sa to zacalo riesit teraz len dufam ze plod je v maternici a ma sa dobre a bude to dobre no kazdopadne mas priznaky ako aj ja ked som otehotnela

makovicka53
9. říj 2010

@10andrea12 ....no pekne tak chvalabohu ze si dala na svoj instinkt...niekedy sa to vyplaca...ja chodim do CAR skoro pol roka a zatial sa nedarilo tak uvidime...lenze my mame aj problem so spermijami takze o to horsie ale raz som uz tehu bola ale skoncilo to missed...neboj bude to v poriadku a to ides prvy x k lekarovi po zisteni tehu?

10andrea12
9. říj 2010

@makovicka53 ano prvy lebo na to ze som tehu som prisla minuly tyzden a ked som sa sla objednat k lekarke tak sestricka povedala ze az na 12 steho ma moze objednat lebo doktorka v car ma dovolenku tak idem az teraz v utorok ale ved k lepsiemu spermiogramu sa da pomoct liekmi aj vitaminmi nie?mm mal spg ok chvalabohu aspon on je ok ked ja som mala cykli hore nohami budem drzat prsty nech si aj ty tehu

makovicka53
9. říj 2010

@10andrea12 ....dik...no da sa dopomoct tomu..moj m uzival vitaminy a o nieco sa to zlesilo...ale je to vse na hranici takze tak...mne zas nedorastala sliznica max 8 mm a to som bola vtedy stastna prestastna...ja mavam hroznu mrchu len spinenie sice je pravidelna ale o nicom a to zrejme koli tej sliznici...

10andrea12
9. říj 2010

@makovicka53 aha no s tou sliznicou ja mam asi vsetko ok mne doktorka nikdy nepovedala zeby to nebolo ok najlepsie bolo ze mm isiel na spg az tento cyklus v ktorom som otehu doktorka povedala zeby bolo dobre keby isiel aby sme vedeli ci je on ok aby riesili len mna tak ale zasa je dobre ze vieme ze je ok ja som mala vraj len mensiu poruchu mrcha vzdy prisla ale s meskamin aj 2 tyzdne ale nikdy som nesla na vyvolavacku len v 2 cykle mi doktorka pichla agolutin aj to sa dostavila az 14 den po pichnuti nejako sa jej nechcelo minuly cyklus a tento neprisla uz vobec ale skoro ma na krv volali uz na 7 DPO a hcg v krvi bolo 5,9 a doktorka povedala ze to asi bude s pregnylu este ale o par dni uz bol tienik na teste to bolo na 12 DPO a na 16 DPO som uz mala 2 pekne ciarky na teste ty si ktory DPO?

makovicka53
9. říj 2010

ja som dnes tiez 12 DPO a teraz som skusala test nedalo mi to ale zial je tam 1 ciarka ako vysita ani naznak po druhej... ☹

10andrea12
9. říj 2010

@makovicka53 pozri si moj fotoblok tiez som tam mala tienik a ani sa nedal odfotit

makovicka53
9. říj 2010

no to ano ale aspon ho trosilinka vidiet ale ja okrem tej jednej ani naznak cista biela....ale nerobila som to rannym mocom a test mal 20 citlivost ty si akym testovala?uz sa testovat nebudem pockam na mrchu

10andrea12
9. říj 2010

@makovicka53 tak to moze zavazit dost ja som si prvy robila na 12 DPO a tiez nie rannym mocom a citlivost bola dokoca az 25 cize ziadna slava tiez tam bolo vidiet len dusik aj to skoro nijaky a teraz na 16 DPO som testovala s 10 a 20 citlivostou aj e tam rozdiel v ciarkch

makovicka53
9. říj 2010

sranda tieto testy...no vsak uvidim pockam do bud tyzdna mala by som dostat a ked nahodou ze dostanem tak hned volam dr. do CAR a uvidim co bude dalej

10andrea12
9. říj 2010

@makovicka53 ok budem ti drzat prsty nech to dobre dopadne potom mi daj vediet ako to dopadlo

makovicka53
9. říj 2010

@10andrea12 ...jasnacka drz sa aj ty a ked dojdes od dr. tak sa ozvi zatial cavik

10andrea12
9. říj 2010

@makovicka53 dakujem jasne dam vediet ako som dopadla u dotorky

kamilkka
9. říj 2010

@10andrea12 chcem sa ťa spýtať, či si platila za takúto liečbu v car?
a koľko?
alebo sa tam platí až za IVF?

10andrea12
9. říj 2010

@kamilkka za liecbu som neplaila nic len v lekarni som doplacala za lieky ale je mozne ze za konzultacie s lekarom sa inde plati ja som chodila do statneho CAR v KE a ani mm tam neplatil za spg co sa inde plati ako pisali baby viem len tolko ze v sukromnych car sa plati skoro za vsetko ale ja som nic nikdy neplatila a pokial dobre viem tak inseminacia a IVF su v sukromnych drahsie ako v statnom CAR ale statne su na Slovensku asi len 2 jedno v KE v starej nemocnici a drue neviem kde viem ze je ajj v cenach za ukony velky rozdiel u nas v statnom CAR sa plati za inseminaciu 39 eur a v suktomnych je to od 100 do 150 eur cize dost rozddiel a ivf v statnom car neviem kolko stoji to som sa nepytala

kamilkka
9. říj 2010

@10andrea12 aha - takže ty nemaš na mysli gyncare ani spln, ale to na rastislavke?
hmmm, tak to mi je novinka 🙂
a oni funguju normalne ako CAR? robia aj ivf-ka?
bola si spokojna s doktorkou?
alebo je tam na vyber viac lekarov?

10andrea12
9. říj 2010

@kamilkka ano ja chodim do CAR na Rastislavke doktorka sa vola Toporcerova niektore na nu nadavaju ale ja sa nestazujem pomohla mi otehotneniu aj vela dalsim ja by som ti to tam odporucala vseto je tam ovela lacnejsie ako v sukromnych CAR a robia tam vsetko od spermiogramu (zadarmo) od liecby a stanoveni diagnozy cez inseminaciu a IVF a ovela menej to stoji vsetko robia tam je to v pavilone zdravia hned za bufetom ked vojdes cez hlavnu branu odbocis dolava a hned v tej budove to je oroti je schodisko a vyjdes na 1 poschodie a cez dvere hned na pravo prve dvere