Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

haaninaa
17. lis 2010

Ahojky holky, můžu k Vám? Dneska ráno jsem začala brát Clostyl... Už jsem ho měla dvakrát, ani jednou se mi otěhotnět nepodařilo... Někde jsem ale slyšela, že brání růstu sliznice.. Nevíte o tom něco?Folíky mi vždycky narostli 16-18 mm

10andrea12
17. lis 2010

@val1 ja som otehotnela v 3tom cykle s clostilom a vedlajsie ucinky som nemala ziadne akurat pocas ovulky vacsie pobolievanie vo vajecnikoch inak nic drzim prasty nech sa zadari cim skor ako nam 🙂budes pichat aj pregnyl pred ovulkou?

andrejta
17. lis 2010

@val1 ahoj, val, ja som ho brala dva cykly a necitila som sa nijako specialne (ziadna nevolnost ani nic). ked bude moja vcerajsia IUI neuspesna, este ma caka jeden cyklus a potom uvidim. neviem ci je zvysene riziko rakoviny, ale viacpocetne nehotenstvo je mozno, ale prave preto sa chodi po dobrali clostilu na ultrazvuk, aby sa zistilo ci tam foliky su a kolko ich je. ked ich je prilis vela (napr. 5), tak to stopnu a navrhuju ine riesenie, ale ake to neviem. ja som doteraz mala stale minimalne dva - jeden na jednej strane a jeden na druhej strane. zial prva IUI bola neuspesna, tak teraz cakam dva tyzdne na kontrolu. neboj sa, ked budes chodit na kontroly tak ako ti doktorka povie, tak si myslim, ze sa nemas coho bat. drzim paste.

andrejta
17. lis 2010

myslela som "tehotenstvo" 😀

ituka37
18. lis 2010

@10andrea12 ahoj, dnes som bola na folikulometrií, doktor mi nameral v lavom vaječníku folikul o priemere 14 mm, mám 16 DC... aký veľký folikul si mala v tomto dni cyklu? ešte idem v pondelok na meranie kedže mám predlžený MC. mávam okolo 35 dní, naposledy 44 dní... brala som aj teraz prvý krát clostilbegyt 2x1 tbl.... 🙂

nathali
18. lis 2010

@ituka37 ja som v 13DC mala naposledy 18-20mm foliky takze by ti mali este dozriet a potom dat pregnyl ak ti ho picha ale tiez sa mi stalo ze mi foliky dozreli az 16-17 DC

ituka37
18. lis 2010

@nathali no lebo 10andrea12 mala myslím ovulku až 20 DC, tak preto sa pýtam, či je ešte nádej že dozrejú...dokonca neviem či nie až 26 den...no nič nevzdávam to 😉

nathali
18. lis 2010

@ituka37 myslim ze ano ked ich mas uz 14mm tak tych par mm by mali dorast drzim palce aby to vyslo 😉

ituka37
18. lis 2010

@nathali ďakujem , dúfam, že dorastu 😀

nathali
18. lis 2010

@ituka37 ked este k tomu mnavas dlhe cykly tak myslim ze dorastu ja mavam niekedy 41DC a ovu mi chodila tak 17DC ale stalo sa mi ze ovu testy ukazali ze je aj 20DC

ituka37
18. lis 2010

@nathali este som si ovu test nerobila, dnes jak som bola u toho doktora tak uz mi nedaval nadej a som sa ho spytala, že či mam este príst ked mam take dlhe cykli...povedal, že nech teda este pridem, uvidime v pondelok ako bude ten folikul vyzerat či dorastie a ak tam este v pondelok bude tak pojdem zase v stredu...a uvidime...

ituka37
18. lis 2010

@nathali vy sa ako dlho snažíte?

nathali
18. lis 2010

@ituka37 uz rok a pol
ale u teba by som so snazenim necakala a keby nahodou folik praskol skor ale myslim ze este vydrzi a v pondelok bude vecsi
a vy sa ako dlho snazite??

ituka37
18. lis 2010

@nathali no my 14 mesiacov, čiže podobne 🙂 no dufam, že vydrží, inak podla papierov som mala v pravom vaječniku v pondelok folikuly 14 mm a 12 mm a v lavom 12 mm... dnes už v pravom nič nebolo a v lavom ten 12mm už bol 14mm tak uvidime ako to bude vyzerat v pondelok..

nathali
18. lis 2010

@ituka37 no mne s tych 14mm narastol na takych 18mm tak snad to bude aj u teba 🙂 a vam lekar nerobil ziadne vysetrenia alebo muz nebol na spermio po takej dobe snazenia?

ituka37
18. lis 2010

@nathali spermiogram mame za sebou, mal dobré výsledky...mne bral krv, výtery pri ktorých mi zistil nejaké bacili, na to sme brali antibiotika obidvaja a teraz mi vlasne robi folikulometriu a nasadil mi clostilbegyt. Buduci mesiac ale nebudem brat clostil lebo mam aj celý cyklus okrem dní ked mam MS biely výtok, asi takej konzistencie ako semeno 😅 ale žiadne svrbenie ani palenie, je to len nejaké zvýšené neviem čo, nejaká bacila alebo čo...ale to mavam často, aj segra to mala...teraz si kupim aj rosalgyn a budem si robit vyplachy mohlo by to pomoct...no a potom mi asi zvýši dávku na 3x1 tbl neviem, uvidim, či budem mat ten vytok alebo nie, ak by zmyzol po rosalgyne tak buduci mesiac budem brat ten clostil...vy ste boli na nejakych vyšetreniach?

nathali
18. lis 2010

priatel bol tiez na spermio ale kedze bral silne lieky tak nedopadlo uuplne najlepsie ale len dobre ma trosku menej spermii ale vraj rychlost a vsetko ostatne je super tak by som chcela aby isiel este na jedno spermio ale to az buduci rok ak by sa nam to do vtedy nepodarilo a mne tiez vral krv a robil vytery a to bolo vsetko dobre
no len mne nechodi ms bez liekov a niekedy som mala anovulacne cykli tak preto berem lieky pred tym som mala proveru a duphaston alebo inakcie agolutinu

10andrea12
18. lis 2010

@ituka37 ja som otehu v 40 dnovom cykle na 26 DC cize mas este cas kedze mas dlhsie cykli on dorastie a treba presne vyratat kedy by mal prasnut ja som na 17 DC bola na folikometrii a doktorka vravela ze mam pichat pregnyl az na 24 DC a ovulacia bola na 26 DC a vyslo to tak ti drzim prsty

ituka37
18. lis 2010

@10andrea12 ďakujem ďakujem, no v pondlok sa dozviem viac 😉

10andrea12
18. lis 2010

@ituka37 budem silno drzat prsty nech sa to podari ja som otehu v cykle v ktorom som to ani uz necakala na prvych dvoch folikometriach nic nebolo uz som myslela ze mam na krku anovulak a na treti krat na folikometrii na 17 DC doktorka az skrikla ze konecne sa rozhybali vajecniky tak som bola az v soku ani som nedufala uz a ono to dokonca aj vyslo 🙂

lifinka
19. lis 2010

ahojky, tak dnes dobírám poslední 3 tbl clostíku a v pondělí mám 10 den cyklu takže jdu na folikometrii, jsem zvědavá, co dr. řekne zda nějaké vyrostly....všem držím pěsti ať jsme všechny už těhulky 😉

nathali
21. lis 2010

@10andrea12 prosim ta ked ti dali pregnyl tak ti folik kedy praskol?az druhy den alebo az dva dni po pichnuti??
ja som uz dobrala 3 mesiac clostil.a brala som ho od 3DC do 7DC a kedy mam ist na utz folikov az 13DC neni to neskoro???? vobec si nepametam co mi dr,povedal a teraz stresujem 😅

lifinka
21. lis 2010

nathali,mě když dr. píchne pregnyl tak mi řekne, že se už večer máme tulit 😀 a tak při prvním dítěti jsme se tulili po 3 dny a vyšlo to. Já jdu zítra na ultr. a to jsem 10den c., jinak mi vždy řekne ať dojdu na 13 den c., zítra jdu jen abych nezameškala ovulku, jelikož min. měsíc jsem asi ovulovala právě ten 10,11den cyklu, tak musím už zítra pro sichr.

nathali
21. lis 2010

@lifinka aj nam vzdy povie ze sa mame tulit do 32 hodin ci jak to je a tiez som chodila ten 13DC ale raz mi dosla ovu az 16 DC tak neviem ci nemoze prist ovu nejak skor ale asi pojdem 25.11 na utz co budem 13Dc

lifinka
21. lis 2010

nathali, já bych šla na 13.DC a když tak přijdeš ještě obden na kontrolu, už si nepamatuji,ale dr., říkal myslím, že folikuly rostou každý den po 2mm???ať nekecám, přeci je to už přes 3,5 roku 😀 .Mě také dříve chodila ovulka po 16DC.

lifinka
21. lis 2010

ješte jsem se Tě chtěla zeptat ten clostyl-zvyšoval Ti dávky, já teď také dobrala 3.měsíc a brala jsem teď už 3tbl.denně.

nathali
21. lis 2010

davky mi zvysil na 2x1 celkom dobre som na to reagovala uvidim co mi povie po utz a ked tak by som pokracovala dalej v clostile a asi uz s vyssimi davkami aj ked by mala byt po 3 mes.prestavka co by som nechcela aby bola

lifinka
21. lis 2010

já při prvním dítěti to tak měla, první 3cykly např.1xdenně,pak po dva cykly 2xdenně,pak 3 měsíce pauzy,profuky vejcovodů a pak 2xdenně clostyl a těhu bylo na světě 😀

nathali
21. lis 2010

@lifinka takze to neni stratene ked ani po tom 3 mesiaci brania clostilu neotehotniem??ja som uz bola troska s toho sklamana ze to bereme poctivo aj ked je sem tam taka nechut na sex ked je to na prikaz ale snazime sa 😉

lifinka
21. lis 2010

nathali,mě tu nechuť na sex říkej 😀 my celé 4 roky a vidíš také jsem se dočkala.Změnila jsem hlavně po 2 letech dr., a šlo to jako po másle...za rok a čtvrt jsme byli šťastni, že se to podařilo 😅 😵 .Nic nevzdávej a vydrž,štěstíčko dorazí 😵 😵 .Třeba zrovna otěhotníš, když bude pauza v clostíku 😉