Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

lifinka
29. pro 2010

nathali, podle dr., to už proběhlo, asi na nedělu to jsem byla 11DC odpoledne byl ovutest silnější něž jiné dny, ale stejně bych neřekla, tak silný jako druhá čárka, nevím, ale břicho bolelo, tak jsme večer na to šupli BT jsem měla od 8DC 36,7-36,6-36,7-36,7-36,2 (to jsem ale měřila o 2h dříve, jela jsem na odběry v 6 ráno 😝 ), 13DC 36,7 a dnes 36,5 tak já nevím.Ale co když má ovu později?Čtu všude, že je i po 20DC 😲 .NO a dr.hlavně říkal, že sliznici mám vyrostlou na 16,2mm takže ovu byla , ale kdy to nevím, podle testů je to taky divné.

nathali
29. pro 2010

@lifinka no tak ty to mas tiez pestre tak snad sa zadarilo
ja neviem co mam robit uz sa chcem na to vykaslat ale nejde to a potom mi je to zas jedno ale tiez som citala ze vela bab malo ovu aj 25DC tak to uz necham asi tak a uvidim ze co bude

miminkad
29. pro 2010

@kamillka100 niektore zeny presne vedia kedy ovuluju a citia kedy vajicko prechadza vajickovodom a aj kedy praskne.ja som to tiez asi tak tri krat citila a odvtedy uz nie

lifinka
29. pro 2010

nathali, nejde na to nemyslet, upnout se na něco jiného jde, ale stejně ti mezi tím proběhnou myšlenky na těhu....je to smutné, já jsem s clostylem skončila,měla jsem ho 4cykly, musí být pauza.11, jdu do toho CAR uvidím, co tam, ale peníze nejsou, takže spíš to vidím na laparku opět.a pak třeba ještě jednou ten clostyl po laparce.

linka
29. pro 2010

ahojte,u mna ovulka bola asi vcera ,podla bolesti na obidvoch stranach a asi sme to presvihli,nedonutila som muza 😀 😒

nathali
29. pro 2010

baby ako dlho trva ovulacia??nie je to len jeden den a ked sa vajicko uvolni tak este chvilku trva kym sa da oplodnit a potom sa vyluci ze?
@linka myslim ze este nic neni stratene a ked na to dnes skocite tak by to este vyjst mohlo
@lifinka no ja chcem zacat cvicit strasne som pribrala a snad sa nam to potom podari viem ze sa na to neda nemyslet ale snazim sa aspon troska o to
no snad sa vam mimi podari aj bez clostilu ja mam teraz pauzu a neviem este ako dlho ma necha bez liekov ani u nas nie je vela penazi na ICSI s tym chcem este pockat a na laparku som nakoniec nebola myslis ze by ma na to dr.poslal?

lifinka
29. pro 2010

nathali,Ovulace je odborný lékařský termín označující okamžik, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Uvolněné vajíčko začne pomalu sestupovat vejcovodem k děloze pomocí pohybů řasinek výstelky vejcovodu. Pokud se během této cesty setká se spermií, dojde k jejich vzájemnému splynutí a oplodnění vajíčka. Vajíčko po ovulaci zaniká velmi rychle, může být oplodněno pouze v intervalu kratším než 24 hodin. Spermie si však v ženském těle mohou uchovat oplodňovací schopnost i po dobu 3-5 dnů.Součet životnosti spermiíí v těle ženy a životnosti vajíčka se nazývá tzv. plodné období.
Určování termínu ovulace
Termín ovulace se dá určit několika způsoby. Nejpřesnějším způsobem je sledování folikulu pomocí ultrazvuku a měření tzv. luteinizačního hormonu. V běžných podmínkách lze velmi přesně ovulaci zjistit pomocí ovulačního testu (ovulační test) nebo měřením teploty v ústech, pochvě nebo konečníku ráno po probuzení (vždy v přibližně stejnou dobu). V období kolem ovulace dochází ke zvýšení teploty, které přetrvává až do doby těsně před následující menstruací.Pokud dojde k početí, teplota zůstává zvýšená po celou dobu těhotenství. Ovulaci lze také zjistit pomocí sledování hlenu děložního čípku. Sledování teploty a hlenu děložního čípku se používá k určení plodného období cyklu v tzv. přirozeném plánování rodičovství nebo při léčbě neplodnosti.
Ve vzácných případech může proběhnout ovulace mimo pravidelnou dobu či během doby mezi dvěma menstruacemi. Tyto nepravidelnosti jsou často způsobeny např. stresem.
Průběh
Uvolňování zralého vajíčka je spojeno s obalem vajíčka, které je chráněno několika vrstvami buněk obsahující folikuly, jenž jsou schopné produkovat estrogen a progesteron. V době 40 až 90 dní před menstruací dochází k tomu, že se vyčlení 10 až 20 folikulů a ty začnou narůstat. Časem jeden folikul začne jasně dominovat a ostatní zaniknou. Vajíčko v dominantním folikulu postupně uzrává a přibližně 36 až 40 hodin před ovulací je zralé. Samotná ovulace se spouští přibližně 18 hodin před uvolněním vajíčka.
Během ovulace dochází k prasknutí obalu v dominantním folikulu, což vede k vyplavení vajíčka. To je zachyceno ústím vejcovodu a pomocí pohybu řasinek v oblasti vejcovodu se začne posunovat k děloze. Prasklý folikul zůstává jako blanka s výstelkou buněk, která v případě oplodnění vajíčka zůstává a vzniká z něho tzv. žluté tělísko. Pokud k oplodnění nedojde, žluté tělísko je nepotřebné a vyplavuje se z těla během menstruace.

aduskatt
29. pro 2010

baby.asi divna otazka, ale mozno poznate niektora odpoved..............Valky na UZV skonstatoval PCO, mrte vajicok, dal mi Clostil.......ten zabral.dalsi mesiac som bola bez Clostilu a vytvorilo sa iba jedno krasne vajicko....to akoze Clostil ucinkuje dlhodobo, ale mam tomu rozumiet tak, ze si moje vajecniky robia co chcu?..........som nejaka zmatena...tento mesiac bez clostylu len pregnyl a utros som mala. Vlastne ani neviem, co mozem ocakavat tento mesiac..ci zasa nahrdelnik, alebo jedno vajicko, clostil som uzivala na zaciatku oktobra............dakujem za kazdu odpoved

nathali
29. pro 2010

@lifinka krasne si mi rozpisala dakujem 🙂
tak aspon viem ze co a ako 🙂inak na testy som uuuuplne zabudla vcera som ich aj tak nemala kde kupit cely den som bola u babky ale dnes ma aj brusko pobolievalo tak snad to bolo koli tomu ze prisla ovulka ved na ms mam este aj tak cas
a co mate nove babulky??

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lifinka
30. pro 2010

nathali, tak vidíš to byl který DC?A dnes si uděláš test ještě? Nebo na to prdíš. mě dnes pobolívá taky břuch, ale z čeho nevím, mám ho strašně nafouklé, možná větry 😀 😀 😀 .

linka
30. pro 2010

@lifinka aj ja som strasne nafuknuta,ale vetry to nebudu 😀 zacalo ma znova boliet na obidvoch stranach,tak asi to pokracuje 😉

lifinka
30. pro 2010

linka, myslíš, že máš ovulku?Nebo už se něco zahnizďuje 😀

linka
30. pro 2010

@lifinka asi ovulka neviem 😅 aj minuly mesiac som mala podobne stavy a nic z toho nebolo 😒 😉

chersi
30. pro 2010

Ahojte holky, jsem tu u Vám na diskuzi nová tak se chi optat zda se k Vám mohu " vecpat " 🙂 ?

O mimčo se snažíme 1,5 roku - 20.12.2010 jsme byly na první návštěvě v CAR Iscare Praha. manžel měl trošku horší spermiogram . Přesněji morfologie.
No a u mě, dle ultrazvuku mi nedozrávají vajíčka -tudiž nemenstuuji. Nasažena léčka clostybelem, kerý jsem začala brát 3 DC.

lifinka
30. pro 2010

chersi, vítej u nás, tak mm předepsali určo nějaké vitamíny, že?jinak s dozráváním to máš jako já, také nemám menstruaci už dlouhých 10let, sama mi nedojde, takže stále vyvolávačky.Také jsem brala clostyl od 3DC po 5 dní. Teď jsem ještě začla měřit baz. teplotu, ale nějak ji nechápu.

linka, tak náhodou ovu testy nemáš?Tak na to dnes šupněte! 😎

chersi
30. pro 2010

@lifinka děkuji za přivítání 😉

manželovi žádné vitamíny nedali, pouze mě kyselinu listovou. Přemýšlela jsem že mu koupím nějaké sama, selen zinek, a tak.
Ale v te laborce mi řekla že to mohlo být i stresem, se se s tím setkává dost často.

A jakpak je to s tím clostíkem? Já mám jet na kontrolu 12 DC což vychází na 7.1. - a pak že nám řeknou kdy se snažit, ale že dle spermiogramu to vypadá na inseminaci (to je IUI?) ještě v tom nejsem tak sběhlá :(
Dělali mi kultivaci, ta dopadla v pořádku. A brali nám krev na hormonální profil a pohlavní choroby, tak jsem zvědavá co a jak bude, co najdou.

linka
30. pro 2010

@lifinka testy nemam,nejak ma ani nenapadlo kupit si ich,v minulosti som testovala a ovu vychadzala na 15DC,ale mohlo sa to zmenit,uvidime 🙂
@chersi ahoj 🙂

nathali
30. pro 2010

ahojky holky 🙂
@chersi viiitaj zlatiicko 🙂 no s tymi vajickami si na tom jako ja ani ja nemenstruujem bez liekov len priatel mal spermio vraj nie najhorsie mal ich len o nieco menej(ma ich len 16mil.) ale vraj to mohlo byt sposobene aj liekmi co bral na srdce nam bolo doporucene ICSI ale branime sa toho chceli by sme to skusit este prirodzene
@linka a teba boli cele podbrusko alebo len na jednej strane?mna chvilu bolelo na pravej strane potom prestalo a potom cele pobdrusko a potom prestalo ale ovu testy som zabudla kupit myslite ze by to ovu mohla byt?

linka
30. pro 2010

@nathali viac ma boli na lavej strane a niekedy zaboli aj podbrusko 😉

chersi
30. pro 2010

@nathali Nat, já už nic přirozeně zkoušet asi nechci, protože to podle mě mnemá smysl, manžel ten byl nas....nej jen co jsme vyšli o ordinace CAR, že prej jakto že moje gynekoložka nevidí že neovuluju, že i on videl kolečka na tom monitoru 🙂 Že už jsme tu mohli být dávno. On se na to asi hodně upnul.

lifinka
30. pro 2010

nathali, já myslím, že to může být ovulka, jestli cítíš jednu stranu a pak to přechází do celého podbřiška tak vajíčko putuje, honem na sexík 😀 to bude ovu!!!!!

chersi,já právě nejdříve také chodila k jiné dr., a ta se neobtěžovala dělat nějaké odběry, jen mi srovnávala untrogestanem cyklus a od té jsem odešla, také nás hned hnala do CAR, ale já nechtěla.MM určo kup myslím je dobrá i MAca najdi si něco na netě vím, že i vit E a to co jsi psala selen, zinek.Já taky beru jen kys. listovou.
Clostík bereš kolik tabl?Já začla 2tbl denně po dva cykly a pak dva cykly 3xdenně.Na folikometrii jsem chodila již 10DC, ale teď to vyšlo na 13DC a to už byla pozdě, řekl, že ovu už byla.No a pak ti řekne kdy se snažit, a zeptej se ho na injekci pregnylu je pak 100% ovulka.

lifinka
30. pro 2010

nathali, koliuká ty DC možná si to už psala, jo na tu laparku se ho zeptej, mě dr., na ni poslal tenkrát a teď také říkal, že půjdu.

nathali
30. pro 2010

@lifinka no brusko som citila vcera a vcera sme na to skocili dostala som od jeziska spodne pradlo tak som si ho dala ze vyskusam a vydrzalo na mna len minutu 😀
@chersi my to este bereme sportovo hlavne priatel a ked sa nam podarilo raz oteh tak snad to zvladneme aj druhy krat 🙂 a hlavne teraz chceme kupit bud domcek alebo bytik nech mame vsetko uz vlastne tak aj preto do CARu nechceme ale ked nam to nepojde tak urco pojdeme

lifinka
30. pro 2010

nathali, tak to musí zabrat prádýlko k tomu a to aby to nebylo!!!! 😵 ještě aby ho na to tobě nechával déle než 1min. 😀 (to prádýlko) 😀

lifinka
30. pro 2010

já si dělám ovu testy stále a to dopol a odpol a včera už jen slabá a dneska už nic.takže byla jen ten 11DC silnější.

nathali
30. pro 2010

@lifinka juj to by bolo skveleee keby nam to vijde 🙂 no ale musim vydrzat
a asi zacnem aj ja tu BT merat sice som to pisala aj minule a niekam si to aj zapisujete???

lifinka
30. pro 2010

nathali na této adrese je vše o BT:http://merenibt.xf.cz/index2.html
tak mrkni, teploměr mám digitální a na fetillityfriend mám graf a zapisuji hodnoty, jen teda ten program má vypočítat i ovulku a mě teda nic nevypočetl, nevím, kde dělám chybu....ale zkus to je to zajímavé....

linka
30. pro 2010

@nathali tak s tym pradielkom to musi vyjst 🙂

nathali
30. pro 2010

@lifinka na fertility som sa aj ja zaregistrovala ale nejak som sa na to potom vyprdla a nemerala tak to skusim znova ale pri mne je ta registracia na pol dna kedze neviem anglincky 😀
ale dakujem za straanku 🙂
@linka no snad aj nohy som mala hore 😀 ale to mam vzdy