Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

lifinka
4. led 2011

jaspina a sliznice 16mm je známka těhu? Já měla 13DC 16,2mm, když jsem došla na folikometrii, ale to asi by bylo brzy, hm...ale díky tobě máme další náděj 😉

kamillka100
4. led 2011

@makovicka53 uz rok ☹

lifinka
4. led 2011

loučím se pá večer jdu ke kamošce na kavče a pak spolu pro dítka do školky, dnes jsem ho tam nechala i přes odpo. spaní, jsem zvědavá, co 2hý den ve školce 😅

jaspina
4. led 2011

@lifinka tak nemusí to asi vždy znamenat těhu, ale po MS bývá nízká, kolem ovulky tuším 8-12 mm a já jsem v době MS měla těch 16 a za další 2 dny 18mm - pak už byl vidět i váček. Někdo ji má možná normálně vyšší - což je asi jen dobře, že se má prcek do čeho zavrtat a může se hezky zahnízdit. Já jsem právě bez Utroše mívala třeba jen 4mm a to doktorka tehdy říkala, že by bylo bez šance, tak mi dala Utroš. Vlastně proto jsem nedostávala MS - při ní odchází ta sliznice z těla a u mě nemělo co odcházet 😒

jaspina
4. led 2011

@jaspina ještě mě napadlo - nemohl to být u tebe rozměr folíku a né sliznice?

kamillka100
4. led 2011

este sa vas chem opytat baby, ze ked po clostile 2x1 som bola na11DC na folikulometriu a povedal, ze su folikuli male, najvacsi bol 10 alebo 11mm, moze mi este dorast a ovulacia bude neskor?, vajecniky citim

jaspina
4. led 2011

@kamillka100 podle mě jo - já jsem pak už chodila až 14DC - to už byly větší a Pregnyl se mi píchal až 15 nebo 16DC Ale vím, že když jsem chodila 11DC, tak byly malé - ale rozměry už si nepamatuju 😒

lucka_0906
4. led 2011

@kamillka100 mozu, nemusia. prvy mesiac s clostilom mi nenarasli, ale druhy ano. A bola som na folikulometrii tiez 11 den a mal podobnu velkost ako tvoj. Ale lekarka sama povedala, ze ten bude rast. Ja chodievam obden na folikulometriu, aj ty by si urcite mala.. pytaj sa na to u doktora.
Ozaj a vajecniky som citila skor prvy mesiac a nic nenarastlo, druhy mesiac som uz citila menej a narastlo. Ale je to individualne, som sa na to lekarky pytala

makovicka53
4. led 2011

@kamillka100 ...neboj vyjde nam to a dufam ze coskoro...

jaspina
4. led 2011

@lucka_0906 mě vlastně taky první měsíc ne - pak mi zvedli dávku a už rostly

marikac
4. led 2011

ahojte, prepacte,ze vam tu tak vpadnem. Ale mam zaujimavu poziadavku 😉 Neostal nejakej tehulke clostyl?

jaspina
4. led 2011

@marikac já jsem ho vrátila doktorce.. 😒 měla jsem 2 krabičky.. ale asi bych se bála si ho sama naordinovat..

marikac
4. led 2011

@jaspina ja sa teda nebojim. 😉 Ale dakujem za odpoved.

makovicka53
4. led 2011

@jaspina .ahojky a ty si otehotnela prirodzene?..inac drzim palce 😉

kamillka100
4. led 2011

nadej tam nejaka je, mozno mi dorastie, aspon jeden ☹ , ked mne uz lekar nekazal prist na folikulometriu 😠 , co mam za doktora, citam vase prispevky a normalne som z toho hotova, o vas sa lekar stara a mna hned odbije, ze nedorastol, ze mi da ine lieky, tak ja tomu uz ozaj nechapem, mohol mi kazat prist este raz na 15 DC, ale on mi povedal, ze nedorastu, skusime na ina cyklus 😠 , jooooooooooooooj normalne som z toho vedla

kamillka100
4. led 2011

@jaspina tak si ma trochu potesila, nadej tam je a aku davku si brala ty, ked sa ti podarilo? ja beriem od 5DC 2x1 tabletku denne

slivocka
4. led 2011

@kamillka100 tak tomu vôbec nechapem že ti rovno povie ze nedorastie 😒 ja chodim kazde 2 dni a potom chodim este pozriet aj nato , čo praskol...a potom mi este môze zobrat, ak chcem krv na progesteron ci ovu vazne bola. to sa robi cca na 20 DC. Niekedy je lepsie sama sa nato pytat. mne tiez nekazal chodit kazdy druhy den , ale chodila som , lebo si to platim sama , vlastne je to na moju ziadost. Ale kazdy lekar ma iny pristup to je pravda. 😒

kamillka100
4. led 2011

@makovicka53 joj si zlatucka, ratam, ze kazda jedna bude z clostilu tehotna alebo bez, toho roku to musime stihnut 😉
budem tu chodit castejsie a sledovat, ci nepribudla tehulka 😉

kamillka100
4. led 2011

@slivocka ale moj lekar tiez pyta peniazky, normalne za ultrazvuk mu platim euro, je to normalne? vsak to by mala poistovna platit, nieco strasne, ale teraz som pytala od neho marodku, chcem vyuzit aspon dobrovolne tak, ked sa to neda tehotenstvom ☹

slivocka
4. led 2011

@kamillka100 ja paltim za kazdu folikulometriu 5 euro. Ale zase ma to na dverach napisane ze je to na ziadost pacientky. On mi to ponukol ze môzem chodit ak chcem , je to vlastne iba pre mna aby som ja vedela ko fungujem. Strasne to ide do penazi. Este k tomu lieky, ovu testy, tehu testy ... a vysledok žiadny ☹ 🙂

kamillka100
4. led 2011

@slivocka aha, tak sa ho opytam aj ja ci nemozem chodit, ja si to aj zaplatim, ale budem aspon vediet, ja to poznam, ja som uz tolko penazi na to minula, ovulacne testy si v zivote uz nekupim, este ked som nevedela, ze nemavam ovulaciu tak mi to ukazovalo, ze mam a vobec som ju nemala, su to zbytocne vyhodene peniaze a citala som niekde, ze na ovulacny testi ti ukaze silnu ciarku az po samotnej ovulacii, tak ja teraz neviem.... ja som si zacala merat BT, ale je taka divna, ze som z nej norvozna, tak necham volny priebeh a TT si kupim az ked mi bude MS meskat, minule som ich akurat vsetky vyhadzovala a bola to riadna kopa 😠 , ale ja tak pisem a neda mi a kupim si ho, ja som stale testovala 2-3 dni pred mrchou, stale mi mrcha prisla ako hodinky, nikdy nemeskala 😠

slivocka
4. led 2011

@kamillka100 poznam, stale ked som urobila TT tak sa mi mrcha hned pustila ... alebo som ju prave dostala ☹ Ale tak snad sa dočkáme aj my, len netreba zúfať 😉

kamillka100
4. led 2011

@slivocka drzim prsty, nech uz sme tehulky 🙂

leeena_4
4. led 2011

ahoj holky, jakpak se máte?
Já mám v práci hrozně hektický týden a už mám 7. den mrchu 😠 . Nemáte někdo podobnou zkušenost, že by vám clostík prodloužil menstuaci?

lifinka
4. led 2011

kamillka100 asi bych změnila dr., pokud na něj teď po našich info nebudeš tlačit, asi bych šla jinam 😖 , já také během snažení změnila dr., a byla to správná volba, hned jsem pociťovala rozdíl v přístupu a to také jde, když ti řekne že je folík malý tak sama přijdi za dva dny a že se chceš podívat zda roste a uvidíš zkus na něj takto, držím pěsti! 😉
slivocka, držím také pěstičky při snažení 😉
jaspina, byla to sliznice, ale folík ten 13DC už nenašel, jen říkal, že vidí nějaký malinký.Ale podle výšky sliznice mi řekl, že ovu proběhla, že by nebyla tak vysoká, že to vypadá mezi 10-12DC.ve čtvrtek jdu na krev, zda je poz.těhu.A je pravda, že když jsem došla na 10DC folík byl třeba minule 19,2mm a tak píchl ještě pregnyl.

leeena_4
4. led 2011

@slivocka to je pech. Já to znám. Já to dostanu vždycky druhý den po tom, co volám na gyndu, že potřebuju injekci 😀

lifinka
4. led 2011

leeena_4 ahojky, tak já mívala 6dní, ale při prvním snažení, tentokráte zase jen 3-4dni....tak a je to stále silné?No uvidíš, třeba narostla více sliznice a než se odloučí tak to bude třeba o 2dny trvat déle, jinak máš jak dlouhou ms?

jaspina
4. led 2011

@makovicka53 jo jo, nakonec přirozeně v době, kdy už jsme domlouvali pomalu CAR - kdyžtak mrkni do mého alba, tam mám vše napsané 😉
@kamillka100 já jsem brala 2 denněod 3DC - ale mě se s clostilem nezadařilo. Až pak co už jsem ho nebrala..

linka
4. led 2011

@leeena_4 mne clostil skratil na 5 dni,bez neho som mavala aj 7 dni 😉

eerikaa3
4. led 2011

Ahoj vospolok,pridam aj ja svoje skusenosti.Ked som brala v novembri clostyl 3x1 , tak som mala na 10 DC dva 19,5mm folikuly a jeden 16mm.Pichli mi pregnyl a nestalo sa nic.V december znova clostyl 3x1 ale bez pregnylu,vychadzalo to na sviatky,tak nebola ani folikulometria ani pregnyl.Kedze som chcela vediet ako to bude s ovulkou,kupila som si testy.Neboli mi na nic.Dni 10,11a 12 DC na ovu testoch silnela druha / a na 13 den vobec ani naznak.Neviem,bud ovulka nebola ,alebo som kdesi citala ze moze mat rychly priebeh a pokial sa neurobi 2xdenne test tak sa to nepostrehne.Co sa tyka hlienu,tiez ho nemam bohvieaky ale nikdy som ani nemala.Teplotu si nemeriam lebo nevstavam rovnako kazdy den.Dnes som 16DC a cakam a cakam.