Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

zujka2
5. únor 2011

@kamillka100 Kami, hovoríš mi z duše. Najhoršie sú slová od ľudí, ktorí to nezažili.

lucka_0906
5. únor 2011

@zujka2 moja, mozno preto su niektore prave tu na MK (ako ja)..mame rovnake pocity a citime sa prazdne, ublizovane. Samozrejme, ze prajeme dobrym kamaratkam 🙂 Ale niekedy to tazko zvladame ☹ Keby sme tak mali navod, ako sa cez to preniest.....
Vy sa kolko snazite?

jika10
5. únor 2011

Ahoj holky, jsem 20 DC, ovulka byla 16 DC a obcas me pichne v brise a pobolivaji me zada 😠

Tady je muj grafik http://www.fertilityfriend.com/home/333757

lucka_0906
5. únor 2011

@gabriellka wow 🙂 Tak bodaj by mala kolegyna pravdu..o tom este nepocula, ze to niektori ludia vidia na zene..
Tymi sklamaniami kazdy mesiac si prechadzame veru zatial vacsina z nas ☹
@zujka2 inak je skoda, ze my baby sme kazda z ineho mesta. Keby sme boli blizko, mohli by sme spolu davat kavicky 🙂 Hned by nam bolo veselsie 🙂

gabriellka
5. únor 2011

no tak tiež mám zážitky ako som sa raz stretla s kamoškami mamina+tehulka na káve a mne to pripadalo ako keby im bolo jedno ako sa ja pri nich cítim. ich téma spočívala v tom ako sa cítia, kolko pribrali, riešili spolu mená a pôrod potenciálneho bábätka. Prišlo mi to od nich neuveritelne sebecké, prerevala som vtedy celý večer. Navyše sú to kamošky, ktoré sa vydávali až po mne tak v podvedomí som sa cítila taká ukrivdená, že ja som sa prvá vydávala tak som mala byť aj prvá tehotná. A keď mi potom zahlásili že mi závidia to, že idem na chatu skoro ma rozhodilo. ☹ ešte teraz mi je do plaču keď si na to spomeniem. Takú kravinu može povedať iba niekto kto nemá potuchy ako k dieťaťu vlastne prišiel...

lucka_0906
5. únor 2011

@gabriellka to by odrovnalo aj mna ☹ Sialena kombinaciu na kavu s maminou a tehulou..to by som sa radsej nudila doma 😀
No a ta zavist o chate.. hm..ja mam tiez take pocity, ze by som vzdala cohokolvek, materialneho, nematerialneho, len aby sme mohli byt rodicia...

gabriellka
5. únor 2011

lucka 0906 aj ja by som obetovala čokolvek. Ale vieš na čo som včera prišla? Že ma toto určite posilní a budem lepšia mama keď si to musím takto "vydrieť". Budem si to viac vážiť, keď sa nám podarí... 😉 Aj keď je to taká príjemná drina, pracovať na bábatku 😀 . Ale už mi tej driny stačilo 😀 . som pripravená stať sa matkou

lucka_0906
5. únor 2011

@gabriellka 😀 drina prijemna, pravda..len to cakanie 😒
Urcite budeme dobre maminy! To si hovorim aj ja.. ze dufam, ze mi to bude dopriate, pretoze svoje dieta budem mooc lubit a verim, ze bude mat stastne detstvo 🙂

zujka2
5. únor 2011

@lucka_0906 veru, poviem ti. keď sem občas len nazriem hneď mi je lepšie. a verím, že by sme si dobre poklebetili aj mimo pc

zujka2
5. únor 2011

@lucka_0906 u nás je to také komplikované, lebo sme spolu chodili takmer 12 rokov a nie vždy to bolo o snažení. ale liečbu postupujem rok. cítim sa hrozne. hlavne kvôli tomu, že je to moja chyba. niekedy mi tie pocity prerastajú cez hlavu, ale to tu ako hovoríš poznáme všetky. úprimne sa teším s každého tehotenstva kamarátiek, ale niekedy ma fakt chytí taký osteň vlastného neuspokojenia, nepokoja a sem tam aj trochy závisti :((

zujka2
5. únor 2011

@gabriellka aj ja som už zažila ako kolegyňa mojej druhej kolegyni povedala, že je tehotná a ona fakt bola a ani nevedela. vraj je to vidno na očiach.

gabriellka
5. únor 2011

zujka veď bodaj by mala kolegyňa pravdu, len asi to"nerozchodím" ak tam vidí niečo čo tam nie je (myslím v očiach) a pocity tuším opisuješ moje. a mám kamošku s ktorou vieme o sebe absolútne všetko, ale s týmto sa jej zveriť nemôžem, lebo sa obávam, že by ma nepochopila správne (je vo 4.mesiaci) ja sa strašne teším s ňou, ale zároveň mám aj nervy, že mne sa to nepodarilo ☹
ale medzi vami mi je fakt fajn, ludia s rovnakým osudom, rovnakými pocitmi, rovnakými problémami...

kamillka100
5. únor 2011

@lifinka prepac, ale koncila som v robote, neviem ako to chodi, nevyznam sa ,ale dr. mi povedal, ze spermie nemozu byt ani stare a ani nove, take 3 dnove su najlepsie a ked to vypocitam, ze naposledy bol v utorok, tak dnes by mali byt spermie ok, tak skusime dnes a zajtra 😉 mysli na mna 😉

lifinka
5. únor 2011

@kamillka100 jej ty jsi byla v práci 😝 ale už jsi doma 😵 a čeká vás víkend plný romantiky 🙂

kamillka100
5. únor 2011

@lifinka presne tak, este teraz ideme na oslavu o 14.00 a ked prideme, tak hned lahame do posteli 😀 , dame si vinko a sviecky, ale to nebude dlho trvat, manzel mal dlhu prestavku 😀

lifinka
5. únor 2011
zujka2
5. únor 2011

@gabriellka veru gabi, sme tu všetci na tom rovnako. a keď sa tu dočítam, že nejaká dievčina odtiaľto je tehotná, teším sa viacnásobne, lebo nám tým dáva veľkú nádej. verím, že všetky budeme maminy a tento rok je ten šťastný. držím ti palce!!!

zujka2
5. únor 2011

@lifinka Lifinka, ty si naša svetluška, ktorá dokazuje, že aj nám sa to podarí!!

lifinka
5. únor 2011

@zujka2 vím, jaké to je, když se nedaří, Ivošek byl až za 4 roky 😒 naštětsí teď mi clostyl zabral dříve a mm byl půl roku v misi, takže jsme měli na sebe chuť možná i to nás popohnalo jen na 5 měsíců snažení teraz...no to víš, že chci k sobě těhulky 😵

gabriellka
5. únor 2011

lifinka ja sa k tebe rada pridám 🙂 , hlásim sa dobrovolne 🙂
zujka pekne si to napísala o tej nádeji 😉

lifinka
5. únor 2011

@gabriellka tak neotálej a šup do těhu! 😵 kdyby to tak lehce šlo, já vím ☹

lucka_0906
5. únor 2011

@zujka2 a z ktoreho mesta si? 🙂

hviezdicka1000
5. únor 2011

Ahojte žienky!
Vidím, že riešite problém, aký som mala aj ja. Vydávala som sa, ako prvá z kamošiek, lebo sme chceli mať baby s priateľom. Na to začali otehotnievať moje kamošky, a ja po 1,5 roku zúfalého snaženia sa som už mala triašku z každej "dobrej správy" od kamošiek!!!! Ale musím Vám povadať niečo, čo sa Vám páčiť nebude, ale neskôr mi dáte za pravdu: problém je v nás, v našej hlávke a psychike 🙂 čím viac na to budete myslieť a vypočítávať dni plodné a spermie silné a podobné hlúposti tým neskôr to príde.
Ja odporúčam dovolenku vo dvojici BEZ kamošov a nemyslieť nato, že práve robím dieťa a ležať ešte hodinu po sexe hore dupkou.......... to sú samé blbosti, čo nás privádzajú do zúfalstva.. a ani karton clostylbegitu Vám v tom nepomôže.
Ja som otehotnela tak, že sme sa vybrali na dovolenku v septembri a rozhodli sa, že sa dám umelo oplodniť na jar, lebo sme chceli ešte s manželom prelyžovať sezonu. Verila som tomu, že nie je iné riešenie...........a verte či nie v novembri som mala pozitívny test. 😅...a druhé baby, ktoré momentálne čakám ani neviem kedy sa nám podarilo splodiť, lebo pri našej 18mesačnej dcérke naozaj neni čas rozmýšlať nad plodnými dňami.
Prajem Vám veľa trpezlivosti a hlavne MYŠLIENKY pozitívne!

zujka2
5. únor 2011

@lucka_0906 ja zo žiliny a ty?

zujka2
5. únor 2011

@lifinka musíš nás tu často kontrolovať, či neubadáme na duchu 🙂 a samozrejme, už teraz verím, že veľa z nás s tebou prežíva všetko tehotenské a čakáme na každý výsledok čo napíšeš. verím, že ja budem takto svedčiť raz tiež. 🙂)

gabriellka
5. únor 2011

hviezdička1000 bude to tak ako píšeš. Ja sa snažím nemyslieť, resp.myslieť pozitívne, ale niekedy sa neubránim a počítam a premýšlam 😀 ...a vy ste sa ako dlho snažili o prvé bejby?

lucka_0906
5. únor 2011

@hviezdicka1000 Pekne si to napisala 🙂 Davam ti absolutne za pravdu. Stale tvrdim, ze to je v mojej hlave..chvalabohu vysledky ok, len sa "nedari"...
Neratam uz dni "pondelok, utorok ci vikend", ale ktory den cyklu som! 😀 Lenze neda sa to zial inac. Beriem Clostil + Duphaston a tie dni musim ratat ci chcem ci nie.

lucka_0906
5. únor 2011

@zujka2 ja z BA.. skoda, ze tak daleko 🙂

hviezdicka1000
5. únor 2011

@gabriellka My sme sa snažili viac než rok a pol a bol to pre mňa nekonečný čas 😉

jika10
5. únor 2011

@hviezdicka1000 Jo, asi mas pravdu ze to tak je. Ale ja se s manzelem snazime o miminko uz 11 mesicu (3 mesice s clostikem), no a tech 8-9 mesicu jsem nic neresila, kdyz to vyjde, vyjde. Taky jsem neresila bazalni teplotu, plodne a neplodne dny .... No bohuzel nevyslo to a myslim, ze po tom cca roce uz ten cervicek zacne hlodat.
Bazalku merim prvni mesic a dokonce i sexik byl kolem ovulky. A ted dej se vule bozi. No hold se prirode obcas musi pomoct 😅