Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

tinara23
13. lis 2010

@nathali ako kolko sa snažíte? my len 9 mesiacov, ale už tiež my z toho statočne šibalo. Ale som si povedala, že už dosť a snažím sa byť v pohode. 🙂 neboj, raz to príde

nathali
13. lis 2010

@tinara23 my uz rok a pol a este k tomu ja nemavam bez liekov ms takze musim stale nejake brat a ide mi to uz na nervy

tinara23
13. lis 2010

@nathali hm tak to už je dosť. Verím, že už máš nervy. Ja som brala clostil iba jeden cyklus, ale bolo mi z neho blbo, tak som prestala. Ja mám aj ms pravidelne aj ovu, ale objednala som sa do CAR nech mi spravia komplet vyšetrenia, nech zistím príčinu, ja to chcem riešiť hlavne kvôli veku čim skôr(37). Nerozmýšlala si nad nejakých špecializovaným centrom možno by ti poradili.

nathali
13. lis 2010

@tinara23 ja ani nie ale lekar nas chce poslat na ICSI lebo priatel mal nie tak dobre spermio (mal ich o nico menej)ale myslim ze to preto lebo vtedy bral vela liekov na srdce a tlak a ja nechcem este do centra a aj priatel veri ze sa to podari prirodzene raz sa nam to aj podarilo ale potratila som v 5tt
no kazdopadne chcem este tento jeden mesiac s clostilom vydrzat a potom si dat chvilku pauzu (ako snazit sa dalej ale nemyslet na to tolko a nebudem muset byt pod takym dozorom lekara) a budem len na duphastone a ked ani potom nic tak asi pojdeme do centra

tinara23
13. lis 2010

vsak áno pokiaľ to vy, tak necítite, tak netreba chodiť. A ak si otehotnela pred tým prirodzene a nie je to tak dávno, tak je to možno aj o tej psychike a klude. Mne doki nerobil dokopi žiadne vyšetrenia, iba nasadil clostil a bolo a potom tam nikdy nebol. Tak som sa naštvala a radšej pôjdem do centra, kde nás komplet vyšetria ako takéto tápanie. Nám sa dcéra podarila asi na tretí mesiac snaženia, ale to už bolo dávno a ktovie čo sa od vtedy udialo s našim telom a nebrala som ani žiadne hak. Tak budem držať palce 🙂

brumca
13. lis 2010

@nathali ahoj 🙂 mne sa podarilo otehu v tretom cykle s Clotilom 😉 v druhom som mala aj pychnuty Pregnyl a nic z toho nebolo a potom v tretom cykle som ani nebola na folikulometrii a ani sme nato nemysleli, ze by sa to mohlo podarit a podarilo sa 🙂 moc ti drzim palce aby bol aj pre vas ten treti cyklus uspesny 😉

nathali
13. lis 2010

@brumca no snad mas pravdu a uz som si zakazala na to myslet 😀 ja na pregnyl chodim stale aspon mam 100% istotu ze folik praskne lebo ta moja ovu je taka vselijaka

ssassi
13. lis 2010

ahoj, můžu mezi vás? mám za sebou první měsíc s clostilbegytem. ale obávám se, že se nezadařilo :o( poslední dva měsíce mě všechno bolí, břicho jako balón, nateklé prsty, tváře, nezapnu kalhoty a mám pocit, že budu zvracet.... sama ovu nemám, minule mi ještě vyvolávali měsíčky, jsem celá unavená a cítím se těma všema hormonama uplně otrávená.... trošku jste mě tu ale pozitivně naladily - že se vám po clostilbegytu vesměs daří otěhotnět. už bychom s přítelem taky moc chtěli!
tak hodně štěstí všem! 😉

ituka37
13. lis 2010

@tinara23 hej, tento mesiac sme dosnažilkovali, možno viac, ☹ kríza je veľmi silná a dosť vážna....bohužial...no nikomu neprajem

nathali
14. lis 2010

@tinara23 ja som nejak rychlo dospela od 19-tich som byvala v cr len s priatelom a to mi dalo strasne vela a teraz si moooc prajeme mimco .ja som HAK brala 5 rokov a po vysadeni mam stale problemy s ms a ovu no je to na hlavu ale mas pravdu ze to vsetko moze blokovat psychika a preto som sa rozhodla ze zacnem bud niekam chodit cvicit alebo tancovat troska sa odreagovat a prist na ine myslienky 😉

andrejta
14. lis 2010

@10andrea12 ahoj andrejka, dnes som bola na kontrole a ze vlavo je pekny folik, takze vecer si mam dat pichnut pregnyl a v utorok rano IUI. tak uvdime. nebudem sa tesit, aby som to nezakrikla

10andrea12
14. lis 2010

@andrejta tak drzim prsty aby bol tentocyklus uspesny daj vediet ako ste dopadli a preco idete na IUI ?mate problem nejaky ze to nejde prirodzene?my sme neboli na IUI snazilkovali sme doma ale ovsem mm bol na spermiograme a ten bol ok nastastie tak to u nas slo prirodzene

fazulka1512
14. lis 2010

ahojte, zabudla som vcera zobrat clostyl, vcera som mala 5 dc, dnes rano som vzala, mozem zobrat aj vecer? mam brat 1tbl na den od 5-9 dc

andrejta
14. lis 2010

no... nieco cez rok sme to skusali sami a potom ma to prestalo bavit, tak som absolvovala potrebne vysetrenia aj polovicka. On je v poriadku, ja som skoro v poriadku (lavy vajickovod tazsie priechodny, pravy ok), ale nejde to. Neviem, ci je mozne, ze sme sa nikdy netrafili do ovulky, alebo co. Ved uvidime. Dakujem za podporu a ozvem sa, ako sme dopadli.

10andrea12
14. lis 2010

@andrejta aha no ale IUI aj tak si myslim ze nepomoze ked pojde folik cez ten tahsie priechodny vajickovod ved inseminaciou len do maternice vstrieknu spmermie nie?a to mas ako prirodzene si myslim ved ked mavas ovulku uz tak by som to riskla prirodzene skoda penazi lebo to mas to iste ale aj tak drzim prsty nech vam to vyjde

nathali
14. lis 2010

@fazulka1512 no ja by som brala len jednu tabl denne a ked tak by som to teda brala do 6-10DC no co snad to az tak nebude vadit 😉 a ides aj na utz v 13 DC???

andrejta
14. lis 2010

@10andrea12 ja viem, ked som sa pytala doktorky na ten tazsie priechodny, tak povedala, ze sa stale povazuje za priechodny, aj keby len trosicku. Ale pre istotu to poistujeme aj prirodzene 😀

10andrea12
14. lis 2010

@andrejta treba, treba poistit nam vzdy kazala lekarka po pichnuti snazit sa kazdy druhyden no my sme to tiez poistili kazdym dnom 😀 a vyslo 🙂

nat28
16. lis 2010

Ahojte, ja viem ze niekdo to tu je urcite napisane, ale je to prilis vela na citanie 😝 Idem zacat brat clostyl, ale nechapem 1 veci...po vysadeni ATK som behom 4 mesiacov mala len raz menzes a aj to po agulotine a moja otazka je, ked mi ho nasadia, upravi mi aj cyklus??? Co ak ho budem brat, ale budem zase bez menzesu aj 2 mesiace? Budem mat s nim ovulku aj bez menzesu? Nechcem byt plodna len raz za 2-3 mesiace...dakujem vopred za odpovede 😵

betina1984
16. lis 2010

@nat28, neupraví. Aspoň si myslím. Ja som HAK vysadila v máji a odvtedy som bola 3x na Agolutin, nemala som ovuláciu vôbec. Teraz som po druhom cykle Clostilu a ovu mi prišla na 33 DC. Neviem, myslím, že Clostil nie je na úpravu cyklu ale na dozretie vajíčok.

andrejta
16. lis 2010

@10andrea12 no dnes som absolvovala druhu IUI. Vcera som zacala trosku spinit (tak sa presviedcam, ze to je z ovulacie, aj ma brucho pobolievalo) a ked som sa opytala pri zakroku doktora, ci to nie je problem, tak povedal, ze by to problem nemal byt, ale ked sa dotkol krcka maternice, tak som zacala aj krvacat, ale teraz je to uz zas len tmavy vytok. Tak neviem, nemam z toho dobry pocit. Nemas s tym skusenosti? Pripadne ktokolvek - krvacali ste po IUI? Vdaka za kazdu odpoved

10andrea12
16. lis 2010

@andrejta tak to ti neviem co je som uz pocula ze pri ovu niektore spinia ale zeby krvacali o tom som nepocula ☹

andrejta
16. lis 2010

@10andrea12 no neviem ani ja, tak teraz budem cakat bud 14 dni na kontrolu alebo mozno o tyzden dostanem mrchu, kedze som teraz 19 DC... 🙄

10andrea12
16. lis 2010

@andrejta snad bude vsetko ok drzim prsty

andrejta
16. lis 2010

@10andrea12 dakujem, andrejka. priebezne sa budem hlasit 🙂

10andrea12
16. lis 2010

@andrejta ok nech su na teste o par tydnov krasne 2 ciarky 🙂

nat28
17. lis 2010

@betina1984 tak potom nechapem aky ma zmysel brat clostyl ked menzes chodi raz za 2 mesiace. to je potom aka sanca otehotniet? ale dr. mi spominala, ze budem chodit na agulotin, tak snad mi ho bude chciet pichnut v nejakom 30-tom dni...lebo naposledy som mala cyklus 85 dni 😝 a ty ho mas kolko cyklov uzivat? ja vraj 3, ak nist, tak potom laparka 😨

val1
17. lis 2010

Ahoj, po několka měsících mi byl nasazen Clostil. Jen se chci zeptat, jak Vám po něm je...Mám ho brát při další mrše 3-7 den. Jezdím různě na jednání po ČR, tak jen abych věděla, jak si to naplánovat, abych pak někde v autě netrpěla a tak jsem četla, že to může při řízení auta být problém.
Jinak všem držím pěsti. Máte nějakou statistiku za jak dlouho jstě po Clostilu otěhotněly? Vy nebo Vaše kamarádky? Mě docela mudra děsila...že po Clostilu je větší riziko rakoviny, mnohačetná těhotenství atd...ale člověk asi vyzkouší všechno....jen ať má ten voňavý uzlíček brzo u sebe.

mv
17. lis 2010

@val1 mně po něm nic nebylo. 🙂
Otěhotněla jsem až když jsem ho už 2 měsíce nebrala, ale on má ještě účinek po dobrání.Hlavně kontrolovat folikulometrií, jak na něj tělo reaguje, jinak to nemá smysl a je to i nebezpečné.Mě samotné po něm rostly moc velké folíky, takřka cysty a to není jen tak.Bez kontroly bych ho nebrala ani náhodou.

betina1984
17. lis 2010

@nat28, ja som chodila na Agolutin cyklicky každých 35-36 dní, a potom mi za 5-6 dní prišiel menzes. Aby sa mi rozbehol, preto som chodila pravidelne naň. Mne dal Clostil, lebo som si ho vypýtala. Tiež ho mám na tri cykly. Dva mám za sebou.