Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

antana123
8. lis 2011

@jeny myslíš že proveru mám začít brát radši až 17DC????píchnem si ho určitě dnes
@zuzkag2 jaktože nebude???neměla si folikly???

zuzkag2
8. lis 2011

@janielik87 Jani, tak sa opytaj doktorky, co ti povie na ten duphaston, ci to nezastavi tu ovulku. Inak, aj my sa snazime 8my mesiac, a lieky beriem prvy. Doki povedal, ze pol roka maximalne skusime na liekoch, a potom ze pojdem do centra.
Preco sa tvoja doktorka rozhodla pre lieciky?

zuzkag2
8. lis 2011

@antana123 nie, nemala som foliky...na 11DC dva, ani nie 12mm, a na 14DC ziadna zmena. nerozumiem tomu, lebo ja som vzdy ovulku mala, a velmi bolestivu, okolo 14DC. preto som si myslela, alebo dufala, ze ta ovulka bude asi neskor...hm, ale uz som si "pomohla".... ☹

antana123
8. lis 2011

@zuzkag2 a to ti teda clostil nepomohl???to mě mrzí ach si dělám naděje a třeba jsou folíci taky mrnavý ale už je nenechám rust bud to býjde nebo né co už

janielik87
8. lis 2011

@zuzkag2 no mne ich dala uz v juni, ze nemam ovulu, ze to preto sa nam nedari...ale vtedy sme ich este nezacali uzivat, ze skusime este prirodu, ci sa neumudri po statniciach...a neumudrila sa, cize som si minuly cyklus dala clostil. Neviem teda co bude tnto cyklus...uz sa s tym ani nechcem rozculovat. Som akurat z toho smutna. Ale aj ja cakam, ze mi vo stvrtok poobede zahlasi, ze ovul nebude a konec...Ze budem len cakat na dalsi cyklus ako na spasenie...

mijadave
8. lis 2011

@zuzkag2 @antana123 dievcata, nechcem Vas strasit, dr urcite vie, co robi, teda dufam... Duphik sa vzycajne dava po ovu, ale ten spad po dobrati duphiku zaroven nabudzuje dozrievanie vajicok, takze ten prvy cyklus nevadi, ze pojde duphik skor. Mozno zabrani ovulacii v tom prvom cykle, ale ten dalsi cyklus uz bude ukazkovy a navyse tam bude clostik, takze to uz by malo byt naozaj ukazkove 😉

antana123
8. lis 2011

@mijadave já nemám duphik ale proveru ale myslím že funguje stejně no já myslím že když dnes 14DC píchnu pregnyl tak do 16DC bude ovulka a pak bych 17DC začala jíst proveru myslím že ten 1 den nic nepokazí

mijadave
8. lis 2011

@antana123 tiez si myslim 😉

antana123
8. lis 2011

@mijadave díky 😉

antana123
8. lis 2011

@mijadave jestli tomu dobře rozumím tak by mi měla provera i srovnat cyklus???že bych je neměla tak dlouhý po čase???

zuzkag2
8. lis 2011

@mijadave bodaj by si mala pravdu...dakujem

mijadave
8. lis 2011

@antana123 viem, ze o duphiku to dr hovoril, no s proverou nemam skusenost, ale ak je to nieco ako duphik, tak si myslim, ze ano... 😉
@zuzkag2 nie je zac 😉

kacnov
8. lis 2011

@jeny no je to spíš psychycky i finančně náročné jinak ty injekce jsou tenké takže se to dá-já už mám syna a po něm mám na břiše strie tak sem si to vždycky píchala do té strie kde je kůže tenčí aby to nebolelo 🙂

zana21
8. lis 2011

Ahojky, tak jsem po první konzultaci v novym car. Pí doktorku si nemuzu vynachvalit, udelal na me ohromny dojem. Ptala se, proc jsme odesli z minuleho caru, tak jsem byla uprimna a rekla, ze hlavne pro nekomunikaci a po 2 mesicich snazeni bez nejakeho probirani s nami, rozhodli, ze jedina sance je umele. Jsme na zacatku, budou nam delat nejake testy 4D ultrazvuk. Predbezne jsme se bavili, ze zkusime 2x IUI a pak tedy IVF. Uz také zacinam pouzivat zkratky
Ale hlavne jsem rada, ze jsme tam, mam z toho moc moc dobry pocit.

mijadave
8. lis 2011

@zana21 tak to som rada... a co hovorila na Tvoj dlhy cyklus? ved si dnes 51DC 😉

zana21
8. lis 2011

@mijadave No, na me to neni nic neobvykleho. Já bez hormonu MS nedostanu, ani za nekolik mesicu...zatim jsem vyvolvacku nedostala, zdalo se ji, ze jeden folikul byl vetsi nez ostatni, tak tma jdu zase v patek, aby zjistilia jestli neroste. 🙂

mijadave
8. lis 2011

@zana21 tak super, aspon sa nieco pohlo 😉 drzim pasticky, nech rastie 😉

zana21
8. lis 2011

@mijadave děkuji moc 🙂 A co nového u tebe?

mijadave
8. lis 2011

@zana21 u mna nove velmi nic... bola som u dr na kontrolu po 4 mesiacoch, tak mi dal papier pre mm, aby siel na vysetrenia, takze 21.11. ide na spermos a usg a uz mu aj brali krv... a ze podla jeho vysledkov sa uvidi... vyzera to, ze mi chce este skusit nasadit clostil, lebo do CAR moj mm odmieta ist... tento cyklus neberiem nic, ak neratam alchemilku, grepovy dzus a bromelain, ten budem brat po ovulke... 😉 ked som sa dr pytala na soju, tak ma vysmial, ze to sa berie v prechode a nie na pomoc k otehu... tak som mu ani nehovorila, ze som to brala... 😀 ak mi nic nenasadi a nahodou to tento cyklus nevyjde, budem ju brat dalej... 😉 ved ublizit mi neublizi....

zana21
8. lis 2011

@mijadave No, doufam, ze vysetreni u manzi dopadne v poradku. Jak pises, tak by asi nemel moc chuti se se spatnym spmg lecit 🙂 A proc nechce jit do caru? Tam by vam mohli pomoci lepe. Hlavne to nezdavej. Oni doktori o jinych metodach nechteji ani slyset, ale pokud vis, ze ti soja na ovulku zabira, tak proc ji nebrat 🙂

veji
8. lis 2011

@mijadave prosim, vysvetli mi to. som z toho popletena.... ked som mala ovulku na 20 DC (aspon si to myslim) a duphaston som zacala brat uz 18 DC, tak by to mohol byt problem???

janielik87
8. lis 2011

@veji toto zaujima aj mna... lebo by som mala brat duphaston od 15DC a to urcite nebude po ovule...ak vobec este dajaka bude...

veji
8. lis 2011

@janielik87 nemyslim si ze je to pravda s tym duphastonom. googlim si to uz asi pol hodiny a vsetky odpovede lekárov na otázku ci blokuje duphaston ovu a ci ho brat podla pokynov aj ked este ovu nebola su, ze nic neblokuje a ze ho treba brat.
neostava mi nic ine, len verit lekarovi 😒

veji
8. lis 2011

aaj jaj..... nasla som jeden clanok kde sa pise ze moze blokovat ovu ak sa berie pred nou......no uz fakt neviem!

janielik87
8. lis 2011

@veji to je to, ze lekari tvrdia ine ako tu baby na konikovi a ja uz mam z toho zmatky strasne...a co lekar to iny nazor

mijadave
8. lis 2011

@veji @janielik87 dievcata, ja Vas vobec nechcem pliest, ja som Vam napisala len to, co som citala... verte mi, ze som si toho uz nagooglila... ja si pisem s babami este na jednom fore... http://www.emimino.cz/diskuse/meranie-bt-39823/... najhorsie je, ze ako pisete, co lekar, to iny nazor... 😠 preto hladam aj skusenosti snaziliek, hoci viem, ze kazdej to moze tiez zaberat inak... 😉

mijadave
8. lis 2011

@veji @janielik87 na tom fore, co som Vam dala link je napisane, co som Vam sem skopirovala o tom duphiku... 😉 a je to tam aj viackrat v starsich prispevkoch... 😉

janielik87
8. lis 2011

@mijadave vdaka za info 🙂 tak je to velmi individualne vsetko, to je to... :D :D Ale tk asi zacnem aj ja merat tu bazalku, aj ked uz teraz sa desim toho sklamania. A mozno prave preto, ze tento cyklus ani zrejme nie je moznost ovu, by ma to malo menej stresovat, no nie?

mijadave
8. lis 2011

@janielik87 ja som Ta naozaj nechcela ani zdeptat ani tvrdit, ze uz ovulka nebude... ved pockaj, co Ti povie vo stvrtok dr 😉

jeny
8. lis 2011

ja aj celkom tomu verim ze duphaston moze blokovat ovulku ked vacsina z nas ma jediny problem preco nemoze otehu a to anovulaky, no napriek liekom na ovulku sa stale nedari tak podla mna je mozne ze je to tym ze ovulka prebieha neskor a tym ze uz zacneme brat duphaston nic z toho nie je....celkom mi to dava logiku