Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

10andrea12
18. čer 2010

@brumca mne ho pichali v stredu uvidime ci zaberie...

brumca
18. čer 2010

@10andrea12 hej uvidime 🙂 prosim ta kazal ti doktor prist skontrolovat ci praskol folikul?

10andrea12
18. čer 2010

no ja idem az na dalsi stvrtok na krv netusim ci mi bude robit aj ultrazvuk ale povedala mi ze v stvrtok na krv

kraskanz1
19. čer 2010

@10andrea12 no ja berem este v druhej faze cyklu aj dufphaston a ten vraj ovulke brani takze tomu neverim ze by som mala zazit taky zazrak...ale na dovolenku sa chystam v auguste tak dufam v kutiku duse ze sa nam nieco take prihodi ale zas nechcem sa poddat tomu lebo sklamania sa bojim ☹

cathy77
19. čer 2010

baby, ak sa berie clostil, tak ovulka sa dá očkávať klasicky - 12 - 17.DC(ak ovulka nastane, tak nastane v týchto dnoch). Je presne dané, ako vplýva clostil na vytvaranie folikov, takže pri stimulovanom cykle ťažko može niekto očakávať ovulaciu na 25.DC a podobne. U prirodzených cyklov je normalne, že niektorá ovuluje aj 25.DC aj 35.DC atd ( toť prípad z andreinho príspevku) ale nie pri stimulovaných... jasne, treba myslieť pozitívne ale nie si nahovárať to, čo jednoducho nie je...

Kraska - duphik Ti dávaju na zväčšenie sliznice maternice (lebo clostil žiaľ sliznicu znižuje) a ak by si v tom cykle otehotnela, progesteron nikdy nie je na škodu. Duphaston, ako si napisala, nasadzuju až po predpokladanej ovulácii, tak jej nemôže predsa brániť 😉

cathy77
19. čer 2010

brumca - ja som mala isť týžden po predpokladanej ovulke na usg pozrieť, či je všetko ok a náhodou sa nestalo, že folik nepraskol a nevytvara sa folikularna cysta, ale žiaľ, nemala som čas, tak sa spolieham na to, že to bude ok. Ale jasné, malo by sa to skontrolovať aj po ovulácii... pre istotu

brumca
19. čer 2010

@cathy77 dakujem za infosky, ja som bola taka dopletena v utorok u zenskeho, ze som sa aj zabudla opytat co dalej 🙂 doktor bol zlaty, poprial vela stastia, ze nech nam to vyjde a sla som...zavolam v pondelok, ze kedy mam prist na to kontolne sono 🙂 tebe tiez pichali pregnyl?

cathy77
19. čer 2010

brumca - praveže nie, hoc som si ho žiadala, lekár moj vymyšľal že nechce toľko hormonov do mna pchať atd 😖 ja som ochotná znášať hocaké lieky len nech sa to podarí, tak ma nasral. Som mu povedala, že ak mi folik nepraskne a kvoli tomu prepasiem další cyklus, tak nech si ma nepraje, ako s ním zatočím 😒

brumca
19. čer 2010

@cathy77 tak to je sila, ze ti ho nechcel pichnut...ved to je na tvojom rozhodnuti, nie? ked mozu ostatne baby brat clostil aj pregnyl aby sa dockali vytuseneho babatka, tak preco to niekomu nedovolia? Ale mozno chcel este skusit tento cyklus ci nepraskne sam ten folik 😉

10andrea12
19. čer 2010

ahojte ale ta baba brala clostil v tom mojom pribehu tak neviem bola to nahoda?inak pregnyl uz asi nevyrabaju ja som presla nenormalne vela lekarni kym som ho zohnala ked pojdem teraz k lekarke a zasa mi bude chciet predpisat pregnyl po dobrati clostilu tak jej poviem ze mi povedali v lekarni ze sa uz nevyraba ved ho uz nikde ani nemaju aj silver tu pisala ze sa uz nevyraba ze su ine nahrady za neho ale ja si myslim ze to by lekari mali vediet ze sa uz nevyraba nie?naco mi ho kaze zhanat ked vie ze ho nikde nemaju a potom clovek lieta ako blazon ja tiez nechapem ze preco ho nepredpisu aj tym co by chceli pichat pregnyl mne ho predpisala sama lekarka bez toho aby som jej to spominala

brumca
19. čer 2010

@10andrea12 tak ja som nemusela behat po lekarnach koli Pregnylu, mali ho u zenskeho, doktor len kazal sestricke aby mi ho pichla 🙂

brumca
19. čer 2010

ale mozno som len mala stastie, ze ho akurat mali 🙂

10andrea12
19. čer 2010

@brumca no aj to je mozne ale ja si zasa myslim zeby to mali at aj v centre asistovanej reprodukcie ved to urcitej skoro vsetkym dava predpisovat

cathy77
19. čer 2010

andrea - ja som po strednej robila 3 roky v lekarni, mam strednú farmaceutickú a by sa Ti rozum zastavil, čo za chujo.... písali poniektorí doktori - aj lieky, čo sa už pár rokov nerobili 😨 Takže chudáci pacienti behali od pavla do šavla, lebo drvivá väčšina lekárov si nedá námahu s tým, aby si "prešacovali" každý mesiac prípis, aké lieky sa zmenili atd... Ked si pojdeš dat budúci mesiac predpísať, tak sa predtým v lekárni opýtaj, akú náhradu s tou istou účinnou látkou sú schopní ti objednať a to si daj potom predpísať... aspon ja by som to tak robila...

10andrea12
19. čer 2010

@cathy77 no to je ozaj ravda silver tu spominala nejake dve nahrady namiesto pregnylu aj ked nerozumiem preco ho prestali vyrabat ked pomaha nechaju vseliake sracky v lekarnach a lieky co pomahaju stiahnu z obehu toot nase zdravotnictvo je cele postavene na hlavu

cathy77
19. čer 2010

veru adnrea - toť boj farmaceutických firiem, ktorým pramálo záleží na dôležitosti toho, či onoho lieku pre pacientov, len a len na ich ziskoch a vzájomných dohodách 😖 Skús to riešiť tak, že si to dopredu pozisťuješ a lekárke už len rovno povieš, čo ti má napísať.

10andrea12
19. čer 2010

@cathy77 no ved ona by mala vediet aj o inych nie?ale mas pravdu radsej si zistim a az tak jej poviem co mi ma predpisat len aby na mna nevyskocila ci ona alebo ja som lekarka lebo aj take sa uz stalo ...

10andrea12
19. čer 2010

silver pisala ze uz sa pregnyl nevyraba a ze nahrada pregnylu je Ovitrell snad si to zapamatam 🙂

10andrea12
19. čer 2010

hmmm ale ten Ovitrell mi nenaslo ani v googli tak neviem

dadqa86
19. čer 2010

Ahojte ako sa dnes mame 🙂

brumca
19. čer 2010

@dadqa86 ahoj dadga 🙂 som nova v tejto teme a nestihla som ju celu prestudovat, aj ty teda beries Closil? ako dlho? ja druhy cyklus a tento druhy cyklus mi pichli v utorok Pregnyl. Stale myslim nato, ci sa nam to podarilo a ci nie 😵

dadqa86
19. čer 2010

@brumca:aj ja hoberiem,ael len od dneska o 22:00hod si dam len 2-tabletku takze neviem ci mi to vobec aj pomoze 😒

brumca
19. čer 2010

@dadqa86 drzim palce aby pomohol 🙂 mne po nom narastol krasny folik a dufam, ze po pregnyle aj nastala ovluacia...ako dlho sa uz snazite?

dadqa86
19. čer 2010

@brumca:Takto mi sa nesnazime vobec...Ja ani neviem naco mi predpisal Clostil pretoze ja nemam problem otehotniet aj bez tabletkou ja som uz bola 2-krat tehotna a aj som potratila chodila som doteraz po kadejakych vysetreniach a vsetky som mala v poriadku.Ja nemam problem otehotniet,ale ja mam problem udrzat plod ☹ a pochybujem zeby mi clostil pomohol neviem mnooo 😠 ja ked ho doberem no zhruba za 4-dni tak si musim vyratat 15 a 16-den a tie dva dni musim otehotniet ☹ tak mi to nakazal moj doktor.....

brumca
19. čer 2010

@dadqa86 tak to je mi velmi luto 🙂 nemam to az tak prestudovane, tak neviem na co vsetko je Closil dobry...

dadqa86
19. čer 2010

@brumca:Mnooo ani ja som ho nepoznala kym mi baby nepovedali ze clostil sa beru len zeny ktore nemozu otehotniet alebo maju problem otehotniet 😒

brumca
19. čer 2010

@dadqa86 no tak potom neviem...ale ak mas dobreho doktora, tak mu treba uz len verit 😉 ja som predtym ako sme sa zacali snazit zmenila doktora, lebo ten predtym mi nikdy nic nevysvetlil, ledva sa pozdravil ked som u neho bola...tento doktor, ktoreho mam teraz je uplne super, vsetko mi pekne vysvetli a mozem sa ho na hocico opytat...

dadqa86
19. čer 2010

@brumca:Ja som tiez menila doktora po poslednom potrate a stimto som velmi spokojna 🙂 ja mu verim

elisabet
20. čer 2010

Ahojte holky, zdravím po delší době, včera jsem se vrátila z nemocnice kde jsem byla na diagnostické laparoskopii, tak jen v rychlosti, děluhu mám v pořádku, vejcovody průchodné, vaječníky taky, jen na levém malé ložisko endometriozy které mi rovnou odstranili-7mm, a tak se teď uvidí co bude dál, ke svému dr, který mě i operoval, je to primář naší porodnice mám přijít 30.6. a poradíme se o dalším postupu, takže mi nezbývá nyní než čekat. zdravím vás 🙂

cathy77
20. čer 2010

elis- tak to je super správa! vyzerá to nádejne... ja by som tiež chcela svojho dokiho prinútiť aby mi urobil vyšetrenie priechodnosti vajcovodov alebo laparku ale ten by furt len čakal! neviem na čo, do zadku, ked už nemam 20 😒 Tak držím palce!!! nech tu pribudne dalšia tehulka, nejak sme sa tu zabrzdili 😕