Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

kacnov
10. dub 2012

@mijadave 🙂 to já v to taky doufám

kacule1978
10. dub 2012

Holky, mám takový intimní dotaz....když se mazlíte....podkládáte si pak zadek polštářem či tak? a pokud ano tak na jak dlouho to stačí? stačí 10- 15 min? 😀

mijadave
10. dub 2012

@kacule1978 ja si nedavam ziadny vankusik 😉 niekde som kedysi davno citala, ze vraj sa ma mat podlozeny zadok tak polhodku 😉

kacule1978
10. dub 2012

@mijadave tak možno by si vankušik mala zkusit, moja 🙂 Dakujem za info PS: kamoške sa nedarilo a minule vraj podlozila zadok na celu hodinu....a teraz je v tom 😉

mijadave
10. dub 2012

@kacule1978 ja som 5 otehu aj bez vankusika... 😉 vankusik som skusala min. rok pri clostile a pregnyle, no aj tak nezabral, tak som to nechala tak.... ☹ niekedy zo srandy si dam perinu pod zadok, ale to uz len tak, ze zo srandy 😉

kacule1978
10. dub 2012

@mijadave ja verim, ona priroda si stejne robi co chce 😉

darka3
10. dub 2012

Kočky chcela by som sa opýtať po ktorej dávke Clostilbegytu sa Vám podarilo otehotnieť ja zajtra začínam s druhou dávkou. Aké dávkovanie Vám určil lekár?

bambul7
10. dub 2012

@darka3 vitaj v spolku. aj ja som zobrala uz druhu davku, vcera som skoncila... prvykrat sa mi podarilo otehu hned po prvom cykle (pred 9rokmi). Teraz nic. Davkovanie mi zostalo 5-9 DC po 1tbl, kedze vajecniky zareagovali velmi dobre a ovulaciu som mala. Asi to bude dost individualne.

mijadave
10. dub 2012

@darka3 vitaj 😉 ja som brala clostil 2x1tbl. 5-9DC, no zvycajne mi dal brat aj do 11-12DC, lebo nejak mi foliky nechceli rast... zial, pri clostiku som neotehotnela... 😒 ale Tebe prajem, nech zaberie hned 😉

lorreine
10. dub 2012

@darka3 Ahoj, najprv to bola dávka 1x1 tbl 3.-7. DC, otehotnela som druhý cyklus, ale skončilo to potratom. Potom 1x 0,5 tbl 3.-7. DC a otehotnela som tretí cyklus. Veľa šťastia... 🙂

harley26
10. dub 2012

Ahoj holky, takze tenhle cyklus mi bohuzel clostil nezabral, ovulace se nekonala. Od pristiho cyklu mam dávkování 2 denně 1 tabletku. Bude už můj čtvrtý cyklus s clostilem a na folikulometrii pořešíme co se mnou dál :( Co myslíte, jak bude moje doktorka pokračovat, pokud se ani po 4 nezadaří??

bambul7
10. dub 2012

@harley26 mne bolo povedane, ze clostil tri cykly a potom sa moze este raz zopakovat, ale musi tam byt pauza... takze najlepsie ti asi tvoja dr. povie... nestracaj nadej, verim, ze dalsi cyklus ovu dojde a postasti sa aj babatko 🙂
@lorreine prepac, ze sa tak verejne pytam, ale ten potrat bol v nejakom velmi skorom stadiu? Vysvetlili ti preco? Kdesi som sa docitala, ze potratovost je vyssia pri clostile a nerada by som si to zopakovala 😔

harley26
10. dub 2012

@bambul7 já ti nevím, asi to má každý doktor jinak. Ptala sem se na to i sestry a ta mi rikala, ze ten clostil maji holky vetsinou 4x až 5x za sebou ... zajimalo by me ale, co se deje pak? To jdes automaticky do CARu? já už bych klidně i šla, neměla bych s tím žádný problém, hlavně když by mě to přivedlo o krok blíž k vytouženému miminku

bambul7
10. dub 2012

@harley26 clostil ma ucinok alebo teda skor mal by nejaky este mat aj po douzivani. A co sa tyka poctu cyklov, tak vynimka potvrdzuje pravidlo, ale nedoporucuje sa dlhsie ako 3mesiace a potom pauza a potom pripadne este raz zopakovat trojmesacne davkovanie. Viac nie. Pre vajecniky je to zaberak , navyse cim dlhsie ho beries, tym si o krocik blizsie k hyperstimulacnemu syndromu (tolko co mne dr. povedal a letak)..
Myslim, ze v CAR sa tiez bezne clostil pouziva na podporu ovulky. Nemysli dopredu na nic zle. ak sa nahodou nepodari, tak budes nad tym uvazovat 🙂 Neviem, ci sa CAR automaticky doporucuje. Ja vzhladom k tomu, ze geneticky som ok, len ovulka blbne, tak ak clostil nezaberie, tak som zvazovala podstupit IUI. Ale nejak to dopredu nechcem riesit, stale verim, ze tento mesiac 😔

bambul7
10. dub 2012

@kacule1978 kamoska otehu po rychlovke na gauci 😉 Inak sa toho uz popisalo od prstikovej metody po vankusik. Mne doktorko povedal, ze by bolo fajn, keby som hned po tuleni nesla na wecko 😀 ze tak polhodka by pomohla 🙂

kacule1978
10. dub 2012

@bambul7 dakuje mojko 🙂, mozme zkusit ten gauč 😀 PS. já zatím neovulujem, takže asi snaženie nanič...

darka3
10. dub 2012

@bambul7
@mijadave
@lorreine ja som pred prvým tehu ani Closti nebrala len Duphaston na úpravu cyklu minulý mesiac som brala od 5tého dňa 2tablety denne 5 dní bola som na sono ale ovulácia nebola tak mi to lekárka zmenila od 3tieho dňa 3tablety denne s tím že na 11 deň idem zas na sono a nebolo Vám s zle z Clostilu?

bambul7
10. dub 2012

@kacule1978 zlatko, zacala si ale clostil uz tento cyklus, nie? Kedy mas tu folikulometriu? Ja som tiez ovulku nemala, kym som clostil nedostala ;)
@darka3 a nemala si ovulku len posunutu? lebo v letaku je sice, ze okolo 12-15. DC ma dojst, ale ja som mala daleko neskor... Zle mne osobne nebolo, bola som unavena a mala som dost silne bolesti laveho vajecnika, ale tento mesiac zatial nebadam nic, klop, klop 🙂 Inak, ja som na 11.den ani nesnivala o nejakom dominantnom folikule, takze ak by, trvaj na opakovani ultrazvukov ;)

bambul7
10. dub 2012

@milacik3 ja som zacala mat minuly cyklus neznesitelne bolesti asi tyzden pred ovulkou , aj pri milovani, aj pri chodeni... ustalo to dobry tyzden po ovulacii az. nemam pocit, ze by ma to bolelo viac, ked praskal folik. takze je mozne, ze si tak zareagovala na ten clostil

lorreine
10. dub 2012

@bambul7 Kludne sa mozes pytat, nerobi mi problem o tom hovorit. Potratila som v 7 tt spontanne...vlastne sme ani nevideli srdiecko, pretoze som mala ist na kontrolu za tyzden. Ale zacala som krvacat a vsetko odislo samo. Moj doktor hovoril, ze je trochu vacsie riziko potratu, pretoze sice foliky rastu, ale zase tak nerastie sliznica. Preto sa aj dava Utrogestan alebo Duphaston, aby to okrem ineho podporilo sliznicu. Bol to prvy (dufam, ze aj posledny) potrat, takze nikto nic neskumal. Beriem to s odstupom casu tak, ze proste nieco nebolo v poriadku a priroda to takto zariadila...to vies, ze som sa bala, ked som znovu otehotnela...Ale nekrvacala som uz ani raz. Ani po sexe ani po vystreni...takze pevne dufam, ze to dotiahnem do zdarneho konca 😉

bambul7
10. dub 2012

@lorreine dakujem 🙂 o tom duphastone mi spominal... takze v podstate v suvislosti s clostilom potrat asi len kvoli sliznici.. alebo teda potom ina pricina... ach.. to mne MA pokaslal cely cyklus, spinenie uprostred bola normalka. v podstate aj teraz mi to este robi po cca 10.dnoch uzivania dufiku.. ale snad ak sa podari otehu, tak sa bude drzat drobec..
ty si teraz tehu po clostile, alebo sa postastilo? 🙂 Drzim palceky, urcite to do stastneho konca dotiahnes 🙂

lorreine
10. dub 2012

@bambul7 Dakujem pekne. Teraz som otehotnela v tretom cykle, takze vdaka Clostiku. Ale bolo to tak, ze sme sa chceli na snazenie vykaslat. Proste som v zaciatku cyklu Clostik brala, ale pregnyl som si nepichla a vobec sme sa nesnazili podla predpokladanych plodnych dni...no a podarilo sa...

dadanr
10. dub 2012

@krista1 ahoj no myslím na tých 85%, že na 10 DC čiže 5 deň po dobratí clostilu. 🙂

dadanr
10. dub 2012

@bambul7 ahoj stále na teba myslím a držím palčeky. 🙂

lenkalienka01
10. dub 2012

ahojte kočky, viem že to patrí do inej témy, ale potrebujem súrne clostilbegyt. Idem stimulovať a môj dr. obvoďák má volno a na IVF idem co Čiech. Prosím píšte do IP. Ďakujem.

kacule1978
11. dub 2012

@bambul7 moja ja este nemam menzes......som tak v polovine cyklu. Stale sa tulime, keby nahodou........ 🙂

kacule1978
11. dub 2012

@lorreine ja som si ista, ze priroda vie.....a zni to strasne, ale radsej poslat to male do neba este v brusku nez aby sa narodilo nemocne. Drzim TI pesti, moja, at ste zdravi a stasni!!!!

bambul7
11. dub 2012

@lorreine hlava robi svoje 🙂 Ja pregnyl nepicham, zajtra mam uzv. tak som zvedava...
@dadanr dakujem, moja 🙂 Ako sa citis ty? 🙂
@kacule1978 jej, som sa poplietla. ja som myslela, ze si uz zacala clostil tento cyklus.. uz mam chaos 😅 Nahoda je nahoda, tulenie nikdy nie je na skodu 🙂

kacule1978
11. dub 2012

@bambul7 nie, este nie, mala som tu desnu prehliadku s tou zastupujucou mudr..... 😢 , uvidime moja. Ako si na tom Ty?

bambul7
11. dub 2012

@kacule1978 tak to mas za par... a mozno sa zadari aj bez 🙂 No ja som dnes 11.DC, zajtra idem na folikulometriu, takze testujem, meriam a tulime.. akurat sme z toho prestali robit maraton, lebo po min. cykle toho mame plne zuby, takze kazdy druhy den a kaslem na to (jasne, ze ak nas to chyti, tak aj viac, len u nas je problem sa stretnut v posteli tak trosku 🙂