Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

bambul7
3. dub 2012

@majushkab ja by som to riskla, nech 🙂 I ked u mna som bola cela happy, ze aspon jeden je 🙂 Takze zrejme mi to i tak nehrozi :D

kacule1978
3. dub 2012

jeeeee, holky, to my to ještě neřešili kdo jak je zdravý...jen já prostě neovuluju......vlastně se budeme snažit až o víkendu či příští týden poprvé 😀

bambul7
4. dub 2012

@kacule1978 u nas tiez je problem s ovulkou u mna od toho potratu 😔 my sme to ale kvoli MA riesili, doporucili nam to. ja mam navyse problem s krvou, takze hodilo sa vediet, na com sme ;) Drzim palce, takze vikend cakas ovulku? 🙂

luckamb
4. dub 2012

@kacule1978 jj, můj manžel byl
@bambul7 mě to tak napadlo s těma dvojčátkama, tak jsem se chtěla zeptat :D

bambul7
4. dub 2012

@luckamb mna to tiez napadlo a pytala som sa gyndosa 😀 ono je pravda, ze pri takej umelej stimulacii vajecnikov moze dozriet viac folikulov 🙂 Uvidis, ako to bude u teba 🙂

mijadave
4. dub 2012

dobre ranko dievcata, tu je dnesna tabulecka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...

kacule1978
4. dub 2012

holky, my se tak včera pohádali, že z toho bude asi rozchod. Nechci řešit detaily, ale myslím, že bude rozchod, žádné dítě....a mně je 34 let ☹

kacule1978
4. dub 2012

@kacule1978 a brala jsem ty hormony......kvuli cemu?????? 😖

nativanativa
4. dub 2012

@mijadave ahojkoooo , este sa tu zapisuje tabulka ?? mam nove info , tt 12+1 , podla sona sme 11+4tt a predpokladany termin mame na 17 .10. dakujeeeem

luckamb
4. dub 2012

@bambul7 no jsem zvědavá, snad to zabere a snad ne na dvojčata :D :D :D : D
@kacule1978 nic se nejí tak horký jak se uvaří....držím palce a sand se to srovná.
@mijadave krásná tabulka

kacule1978
4. dub 2012

@luckamb ne, myslím ze zadny snazeni o dite nebude..... aja brala hormony.....a jestli rekne ze ted dite nechce, tak ja to nedam a pošlu ho k šípku.....prostě to neunesu po tom všem ☹

luckamb
4. dub 2012

@kacule1978 uvidíš, každopádně ti budu držet pěsti ať to dopadne pro tebe co nejlépe.

harley26
4. dub 2012

Ahoj holky, tak z dnešního ultrazvuku sem úplně zoufalá, clostil na mě vůbec nezabral, největší folikul měl jen 11 mm. Moje doktorka tam nebyla, byla sem u cizí, takže mi nebyla schopná vůbec říct, co se mnou bude dál. Sem z toho tak strašně zklamaná a bojím se co bude, že se mi chce brečet ☹ 😢

dadenka111
4. dub 2012

@harley26 ktory DC si? ja som mala tiez maly 10mm na 10DC a potom na dalsie meranie bol uz 15mm a isli sme na IUI... neplaaac vsak je tam a on este porastie neboj

dadenka111
4. dub 2012

@nativanativa ahooooj, ako sa ti tehulkuje? este makas v posilke? unavena nie si? co mas nove? 😎

harley26
4. dub 2012

@dadenka111 sem 13 DC a doktorka mi řekla, že tenhle měsíc k ovulaci nedojde :( sem smutná, fakt moc. Na IUI jdeš po jaké době? A tobě clostil zabírá? A jak vůbec probíhá příprava na IUI?

nativanativa
4. dub 2012

@dadenka111 ahoooj , no mame sa fajn , akurat som trochen zanedbala posilku , lebo mam toho vela , ale tak mam za sebou uspesne trenersky kurz 1.stupna , pekne rastieme , mame uz 4,6 cm a sme velmi hyperaktivni --- po maminkeeee 🙂 , akurat dnes sa chystam , ale bude svalovica urciteeeeee

dadenka111
4. dub 2012

@harley26 teraz stimulujem Clostilbegytom a chystame sa na 4.IUI. Potom folikulometria 10-12DC, vacsinou mi robia dve merania a odber krvi na zistenie hladin hormonov. Potom podla vysledkou urcia kedy si mam pichnut Pregnyl u vas tusim pouzivaju Overtil. Posledny cyklus som bola 11DC na merani a na druhy den IUI. takze clostil cim dlhsie ho beriem, tak mi posuva ovulku. zo 17 na 12
To moze ta doktorka vediet, ze ovulku nebudes mat? Vsak ju mozes mat neskor. Babam robili IUI aj na 18DC proste cakali kym dorastie.

harley26
4. dub 2012

@dadenka111 díky za vysvětlení. A u tebe je jaký problém? 4. IUI už pro tebe musí být vyčerpávající, myslím psychicky, člověk se hrozně těší, že tentokrát to vyjde ... Budu ti moc držet palce!!!

harley26
4. dub 2012

@dadenka111 já nevím, říkala, že to prostě tenhle měsíc nevidí. že na 13 den je to fakt moc málo milimetrů.

dadenka111
4. dub 2012

@nativanativa tak urciteeee! 😀 gratulujem, ides na dalsi stupen?
ale nevadi mozes kludne posilku zanedbavat, nenahneva sa na teba. malinkeee uz citis ako vyvadza? som myslela, ze pohyby sa zacinaju citit az neskor tak 15tt 😕

dadenka111
4. dub 2012

@harley26 u nas by teraz nemal byt ziadny problem. Teda uz mam podozrenie ze tam musi byt nejaky skryty problem. Uz mi dochadzaju sily na iui. Potom uz budeme musiet ist do IVF 😒

harley26
4. dub 2012

@dadenka111 všechno je to strašně zapeklité :( kéž by to byla snadnější. Já se zatím v těch termínech IUI, KET, IVF vůbec nevyznám ... ale jestli to chapu dobre, tak IUI je jakoby ještě přirozené oplodnění, nejmín náročné, co se týká stimulace, je to tak?

bambul7
4. dub 2012

@kacule1978 ziadna kasa sa neje taka horuca. My s mm sme si presli poriadnou krizou, pretoze ja som nezvladala MA, potom som sa zas zozierala tym, ze sa nedari znovu otehotniet. Potom som zas prilis uzkostlivo az "vynucovala" sex za ucelom splodenia potomka... tiez mi povedal, ze nechce ziadne dieta, ze ma toho vsetkeho plne zuby. Sadli sme si k tomu, ked sme sa obaja upokojili a dohodli sa, ze ak to nevyjde po prvom cykle s clostilom, nejdeme uz do dalsieho kola. A ked mi vysiel min. tyzden negativny test, tak sam prisiel, ze ak som ochotna to vsetko este vydrzat, tak sa posnazime. Tak hlavu hore... urcite ste si toho preskakali nieco, tak len klud a diskusia 🙂

kacule1978
4. dub 2012

@bambul7 on ziadne dieta nechce........este sme ani nezkusali, takze nejde o ziadne nervy......nechce. A ja nemozem cakat

dadenka111
4. dub 2012

@harley26 ano stimulacia nie je silna, musi sa presne nacasovat zakrok. robi sa odber ejakulatu, ten sa v centrifuge vyseparuje len o tie najlepsie spermijky a streknu sa do maternice. vsetko sa musi potom udiat ako pri domacom snazeni. IVF uz sa oplodnuje mimo tela. V skumavke atd....

vnutromaternicova inseminacia = intrauterinná inseminácia = IUI

harley26
4. dub 2012

@dadenka111 díky za podrobné vysvětlení, ted už tomu uplne rozumím. A jaká je úspěsnost v procentech?

dadenka111
4. dub 2012

@harley26 zevraj je 15% uspesnost. no prave som pozerala statistiku v mojom centre a tam je tak 10-11%.
maju uz statistiku na rok 2011 a ta bola uplne zla iba 6,1% . bol nejaky nepriaznivy rok ci co. tento rok som im to uz 3x pokazila ja, ale mame tehulky aj na 3ti pokus 😉

harley26
4. dub 2012

@dadenka111 hlavně mít pozitivní přístup, to je polovina úspěchu 🙂 tak at se zadari a moc dekuju za podporu!!! mej se a pak treba napis jak si dopadla 🙂

dadenka111
4. dub 2012

@harley26 neni zac. jo jo budem tu a ak sa nahodou neozvem, tak pisem na stenu, alebo ma urcite uvidis v tabulke.