Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

dasa.77
27. kvě 2009

zajimalo by me,co je to PCO,zacinam mit v tom chaoz.Je to nadmerna funkce vajecniku? A jak se pak znaci anovulacni cykly?

dasa.77
27. kvě 2009

samson,poprve ctu neco o navrtavani vajecniku.Co to je za pojem? Me nic takoveho nedelali.

dasa.77
27. kvě 2009

jde to.Ja jsem mela na ovu testu dost silnou tmavou carku.Tmavsi nez v kontrolni zone.

dasa.77
27. kvě 2009

vajecniky me boli casteji a casteji,tak fakt nevim

lenka_bohousek
autor
27. kvě 2009

PCO = polycystická ovária =enské vaječníky obsahují folikuly, což jsou tenké váčky, naplněné tekutinou a vajíčkem. Když je vajíčko zralé, folikuly prasknou a uvolní obsah i s vajíčkem ven. U žen s PCOS se nezralé folikuly shlukují dohromady, aby vytvořily cystu, tedy velkou dutinu naplněnou tekutinou. Vajíčka zde sice také dozrávají, ale folikuly se neotevřou a vajíčko není z vaječníku uvolněno. Výsledkem je, že ženy s PCOS nemají menstruační cyklus vůbec, nebo je velmi nepravidelný.

Ženy s PCOS však trápí řada dalších obtíží. Mají obvykle vysoké koncentrace inzulinu, což je hormon, který se podílí na vzniku cukrovky (diabetes mellitus 2. typu). Dalšími přidruženými chorobami jsou obezita, vysoký krevní tlak nebo srdeční onemocnění. Menší počet žen přibírá na váze, někdy si všimnou zvýšeného ochlupení nebo akné.

Syndrom polycystických ovarií u lékaře

Mezi vyšetření, která potvrdí PCOS, patří ultrazvuk a vyšetření krve. Ultrazvukové vyšetření se obvykle provádí transvaginálně, kdy se sonda přístroje zavádí do pochvy, aby byly vaječníky lépe přístupné a viditelné. Z odběrů krve se zjišťují nejen koncentrace hormonů, ale také množství cholesterolu a cukru.

lenka_bohousek
autor
27. kvě 2009

Dášo, pokud vím, tak právě i na PCO se předepisuje clostík, aby folíky správně dozrály a praskly 😉 A tobě dr. řekl, že máš PCO?

dasa.77
27. kvě 2009

dekuji,uz jsem opet chytrejsi

dasa.77
27. kvě 2009

ne,nerekl mi nic takoveho.Mas IP,poslala jsem ti neco,co jsem se dozvedela o Pregnylu.Nevim,co je pravda.U me nedochazelo k OVU vetsinou vubec,proto mam clostik

dasa.77
27. kvě 2009

byla jsi rychlejsi a uz odpovedela

dasa.77
27. kvě 2009

ale neni to 100%,ze k OVU po injekci dojde,nebo ano?Ja uz jsem potom na UTZ nesla,takze nevim,kdy k ni doslo a jestli doslo.

lenka_bohousek
autor
27. kvě 2009

Dášo, nemáš za co, zrovna tuhle jsem o PCO sháněla infošky kámošce, doktor jí řekl, že má PCO, že nikdy nebude mít dítě přirozenou cestou a dal jí papíry, ať si prostuduje umělé oplodnění. A jako ona z toho byla úplně hotová, nikdy neměla problémy, cykly pravidelné, ovulku taky, pak se jí udělala cysta, tak byla na laparce a po ní jí doky řekl, že má PCO. Tak už je u jiné doktorky a ta jí dělala všechny testy a zatím jí teda PCO nezjistila.

A kolikátý DC dneska jsi?

dasa.77
27. kvě 2009

Apokud k ni doslo za 48h,tak to mame asi smulu.Pregnyl mi pichl v 11 ve stredu,sex byl kolem 9 ve ctvrtek.Pak az v pondeli.

dasa.77
27. kvě 2009

dnes 21DC

lenka_bohousek
autor
27. kvě 2009

Dášo neboj, k ovulce dojde do 48 hodin - takže může být i za 12 hodin i za 24 hodin. Spermijky mají výdrž a vy jste sexíkovali tak akorát, takže žádné strachy 🙂

Jo a pokud vím, tak po pregnylu dojde k ovulce v každém případě.

dasa.77
27. kvě 2009

vzdycky se me pri aplikaci Pregnylu pta,jestli me to neboli,netrne mi noha apd.Ze tam zenska umirala pri 3000j,me to jen jednou malinko stipalo,ted jsem dostala 10000j.

dasa.77
27. kvě 2009

a zadarmo 😀 😀 😀

dasa.77
27. kvě 2009

kdyz dojde k ovu pokazde,tak nechapu,proc se me doktor ptal,jestli u me byva problem s OVU? Myslel tim po pregnylu

dasa.77
27. kvě 2009

co dneska varis dobreho?

dasa.77
27. kvě 2009

sexikovali jsme mozna tak akorat,ale jak donutit spermie,aby zustaly tam kde maji?To nejde.Sice jsem po asi 15minut lezela,ale pak jsem musela fungovat.

dasa.77
27. kvě 2009

halooooooo????????

dasa.77
27. kvě 2009

ok,prijdu pozdeji

ma.ja
27. kvě 2009

ahoj berušky 🙂
jé Leni máš novou fotečku 🙂

lenka_bohousek
autor
27. kvě 2009

Dášo, promiň, přišla na návštěvu tchýně, tak jsem se musela odmlčet.
Spermijky počkají, nemusíš je nutit. Však ony ví, kam mají plavat. Já po sexíku taky ležím málokdy 😉
Nevařila jsem nic, dneska jsem nestihla oběd v práci, tak jsem si ho vzala domů - čevabčiči a brambor.

Ahojky Marcelko 😵
No jo, jsem dala svůj aktuální zjev 😀
Jak se máš a jak to s tebou bude dál, půjdeš na tu laparku?

ma.ja
27. kvě 2009

ahoj Leni 🙂
...se mnou to dál bude asi tak: koupila jsem gelík "femigel" (zaručeně není spermicidní), a chystám se obden znásilňovat Jiříčka 😵 ...no a pak už přece laparka nebude potřeba 😵

lenka_bohousek
autor
27. kvě 2009

Marci, to je správný přístup, vrhni se na Jiříka a jasně, že laparka nebude potřeba. Já to taky říkám, že mě přece nebude někdo jen tak pro nic za nic kuchat 😉 My si ty naše miminka uděláme pěkně sami doma, viď 😵

spagatice
27. kvě 2009

Ahoj holky, jdu vás podpořit. Clostilbegyt na PCO zabírá. Přesně po roce snažení čekáme miminko. Otěhotněla jsem v druhém cyklu s clostilbegytem. Snad všechno dopadne dobře a v lednu si pochováme naše první miminko.

ma.ja
27. kvě 2009

😀 😀 😀
Leni skvělej přístup, chválím
Moje kolegyňka se taky snaží, první mimčo se jim povedlo : několik IUI a pak stimulace na IVF...a na to nedošlo, teď se snaží zatím doma. Dneska přišla do práce, z tašky koukaly vložky, tak jí říkám "co to máš"...no a tak jsme se domluvily, že příští měsíc necháme vložky někomu jinému a my budem vozit. Naplánovaný to máme hezky 🙂

lenka_bohousek
autor
27. kvě 2009

Spagatice, super, mooooc gratuluji a přeji hodně štěstíčka 😵

Marci, tak já se přidávám k vám do party, vložky ať si nosí sousedka, my je budeme potřebovat nejdřív za 9 měsíců v porodnici 😉

dasa.77
27. kvě 2009

jsem z5

lenka_bohousek
autor
27. kvě 2009

Dášo, co bylo u vás dobrého? Já jsem zase žrala jako zjednaná - nejdřív lovečák a 2 housky, pak 5 mrkví, pak takový tiramisu pohár - 2 kusy a teď ještě krabičku lentilek. Jako tentokrát mi z clostíku nic není, ale zřavá teda jsem pořádně 😝