Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

wera
21. led 2010

hmmm tak ja ja sa na to v centre ešte radšej opýtam .... ☹

misha1009
21. led 2010

weru, myslela jsem si, že v úterý, i podle ovu testů, dělala jsem si je tento měsíc poprvé, ale nevím - uvidíme 🙂
my se rozhodli, že to zatím přes CAR řešit nebudeme, počkáme ještě 14 dní a přítel půjde na kontrolní spermio, jestli to náhodou nebyl jen nějaký šotek a začne se léčit a možná na jaře, v létě bysme se objednali...

alienka24
21. led 2010

wera....pokud dokážeš zachovat teplotu spermií a dopravíš je tam do půl hodiny max.hodiny tak by to mělo být v cajku

bobi3
21. led 2010

mne dal na ne doki predtým taký biely sterilný kelímok

elaaa
21. led 2010

Ahoj holky, můžete mi poradit?
Míváte po Clostilbegytu folikuly v obou vaječnících nebo jen v jednom?
Kolikátý den po Pregnylu (1500 jednotek) bývá ovulace?
Jsem dnes 16DC a Dr. mi na mé naléhání nakonec udělala ultrazvuk a mám 5 folikulů na pravém vaječníku, na levém vůbec nic. Největší folikul měl 21 mm, další pak 18 a 16 mm. To asi praskne jen ten jeden, že?

alienka24
21. led 2010

elaaa...ahoj, měli by ti asi prasknout všechny,a do 36hodin od aplikace pregnylu, já teda dostala 5000jednotek, no a udělali se mi teda v obou vaječnících

adka2701
21. led 2010

ja som mala len v jednom a len jedno vajíčko... 😔 ale býva ich aj viac... ale aj tak som rada, že dozrelo aj to jedno 🙂 je aspoň aká taká šanca, tak uvidíme, dnes som bola na IUI

alienka24
21. led 2010

ono to že máš 5folikulů neznamená že budeš mít 5 zralých a oplodnění schopných vajíček 😉

elaaa
21. led 2010

Alienka,tovím a i doufám, ženebudou oplodbění schopné, ale tak dva by být mohly (aby byla větší šance). Já myslela, že ty do 20 mm nepraskají. A s nižší dávkou Pregnylu by ti nepraskly, že ji máš tak vysokou?

jerryjanka
21. led 2010

elaa -pri 16 mm ak ti daju pregnyl ten spôsobí že folikuly dorastu do tej 20mm velkosti a prasknu 🙂
ale pri 5 folikuloch hrozia celkom realne dvojičky i trojičky 🙂

adka2701
21. led 2010

presne alienka24, máš pravdu.. 😉 ja som rada aj tomu jednému aj keď dve by potešili viac, ale ak to má výjsť tak to výjde aj s tým jedným.... 🙂

alienka24
21. led 2010

elaa....ne oni ti fakt prasknou všechny a těch 5000jednotek není tak moc 😉
adka...přesně, jestli se má povést tak stačí to jedno 😉

elaaa
21. led 2010

Ale když by praskl ten největší, tak už by ty menší přece nestihly dorůst a zanikly by, ne? Nebo by se snad uvolnilojedno a teřba za dva dny další?

elaaa
21. led 2010

Jo a ještě mi napsala Duphaston na tři týdny, mám to brát od zítřka. Míváte ho taky?

alienka24
21. led 2010

jo i tak by to šlo anebo by se uspíšil ten růst těch menších a praskli by všechny, oni hlavně nemusí mít všechny tu stejnou velikost

adka2701
21. led 2010

ja som to pochopila tak, že sa po pichnutí uvolnia aj tie nedozreté.. dôležité je aby bol aspoň 1-3 folikuly okolo 18-20mm na pichnutie pregnylu..

wera
21. led 2010

bobi tak moc moc držím palce na zajtrajšie folíky 🙂 ja by som to radšej tiež tak riešila že by som spermijky priniesla tam...bolo by to pohodlnejsie a aj pre mojho menej stresujuce... ale ved v stredu keď pôjdem do caru tak sa na to pre istotu opýtam... no a v piatok alebo sobotu bude asi iui 🙂 som fakt strašne zvedavá ako to bude prebiehať 😕

elaaa gratulujem k tolkým folíkom 😉 podľa mňa by snažilkovanie malo byť v deň pichnutia pregnylu, resp. hneď ďalší deň aby ste niečo nepremeškali a potom každý deň najbližšie tri dni 🙂

elaaa
21. led 2010

Wera, díky, mně řekla, že se máme snažit celý týden každý den. No to bychom se asi zavařili... 😀 Jen mě trochu zarazilo, že na levém vaječníku nic nebylo.
A Duphaston taky berete?

wera
21. led 2010

elaaa ja duphaston teraz neberiem, ale vajíčka som mala vždy len na jednom vaječníku, to je okey 🙂

elaaa
21. led 2010

Wera, tak to jsi mě uklidnila. Jak jsem psala, je to má první zkušenost s Clostilem a má první ovulace vůbec (doposud po vysazení jen anovuláky) tak proto tolik otázek.

adka2701
21. led 2010

ja dnes nasadzujem utrogestan 2x2 tabletky (kým si neurobím test) ak bude pozitývny 😝 beriem ďalej ak negatívny 😒 ide všetko od znova a vysadím tabletky

elaaa
21. led 2010

Já mám brat jen 2x1. Ty jsi měla dnes první IUI? Tak tfuj tfuj.

dasa.77
21. led 2010

ahojky holky.tady je muj graf a gratuluji bettynce.me take nejdriv diagnostikovali tumor,pak endometriozu a nakonec z toho byla hemoragicka cysta 😉 bettynka ma mnohem lepsi konecny vysledek.

holky,ja to mam ted v praci hrozny.sef me natolik sere,ze chci dat vypoved,ale mam strach,ze dva mesice na me nikdo nebude cekat.jak ho znam,neda mi ani o den kratsi vypovedni lhutu.takze ted se jdu poradit ke kamaradce,jak to nejlepe vyresit,ale obavam se,ze reseni neni ☹ tak se mejte,ukazu se kolem pul 8.tak piste piste.(ja chci sviště)
http://www.fertilityfriend.com/home/2abe9e

slavulilienka
21. led 2010

dasi to kedy máš termín mrchy, keď Ti takto vyznačilo ovulku? Nemáš potom krátku LF? Ja už som z tých grafov jeleň. 🙄

wera
21. led 2010

dasi tvoj grafik je krásny, len nech ďalej stúpa 😉

adka a ako prebiehalo iui? všetko v pohodičke? mňa to čaká budúci piatok, alebo sobotu... 😎

adka2701
21. led 2010

elaaa hej mala som 1. IUI a kázal mi 2x2 tabletky a ešte mi to pre istotu napísal, lebo som asi vyzerala z celého postupu trocha mimo.. 😅 al už chápem.. ďakujem! aj tebe tfuj tfuj tfuj!!!!
dasa.77 šefa sa neboj ja som tiež menila prácu a nechceli mi výjsť v ústrety ale s terajším zamestnávateľom som sa dohodla že nastúpim od septembra a dala som mu na vedomie, že ma nechcu uvoľníť z práce. Jediné čo ti môžu je dať Ačka (absenciu) ale ak to tvojmu novému zamestnávateľovi nevadí, tak ti to môže byť jedno...

adka2701
21. led 2010

wera: IUI prebehlo v poriadku , aspoň v to dúfam, myslela som, že to budem menej cítiť, tak som bola zaskočená, dnes som len oddychovala ale pobolieva ma bruško a je mi aj strašne slabo (závraty) to asi z toho pregnylu, tak sa len tak opatrne pohybujem.. neviem čo môžem a čo nie... 😕

wera
21. led 2010

adka tak poriadne domka oddychuj a lež 🙂 tak ja čakám že to nebude bolieť viac ako keď mi berú stery na cytológiu.... 😖 to bruško Ťa môže pobolievať po iui, to je asi normálne... a tie závraty budú asi z pregnylu... aj keď ja som ich nikdy nemala...

adka2701
21. led 2010

wera: na koľkú IUI ideš? a koľko ich vlastne môžeme absolvovať? doktor mi hovoril, že vyskúšame 2-3krát IUI a ak nezabere potom by mi odporúčal IVF, ale na to moc nech ísť... 😢

jerryjanka
21. led 2010

adka - iui môžeš mať aj 100x ide o to či to má význam
myslim že vyznam ma urobiť tak 6x iui a potom už fakt riešiť to inak