Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

majushkab
27. bře 2012

@iinka akože nechodila to si brala clostil len tak a doki nekontroloval či učinkuje alebo nie?a ten lutenyl je čo? mne daval duphaston ale nasadil mi ho až po ovulke aby mi ju neblokol...niekedy mi pichal pregnyl aby folik praskol

aduskatt
27. bře 2012

@milacik3 tak potom, ked uz budes mat aj clostil, tak pozor, aby si neuzila utros pred ovulkou🙂

milacik3
27. bře 2012

@aduskatt no dik za info to sa infomujem u dr. vsak snad vie co robi a neda mi ju skoro...

aduskatt
27. bře 2012

@milacik3 no, hlavne, aby tam bola dovera medzi vami.ja som na zaklade toho odisla od dr, lebo mi daval utros pred ovulou a mam pocit, ze to robil schvalne, aby mi ukazal, ze bez IVF to nepojde a chcel zo mna vytiahnut prachy..........takze moj lekar vedel, co robi.ale pre svoje vrecko

milacik3
27. bře 2012

@aduskatt 😠 na porazenie...a taký to ludia sa maju najlepsie na tomto svete...nie ze by pomahali ludom.. No ja som mala tiez dr.ta len davala lieky krv mi nikdy nebrala...bola som u nej 2 r. ale odisla som a u tejto som uz tusim 7 r.som s nou spokojna vidim ze sa snazi...vsak aj chce aby som cim skor otehotnela povedala ze sa tu urcite podari...veri tomu ze tie lieky pomozu...tak dufam 🙂

aduskatt
27. bře 2012

@milacik3 drzim palce...........no ano, taki lekari su divny.ale apson my, co mame zle skusenosti vieme vystrihat pred tym ostatne snazilky

kacule1978
27. bře 2012

@bambul7 dakujem, snad to pomoze

milacik3
27. bře 2012

@aduskatt 😉 dakujem moc 🙂 vela stastie pri dalšom babetku

aduskatt
27. bře 2012

@milacik3 tebe zelam🙂 ja som to uz vzdala

milacik3
27. bře 2012

@aduskatt preco? mas tam napisane ze sa snažite nie?

aduskatt
27. bře 2012

@milacik3 fiha, tak dik za upozornenie, uz na zaciatku januara som to prepisala......idem to hned opravit.........asi s to neulozilo

aduskatt
27. bře 2012

@milacik3 taaaaaaak a je to opravene🙂

bambul7
27. bře 2012

@milacik3 ak si pozries grafy na fertility friend u kociek, co brali clostil, tak uvidis, ze ovulka na 20.DC nie je nic vynimocne, preto som sa ani nevzrusovala. Inak s tym utrogestanom/duphastonom to su vraj dost rozporuplne infosky, ze blokuje ovulaciu, je to velmi individualne. Ale moj dr. sa tiez rozhodol, ze ho zacnem, az ked ultrazvukom potvrdi ovulaciu @aduskatt

milacik3
27. bře 2012

@bambul7 ked som brala dufaston to mi hovorila lekarka ze sa nesmie brat pred alebo pocas ovulacie ze to moze ju potlacit...a ze je lepsie ked je to az po ovulke... Tak som zvedava ked ja budem mat ovulku a ci to zberie hned prvy cyklus alebo bude sa musiet prasknut a tak..som zvedava v aprily sa uvidi 🙂

Este ze si mam s kym pokecat ked su tu take baby co tiez maju problemy ako ja...lebo v okoli nikto nema take problemy a nemam s kym o tom hovorit ked sa v tom nevyznaju....

aduskatt
27. bře 2012

@bambul7 mne to potvrdili viaceri lekari.......ale ako som pisala. aj lekar je len clovek🙂

milacik3
27. bře 2012

mozem ucivat aj kyselinu listovu ?doteraz som ju uzivala ale teraz som ju vysadila uz 3 dni ju neuzivam...nevadi ked mam tolko liekov tak este aj vitaminy jest nebude uz privelmi aby to malo aj nejaky osoh, a zbytocne som to nebrala...

aduskatt
27. bře 2012

@milacik3 listovka je fajn🙂

iinka
27. bře 2012

@milacik3 ja beriem clostil 10 dní, ráno tabletku

milacik3
27. bře 2012

@iinka hm dik za info, asi to jepotom individualne...zalezi od dr. snad nam to pomože..

iinka
27. bře 2012

@majushkab no hej brala a nechodila k dr. tak ja teraz fakt neviem☹
lutenyl mi vysvetlila tak že je dobrý na sliznicu maternice aby sa vajíčko uchytilo....či tak nejak...

majushkab
27. bře 2012

@iinka aha tak on aj dufik je take niečo tiež pomaha k uhniezdovaniu a je to vlastne progesteron 🙂 no mne dr.vysvetlil že ked sa berie clostil tak sa ma robit aj folikulometria aby sa vedelo ako a či učinkuje lebo niekedy sa z neho môžu urobiť aj cysty 😒 a potom ked je už po ovulke tak to už na dr.je či povie aby si prišla a skontroloval či ta ovu ozaj bola

majushkab
27. bře 2012

@milacik3 tu kyselinu listovu môžeš kludne uživať 😉

bambul7
27. bře 2012

@aduskatt @milacik3 ono v podstate ten moj sa s tym zrejme v kutiku duse tiez stotoznuje, kedze obvykle som mala dufik od 11-25. DC a teraz mi ho supol az po ovulacii, co bolo o poriadnych 10 dni neskor 🙂
@milacik3 tazko je niekomu, kto si tym nepresiel, vysvetlovat, ake to je, ked clovek musi vsetko nacasovat, aby sa dockal bruska...
@iinka pytaj si tu folikulometriu. Doktor potrebuje predsa vediet, ako reaguju vajecniky na stimulaciu .. ten lutenyl mas to iste, co ostatne kocky uzivame duphaston alebo utrogestan...

dadanr
27. bře 2012

čauko kočeny dnes pomaly končím 28 deň. Zvykla vám meškať po clostile MS? Minulá MS prišla 27 DC.

mijadave
27. bře 2012

@dadanr mne chodila vzdy plus-minus 2 dni, zalezalo na ovu, ta niekedy prisla na 13 DC, inokedy 14 DC alebo 16DC a kedze lutealnu fazu mam 14 dni, tak sa mi to posuvalo, cize ja som nebrala to, ci ma dojst na 28DC alebo 30DC, vzdy som cakala na 14DPO a pokles BT 😉

harley26
27. bře 2012

Ahoj holky, tak sem zahajila v nedeli 3 cyklus s clostilem - folikul vzdy naroste jak ma, ale tehotenstvi se nekona :( tolik sem tomu verila .... Jak to je? Otehotni se spis hned napoprve nebo az treba pri tom tretim cyklu?

iinka
27. bře 2012

@bambul7 tak teda ked som to už brala pol roka, potom pauza, teraz končím další polrok a nebola som na folikulometrii, tak teraz ked je to poslednýkrát, tak už kašlem na to 😒

kamajota25
27. bře 2012

Ahojte baby, chcem Vám povedať, aby ste nevešali hlavy, my sme sa snažili o bábo 2 roky. V podstate som skoro celé 2 roky brala lieky, duphaston a neskôr clostil. Prvý krát mi clostil nezabral, potom už zaberal, ale neotehotnela som. Ja som v podstate mala kramy odjakziva asi tak 3-4 krat do roka, pravidelne iba ked som mala lieky. Posledny clostil som brala myslim v juli, potom uz nie, nechala som to tak, ze ci kramy pridu, alebo nie a ze pojdem na laparoskopiu, nebudem uz cakat. No ale kramy dosli na 40 den, potom na 33 den a potom uz neprisli, tak som si isla spravit test, ale s tym, aby som vylucila tehotenstvo, ze objednam sa na gyndu a pojdem na laparoskopiu a na teste //, skoro som odpadla, taky sok. Vobec som to necakala, ani neviem, kedy sa to podarilo, myslela som, ze ovulaciu som nemala. Sice bola asi tyzden, alebo 2 neskor ako mala byt, ale dosla sama od seba. Este stale posobil clostil, rozbehol mi vajecniky a to som ho uz viac ako 3 mesiace nebrala. Tak tie prestavky maju zmysel a nie su zbytocne. Takze sanca stale je, v juli budeme mat synceka a straaasne sa tesime 🙂 Drzim palce vsetkym 🙂

majushkab
27. bře 2012

@harley26 ja som podobny pripad mne clostil vždy učinkoval no ja som mala ovulku aj bez neho len neskor...ale otehotnieť sa mi tak isto nepodarilo a teraz som už 5 cyklus ale čo tu baby pisali tak niektorym sa podarilo hned niektorym na 3-4 x asi je to u každej inak a možno u teba prave tento mesiac

majushkab
27. bře 2012

@kamajota25 tak držim prsty nech to dobre dopadne a povzbudila si ma poriadne lebo ja som už 5 cyklus a povedala som že ked to nevyjde tak dalej to už nebudem siliť že to pride samo kedy ma chraniť sa určite nebudeme 😉