Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

kacule34
17. kvě 2012

Tak dnes začínám clostilbegyt 2x denně. Hurá do toho

harley26
17. kvě 2012

@kacule34 tak vzhuru do toho! Ja uz dobrala. V pondeli jdu na ultrazvuk 🙂 tfuj tfuj tfuj, tak at se ted uz zadari! a hlavne at je ti fajn a nemas vedlejsi ucinky 🙂

kacule34
17. kvě 2012

@harley26 no minule jsem brala jednu denně a byla z toho cysta 5x5...a teď mám dvojnásobnou dávku...takže bojim bojim..... Tobě držím palce! 😉 Dej vědět

harley26
17. kvě 2012

@kacule34 taky mam z cysty strach :( nemame to jednoduche. Me ted sem tam pres den tak zvlastne picha na vajecniku. Doufam, ze je to znamka rustu folikulu a nee cysty!

kacule34
17. kvě 2012

@harley26 může být obojí......ale neboj, taky jsem to přežila. 😉

monika8737
17. kvě 2012

ahojte. ako sa mate? ja som v utorok dobrala norethisteron a mala by prist do tyzdna ms, tak som zvedava. potom nastupujem s clostilom od piateho dna tabletka denne. prvy cyklus som brala len pol tabletky denne a uz tam bol progres. zevraj jeden vajecnik na to zareagoval, zvacsil sa, druhy bol stale ospaty 🙂 . tiez ma doktor upozornil, ze moze vzniknut aj cysta. tak snad nie, dufajme.. ked sa vytvori cysta, tak sa clostil musi prestat brat? na mna to nemalo ziadne vedlajsie ucinky, ziadnu zmenu som nepocitovala ten prvy cyklus s clostilom.

kacule34
17. kvě 2012

@monika8737 já som minulý cyklus mala cystu 5x5cm, ale vědu z toho nedělali 😀 Asi je to individuální

bambul7
17. kvě 2012

@kacule34 preco ti dr. dal dvojnasobnu davku, ked si na clostil zareagovala a ovulovala si? trosku mi to nedava zmysel. vyssia davka sa dava v pripade, ze bola prva nedostatocna a nestacila na to, aby prebehla ovulacia... 😕

Inak ahojte ..
@monika8737 drzim palce . je fajn, ze clostil pomaha 🙂 A super, ze nemas vedlajsie ucinky. cysty sa neboj. ovplyvnit to nevies, tak si dopredu nerob vrasky 🙂

kacule34
17. kvě 2012

@bambul7 neviem, povedal dvojnasobnu - ze vraj ked sa to prvy raz nepodarilo, tak dvojnasobnu. No uvidime

isabellaa
17. kvě 2012

@kacule34
@bambul7
caute kocky,
tak je to za mnou a uspesne, v lavo 20mm a 23,5 a v pravo 18mm 😀 som stastna prestastna, ze clostil zabral, rano mi aj pichol pregnyl, co myslite, do 36 hodin ma byt ovulka, vsak? A kedy by ste nasadili duphaston? V sobotu? Vdaka

bambul7
17. kvě 2012

@kacule34 ked sa prvykrat nepodarilo otehu? Sprosty doktor 😨
opakujem sa po miliontykrat, ale kazdu babu (aj z CAR), co poznam, tak jej bolo vysvetlene, ze clomifen (clostilbegyt) sa pouziva ako stimulacia vajecnikov, aby dozrievali folikuly. potom na prasknutie sa moze a nemusi pouzit pregnyl (to zalezi na zhodnoteni lekara). a kedze u teba pomohol k ovulacii evidentne, okrem toho mas cystu, tak osobne by som teda rozhodne nezvysovala davky. akurat si tak dopomozes k poriadnejsej cyste.. ale to je len moj nazor... mne doktor (a musim povedat, ze to je fakt DOKTOR) vysvetloval, ze k hyperstimulacnemu syndromu dojde, ani sa clovek nenazda. a kazdy raz mi dal najnizsiu davku. kazdy raz som pekne odovulovala. aj ked tehu bolo len kratucke, ale to skor suviselo s inym mojim problemom s krvou a s neznasanlivostou duphastonu... 😕

@isabellaa ejha.. sa nam tu rysuje viacpocetne tehu 😀 Ovulka by mala nastat do 12-48 hodin 🙂

kacule34
17. kvě 2012

@bambul7 neviem moja. Moja kamaradka taky brala prvy mesiac jednu denne, druhy mesiac dve denne a otehotnela.....neviem. Takto mi povedal, ja som si o zvysenu davku nepovedala 😉

kacule34
17. kvě 2012

@isabellaa super moja. Tak teraz sa tulte a tulte!!!!! 😉

kacule34
17. kvě 2012

@isabellaa To budou dvojčata 😀

isabellaa
17. kvě 2012

@bambul7
ja som vzdy tuzila po dvojickach, ak sa podari budem len rada a co ten dufik? sobota?
@kacule34 kolko pregnylu ti pichali? Jendu krabicku 5000?

isabellaa
17. kvě 2012

@kacule34
hmmm 2 tbl? aj ked si mala predtym ovu s jednou a mala si este aj cystu? Neviem, neviem, ja som mala teraz dve kvoli tomu, ze jedna bola malo a nedostatocna odozva, vyzera to tak, ze 2 az nadmerna odozva 😀

kacule34
17. kvě 2012

@isabellaa no, to víš, s dvojčatama trochu člověk musí počítat. Ale lepší dvě než žádné 😎

kacule34
17. kvě 2012

@isabellaa pregnyl neviem kolko mi pichali, vobec neviem...

bambul7
17. kvě 2012

@isabellaa najblizsie si rovno poviem o dve aj ja 😀 i ked u mna skor doriesime ine veci 🙂 juj, normalne sa tesim z teba..
@kacule34 je mi jasne, ze si si to nepytala. ale s kamoskami to neporovnavaj. ono kazdy reaguje inak. ja som mala ovulku pri 1 denne normalnu. a vidis Isabellaa nic moc a pri dvoch extrem 😀

bambul7
17. kvě 2012

@isabellaa joj, prepac. som zabudla. no... merat bt u teba je zbytocne pri pregnyle, takze dnes ked ti to pichli, tak pockaj este piatok aj sobotu a kludne si ho az v nedelu daj. alebo az v pondelok. ides na kontrolny ultrazvuk este? ono telo si vyprodukuje nejake mnozstvo progesteronu a dufikom mu len pomozes, takze ak o den-dva neskor zacnes uzivat, neuskodi to ;)

isabellaa
17. kvě 2012

@bambul7 myslis kontrolny ultr ci prebehla ovu, vsak? Mozem ist az v stredu, tak pojdem k tomu svojmu aktualnemu a musim mu pripomenut, ze mi vravel nieco o estrofeme/ to je na sliznicu maternice, myslim.
Dufam, ze nie je teraz velmi nizko a ze sa aj nieco uchyti 😀 . Pila som aj alchemilku...

kacule34
17. kvě 2012

@bambul7 dvojčata by mi nevadila...jen né trojčata 😀 Uvidíme, zkusím brát dvě a když mi bude zle, snížím to na jednu.....za dva týdny se budeme snažit a snad se zadaří PS: ta moje kámoška neměla problém s ovulací, ale nemohla přijít do jiného stavu. A MUDr. jí napsala clostik 2x denně rovnou a hned měla mimi, kterému jsou teď 3 roky. Tak nevím 😉

bambul7
17. kvě 2012

@kacule34 clostil ale urcite nie je na otehotnenie. keby taky liek, co dopomoze k tehu existoval, to by sme kocikovali vsetky 🙂 mozno s ovu problemy naoko nemala, ale mohli to byt nekvalitne vajicka svojim sposobom ;)

kacule34
17. kvě 2012

@bambul7 nene ptala jsem se jí. Otěhotněla přirozeně, pak potratila.....pak rok zkoušeli normálně a nic.......MUDr se jí zeptala, jestli tomu chce pomoci a dala jí ten clostyl 2x denna a hned otehotnela. Takze asi kazdy doktor je jiny 😉

katche
17. kvě 2012

ahojte kocky, trosku sa vam sem votriem. . .riesite tu veci, ktore mna len cakaju, tak rada a nejaka psychopodpora potesi, i ked nasadenie Clostiku ma trochu povzbudilo. . .teraz ma caka 1. cyklus, len si musim pockat na MS, co je ale otazne, lebo som mala preukazatelne anovulacne cykly. . .zistilo sa to az po dvoch!!! rokoch. . .moj byvaly lekar bol. . .ehm. . .bol ale uz nie je. . .
Tak trochu sa tesim, trochu sa bojim, lebo ak nezaberie toto, laparke sa nevyhnem (z dlhodobeho hladiska🙂 )

:-/

isabellaa
17. kvě 2012

@katche ahoj, bude to v pohode, clostik ti pomoze k folikom a budes mat ovu, ja som tiez zrejme mala anovulacne cykly, mam pco - polycysticke vajecniky ☹ , ale dufam, ze tento 2.cyklus bude uspesny. A alchemilku popijas, alebo beries nieco kys. listova?
Ak budes dlho cakat na ms, tak si daj pichnut agolutin a mrcha pride...

katche
17. kvě 2012

@isabellaa alchemilky sa bojim, bo naposledy som mala z toho caju strasidelne krce, ale uz som uvazovala nad slabsim cajikom a kyselinu neberiem, teda, zatial som si nekupila dalsie balenie a hlavne. . .nedokazem stopnut cigarety. . .uz som uzazovala aj nad odbornym dohladom, dokonca som sa bola pytat v centre pre zavislosti. U mna je anovulacia kvoli anorexii. . .dlha story. . .

isabellaa
17. kvě 2012

@katche moja mila taksa royhodni ci chces mat babo alebo svoje cigarety a zly zivotny styl, je to jednoduche 😉
mam kamosku, ktora mala anorexiu, aj bulimiu a ked sa pred 10 rokmi ocitla v nemocnici, odpadla a sesticka jej povedla, ze ak by pokracovala este tyzden takto tak tu medzi nami nie je. Jej hned naskocila kontrolka a dostala sa z toho, drzim Ti palce, kazda sme krasna aj s niecim navyse, netreba sa na seba velmi sustredit 😉 a pozerat do zrkadla 😎

bambul7
17. kvě 2012

@kacule34 ono po potrate kludne mohla mat problem s ovulkou, vies.. ja som nikdy nemala problem s krvacanim alebo spinenim uprostred cyklu. a po tom missed abortion mi zblblo cele telo...

kacule34
17. kvě 2012

@bambul7 já rozumím, ale oni jí na nic nepřišli, jen jí to naordinovali. 🙂 Taky myslím nestandartní postup někoho jen tak ládovat hormony.....ale hned první měsíc se zadařilo. Ty, moja, si brala len jednu denne? Nikdy dve?