Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

kiara81
1. lis 2010

no já femigard budu mít ted poprvé tak ani nevím jak ho užívat ale dnes začínám ten 3cyklus clostíku 2cyklus jsem přeskočila bylo mě zle po 1cyklu a hlavně dr.říkal že to je prd dávka no tak jsme naskočily na 3 a užívám ho od 5-9dne cyklu...no slyšela jsem že se užívá od 3dne no ale dr.mi to dal takto a měla jsem to i u Pátika no tak uvidíme zda se zadaří..prý ten femigard ti pomůže hodně k hormonální léčbě a fce.vaječníků a že ti nemá být blbě atd. no ale jinak o tom nevím prakticky nic tak uvidíme a jak se dlouho snažíte ?

ahojky15
1. lis 2010

ahoj @kiara81 , vysadila jsem anti uz pred rokem (uzivala jsem je 13 roku) a tusila jsem, ze telo nefunguje, proto jsem pak sla za doktorem a on mi tedy po roce nasadil clostil, nebot mi rekl, ze neni na co cekat, ze vajicka nedozravaji a mela jsem dlouhe cykly...predtim jsme tomu nechavali volny prubeh a doufali to snad vyjde!
take jsem slysela o femigardu a mam ho uz doma, jeste nikdy neuzivala, tak bych to mohla take zkusit. mam to dostat pristi tyden, tak pak bych s tim hned zacla 😉 Femigard se uziva od 1. dne cyklu ?
jak se uz dlouho snazite?

ituka37
1. lis 2010

@tinara23 nie nie ešte som nezačala, no a čo ty už si si robila test???? 😀

kiara81
1. lis 2010

@ahojky15 no my se snažíme od června v květnu jsem byla na operaci opět....po císaři jsem měla rozsáhlé srůsty a tak mě to ted po 5letech kontrolovali a hned jsem dostala clostilbegyt cyklus taky mám nepravidelný no a jinak po novém roce na umělko nebo zprvu na IUI uvidíme....jako dva roky se mě čekat už nechce... já tedy vůbec nevím jak se používá já na něj čekám až mi dojde...no čekala jsem ho dnes ale nic ☹ tak snad zítra dorazí...no snad to neva že to nebudu užívat současně.....ale zeptám se holek jak to braly....

ahojky15
1. lis 2010

tak snad brzy dorazi a vyjde to 😉 ja jsem prave myslela, ze se nesmi mixovat bylinky s hormonama 😅

ahojky15
1. lis 2010

mne se zda, ze na lahvicce pise, ze se ma uzivat 3 denne x 1 lzicka, ale od ktereho dne cyklu a jak dlouho... to nevim ☹

jarinek
1. lis 2010

Ahoj holky,femigard jsou byliny takže nezáleží na tom kdy s tím začneš.Píše to pan mudr.Vydra doporučuje 3 měsíce užívat.Užívá se 3krát denně 1 malá lžička.Napiš si Femigard na netu a ono tě to navede.

tinara23
2. lis 2010

@ituka37 no netestovala som ešte, manžel ma odhovára nech ešte počkám, v nedelu som mala dostať a nič, zatiaľ teplota sa mi drží už vlastne 16 deň, boli ma podbruško, prsia stále a nenormálne kríže, tak som zvedavá. Neviem dokedy vydržím netestovať. Manžel ma odhovára, aby som nebola sklamaná. A ty si vlastne ako na tom? Netestuješ pre istotu?

fazulka1512
2. lis 2010

@ituka37 ahoj, mam otazku? mas vela toho vytoku co vyzera ago geno
leb ja ho mam tiez, ale uz neviem ci su to sperma alebo vytok, nieje ho vela ale na toaletnom papieri ho stale najdem

ahojky15
2. lis 2010

ahoj holky, tak doufam, ze tu mame dalsi tehulky 😉 ja to mam dostat v patek tak uvidime, ale moc nepocitam ze by to vyslo 😀 taky doufam, ze nebudu mit zase dlouhatansky cyklus, ze mi to clostil trosku srovnal 🙂
fazulka a kdy to mas dostat ty? kdy budes testovat? zni to nadejne 😉

fazulka1512
2. lis 2010

@ahojky15 ja mam 7 dni po ovu a ten vytok to je take zaujimave

ahojky15
2. lis 2010

@fazulka1512 ja mela taky par dni po ovu vytok (teda jestli vubec ovu byla 🙂....ale ted uz to ustalo 🙂 ted uz cekam , kdy se dostavi ms a pak hura na nove snazenicko 😀 2 cyklus s clostilem

tinara23
3. lis 2010

@ituka37 no tak ja uz som dotestovala, vcera sa mi pustila tá potvora, pekne si ma vychutnala a omeškala sa dva dni, čo nezvykne. A najhoršie, že som mala samozrejme všetky "príznaky"-teplota sa držala 16 dní, výtok biely, bolestivé kríže a podbruško. Fakt som si myslela, že sa to podarilo a figa, ale čo ma štve tie kríže ma stále bolia nenormálne aj s podbruškom, brucho mám ako v druhom mesiaci a strašne sa bojím toho či som si niečo clostilom nepokazila, či to nemôže byť nejaká cysta. Keďže som nebola sledovaná celý mesiac. Neviem či mám dokiho už v práci a muž chce ísť na pohotovosť so mnou. Myslela som si že tie bolesti sú tehotenstvom, ale teraz neviem sa bojím.

ituka37
3. lis 2010

@tinara23 veru ani ja zatial netestujem, ja som mala dostať 25.10. no stále nič, teplotu si nemeriam, ale stále ma pobolieva podbruško, nie vkuse ale v intervaloch a niekedy mam take krče v lavej strane podbruška, bolia ma tiež prsia už vlastne od cca 25.10 ako som mala dostať, niekedy mi býva nevolno hlavne ked sa nenajem, a kríže ma pobolievajú no tiež nie stále ale hlavne ked niečo robím... tak neviem, počkám s testom tak do buduceho týždna ale je to hrozné čakanie, už by som to chcela mať aj za sebou nech viem na čom som lebo takto aj trošku dúfam, že by to mohlo predsa len tehu... 😒 kamoška mi stále hovorí, že nech si ho už urobím, ale stále sa mi dotoho nejako nechce, možno dostanem do buduc. tyždna..uvidim počkam keď ma aj to podbruško pobolieva

tinara23
3. lis 2010

@fazulka1512 ja som mala tiež taký výtok a dosť silný a vidiš nič to neznamenalo, samozrejme u teba to može byť niečím iným, bodaj by 🙂

ituka37
3. lis 2010

@fazulka1512 no ja som ho mala dosť , sa mi to tak strieda niekedy skoro vobec a niekedy viac, teraz momentálne minimum, no predtým tolko že ako som si sadla tak to normalne vitieklo, lebo to bolo aj v myse, ale nie zase deci 😀

tinara23
3. lis 2010

@ituka37 hej radšej počkaj, ja som bola teraz vyslovené sklamaná, neviem prečo teraz som nejak dúfala, možno kvôli tým všetkým príznakom, ale tebe to už mešká riadne dlho, takže držím palce 🙂 ja asi ôjdem do Martina, už ma nebaví toto tápanie

ituka37
3. lis 2010

@tinara23 prečo na pohotovosť? niečo ťa tak moc bolí? mňa bolievaju pred aj počas MS prsia bežne aj mam nafuknute brucho počas MS a brucho prvý deň, že zomieram. No mne možu meškať tiež len kvoly cyste napriklad a preto ak nedostanem až do buduceho tyždna tak si urobim test, to budu už aj dva tyždne bolenia prs a podbruška no a v piatok 12.11 som objednana ku doktorovi tak 10. alebo 11. si urobim test. len nech to dovtedy vydržím 😀 lebo ešete je možne že dostanem mániu testovania cez víkend, ale snáď nie keď som to už tolko vydržala 🙂

tinara23
3. lis 2010

@ituka37 toto je iná bolesť, bolesti v krížoch celý deń, neviem obsedieť a bolesti podbruška, ale nie presne ako pred mrchou, proste som celá nejaká nafúknutá, neviem. K mojmu lekárovi je problém sa aj dovolať a robi iba ut,štv. a aj to neviem či robí. A vieš po clostile mi ostalo divne, takže som zobrala iba polovicu 5tbl. a bojím sa či sa mi nejaká cysta nevytvorila alebo čo. Ty mávaš cysty a aj nejaké bolesti pri nich ?

ituka37
3. lis 2010

@tinara23 hej mala som cystu naposledy cez leto, ale v júly mi praskla počas MS, aj som si to vtedy myslela lebo ma strašne bolelo brucho, mňa kríže vobec nebolievajú ani vtedy ma neboleli ale bolesti som mala riadne. ale len v prvý deň a potom trochu v druhy ale to už len slabe... mna dnes zase boli brucho ako by som mala dostat...

tinara23
3. lis 2010

@ituka37 ja neviem ja sa skúsim ešte pre istotu testnúť, ja som ešte cystu nikdy nemala tak neviem. Ale neviem prečo ma stále bolia tie kríže a podbruško, večer neviem pri telke obsedieť. A dokonca ta teplota sa mi drží na 36,6, ale, že by som bola tehu neverím, keďže ms mám ukážkovú.

ituka37
3. lis 2010

@tinara23 to že máš MS nemusí znamenať, že nie si tehu... 😉 ale cysta sa robí z neprasknutých vajíčok, čo mohlo sposobiť to, že si vlastne vysadila clostil skor a vajíčko nedozrelo a uchytilo sa no neprasklo a obalilo sa to nekajou tou žltou tekutinou či čo to je a zpotom je z toho cysta...preto ti mohli aj meškať a teraz maš bolesti lebo ti praskla.. ale skus sa teda aj testnuť čo to urobí 🙂

tinara23
3. lis 2010

@ituka37 ja som mala tušáka, že ten clostil nemám brať, veď ms pravidlná, ovulku mám tiež, foliky som mala pekne velke, len ma doki neodsledoval a iba na základe jednej folikulotrie mi ho predpísal a žiadne iné vyšetrenie. Ak budem mať z neho cysty tak ma porazí. Ale pojdem kúpiť test a zajtra skúsim.

ituka37
3. lis 2010

@tinara23 cysty sa it nemusia robiť stále, no je hlavne zvláštne, že ti ho nasadil, ja som bola na asi 3 folikulometriacha vždy mi k tomu bra asi 3x krv v 2 DC, 14 DC a 21 DC,nebolo to len o folukulometrií

tinara23
3. lis 2010

@ituka37 a práve preto idem zavolať do heliosu, alebo iscare martin a pôjdem tam, lebo tu len tápam v tme a keďže mám dosť rokov nemôžem čakať na lekára, kedy tam bude a môj názor je, že ma odflákol a bol to názor aj jedného lekára na jednej gyn.poradni kde som písala, ani podla neho mi nemal byť predpísaný, len mi bohužiaľ odpísala keď už som ho brala. Ale neviem možno tieto bolesti vôbec s clostilom nesúvisia.

petula22
3. lis 2010

@tinara23 Ahoj, já jsem taky loni brala měsíc clostík a trochu mi to rozhodilo MS, dostala jsem o 3 dny později a hrozně mě pořád bolelo břicho, byla jsem pak u doktorky a ta mi řekla, že ten podbřišek bolí, protože se mi udělalo moc vajíček po tom clostíku, že to pak odezní. A jakou máš menstruaci? Já měla hrozně tmavou a docela krátkou, bylo to z toho clostíku, způsobil mi, že mi nenarostla děložní sliznice, bývá to jeho vedlejší účinek. Takže jsme ho vysadili.

tinara23
3. lis 2010

@petula22 ja mám ms vždy maximálne tri dni aj to preháňam. Mám vždy takú tmavšiu nevidím v tom rozdiel. Brucho ma bolí aj na dotyk ho mám dosť citlivé, ale viac tie bolesti v krížoch ma trápia. A aký mala doktorka dôvod nasadiť ti ho ?

ituka37
3. lis 2010

@tinara23 tak treba skočiť teda ku tomu doktorovi, a hlavne si prosím ťa vymeň toho svojho za ineho...lebo asi to nie je bohvie aky doktor keď ti predpiše clostil bez príčiny a hlavne bez testov.

petula22
3. lis 2010

@tinara23 Až budeš u doktora at ti změří výšku děložní sliznice, je to dost důležité, pokud je nízká, tak se ti nemá vajíčko kde uhnízdit. Já mám taky krákou MS a myslela jsem si, že je to fajn. Tak není, právě když je krátká a tmavá, tak není správná výška děl.sliz. Mě ho nasadila taky vlastně jen tak. Nedařilo se nám přes rok otěhotnět, tak jsme absolvovali všechna možná vyšetření, kde zjistli, že jsme oba v pořádku a že neví, kde je problém. Tak mi ho nasadila, že se stane, že ty hormony tělo nastartují.

tinara23
3. lis 2010

@petula22 však už pôjdem teraz do centra pre liečbu neplodnosti a tam mi spravia komplet vyšetrenia, tak dúfam, že sa už niekde pohneme. Ja som sa vždý pýtala na tieto moje krátke ms, dokonca minule som mala iba jeden deň, ale vždy sa doktor tváril, že je to ok. A vy sa už dlho snažíte, aj ste niekde od vtedy pokročili , zistili príčinu? a čo sa dá spraviť s tou výškou sliznice maternice?