Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

tatranka111
17. zář 2009

ahojte baby tak dnes som si dala poslednú tabletku a zajtra idem na folikulometriu tak dúfam, že to bude ok.........ved už by aj bolo na čase aby som mala ovu.........poslednú som mala v januari
a ešte sa chcem opytat podarilo sa už niektorej aby mala ovu hned po prvom cykle s clostilom?

pajinka111
17. zář 2009

Ahojík tatranka,já měla ovulku až 3 cyklus s clostilem a pak až ted 5 cyklus,ale to nevím jestli byla..každá na to reaguje jinak

deb
17. zář 2009

Ahojte bambulky,ja by som sa vá s len chcela opýtať, čo pokračuje po neúspešnej liečbe clostylom. Teraz som ho brala prvý mesiac, no lekár mio povedal, že mne absolútne nedozrievajú vajíčka. Chce mi urobiť drilling, no ked sa nemá čo uvolniť neviem...aký máte na to názor?S clostylom mi nedáva žiadnu šancu. Pri PCO je typické, že všetky vajíčka sú dozreté a alen sa nevedia uvolniť, no moje ani dozreté nie sú.... aaaaaaaaaa, pomoc.Poradte. 😢

pajinka111
17. zář 2009

deb já nejdřív brala 1+1 clostil,ale taky se nic nedělo,tak mi mudr zvýšil dávku na 2+2 a sem tam i něco roste..co bude dál taky nevím,páč já ho už příští měsíc beru úplně naposledy

deb
17. zář 2009

Aj mne zvýšil dávku na 2 tbl. počas 5 dní, ale on tvrdil, ze neveri, ze nejake to vajko mi narastie. ☹ Su na to nejake ine lieky?

simusca
17. zář 2009

Ahojte.Ja som mala ovu hneď v prvom cykle s Clostilom, ale až 18 DC a pritom mi lekár deň predtým povedal, že nebude. Ale 100% bola-viem to podľa hlienu a BT a aj mens.som dostala sama bez liekov na 14 DPO - inak stále frčím na Duphastone.Teraz 2.cyklus nič a to mi zase povedal, že bola, ale podľa BT určite nebola, stále sa drží nízko. Takže ja určite odporúčam merať BT alebo aspoň ovu testy, lebo aj lekár sa môže pomýliť.
Deb, ja by som ten Clostil ešte určite skúsila, podľa mňa vyššia dávka=väčšia pravdepodobnosť a aj závisí, z ktorého vaječníka ovuluješ. Ja mám ovuláciu zrejme len z ľavého, tento mesiac bol na rade pravý-tak žiadna ovu nebola, aj keď som užívala Clostil.

deb
17. zář 2009

Aha... simusca, ale BT sa musi merat vzdy v rovnakom case, nie? Ked si chora to ovplyvnuje... Ako to je, ked sa ti zvysi teplota, tak vtedy nastava ovulka, ci ako?

pajinka111
17. zář 2009

ovulka je myslím poslední den snížené teploty,druhý den teplota stoupne o několik stupínku..Když si nemocná teplotu to rozhodně ovlivnuje,taky když beru utrogestan,tak se mi teplota drží vysoko až do doby než ho vysadím..

carmenuska
17. zář 2009

Ahojte kocky, rada by som sa k vam pridala ja som taka staro-nova clostilka. Nieco o mne: clostil som uzivala 2 mesiace, na druhy krat som dostala hyperstimulacny syndrom a skoncili sme to...potom nasledovaal laparka a vsetky mozne vysetrenia,mam ich priechodne, vsetko v poriadku, ovulaciu mavam, cyklus pravidelny, manzel uplne ok, ja uz tomu nerozumiem, napriek tomu sa nam uz 2,5 roka nedari...Teraz som znova vyfasovala clostil, tak uvidime (mala som hromynoy rozhadzane, rastol mi folikul a ta tekutina z neho sa mi vyliala do brucha). Teraz som 19 dc na duphastone, na folikulometrii som nebola tak vobec nevem co sa vo vnutri deje, ale citim sa celkom fajn, omnoho lepsie ako ked som ho brala v zime. A ako tu citam, ze niektore ho tu beriete 5 mesiacov ci dokonca 6.???Tak nechapem, moj doki - je to kamos mojho manzela mi povedal, ze sa motze max. 3-4 mesiace a potom musi byt pauza 3 mesiace a takto sa to moze cele zopakovat zhruba 3x. Nechcem sa hrat na doktorku, ale pride mi to divne. No na druhej strane ked nemate ovu, je 3-4 mesiace podla mna malo. Tak uz dost o mne, dufam ze am vezmeet medzi seba.

janana
17. zář 2009

carmenuska - vítej. Aspoň nás bude víc 😉

carmenuska
17. zář 2009

dakujem
budeme spolu bojovat 🙂

pajinka111
17. zář 2009

CARMENUSKA ahojík..já clostil beru sice 5 cyklus,ale po 3 cyklech sem měla 3 měsíce pauzu a ted se to opakuje znovu..a pak ale nevím co bude..třeba překvapení // 😉

jaspina
17. zář 2009

Dobrý večer, vítám všechny nové 🙂
Tak dnes na UTZ dobré - nějaké folíky jsou. Tuším vpravo kolem 1,8 a vlevo 2,2 nebo tak nějak. Ale říkala že jsem teprv 13DC - že Pregnyl píchnout až 15DC a hned dvojitou dávku. Nevím proč, ale dobře no. Určitě mi po tom bude pěkně zle - minule to byl mazec i po normální dávce. Jinak jsme se bavily, že tento měsíc je třetí - myslela jsem, že mi bude chtít dát tu pauzu, ale říkala, že to necháme do konce roku a když se nezadaří, tak mě pošle na laparoskopii - takže už aspoň vím, jaký je další postup..

carmenuska
17. zář 2009

dakujem za privitanie,
jaspina- men tiez bolo zle z pregnylu, ved vlastne to je hcg tak niet divu
pajinka - dakujem za privitanie, jasne ze budu //, pozeram ze ty si uz mamicka, tak neboj budes dvojnasobna a vam sa nedari koli tomu ze nemas ovu?ci? a pri prvom si nemala problemy s otehotnenim?

jaspina
17. zář 2009

Carmen a kolik ti ho píchali? Je to dvousložkové, takže smícháním 2 ampulí vznikne 1 dávka. Já měla minule 1 dávku a teď budu mít 2 (4 ampule)

janana
17. zář 2009

jaspina - to jako budeš brát Clostil do konce roku?

jaspina
17. zář 2009

Jo - až do konce roku. Ale psala jsem si s jednou holkou, která otěhu až 6tý měsíc s clostilem a ta to měla taky tak. Já to ale beru 3-5 DC ne 3-7, takže ho mám zas míň. Asi mají někteří doktoři své postupy..

jaspina
17. zář 2009

Letím na VKV, tak pak dočtu 😉

carmenuska
17. zář 2009

jaspina- ja som mala jednu davku a len raz ale bolo mi fakt zle asi 2 dni...a preco mas dvojitu davku? Potom mi koli tomu hyperstimulaku pregnyl uz nedal a teraz tiez nie, lebo mi ho netreba, funguje to aj bez toho ja mam clostil len ako vyssiu pravdepodobnost tehu, vsetko mi funguje ako ma....a to ma stve lebpo nerozumiem tomu preco sa nam teda nedari

janana
17. zář 2009

tak to já beru 5-9 DC, 2x1

pajinka111
17. zář 2009

Jaspi to máš pěkné folíky,mě mudr píchal dvojtou dávku pregnylu už když měl folík 18mm..už sem myslela že už mi zle nebude ale odpoledne v Albertě sem myslela že se pobl..tam jak se pečou ty kuřata a žaludek mám na vodě i ted..
carmen- s prvním otěhotněním se to taky táhlo na roky + 2 potraty,ale ovulku sem mívala vcelku pravidělně,za to těd je to už horší,po 10letech se mi to už nezdá moc pravděpodobné,ale naděje umírá poslední a tady se aspon z toho vykecám🙂

janana
17. zář 2009

asi tak nějak. Všichni okolo mně jsou těhotný, skoro hned napoprvé a my 9 měsíců stále nic.

simusca
17. zář 2009

carmenuska, vitaj medzi clostilacky 😉 Ja som tento mesiac mala 5-9DC 2x1 a buduci mesiac pridame este 1 tabletku (už to bude treti cyklus), tak snáď sa už zadarí. U nás je problém, že ja neovolujem. Minulý rok som vysadila HA a odvtedy moje telo štrajkuje. Od decembra beriem Duphaston (aby prišla mens.) a podľa BT som ovu mala prvýkrát minulý mesiac a to sme s manžou prešvihli.
Deb-BT musíš merať každý deň pravidelne, skús si pozrieť http://merenibt.xf.cz/index2.html

tatranka111
17. zář 2009

ahojte 🙂
janana ja som na tom podobne, okolo mna same tehulky a ja stale nič......sa čudujem, že to teraz beriem tak s kludom ako keby sa nič nedialo........my sa nechránime dva a pol roka a z toho aktivne snažilkujeme rok a stale nič

baby a ten pregnyl pichá doktor automaticky, alebo ako?

simusca
17. zář 2009

aj já mám pocit, že okolo mň riadi "tehotenská chrípka", len mne sa úspešne vyhýba ☹ .
A boli už vaše polovičky na spermio? Neviem, či má zmysel ho tam teraz tlačiť, keď sa zatiaľ nevyriešil môj problém s ovu.

janana
17. zář 2009

můj byl před třemi lety a byl ok, ale za tři roky se toho může změnit hodně

simusca
17. zář 2009

a to ste boli na nejakej klinike alebo sa to robí bežne aj na urológii?

janana
17. zář 2009

ne na speciální kinice - kde se dělá umělý oplodnění

tatranka111
17. zář 2009

moj na spermiograme ešte nebol doktor povedal, že uvidí ako bude moje telo reagovat na clostil a ak to nezaberie pošle ma na laparku

simusca
17. zář 2009

tak už mi tu manžel stepuje za chrbtom-tiež sa trasie na internet 🙂 , tak sa lúčim.