Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

tyrisa
7. srp 2011

@terioza1 Dnes mi přišla mrcha,tak v pondělí budu 2DC a začala jsem pít kontryhel.Díky.

tyrisa
8. srp 2011

DC2 PC30.....kontryhel

mijadave
8. srp 2011

@terioza1 ahoj moja, ano, dosla mrcha, tak mi prosim oprav v tabulek na 3DC a 21PC 😉

@lorreine to mi je velmi luto, tak velmi som sa s Tebou tesila... ale hlavu hore a sup do dalsieho snazenia 😉

dievcata, ja sa s Vami lucim na nejake 2 tyzdne, ideme na dovcu, mozno sa mi podari este tento tyzden sem mrknut, no od nedele budem na mieste, kde nie je ziadny signal, zasita na horach na chate 😀 takze sa vidime o nejake 2 tyzdne 😉 drzte sa a dufam, ze tu pribudne medzicasom nejaka tehulka 😉

lienocka2673
8. srp 2011

ahojte, akurat som sa tu zaregistrovala a na tuto temu by som potrebovala podiskutovat. Beriem closibegyt a zaroven mi bol pochnuty pregnyl a cakam na vysledok. Neviete mi poradit, ci ovulacia po pregnyle nastava do 36 hodin alebo po 36 hodinach. Na internete som nasla rozne nazory ze dokonca po 24 hodinach. Som z toho zmetena a vlastne ani neviem, kedy je ten pohlavny styk najvhodnejsi ci hned po pichnuti toho pregnylu alebo nie. Budem vdacna za vsetky odpovede. Velmi pekne dakujem a prajem pekne pondelnajsie rano. 😉

mijadave
8. srp 2011

@lienocka2673 ahoj, vitaj 😉 mne dr povedal, ze sa na dalsi den po pichnuti pregnylu mame zacat snazit... 😉

jika10
8. srp 2011

@lorreine Ahojky, uz jsem moc nechodim, protoze clostika uz neberu, ale obcas nakouknu, abych vedela jak to tady vedete. Je mi hrozne lito, co se ti stalo, ale ver ze se mimisek brzicko podari. Presne vim, jak se citis, me se tohle stalo v lednu tohoto roku, taky jsem to tyden obrecela. Navic mi dr rikal, ze tohle se bohuzel stava a priroda vi co dela. Mimmisek nebyl stvoreny pro zivot, a kdyby nahodou se mu podarilo vydrzet a prezit, tak by se mohlo stat, ze by byl tezce postizeny. Takze na jednu stranu je to dobre, ze to takhle priroda zaridila, ale na druhou by se tohle nemelo stavat. teda hlavne nam, co po miminku touzime. Drzim palce, aby bylo vsechno OK a hlavu vzhuru. Me manza rika, ze mam byt v pohode, protoze musi byt bytecek pro mimiska v pohode, aby se mu tam libilo 😉

jika10
8. srp 2011

@lienocka2673 Pokud si vzpominam, tak me dr rikal, ze se mame zacit snazit hned. takze dopo mi pichnul pregnyl a supli jsmee na to vecer, druhy den rano a vecer a pak jeste rano

lienocka2673
8. srp 2011

@mijadave dakujem za odpoved. Ja som bola na folikumetriu v jedenasty den cyklu, brala som clostibegyt 5 dni od 3do 7 dna cyklu. Potom mi lekar povedal, ze si mam dat pichnut pregnyl v 15 den cyklu a potom skusat, no nepovedal kedy presne skusat a do kedy. Manzel nieje doma kazdy den, chodi na tyzdnovky prec, tak je to premna dost dolezite vediet, kedy si ho mam domov zavolat.

michellita
8. srp 2011

@lienocka2673 po pregnyle by si mala 36 hodin po pichnuti skusat,tak isto muza maj pri sebe 🙂)

lienocka2673
8. srp 2011

@jika10 dakujem si mila. Ja som uz jeden potrat mala po brani clomid este v anglicku, vysli mi pozitivne tehotenske testy, no na ultrazvuku sa nic neukazalo. Hcg som mala zistene aj z krvi, no zrejme to bolo velmi skore tehotenstvo, kedze to ultrazvuk este neukazal. Mali podozrenie aj na mimomaternicove tehotenstvo, zacala som spinit, hospitalizovali ma v nemocnici, ze to bude urcite samovolny potrat a , ze nemozu s tym oni nic urobit. Samozrejme anglicke nhs je kapitola sama o sebe. Tak, ze mam len cakat a, ze sa to samo spusti a , ze zacnem krvacat a isla som na wc nieco zomna do zachodu vyslo a potom som zacala velmi silno krvacat. Zobrali ma na cistenie a histologia nepotvrdila tehotenstvo, ale, ze ho ani nevyvratila, ze to vyzera, ze som tehotna bola, ale zrejme to zomna vyslo este na zachode. Potom uz kontrolne hcg vyslo, ze niesom tehotna a tiez mi kazali robit tehotensky test, ktory uz vysiel negativny.Tu mam kamaratky, ktore zacali krvacat v zaciatocnom stadiu tehotenstva a aspon sa tu o nieco lekari snazia myslim na Slovensku a podavaju nejake lieky, no tam je to tak, ze bohuzial mam len cakat a , ze zacnem krvacat.

lienocka2673
8. srp 2011

@michellita no poviem ti, ze som to skusala aj par dni pred tym, a potom asi 29 hodin po pichnuti,ked doslo na 36 hodin, tak moj manzel uz doslova nevladal a normalne mal z toho uz nervy, ale nejak to este zvladol, a potom aj rano este, ale uz mi povedal, ze mu mam dat pokoj hahahahahah. On sa tvari, ze mu je jedno, ci babo mat budeme, alebo nie, ale mam pocit, ze to vravi len tak, aby som ja bola v klide.Snad sa to ujalo, uvidime. Nevies nahodou, ci sa da zistit z krvi, ci ovulacia prebehla?

lorreine
8. srp 2011

@jika10 Ďakujem. Viem, že sa to stalo z nejakého dovodu, ktorý pozná len príroda sama. Ale tá ztrata strašne bolí...proste si tým musím prejsť. Vidím, že aj Tvoj manžel má k tomu racionálny prístup. Ono chlapi sú síce tiež z toho smutní a veľmi, ale myslím, že niesú úplne schopní pochopiť ten pocit, pretože sa to všetko deje v našom tele...a snažím sa zdvihnúť hlavu a ísť ďalej. Nič iné mi ani neostáva....

lorreine
8. srp 2011

@lienocka2673 Vieš, mne síce teraz v sobotu nakázali zavádzať Utrogestan a brať Ascorutin, ale aj tak mi doktorka (inak veľmi milá a prijemná Dr. Chromjáková na gyn pohotovosti v Thomayerke) povedala, že sa s tým nič moc robiť nedá, že proste musím čakať, ako sa to vyvinie.

terioza1
8. srp 2011

TABULKA SNAŽILEK A TĚHULEK

Snažilky:

Přezdívka............věk.......snažení..........DC.........PC..........DPO.....Vitamíny a další
Veronicka33.........34.........19m...............7...........29........................Listovka, Femigard, kontryhel
Mijadave...............35.........19m..............3............21.......................Sojové izoflavonoidy, kontryhel, grepový džus
Petra273...............37...........5m.............25...........28.........11-12.....Clost., duph., grep. džus, calibrum babyplan
Tyrisa....................26.........17m..............2...........30........................Kontryhel
Aduskatt................35............6r..............26...........30............10?.....Clost., calibrum
Kacnov..................23.........12m.............12...........28.......................Clost.,
Very_sad...............28..........2.5r.............22...........32............12...... Clost., Duphaston
Jeny.......................30...........2r.................8...........33.......................Clost., Duphaston
Lorreine..................28.........1.5r...............3.......................................Listovka, Forgravid
Zana21...................30..........2m...............3............33.......................Clost., Listovka

Těhulky:

Přezdívka............věk.........snažení..............TT..........Kontroly u dr.........Vitamíny a další
Terioza1...............22...........4m.....................6..............9.8.2011.............Listovka

kacnov
8. srp 2011

ahoj holky dnes sem byla na folikulometrii jsem 12DC a nemám tam ani 1 ☹ jdu tam ještě v pátek myslíte že mi nějaké vyrostou nebo je to pase??

zana21
8. srp 2011

@kacnov Já když jsem byla 12 DC na UZ, tak jsem měla folikul cca 5 mm. Doktor myslel, že už nebude růst, že příští měsíc zvýšíme dávku. Přesto mě na další UZ objednal a folikul vyrostl a ovulace proběhla. Myslím, že ještě asi šance. Pokud ne, tak si z toho nic nedělej, další měsíc zvýšíte dávku a to už určitě zabere. Myslím, že jsi psala, že máš PCO. Tak chvilku potrvá, než se vaječníky nastartujou 🙂

lorreine
8. srp 2011

@kacnov Hm, neviem, teoreticky, ak by začal teraz rásť, tak by to mohla byť aspoň opozdená ovulace. Inak myslím, že si hovorila, že berieš jednu tabletu Clostylbegytu, je to tak? Ak áno, tak je to najnižšia dávka. Asi to skúša každý doktor najprv s nízkou dávkou. U mňa to hneď zabralo s jednou tabletou, ale Tvoje vaječníky sú možno odolnejšie a budú potrebovať viac "pošťouchnout".

kacnov
8. srp 2011

@zana21 ano mám pco ale právě minulý měsíc jsem měla 1 a tento prd ☹
@lorreine clostil beru 2x1 tabletu já nevím asi jsem nějaká divná či co ☹ jsem zvědavá na pátek jestli tam něco bude

lorreine
8. srp 2011

@kacnov ešte sa aj tak dá zvýšiť dávka, takže ešte vždy to može ísť. Ale to, že sa Ti nevytvoril folikul v tomto cykle može mať aj iný dovod...počkaj do piatku...a kam chodíš do CAR alebo Ti dal Clostilbegyt Tvoj gynekológ?

lorreine
8. srp 2011

Tak som dnes hovorila s Dr. Feldmárom z Gennetu a povedal mi, že teraz určite dva mesiace nebudeme nasadzovať Clostilbegyt. Ale že až dostanem normálnu ms, tak sa mám 11. deň k nemu objednať, že pozrieme na vaječníky, možno budú folikuly aj bez podpory a podarí sa to hneď pri ďalšej ovulke. Uvidíme teda. Zajtra sa dozviem, či bude potrebná revize, dúfam teda, že nie...

malagycka
8. srp 2011

tak.... a zajtra začínam nový cyklus s clostylom... prvý neuspešný

aduskatt
8. srp 2011

@mijadave aj ty sa drz, peknu dovcu🙂

aduskatt
8. srp 2011

@lienocka2673 od 12 do 36 hodin po pregnyle

jania023
8. srp 2011

ahoj kolkym z vas doky odaval aj pregnyl pri clostile?

lorreine
8. srp 2011

@jania023 Ahoj, mne to prvy cyklus pichli, ale nepodarilo sa. Potom na druhy raz mi ho nepichol a otehotnela som...ale to nedopadlo to...

jania023
8. srp 2011

@lorreine to je mi luto 😢 mala som podobny pripad..tiet som nechala svoje 3 deticky v zachode nejak som si to neuvedomovala v tej chvily a v tych bolestiach...kedy dosla ovu po pichnuti pregnylu?mala si nejake priznaky ze je ovu?kolko si mala folikov z clostilu?

lorreine
8. srp 2011

@jania023 mrzi ma, ze aj u Teba to takto dopadlo. Ten prvy cyklus som mala iba jeden velky folikul a doktor sa rozhodol, ze pregnyl bude dobry. Bolo to v piatok a mali sme sa snazit v sobotu nejak vecer.Druhy cyklus som mala 4 folikuly, ale boli este male. Doktor chcel, aby som prisla na utz este raz za par dni. Ale sli sme na dovolenku, tak sme sa s doktorom dohodli, ze nebude ani pregnyl a ze to proste skusime sami....no a vyslo to...

jania023
8. srp 2011

@lorreine a ides na dalsie kolo z clostilom?zo 4 ostali kolko??prepac ze sa vypytujem ale pripravejem sa psychicky na moj neuspech..idem ku dokimu vo stvrtok

lorreine
8. srp 2011

@jania023 No ja som potratila iba teraz v sobotu, bola som v 6+3, ci bude potrebne revize sa dozviem zajtra. Ale dufam, ze nebude. Minuly cyklus to vyzeralo, ze sa tam mozno uchytili dva nakoniec. Ale jasne bolo vidiet iba jeden gestacny vacek 7mm. Vedla bolo este jeden (alebo hematom) 4 mm. Clostilbegyt nebudem teraz aspon dva mesiace uzivat. Ale doktor ma chce vidiet jedenasty den cyklu po prvej normalnej ms, pretoze si mysli, ze je mozne, ze vajecniky budu nastartovane a budu vytvarat folikuly same...uvidime.
Preco neuspech? Ides k doktorovi na folikulometriu alebo pozriet, ci tam je nejake mimi?

kacnov
8. srp 2011

@lorreine nene chodím do repromedy v Brně 🙂 no uvidíme co se z toho vyvrbí