Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

piefunko
31. črc 2012

@iknella jej super ze ta vezme tak drzim aj tebe silno palceky nech sa objavi fazulka na uzv alebo krvicka pozitivna nech je 😉
@kacculle preco az tak neskoro?

kacculle
31. črc 2012

@piefunko Na testíku jsem si přečetla, že se má dělat až první den po vynechání menstruace... Nebo se dá testovat nějak dřív?

piefunko
31. črc 2012

@kacculle aky mas test? a aku ma citlivost? 10IUI alebo 25?

kacculle
31. črc 2012

@piefunko Mám doma GS Mamatest, myslíš, že je dobrý? Vůbec tomu nerozumím, tak budu vděčná, když mi poradíš:o)) Díky

iknella
31. črc 2012

@kacculle Aj napriek tomu, že každý tehotenský test má presne uvedené, kedy je možné ho doma pohodlne použiť (napr. 5 dní po oplodnení, „už“ deň po vynechaní menštruácie a pod.), my v skutočnosti netušíme kedy k oplodneniu došlo. Nemusí to byť totiž dátum zhodný s termínom pohlavného styku! Aj keby došlo k oplodneniu presne v ten deň styku, tak uhniezdenie vajíčka v sliznici maternice môže trvať opäť niekoľko dní (v priemere do 7 až 14). Len za okolností, že oplodnené vajíčko sa poriadne uchytí v pripravenej sliznici maternice, začne do tela produkovať hormón hCG. Až keď je jeho hladina dostatočne vysoká, ho môže zachytiť tehotenský test. Na celý proces je teda potrebný čas - minimálne týždeň až dva!Relevantnú, konečnú informáciu, či sa „snažilkovanie“ podarilo by ti mal dať test definitívne 2 týždne od pohlavného styku, resp. v čase očakávanej menštruácie. Vtedy by už malo dôjsť k uhniezdeniu vajíčka do sliznice maternice, a tým hladina hCG v moči na takej vysokej úrovni, aby ho zachytil klasický test a správne vyhodnotil začínajúce tehotenstvo. Ak nechceš tak dlho čakať, môžeš to vyskúšať už 7 – 10 dní po pohlavnom styku (tu si zvoľ veľmi citlivý test od 10mlU/ml). Ak test vyjde negatívne a očakávaná menštruácia v termíne napriek tomu nepríde, test zopakuj a výsledok by mal byť už jednoznačný. Nemá význam robiť si test 3 dni po styku ako to prezentujú na krabičkách a v príbalových letákoch domácich testov. Je to veľmi skoro.Druhov tehotenských testov je skutočne veľmi veľa. Odporúča sa teda orientovať sa podľa citlivosti jednotlivých testov, tzv. super sensitive zachytí hCG od 10mlU/ml – až 12mlU/ml. Väčšina ostatných od 25mlU/ml. Citlivosť testu označuje minimálnu hodnotu hCG v moči, ktorá musí byť, aby ju daný test zachytil a správne vyhodnotil pozitivitu alebo negativitu výsledku. Aj keď väčšinu testov možno urobiť počas celého dňa, predsa len je lepšie zvoliť ranný moč, kde je hCG v koncentrovanej, zvýšenej miere „nazhromaždená“ ešte z noci. Veľa šťastia!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Držím palce!

piefunko
31. črc 2012

@kacculle presne ako pise iknella, v skratke 10mlIU/ml teda 10tkovy test VACSINOU ukaze slabuliknu ciarku uz na 10dpo (dni po ovulacii), samozrejem ze niektorym zenam na 10dpo este len uhniezdi vajicko a tak mozes skusit opat o 2-3 dni 😉 mamatest je najspolahlivejsi, drzim palce 😉 ak si mala ovulaciu cca cez vikend tak ja by som testla buducu stredu, ale to som ja, kludne mozes pockat do buducej nedele 😅 😉 😉

kacculle
31. črc 2012

@piefunko
@iknella Holky děkuju vám za vysvětlení 😀 Určitě mi to nedá a zkusím v půlce příšítího týdne testovat. Tak moc bych si přála, aby byli //. Tím, že jsem měla 2 folíky, tak šance by snad byla:o)) Nebránila bych se ani dvojčátkům.

iknella
31. črc 2012

@kacculle sama som nervózna zo svojho cyklu, prajem nám obom a všetkým snažilkám // a to čo najskôr 😉 😀
Dvojičky to by bola pecka!

kacculle
31. črc 2012

@iknella To samé si přeju i já. Kéž by jsme se tu už brzy mohly všechny pochlubit //. Moc ti držím palečky, určitě to brzy vyjde. Není pro ženu nic krásnějšího, než se stát maminkou. Sice jsem to ještě nepoznala, ale už teď vím, že děti jsou smyslem života. Mám báječného manžela a jelikož má za měsíc 30. narozky, tak to by byl ten nejkrásnější dárek, který bych mu mohla dát.
Dvojčátka by se mi líbila moc, ty si přeju už dávno, to by bylo přímo dvojité štěstí. Ale je mi jedno, jestli teď přijde jedno, nebo dvě, hlavně aby ten malý zázrak byl zdravý, nic víc nepotřebuji.

iknella
31. črc 2012

@kacculle prajem ti z celého srdca poznať to šťastie. 🙂 Nič sa tomu nevyrovná, sme stvorené pre materstvo 😲

kacculle
31. črc 2012

@iknella Děkuji moc 🙂 Přesně jak říkáš, žena je stvořená proto stát se matkou a i já tobě moc přeju, abys to ještě jednou prožila:o))

piefunko
31. črc 2012

@kacculle jeeeej ten moj ma uz teraz v auguste, tiez snivam od minuleho roku ze mu na narodky podarujem krabicku taku podlhovastu na retiazku co sa dava a v nej tehu testik s // 😵 😵 😵

kacculle
31. črc 2012

@piefunko Můj manžel má 30.8. narozky😀 Hehehe, to máme podobné sny. Taky bych mu chtěla dát testík nebo ještě lépe fotku z UZ k narozkám.

piefunko
31. črc 2012

@kacculle anoano alebo fotku 🙂 moj ma 23. a tiez 30 😉))) tak nech sa nam splni ten darcek pre nich 😉

kacculle
31. črc 2012

@piefunko To by bylo super. Držím nám oběma moc palečky, aby jsme těm našim chlapákům mohly dát ten nejkrásnější dárek ke kulatinám:o)) Musíme v to hodně věřit a 100% to už vyjde:o)

harley26
31. črc 2012

Holky, ja uz s clostilem skoncila. Tenhle mesic mame od snazeni pauzu a pristi me ceka stimulace injekcema. Drzim vam palce!

anait
31. črc 2012

@piefunko ahoj, no tie pozitívne testy som mala 2 dni po sebe, potom už vôbec nie... teraz som 1DC, tak o 4 dni začínam s clostilom...uvidíme...

mijadave
1. srp 2012

dobre ranko dievcata, tu je dnesna tabulecka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...
@piefunko, @kacculle dievcata, prajem Vam, nech Vam to vyjde a date polovickam ten nadherny darcek 😉
@harley26 moja, aj Tebe drzim pasticky z celeho srdiecka, nech ta stimulka uz konecne vyjde 😉
prajem Vam vsetkym krasny dnik, pa

piefunko
1. srp 2012

@anait pichali ti aj pregnyl?na vyvolanie ovu?

piefunko
1. srp 2012

@harley26 drzim palce, ja tiez tento mesiac neclostilujem, dala som si pauzu cez leto, ale ako to vidim, od septembra budem ficat zase 🙄 😅

piefunko
1. srp 2012

@mijadave dakujeme velmi pekne, robime vsetko pre to aby to vyslo 😀 a tvoj drahy sa nenechal obmakcit? tak trosku to tu sledujem ze co sa deje... 😅

petanevesta
1. srp 2012

@mijadave můžu poprosit - jsem teprve 11DPO
jinak dneska mini pidi dušík na testu, předtím jsem měla duchy z Pregnylu, tak jsem zvědavá, jak se to vyvrbí, jestli to do víkendu nedostanu :-/ břicho i prsa bolí a teplota se zatím drží kolem 36,8, ale radši tomu fakt nevěřím...

mijadave
1. srp 2012

@piefunko drahy sa nenechal obmakcit ☹ no co uz, zivot ide dalej 😉
@petanevesta ok, opravim 😉 drzim padticky, nech to zosilnie a najdes // krasne ako dialnice... mne to meska, no testik bol biely ☹ uvidime....

kacculle
1. srp 2012

@mijadave Taky moc děkuji, věřím, že to už konečně vyjde🙂

kacculle
1. srp 2012

Dobré ránko děvčátka🙂 Mám na vás zase dotázek. Dnes jsem 18 DC a včera ráno jsem začala mít strašně citlivé bradavky. Samy o sobě mě nebolí, ale jak se jich dotky, úplně mi bolí a přijde mi, že jsou i trošku teplejší, než samotné prso... K tomu mi od včerejška pobolívá v podbřišku. Není to intenzivní bolest, ale spíš takový divný píchání, nebo jak to mám nazvat... Začalo to včera večer a dnes ráno to posiťuji také... cítím to uprostřed podbříška a pak jako u pravého vaječníku (mimochodem na tom mi vyrostly dva folíci).
Myslíte, že to je třeba ovulace, která přišla až teď? Nebo to je clostíkem? Nejradši bych byla, aby to byly první známky, že se nám zadařilo mimí, ale to je asi moc brzy, že? Děkuji za vaše rady a zkušenosti. Krásný den K. 😎

piefunko
1. srp 2012

@kacculle kolko si DPO? asi malo ked bola okolo vikendu ovu ze? no skor si myslim ze sa nieco deje v brusku ale ci to bude uspesne povedat neviem, ale moc ti drzim palceky 😉 ja ovu priznaky nemavam ziadne 😅

piefunko
1. srp 2012

@mijadave tak v tom pripade treba manzelika "prisadnut" a bude 😵 😵

kacculle
1. srp 2012

@piefunko DPO jsem asi 6-5den, přesně nevím. Ale ovulka podle mě byla v pátek nebo v sobotu, protože jsem měla dost velké bolesti a v neděli to už bylo v pohodě. Jinak BT jsem dnes měla o 0,1 vyšší než včera (pá - út 36,7, dnes 36,9)
Tak uvidíme... 😉

piefunko
1. srp 2012

@kacculle mas aj grafik? s teplotkami? no na 6dpo by sa uz mohlo dole snazit nieco uchytit, tak nech sa podari, juj v pondelok mozes testovat 😀

iknella
1. srp 2012

@kacculle držím palce nech ti to víde!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
ja som dnes 25DC, tiež som citlivá na bradavkách, ale nechcem si nič nahovárať, v piatok som u dokiho tak uvidím čo bude. Tie naše hlavy sú ale poriadne popletené. 😝