Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

bambul7
3. kvě 2012

@kacule34 ja viem, ze to je tazke, ale neupinaj sa na to. ak sa to aj nahodou nepodarilo tento mesiac, mas dalsi cyklus. telo vie, kedy je ten spravny cas 🙂

kacule34
3. kvě 2012

@bambul7 volala som mudr. vravel ze prehliadka nieje nutna, ze nic neuvidi. nechapem.....tak sa dnes potulime. Budu brat utrogestan......myslis, ze mozem len zavadet nebo musim polykat? ide o to, ze vraj je po nom zle 😖

kacule34
3. kvě 2012

@bambul7 a jeste povedal, ze po pregnyle je mereni BT k nicemu......ja mam pocit, ze vse nemusi byt tak ako to jo, takze vlastne ani testy ani meriani Ti nic nepovie 😀

bambul7
3. kvě 2012

@kacule34 no hej, pregnyl moze tiez ovplyvnit meranie, ale hypoteticky by mal skor teploty umelo zdvihnut, rovnako ako progesteron... ta.. on je doktor, nie ja 🙂 Potulte sa. hej, nemal by vidiet nic, ak praskol. maximalne volnu tekutinu, ak bola ovu vcera, ak bola uz v pondelok v noci alebo v utorok, tak by nevidel nic...
ja neviem, ja som kedysi utros mala v Spanielsku, ked som zila, to bolo ale na polykanie. nebyvalo mi po nom zle. ako ti ho kazal dr? Ja som mala duphaston, ten nebol na zavadzenie a teraz nebudem mat uz ani jedno... takze neviem, to ti skor @milacik3 poradi , ona ma tusim utros.

milacik3
3. kvě 2012

@kacule34 hej ja som mala len 1 cyklus utros a bolo mi hodinu alebo dve po uziti zle...aj je to pisane na letaku ze byva do tych 3 hodin od uzitia zle...(ak ho papas) ak ho zavadzas nemalo by byt zle..ale kazdy sme iny mozno tebe mi nebolo zle ani pri uzivani...(tak podla toho ako ti dokotr povedal)

zabudla som napisat ze mi bolo z neho (zavrate som mala a ospala som bola tak asi hodinu)

kacule34
3. kvě 2012

@milacik3 minule mi doktorka rekla ze polykat.....ale ja se docetla ze je jedno jak ho dostanes to tela.......ze je jedno jestli zavadis nebo polykas. Ze jen v tehotenstvi se nesmi polykat, ale ma se zavadet. Nevim, no 😒

milacik3
3. kvě 2012

@kacule34 toto neviem ci je to jedno alebo nie...mne povedala tolko dr. ze mam ho uzivat..a zavadzat ho budem az neskor...(ale ked som bola na kontrole bol tam jej manzel - dr. a povedal ze ked mi je z neho zle tak mam si dat dufaston) Oni nie su zly ani jeden ale...v niektorých nazoroch sa lisia....preto je to take blbe ze mam ,,dvoch doktorov,, dalo by sa povedat

isabellaa
3. kvě 2012

caute baby, tak predsa len, hlasim 1dc

bambul7
3. kvě 2012

@isabellaa moja... drzim palce v dalsom cykle. neboj, ono sa to podari

94
3. kvě 2012

Ahojte prosím poradte:
Rok som bola na duphastone pre prípravu na tehotenstvo a hlavne na upravu cyklu.
Až dnes som sa dozvedela že som ho užívala zle. Brala som už od 10 dňa do 25 dňa.
Doktorka mi to tak kázala...resp. ja som to tak pochopila...to je teraz už jedno.
Aj keď nechápem ako mi ho mohla toľko predpisovať, nikdy sa nečudovala.
Dnes mám trochu problém s nerastúcimi vajíčkami, momentálne som druhý mesiac na clostile.
No je možné že mi ten duphaston zastavoval ovuláciu???

kacule34
3. kvě 2012

@94 bože já bych ty doktory třískala........moje mudr je podobná krava / pardon /

milacik3
3. kvě 2012

@94 ano pravdepodobne ti dufaston zastavil ovulaciu... ☹

94
3. kvě 2012

@milacik3 hmm ja si to tiez myslim, ...len neviem čo teraz? či sa to rozbehne či čo?.....
@kacule34 ani nespomínaj....dokončím 3 mesiace s clostilom a odchácdzam k odborníkovy...a uvidím.

milacik3
3. kvě 2012

@94 na ke ked to uz zistil tak co ti povedal ako budete postupovat ??

bambul7
3. kvě 2012

@94 @kacule34 @milacik3
Duphaston alebo Utrogestan sa bezne pouzivaju na upravu cyklu. A pokial to nie je v kombinacii s inym liekom, tak sa schema odvija od 28. dnoveho menstruacneho cyklus. to znamena, ze sa uziva od 10. alebo od 11.dna cyklu do 25. po vysadeni duphastonu zhruba medzi 28. az 32. dnom pride menstruacia. Cize nekrivdite tej lekarke. ja mam lekara fakt bomboveho a po x znamostiach a taku istu schemu som mala.
@94 pises, ze si to dostala na upravu cyklu, predpokladajme teda, ze si ho mala velmi nepravidelny. Pri nepravidelnom cykle casto ide o anovulacne cykly, cize ona ti cyklus napravila.
To, ze blokuje ovulaciu je vraj nazor niektorych lekarov. zalezi od toho ktoreho organizmu. mal by sa davat az po ovulke, pokial sa kombinuje s clostilom trebars. pokial ale sluzi iba na upravu cyklu, tak tamto je naozaj standardna schema... nechcem ju tym obhajovat, ale ak si precitas poriadne letak, tak aj vyrobca ju tak doporucuje.. a inak.. este mne bolo povedane doktorom, ze dufik skor ovulku moze bloknut pri hormonalnej nerovnovahe, ked sa vajecniky musia stimulovat , aby vobec dozrievali foliky. pokial su cykly ovulacne, aj ked dlhsie, tak telo si reguluje progesteron sam. Tym, ze ho dostanes do tela umelo, o to menej ti ho telo same vyprodukuje. ale tak.. ja nie som gynekolog 🙂

bambul7
3. kvě 2012

@94 ziadaj si folikulometrie. automaticky by ti ich pri clostile dr. mala robit. a ked ti ovulku potvrdi, tak si daj duphaston az potom a po 10 dnoch ho vysad. potom bud ms dostanes alebo nie. tak postupuje moj lekar a fakt je pedant v tychto veciach.

94
3. kvě 2012

@bambul7 ahoj
chodím na folikulometriu...momentálne už 5 mesiac.,.....poctivo od 10 dňa kadý druhý deň,
Prvé 3 mesiace len s duphastonom...no vobec mi nenárastli ...len 9mma veľmi veľa.
Potom mi nasadila Clostil...prvý mesiac som mala 18mm tak som dostala pregnyl. Tento mesiac je druhý
s clostilom ale zas mi nič nenaráslo. fňuk.
Inak vyšetrenia máme porobené.....hormonálny profil, citológia, spermiogram....
@milacik3 no momentálne ešte jeden mesiac môžem ten clostil...ale zvýšila mi dávku na 2 tabletky denne.
A potom mi odporúča laparoskopiu.
Ale ja si asi dám pauzu a prestúpim...

bambul7
3. kvě 2012

@94 mozno by to chcelo vyssiu davku. nebud smutna. niekedy to chce trosku cas. nie kazdemu pomoze prvy ani druhy mesiac ..

bambul7
3. kvě 2012

tak mi to nedalo a predsalen som testla. dvadsiatkovy testik... uvidime o dva dni, ci ciarka bude silniet alebo dojde mrcha. dufik som preventivne nasadila naspat...

94
3. kvě 2012

@bambul7 a ja stále...že akých duchov tu spomínate!! hihi 😀 😀 😀
jojo ja ho tam tiež vidím, držím palec 😝

milacik3
3. kvě 2012

@bambul7 to je aky testik ?a nemala si nizsiu citlivost ?

bambul7
3. kvě 2012

@milacik3 to clearblue easy. citlivost az 25 dokonca.. ale vcera som robila desiatkovy a bol biely. som z toho jelen..

milacik3
3. kvě 2012

@bambul7 hm no a vcera aky test si mala? no je to divne lebo toto je vyssia citlivost a tu je to vidno...tak...skus este zajtra alebo pozajtra..a budes mudrejsia 🙂 drzim palceky aby to vyslo a bola to pravda 😉

bambul7
3. kvě 2012

@milacik3 no.. skor s tym nepocitam. no hej, len to bol nejaky internetovy testik, takze kludne to mohol byt fail.. asi este v lekarni kupim mamatest a budem jasna 🙂

milacik3
3. kvě 2012

@bambul7 ty kupujes cez internet? no hej skus v lekarni 🙂

bambul7
3. kvě 2012

@milacik3 tento bol z lekarne. tie pruzkove som mala od jednej kocky z netu..

kacule34
3. kvě 2012

@bambul7 vidíš, ved tam máš ducha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

isabellaa
3. kvě 2012

@bambul7
dakujem aj ja Tebe drzim, sme v tom spolu 😉 , urcite sa to podari v tomto cykle 🙂

isabellaa
3. kvě 2012

@bambul7 nieco som premeskala? nehlasila si vcera 1dc? mas ducha 😉 to je super, sprav dalsi 😉 silno stiskam palce

medvedinka
3. kvě 2012

@bambul7 já už tomu vůbec nerozumím. mám clostil na začátku a od 11. dne duphaston. co mi to teda udělá s ovulací( viz tvůj dlouhý popis výše)? Doteď jí zřemě nemám ( PCO).