Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

puckal
7. led 2011

Ahojky, můžů se k vám přidat? Sice ještě clostík neberu ale čekám každným dnem na MS a začínám. Snažíme se od července ale pořád se mi délka cyklu prodlužovala, tak jsem v prosinci byla u Dr. v půlce cyklu aby se na mě podíval a nebylo tam nic. Tak jsem dostala od 3 do 7 clostík 2x1, a od 15 do 22 oragmetril. Ale je divné že mě nechce v průběhu vůbec vidět, uvidím a asi se mu tam někdy vnutím. Dnes jsem 36DC a minulý byl 35, ale měla jsemi delší.

zuzka1.
7. led 2011

ahojte kocky,
od kolkeho dna je dobre robit ovu testy, cakam na mrchu, potom clostyl, 12DC folikulometira. odkedy teda merat, po folikulometrii??

kamillka100
7. led 2011

@lucka_0906 tak to bude asi clostilom, predsa su to hormony a zmena v organizme ☹ , vsak to mi neide do hlavy, ze tebe dorastol a mne povedal hned, ze nie . Kedy si mala tie bolesti? myslim od akeho dna a kedy ti vlastne potom lekar vypocital ovulku? dnes by som mala brat duphaston, ale zacnem az zajtra, citala som na internete, ze duphaston nama vplyv na ovulku a inde som zase citala, ze duphaston pozastavi k ovulacii, tak ja som z toho jelen ☹

kamillka100
7. led 2011

@zuzka1. ovulacny test by si mala robit vraj od 10 dc,aspon ja som to mala na letaciku napisane, ale ja by som sa na to nespoliehala, lebo ovulku vraj mozes mat posunutu a zbytocne vyhodis peniaze, ovulacny test ti aj tak neukaze, ale skus si to vyhladat na nete, ked ti mozem poradit, ked pojdes na folikulometriu tak sa pytaj na ultr. kazdy druhy den a doktor ti presne povie ked ovulka bude, podla velkosti folikulu, neurob tak chybu ako ja ☹

kamillka100
7. led 2011

@puckal je to divne, ze ta nechcel vidiet, ako znasas lieky, mozno chce jeden mesiac vyskusat tak a potom ta uz bude sledovat, ja by som sa na tvojom mieste nenechala odbit, ja uz taku chybu neurobim, budem sa vnucovat na ultr. kazdy druhy den, hoci si to aj zaplatim, ale budem aspon vediet ☹

leeena_4
7. led 2011

@puckal čauky 😀

leeena_4
7. led 2011

@zuzka1. já jsem dnes 10 DC a už od včra testím. Asi je to brzy, ale nechci jí náhodou propásnout, jestli přijde 😀. Záleží jak dlohé máš cykly. Jestli kolem 28-30 dní, tak bych klidně od 11DC začala testovat 😉

Jinak dobré ránko holky, je něco nového?

leeena_4
7. led 2011

@lifinka hézká teplotka, jen tak dál 😉

lucka_0906
7. led 2011

@kamillka100 Uricte Duphaston nezastavi ovulaciu.. to su hluposti. Neviem kto to mohol popisat. Milion bab to berie a ani v pribalovom letaku nic take sa nespomina. Nenasadzoval by to ani lekar, alebo by sa zmienil o tom, ze je taka moznost.. proste to nema logiku.
Kami, ja som bolesti mala ked som brala Clostil takmer od prveho dna a dokonca to pokracovalo po dobrati asi 4 dni. Niektore dni to bolo fakt krute ☹ Ale tento mesiac som takmer nic necitila, teda mierne bolesti.
Ovulku mi potom vyratala na 17ty den.. v 15tom dni mi pichla pregnyl. Folikul bol cca 20 mm velky

lucka_0906
7. led 2011

@puckal vitaj 🙂
Urcite sa pytaj na ultrazvuk hned prvy mesiac..

puckal
7. led 2011

@kamillka100 Já dostala prášky rovnou na 3 měsíce, a když jsem chtěla vědět kdy mám přijít, tak bud až za 3 měsíce nebo pokud se zadaří. No počkám až je budu brát, co se bude dít a potom se tam zkusím objednat.... ale obědnávají až za cca 2 měsíce. Nebo tam prostě půjdu a budu čekat než mě vezme.

kamillka100
7. led 2011

@lucka_0906 skus si dat do googlu duphaston a ovulacia a tam som to vycitala, tak ja teraz neviem, ale zacnem ho brat zajtra, dnes je uz neskoro, lebo mam brat jednu rano a jednu vecer, ale dakujem ti, si velmi zlata,

lucka_0906
7. led 2011

@kamillka100 hm.. vacsinou su to nazory bab, nie doktorov. Sice jeden doktor napisal, ze ked ho beries cely mesiac moze zastavit ovu. Ale... nemusi a hlavne ho ziadna neberieme cely mesiac 🙂
Musime sa navzahom podporit a je super, ze kazda mame nejake ine skusenosti, ktore si mozeme vymenit
🙂

kamillka100
7. led 2011

@puckal ako to je riadne divne, vsak sa ti mozu s clostilu vytvorit cysty /polycysticke ako mne,ale mozú sa vytvorit aj riadne z neprasknuteho folikulu, pri brani clostilu by si mala byt sledovana kazdy mesiac, nechcem ta strasit, ale urcite chod , zahraj sa, ze mas jemne svrbenie ako ja a potom sa pytaj, ze ked si uz tu, ci ti neurobi ultrazvuk.

kamillka100
7. led 2011

@lucka_0906 presne tak, dobre pocut aj iny nazor, ale sme kazda jedna ina, kazdy ma ine bolesti a dobre je, ze sa tak doplname a aspon viem, ze nie som sama co mam problem

leeena_4
7. led 2011

@kamillka100 to jsou řeči s tou blokací. není to tak. V jiné diskuzi máme holčinu, která měla ovulaci až 3.den s duphastonem a mraky holek takhle taky otěhotněly. na internetu je spousta poplašných zpráv. Může se to stát, že tu ovuli zablokuje, ale není to tak vždycky a možná to tak je i kvůli jinému problému dotyčné, když k tomu dojde. Mě doktor taky předepsal clostík a pak proveru (to samé co duphaston) a cílem je ovulace 😉

kamillka100
7. led 2011

@leeena_4 joooooooooooooj preco ste to nenapisali vcera a dnes by som duphaston urcite zobrala 😠 😠 😠 , skoda ☹ , no uz nic, zajtra si ho uz rano zoberiem, vela bab zacne brat duphaston az na 16DC, ja som ho mala brat na 15DC, skoda ☹

vera_j
7. led 2011

@leeena_4 přesně tak...kamillka100..vem si ho zítra a nic se neděje, já ho beru taky od 16. dne a snaž se dodržovat stejné časy ráno i večer, lépe to potom funguje, to mám osvědčené 😉

leeena_4
7. led 2011

já ho mám taky od 16DC

puckal
7. led 2011

@leeena_4 Ahojky, už jsem zavítala i sem abych se mohla radit. S tím doktorek ale budu muset něco udělat. Hlavně doufám že MS dorazí o víkendu at už můžu zobat.

vera_j
7. led 2011

@puckal já mam výborného doktora, vždy je milí atd...ale taky mi nasadil clostil, mam je na 3 měsíce a vůbec mě nesleduje, šla jsem si pro duphaston, ten beru rok a říkala jsem mu, že se nám nedaří, že je to 4 měsíce a on jestli tomu chci pomoci, tak jsem řekla že ano a na to konto mi clostil předepsal...tak taky nevím, ale potěšil mě tím, že když se to do února nepovede, tak půjde manžel na spermio, alespoň budem vědět, jak na tom jsme 😉

leeena_4
7. led 2011

@puckal jojo, taky jsem se začala chodit pro rady a zkušenosti 🙂

chersi
7. led 2011

Ahojkx holky, tak jsme zpátky z CAR - byla jsem na kontrolním ultrazvuku po clostylu, ale vůbec nic, tak se mě ptala jak mám dlouhé cykly, a dlouhé je mám, tak že prý mám přijet ještě v úterý a uvidí se. Ale vhledem k tomu že jsem kypré postavy, tak mi doporučuje laparoskopii, než se začne něco dít - než bychom zkusili inseminaci. Prý se máme rozmyslet a v úterý jí říci.

Jak dlouho trvá když se na laparku objednáte, tak výkon operace, a kyž tuto operaci proděláte jak dlouho být doma v klidovm režimu ?

Díky

veronicka33
7. led 2011

@kamillka100 ahoj nie nikdy mi nezvýšil ja som to aj pozerala tu na stránkach a aj som si chcela zvýšiť sama možno by mi to aj pomohlo no ale škoda neskúsila som to ☹ tvoj dr je určite dobrý nie moj 😒

kamillka100
7. led 2011

kocky, tak ma napadlo, ze keby som dnes vyskusala ovulacny test, to by bolo neskor? som ochotna zaplatit posledny krat za nieco take, ale ked som z toho nervozna, dnes mam 15DC a neviem ci budem ovulovat, stale na to myslim, poradte mi, ci su to zbytocne vyhodene peniaze? uz je asi neskoro testovat ☹

veronicka33
7. led 2011

@chersi ahoj najdi si tu na koníku že laparoskopie tam je všetko popísané bližšie už vela žien to má za sebou mna to tiež čaká 😒

kamillka100
7. led 2011

@veronicka33 no neviem ci je moj dobry.......pomlcim, ako ked som pytala marodku, tak mi dal bez nicoho, 😉 , ale to asi kazdy jeden by dal, keby dostal obalku 😀 , este vlastne beries clostil? ked hej, tak skus si sama zvysit na 2x1, ale chod aj na ultrazvuk

veronicka33
7. led 2011

@kamillka100 už neberiem smolka dobrala som asi v novembri presne neviem,že dáme pauzu a povedal že či nechcem ísť na laparoskopiu ale to som písala však🙂škoda keby to nebolo na predpis tak si to kupim

veronicka33
7. led 2011

práve si pozerám fotoblogy tak im závidím ked ukazuju testíky z // 😒

kamillka100
7. led 2011

@veronicka33 ja to tiez stale sledujem a kontrolujem TT a snivam, no ale pride to aj na nas, len treba tomu asi verit 😉 , ja by som na tvojom mieste na laparoskopiu isla a uvidis, ze budes hned tehulka, ja som o tom tiez rozmyslala, kamoske to pomohlo, este nas vsetky predbehnes 😀 , po clostile musi byt prestavka asi 3 mesiace a potom ho mozes zase brat, aspon tak som to citala