Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

10andrea12
29. lis 2010

@andrejta ok budem drzat vsetkych 20sat 🙂

katrenka111
29. lis 2010

Ahojte babulky, mne diagnostikovali hypogonadizmus, absolutne mu nepracuju pohl. hormony a tiež sa zvažuje o Clostybegyte, lenže kedže mam trombofiliu hormony nesmiem užívať....
Myslíte že by mi pomohol??? Alebo ak mate niektorá podobný problém, napiste.......

lifinka
30. lis 2010

dnes je mi od rána špatně od žaludku, nemám na nic chuť, jsem 8DPO, tak nevím, clostík jsem brala 3xdenně 🙂
10andrea12, a ty jsi měla nějaké těhu příznaky než jsi si udělala tehutest?

10andrea12
30. lis 2010

@lifinka mne nebolo nic ale mne nebyva ani dodnes zle zasa cize kazda zena to ma ine mna zasa bolelo brucho vkuse od ovulky a boli dodnes a este krize ma boleli hrozne zo zaciatku tehu

cathy77
1. pro 2010

andrea- ako sa máš? čítam, že ti ani zle nebývalo, super, ja som do 13.tt jedla na ranajky den co den len suchu hrianku z hriankovaca a až poobede som do seba dačo dostala. napínalo ma v kuse, ale nevracala som. vlastne zo smradu ma napína ešte stale... 😀 ale inak žeriem posledné dva týždne za neviemkoľkých... aj som rada, ved zatiaľ mám navrch len 6kg čo nie je žiaden horor(pri 170cm mám teraz 63kg 🙂 ), kedže ja už idem z kopca 😉

10andrea12
1. pro 2010

@cathy77 ahoj dobre idem nam to aj tebe to pekne leti mne nebyva zle vobec ale obcas ma napne ale nezvraciam mame sa k svetu NT je ok tak sme stastny

clauda2010
1. pro 2010

@10andrea12 ahoj ja idem este zajtra na folikumetriu uz 3X a mali by som mat uz 18mm no dufam a potom pregnyl a skusat a skusat 🙂)))

clauda2010
1. pro 2010

@10andrea12 ahoj akym vysetrenim ti to zistili? z krvi? a aka je liecba len clotibegyt?

clauda2010
1. pro 2010

@lucka_0906 ahoj luci ako dopadla folikumetria? ja idem zajtra

lucka_0906
1. pro 2010

@clauda2010 Drzim paste. Moje mali dnes len 10 mm, v piatok opakujem.. ale inak ma pobolieva cely cas brucho a som nafuknuta. Lekarka povedala, ze to je dobre..aspon nieco 🙂

clauda2010
1. pro 2010

tak aj ja drzim paste , ja sa ozvem zajtra co a ako

10andrea12
1. pro 2010

@clauda2010 myslis PCOS ako mi zistili?no najprv ultrazvukom a potom sa to potvrdilo ah hormonalnym profilom chodila som na odbery 4,14 a 21 den a tam sa zistilo ze mam zvyseny testosteron cize anovulacne cykli a PCOS sa potvrdilo lekarka ma poslala na endorkynologiu a odtial som sla do CAR tam po genetickych odberoch nasadila doktorka clostilbegyt a potom pregnyl som pichala prvy mesiac sa nepodarilo otehu s davkou 2x1 druhy cyklus som bola na folikometrii ale nic este nebolo tak lekarka povedalal ze tento cyklus nechame tak lebo ide na dovolenku a nebude ma mat ako odsledovat takze ani neviem ci bola ovulka a treti cyklus zvysena davka clostilu na 3X1 folik bol az na 17 DC vidiet pregnyl som pichala az na 24 DC a ovulka bola na 26 DC az cize som otehotnela v cylke v ktorom som to ani necakala

kammilka
2. pro 2010

Ahojte babulky, potrebovala by som poradit. Snazime sa necely rok, nerobim paniku, ale moj lekar povedal, ze skusime to zacat riesit. Urobil mi hormonalny profil na zaciatku cyklu a bolo vsetko v poriadku, dalsi krok bolo sono 13 den cyklu a to bolo vcera. Povedal mi, ze sliznica maternice ma krasny rozmer, ale ze mam maly folikul a to znamena ze ovulacia nie je a ani nebude, hned mi naordinoval clostilbegyt, s ktorym mam zacat buduci cyklus, ale to maju vianocnu dovolenku tak teda az ten dalsi. Moj problem je taky, ze tomu akosi nerozumiem, lebo v septembri som bola u neho na preventivke a zhodou nahod v obdobi ovulky a na sone mi povedal, ze mam ukazkovy folikul a mame sa snazit, ale nepodarilo sa, dalsi mesiac neviem ale minuly cyklus som si sledovala ovulku ovutestami a bol pozitivny, tak si nemyslim, ze mam zasa az taky problem s ovulaciou nie? myslite ze je naozaj potrebne aby som brala tie lieky? taktiez ma napadlo, ze ci nemam ovulku len kazdy druhy mesiac, co by asi znamenalo, ze len jeden vajecnik funguje ako ma ze? baby potrebujeeeeem poradiiiiiiit ☹

lucka_0906
2. pro 2010

@kammilka Kami, asi niekedy treba dat na lekarov 🙂 Aj ked je naozaj zvlastne, ze si mala ovu, aj test si mala pozitivny. Nemusi byt kazdy cyklus ovulacny. My sa snazime tiez cca necely rok a posledne 2 mesiace som bola na folikulometrii a ziadna ovu.. tak mi nasadila Clostil. Zacnes ho brat?

kammilka
2. pro 2010

ja som bola z toho az prekvapena, ze som teraz na tom sone nemala a ze to chce riesit hned takouto formou. mam pravidelny menzes na den, povedal, ze aj tak moze byt bez ovulacie cyklus,,,ok, ok,,,ale ja si myslim, ze nemam taky velky problem s ovulkou, nikdy som sa sice tak nesledovala predtym ale mavala som bolesti vajecnikov a pod symptomy v tom obdobi. ja neviem,,,,ked som citala pribalovy letak k tomu clostilu tak som sa vylakala. mate babulky vy nejake neziaduce ucinky? je myslite v norme, ze zena nema ovulku kazdy mesiac a stale je to v poriadku?

lifinka
2. pro 2010

kammilka, už jsem dost pročetla a ovulce nemusí mít žena pravidelně každý měsíc, jinak folikul můžeš mít pěkný, ale třeba nepraskne, já nevím, clostík bych zkusila a mě ještě po folikometrii píchl vždy pregnyl, když jsem měla pěkný folík, tak se na to optej, je to aby opravdu došlo k prasknutí folíku a nastala ovulace.Já clostík beru již při druhém snažení, Jedno dítko mám a také jsem brala clostík 3 cykly a pak 3cykly pauza a pak 1 cyklus a profuky vejcovodů a těhu byl o na světě.Teď jsem ho dobrala 3 cyklus a to 3xdenně tbl 😒 snášela jsem ho v pohodě a cysty jsem z něho neměla ani nic jiného.Držím pěsti 😉

kammilka
2. pro 2010

@lifinka lifi a ani tu nevolnost a priberanie? nic ti nebolo? ja mam uz strach z liekov,,,uz som mala za svoj zivot tolko zdravotnych problemov, ze lieky mavam uz ako lentilky a fakt sa vyhybam ich uzivaniu ked to nie je nevyhnutne, mam z toho uz rozbity zaludok ☹ .
teraz ma napadlo ja som pred rokom a pol bola na kyretazi, lebo mi robili konizaciu a vraj v ramci toho urobia vzdy aj kyretaz, vtedy mi primar v nemocnici povedal, ze teraz keby ste chceli byt tehu tak mate najlepsie prostredie po kyrete 😒 . keby som tam vo vnutri mala nejaky problem s vajickovodmi alebo inym snad by to vtedy zistili, nie? 😖
baby chcem len obycajny pekny sex a potom pozitivny test,,,,,ideme do toho? strajk za prirodzene tehotenstvo? 😀

lifinka
2. pro 2010

kammilka, tak to jsem zapomněla jednu věc: přibírání na váze určitě, to mám vždy i teď, ale co už, něco za něco....jak píšeš o té kyretáži, nevím, zda by poznali průchodnost vejc.,třeba jo, ale ty se poznají když se vlije modrá tekutina do dělohy a pak putuje vejc a pokud se někde zastaví, je to ucpané...

kammilka
3. pro 2010

lifi a co hovoris na to ze ma dnes zacalo pichat v miestach kde je vajecnik tak som si len tak urobila ovu test a je pozitivny,,,,ako si mam akoze toto vysvetlit? nemate s tym skusenosti? v stredu mi povie doktor 13DC ze mam maly folikul cize ovulacia nie je a doslovne povedal ze ani nebude a ja mam dnes dve rovnake palicky na teste.....to co je? 😕

lucka_0906
3. pro 2010

@kammilka Kammilka, ja som tiez mala dost velke bolesti po uzivanie Clostilbegytu, pichanie na oboch stranach. Asi 3 dni a meranie folikulov nedopadlo dobre.. su male. Lekarka na bolesti povedala, ze su ok - su nasledok uzivania liekov. Ale preco su ovulacne testy pozitivne je zvlastne..

andrejta
3. pro 2010

@10andrea12 ahoj andrejka, chcem sa opytat: ked si brala clostilbegyt, tak si chodila si na kontroly (krv, ultrazvuk) a ked bol folik ok, tak ti nakoniec pichli Pregnyl a ste sa snazili? Lebo uvazujem, ze sa na IUI vyprdnem, vyberem clostil, pojdem na kontrolu aj si dam pichnut Pregnyl, ked bude folik ako ma byt a na IUI nepojdem... lebo som tak rozmyslala, nad tym co si mi pisala, ze su to vyhodene peniaze, kedze v podstate nejaky vazny problem ani ja ani polovicka nemame.

lifinka
3. pro 2010

kammilka, a jaký jsi dnes DC?a ve středu máš jít k dr.,?nebo jsi ve středu byla?

10andrea12
3. pro 2010

@andrejta ja si myslim ze si sa spravne rozhodla ja som chodila na folikometriu a ked uz bol folik lekarka mi dala recept aby som si v lekarni vybrala pregnyl a povedala kedy presne si ho mam dat pichnut mne ho doma pichala sesterka vzdy ona je zdravotna sestra v zachranke ale keby nemal kto tak mi dala vzdy aj listok na pohotovost aby mi pichli injekciu ale to nebolo nikdy treba na krv som chodila az 10 DPO ci sa podarilo alebo nie ale myslim ze mamala objednavat na 12sty DPO aspon lebo na 10ty som stale mala este HCG v krvi a tak to bolo aj naposledy ked som otehu brali mi krv na 10 DPO a ked som poobede volala vysledky tak mi povedala ze je to diskutabilne hodnota bola 5,8 a hovorila ze to moze byt tehu ale aj zostatky pregnylu a ono to bolo konecne tehu 🙂 tak ti drzim prsty nech sa vam doma podari 🙂

andrejta
3. pro 2010

@10andrea12 dakujem za podporu. ja mam pregnyl doma a aj listok na pohotovost, aby mi ho pichli, takze tam nie je problem. a odradza ma aj pristup, neviem ci je to moja chyba, ale vsetky baby vedia aky velky maju v tom-ktorom dni folik. Mne nic nikdy nepovedia - max je tam cysticka, alebo jeden velky a dva malicke, a pod. Mam sa ich pytat? Lebo ja som tam vzdy taka vystresovana, ze co tam najdu-nenajdu, ze sa nikdy nic neopytam 😖

10andrea12
3. pro 2010

@andrejta vies co mne skoro nikdy tiez nepovedali kolko presne meria to je jedno v podstate ked ti doktorka kaze pichnut pregnyl o 3 dni tak o 3 dni bude dostatocne velky on vlastne preaskne do 48 hod cize snazilkujete kazdy den mne kazali kazdy druhy ale sme to poistili kazdym .-D ved ked ta zaujima kolko ma tak sa kludne opytaj pre pokoj duse folik narastie kazdy den priemerne o 2 mm

andrejta
3. pro 2010

@10andrea12 dakujem, opytam 😀 pre pokoj duse

10andrea12
3. pro 2010

@andrejta treba ja som sa tiez niekedy pytala ale doktorka pozerala na mna jak keby si myslela ze chcem byt mudrejsia ako ona nie vzdy mala dobry den ale potom sa stalo ze mi uz aj povedala kolko ma sama od seba 🙂

andrejta
3. pro 2010

@10andrea12 no ved to, a este sa tvaria, ze co otravujem, ze mozem byt rada, ze sa mnou vobec zaoberaju a nedajboh sa opytam nieco, o com som citala na nete - hotova katastrofa 😲

10andrea12
3. pro 2010

@andrejta no niektory lekary su ozaj cudny ☹ ale hlavne nech nam pomozu k vytuzenym babatkam ostatne sa da prehliadnut 🙂

andrejta
3. pro 2010

@10andrea12 ved keby pomahali, mam pocit, ze len tahaju peniaze a stresuju ludi 😖 . Predsa len este mam jednu otazocku: ked sa ti podarilo otehu, uzivala si utrogestan alebo nieco podobne? vdaka za odpoved, dobru nocku