Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

a1211
27. črc 2009

já japsi nevím co bude dál, dr.mi ani neřekla, že ovu po pregnylu nemusí být, brala to automaticky že stopro bude a ono nic, takže další měsíc uvidím co mi řekne vyberu posl.měsíc s clos.+pregnyl a pak pauza:(a co ty? jak tobě se daří?

jaspina
28. črc 2009

a1211 - mám jí dnes volat, protože do teď měla dovču. Jenže tam bývá od 7mi a zatím to nikdo nebere - tak snad si neprotáhla volno.. ☹

jaspina
28. črc 2009

Tak jsem se jí dovolala a mám teď zkusit 3-5DC 2 tablety. No je to dávkování divné.. Říkala jsem si, že bych si vzala víc, ale stejně mám jen 7 tablet, tak maximálně o tu 1.

eirin
28. črc 2009

Jaspi, nejsem lékařka, ale ze zkušeností jiných holek a z postupu mé doktorky mě zaráží, jak tvoje dr mohla usoudit, že 12DC je folík malý a nedoroste. Já mám malý folík 14DC a jsem znovu v pátek pozvána na utz, aby se dr mrkla, zda dorostl. To dávkování je nestandardní, ale teď tvoje měsíční dávka přesáhne 250 mg, tak by to mohlo zabrat 😉

eirin
28. črc 2009

a1211: Promiň, možná jsi to někde psala, ale nejsem schopná to dohledat. Měříš si bazální teplotu?

jaspina
28. črc 2009

Eirin - tam jde hlavně o to, že moje doktorka mi folikulometrii udělat nemohla a příští měsíc taky ne - kvůli dovolené. Takže jsem musela na UTZ pracoviště do nemocnice, kde mi ta doktorka řekla, že jsou malé, tak ať se domluvím s doktorkou jak dál a že ty vaječníky vypadají že jsou nějaké utlumené.. Ta moje by mě třeba pozvala ještě 1x - vím, že když jsem byla u ní na folikulometrii ještě před clostilem, tak UTZ chtěla dělat 11-12DC a 13-14DC, jenže teď tam prostě není. A v té nemocnici ho takto udělají leda v úterý . což mi vychází zas na 12DC..

kkamca
28. črc 2009

Koukám nikde nikdo- 😕

a1211
28. črc 2009

ahoj kami

kkamca
28. črc 2009

a1211:ahoj Alex..tak taky nic moc výsledky..Foliky nějaké byly,ale zatim žádný dominantní..vidí to na plodnou sobootu.. 😀
A v říjnu zas na domluvu laparky.

a1211
28. črc 2009

a kolik jsi dneska den? a kolik ti naměřili?takže půjdeš do laparky, jo? a měl nějaké výhrady?

jaspina
29. črc 2009

Kkami to kolikátý jsi byla DC mě taky zajímá - a kolik folíky měřily.. že ti řekl, že ještě můžou dorůst - mě tehdy prostě řekli, že jsou malé a hotovo - žádné další dorůstání neřešili.. 😠

kkamca
29. črc 2009

ahoj..
Jaspi neřekl mi kolik měřily--to neříká nikdy,jem mi řek že si máme v sobotu uvařit nějakou dobrou večeři a udělat si krásný večer--to by měl být folík prasklý.A připravený.Jsem mu řikala jak to pozná--leta praxe.. prý 🙂
Byla jsem 13 DC včera.
ALEX a výhrady má a měl pořád.ohledně laparky-hlavně at zhubnu,protože já jsem obézní víš,tak aby se jim na mě dobře dělalo 😒 Snad už se v říjnu dohodnem na nějakém termínu a pak už půjdu.Nevěřim,že normálně otěhotnim.Tak neni na co čekat..Ale mudr si myslí,že zbytečně spěchám..po 3 letech-no řekněte -nebyl by už čas na další mimi a nebo nějakou léčbu konečně???A ČAS FAKT LETÍ.. 😢

jaspina
29. črc 2009

kkami a teď máš Clsotil nebo ne? Myslím že s hormonální léčbou se hubne dost těžko.. ☹ Já si kolikrát říkám, že budu cvičit, alespoň občas, ale jsem z toho tak unavená, že se nedokopu.. Už jsem se i objednala na čistění pleti galvanickou žehličkou, protože už je ta pleť fakt šílená.. Tento měsíc tomu moc nevěřím - mám brát 2 tablety denně ,ale zas jen 3-5DC.. no tak když nic, tak v tom dalším to snad zvedne na 2x 3-7 - doufám teda. Jo a ještě - jak ti řekli, že to vypadá na sobotu, tak to budeš 17DC - jenže já beru od 16DC Utroš a ten prý ovulku zablokuje..nevíš o tom něco? Ty ho asi nemáš že?

kkamca
29. črc 2009

Jaspi neberu nic..a ani mi nic nenapsal..Prej to máme nechat přírodě at si poradí... 😖
My máme nějak tlouštku v rodině..a já ani nemám pevnou vůli na nějaké diety..
Já utrogestan neměla..ale brala jsem duphaston a řikali o něm to samé..že blokuje ovulku..Já si ho nasadila pak sama až 20 DC..

jaspina
29. črc 2009

kkami - někdy je to s těma doktorama na prd že? Já jestli příští měsíc folíky nebudou, tak k ní naklušu a budu chtít vysvětlit všechno - proč mi to píše na 3-5DC a ohledně toho blokování ovulky taky. Člověk asi fakt na ně musí tlačit, protože oni z toho hlavu nemají že? 😠 My zas máme rodové široké boky a myslím, že s tím člověk prostě nehne.. I když zhubnu - tak nejdřív všude jen boky ne.. a stejně je to za chvíli zpátky..

kkamca
29. črc 2009

JASPI JO JE TO NA PALICI FAKT..já už jsem z toho všeho unavená,deprimovaná a člověk nemá žádnou radost z ničeho.Všude akorát starosti.
Stím dávkovánim clostilu to máš záhadu.. 😕 mě ho vždy nasadil na 5-9 dc 2 tbl denně.Pak jsem si ho dala sama na 1 tbl denně.Naštěstí jsem si přes koníka clostil sehnala-sice jen 5 tablet ale je..tak na další cyklus si ho zkusim zas sama.Nic tím nemůžu ztratit..

jaspina
29. črc 2009

Říkala jsem si ,že asi do mě nechce cpát zbytečně moc hormonů,tak zkouší jestli zareaguju i na tohle.. a právě nevím, jestli když toho beru málo, tak taky platí jen 3 měsíce v kuse..

kkamca
29. črc 2009

Jaspi to nevim..já ho měla 2 cykly a ted sem si vysadila..a mám těch 5 posl tablet tak si je dám v srpnu a pak zas nic--protože on ten clostil po vysazení ještě 1 měsíc jakoby funguje 😉

jaspina
29. črc 2009

No jenže mě nefunguje ani když ho beru.. ale třeba se to nějak nastartuje.. a když ne,tak fakt nevím. Pak si myslím, že se dělá ta laparka a průchodnost vejcovodů (jako na tu průchodnost bych nešla bez narkozy!) a pak asi IVF nebo někdy mezitím IUI? Šla bys do IVF?

kkamca
29. črc 2009

Jaspi já počítám že když už dělají laparku tak prohlíží všecko--i dělohu aspon co mi řikal mudr srůsty,cysty,myomy apod..to vše zkontrolují.Sama nevim co bude následovat dál..jak se zse dlouho čeká-když nic nenajdou.Snad pak nejdřív IUI..zkouší a teprve potom ivf..Jinak já kdbych mohla a šlo by to..tak jdu na ivf hned a klidně i na vlastní náklady,ale jako samoplátce si to absolutně nemůžu dovolit..to vychází na šílené peníze.Ono stačí když tak jdeš klasicky a doplácíš za léky které ti třeba nevychází..a musíš dokoupit ze svého.Řikaj holky tak cca kolem 20 tis.Ale je to relativní..jak kde

kkamca
29. črc 2009

Jinak Jaspi třeba ti to nastartuje po delší době..

jaspina
29. črc 2009

Já se právě bojím, jestli bych třeba v případě IVF nemusela mít dárkyni na vajíčko - když se mi zatím nedělají folíky a není OVU - ale to je ta nejposlednější možnost..

kkamca
29. črc 2009

Jaspi to né..to by ti asi nedorůstalo vůbec nic a pak teprv dárkyně.. 😉

jaspina
29. črc 2009

Tak aspoň tak - já jsem myslela, že když jsou prostě malé, tak z nich OVU není a tak by z nich nešlo miminko "umíchat" 🙂 No ale nechám to zatím koňovi, ten má větší hlavu. Já bych to tady dnes tak zabalila a šla si domů lehnout.. Po Utroši jsem hrozně ospalá a navíc se mnou nějak začala mlet zima..asi mám nějakého bacila.. A dovolenou jak na potvoru až za 14 dní - já už bych ji chtěla teeeď!

kkamca
29. črc 2009

Jaspi kolik bereš tablet toho utrogestanu?

jaspina
29. črc 2009

beru 16-26DC po 3 tabletách denně. 1 ráno a 2 večer.

kkamca
29. črc 2009

takže takhle sem brala duphaston skoro..akorát že já měla brát od 14 DC -23 DC a jen jednu tabletu denně..

kkamca
29. črc 2009

sem si utroš sehnala..a dnes mi přišel..tak asi příští měsíc v kombinaci s clostilem si ho nasadim..ale jen 2 tbl denně

jaspina
29. črc 2009

Já myslím, že to beru od 16DC, protože kdybych měla ovulku, tak dřív by ji to mohlo bloknout.. aspoň jsem to četla. Ale stejně ji nemám.. Tobě ten clostil fungoval? mělas folíky a ovu?

kkamca
29. črc 2009

No řikaj to ..o tý blokaci ovulky..já sama jsem ho brala pak až 20 DC.
nO FOLÍKY BYLY A OVU DLE OVU TESTŮ BYLA TAKY.....A DLE TEPLOTY