Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

shaarka
18. srp 2009

ahoj fomarik, a ty uz sa u nas ani neukazes? 😅

bettynka222
18. srp 2009

fomarik ved v pribalovom letaku je ze sa mam brat od 5 DC...

dakujem za odpovede, ste zlate 😉

darla27
18. srp 2009

V teme o pregynle je mrtvo, tak sa kocky opytam tu.
Neviete ako funguje pregnyl v pripade ze uz je vajko zrale /cca 20-22mm/, vzdy ho praskne za 36 hodin?
Je to taky casovac ze vydrzi do tych 36 hodin byt v celku? dakujem
A este by ma zaujimalo, ci ked praskne folik pri 18 mm je schopny byt oplodneny alebo sa povazuje este za nezrely.
Rastie este po podani pregynlu folikul ci uz nie?
Este som zabudla dodat, pred tym bol uzivany clostil 5-9DC - 2 denne.
Kolko ste mali pri stimulacii folikov? dakujem 🙂

jane86
19. srp 2009

darla27. Ahoj, mě doktorka řekla, že bych měla mít folikul minumálně 15mm, aby mohlo být oplodněné. Jinak o pregnylu toho moc nevím.
Já brala clostil jeden měsíc 3-7 DC ráno a večer a folikul byl 14 DC 26mm, a druhý měsíc tu samou dávku a nefungoval měla sjem tam samé malé. Teď mi zvýšila dávku na 3 clostily denně.
bettynka22- v příbalovém letáku je psánoo, že je dávkování na lékaři....

bettynka222
19. srp 2009

darla ahooooooooooj 😉

jane tak v mojom letaku pisu ze od 5 DC 😀 asi preto, ze ty mas ceksy navod a ja slovensky 😀 😀 😀 dokonca na jednych liekoch raz bolo napisana v slovenskej verzii dvojnasobna denna davka oproti ceskej verzii. prekladatelia sa asi nedohodli 😀

wolfskinka
19. srp 2009

kkamca ... ahoj, no a dalsi mesiac budes mat zase clostik ci nie ?
ja tento mesiac clostik a ked nie tak v oktobri umele, akurat mam vyuzivanu polovicu clostiku

fomarik, shaaarka ahojte

lenka a ty si sa mi kde stratila?

kkamca
19. srp 2009

wolfi ahoj..
Nene clostil mi mudr nechce dát..jdu v listopadu na kontrolu a snad domluvit laparku.. 😠

Lenička nemá vůbec čas.. 😉

fomarik
19. srp 2009

Ja v piatok idem na kontrolu folíkov.... to bude 12DC, tak snáď budú pekné, veľké. Nechcem ani pomyslieť na to, že by tam vajká neboli 😒

Chcela by som sa opýtať, či pri užívaní Clostilu ste aj vy mali ukrutné bolesti. ja to predýchávam v horizontálnej polohe- akokeby mi niečo išlo vytrhnúť ľavý vaječník. Očakávala som mierne bolesti, však je to aj písané v príbalovom letáku, no ale až také muky som nečakala! Dnes večer posledná tbl!

darla27
19. srp 2009

Ahoj Bettynka, dalsia tema v ktorej sa stretame. 😀
Jane tebe povedala dokina ze od 15 mm je folikul schopny byt oplodneny? 😲
Ja riesim dilemu ci 17-18mm ked praskne ci je natolko zrely aby mohol byt oplodneny...
Dilema je vyriesena, mam 3 a vsetky su nad 20mm, tak dufam ze do zajtra vydrzia. 🤐
Fomarik prave tento mesiac to necitim, ale inokedy ked su velke, tak 1-2 dni pred prasknutim uz pekne tlacia,
takze ano ,moze byt aj to.

jane86
19. srp 2009

darla27. Já měla první měsíc folikul 26mm a těhu nejsem 😢

bettynka222
19. srp 2009

darla ale nezabduni na mega davky listovky a B12, ok? a popriapde si kupaj magne B6...to znizuje hladinu homocysteinu a nam tromskam by to malo na zaciatku pomoct, keby sa krv moc zrazala. ozaj a prednisom este beries?

darla27
19. srp 2009

Jane a snazilkovali ste doma ci ste boli na IUI? 26 uz nieje prezrety folikul? 😅
Ani ked je to spravne nacasovane to nemusi vyjst, vsetko je vlastne o nahode.
Betty davam si vitamin B forte ale az pred spanim, aby som nezrala, dufam ze sa ucinkuje len par hodin. 😀
Prednison beriem, aj kopec dalsieho bordelu, ale o 2 tyzdne koncim zo vsetkym, nechcem lieky uz ani vidiet. 😝

bettynka222
19. srp 2009

darla to si dobre vymysklela s tym Bckom 😀 ale ten prednison vysadis postupne, vsak? lebo nejake baby pisali, ze sa ot nemoze vysadit len tak. ozaj a co snazilkovanie? ma sa vraj pocas liecby pouzivat kondom, resp. s amilovat len pocas ovu...to sa vam dari dorziavat? a ako si zistujes tu ovu? 😕 ach zase mam moc otazok....ale asi si si uz zvykla, ci nieeee?

darla27
19. srp 2009

Bettynka ja o 2 tyzdne ak bude negativny test vysadim vsetko naraz, budem uzivat len listovku a béčko.
Pocas leta som zo vsetkych hormonov pribrala,koncim s tym. 😝
Noo s tym snazilkovanim mimo ovu..snazime sa to dodrziavat ale vies..nie vzdy sa dari.
Kondom nepouzivame, radsej sa ovladame a setrime sa na ovulacne dni. 😀
Ovu zistujem folikulometriou /aj moj doki aj CAR/, meriam BT a robim ovu testy, aj ked tento mesiac uz nie.

bettynka222
19. srp 2009

darla, ale vraj sa to nema vysadit naraz, ale postupne, baby v teme tusim znizena bunecna imunita pisali, ze jedna ceska ot tak vysadila, a spadla jej polka tvare 😕 naoniec sa to dalo nejak do poriadku, ale ked to dokaze toto urobit zvonka, co potom vnutri organizmu? a na kontrolu tomu dokimu, co ti to predpisal nepojdes?

darla27
19. srp 2009

Nie, do Prahy sa nechystam, ja nemam znizenu BI, ale protilatky proti zona pellucida, to je cosi ine - to sa vyliecit neda, je to nepriestrelny obal okolo vajíčka.
Spadla polka tvare? to je co? Hormony su strasne svinstvo, uz to nechcem ani vidiet. 😝 😝 😝

bettynka222
19. srp 2009

ok, ja ti verim, ale ajtak sa psytaj ako sa to ma vysadzat, oki? a clositl sa chystas brat? lebo to su tiez hormony...a osm z toho trochu mimo kvoli tomu, z emy trombosky by sme ich moc nemali. ale to sa tuism tyka hlavne estrogenu...

darla27
19. srp 2009

No ja som brala clostil teraz 2 cykly ale aj to bolo naposledy. 🙂

bettynka222
19. srp 2009

napisem ti radsej ip, lebo sme trosku odbocili...a baby sa budu hnevat ze to tu zahlcujeme....

jane86
20. srp 2009

darla 27: snažilkovali jsme jen doma, obden jednou denně 😅
A na tebe clostil působil?
Na mě první měsíc působil, ale druhý už ne a teď mi zvýšila dávku.

darla27
20. srp 2009

Na mna posobil dobre, mala som po nom 4 folikulky, ale 1 sa niekam na poslednom uzv vyparila, takze vlastne 3, vsetky boli nad 2 cm, teda zrele. Uzivala som 2 clostile denne, ale ja ovulujem aj bez neho.

jaspina
20. srp 2009

tak holky hlásím, že dnes na UTZ měl folík už 2,6cm. A v úterý měl 1,8 - docela poskočil 🙂 Tak mi píchli Pregnyl a uvidí se.

jane86
20. srp 2009

jaspi, tak to je super. A kolikátý cykus clostil bereš? Já měla minulý měsíc taky 26mm, ale pregnyl mi nepíchla a tenhle měsíc už zase nic. A tobě pregnyl píchl uplně sám od sebe?

jaspina
20. srp 2009

Jane já minulý měsíc měla clostil poprvé, ale dohromady jen 3 tablety a folíky měly jen 1cm, tak mi to zvedla na 6 tablet za měsíc (vzala jsem si 1 navíc, takže jsem jich měla 7) no a já teď chodím jen do nemocky na UTZ, protože moje doktorka je na dovolené. Ta o pregnylu nic neříkala, ale ta doktorka co byla na UTZ, tak o něm v úterý mluvila, tak jsem se jí dnes ptala, jestli ten folík praskne sám a ona, že by jsem teda píchli ten Pregnyl? Tak poslala sestřičku tam někam na gyndu, aby někdo napsal recept. Šla jsem si to vyzvednout do lékárny a oni mi to píchli. Ještě mi 2 injekce zbyly, tak mám i na příště 😉 Moje doktorka mi to asi nedá,nevím..

jaspina
20. srp 2009

Ještě jsem zapomněla napsat,že jsem se ale tento měsíc navíc poctivě nalévala Kontryhelem a Drmkem, brala Gynex a taky mateří kašičku -hnus největší 😝

katustek
20. srp 2009

Ahojte clostilky, rada by som s Vami pokecala aké máte skúsenosti s clostilom.
Ja tiež beriem clostil tak som zvedavá, stále si to tu len čítam ale rada sa k Vám pridám ak môžem.
Už mi to ide riadne na mozog stále nad tým premýšlam, kedy sa konečne zadarí.

jednave
20. srp 2009

Ahoj Jaspi, tak to mám radost, že máš tak velké foliky. Ty jo, vidíš a ty jsi psala, že tě nebolí břicho, tak asi ani nerostou 😉 Jsem měla pravdu, když jsem ti psala, aby ses nedivila, co? 😎
No, mně dnes psali ze Zelené lékárny, že mně konečně přišel drnek, tak zítra pro něho běžím a až mně přijdou mé dny, tak začínám s pitím. 😎
Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli mně náhodu někdo neporadí, jestli nemáte také takový problém jako já.
Po Agolutinu třetí nebo čtvrtý den mívám bolesti v podbřišku a hustý bílý hlen, já jsem si vždycky myslela, že když nemám menstruaci přirozeně ,že nemám ani ovulaci, ale teď s tím hlenem a bolestma si úplně nejsem tak jistá. Myslíte, že by to mohla být ovulace?

jednave
20. srp 2009

A jinak se omlouvám, že píšu svůj dotaz sem, když ještě nepatřím mezi Clostilky, bo musím napřed ještě na HSG, doufám že píšu správně zkratku vyšetření průchodnosti vejcovodů, ale pokud to dopadne dobře, tak mezi Vás s největší pravděpodobností patřit budu.

kkamca
20. srp 2009

Dobrou..

bettynka222
20. srp 2009

katusek ahoj 🙂 ja este nema ziadne skusenosti s clostilom....dalsi cyklus este len zacinam. ty vies o clostile co?

jdnave blely hlien je neplodny. plodny ma vraj byt ciry a natahovat sa az do 25 cm 😕 a agolutim je naco?