Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

kkamca
8. únor 2010

tak uvidíš..ty máš to pco vid?Já mám strach abych to neměla taky..I když dle ultrazv. to vypadá že ne.Ale prej víc se pozná z horm.profilu a ten mi nedělali.
Testuješ prvně za těch 14 dní?

sliver
8. únor 2010

jo ževraj mám PCO
no ale aj tak tomu riadne nerozumiem, lebo som chodila na utz k dr. a on mi to nepovedal, vždy mi narástol nejaký jeden ten folík, nepovedal že ich tam mám vela malých a ovu tiež bola, teda sme vždy dosiahli aby ten jeden praskol
až v Care mi to otvorene povedali, na základe horm.profilu, teda ten som mala aj predtým, že to mám tým že mám vela testosteronu
ale akosi to neriešim, nie je to až taká vada, dá sa zvládnuť, no nie je to také lahké ako ked je všetko ok
jo mám prvý krát testovať až 14den, no neviem ako to vydržím a zase nemá význam to testovať skôr lebo tam nič nebude

sliver
8. únor 2010

oprava, ževraj mám PCOS
ale som z toho debo ☹

kkamca
8. únor 2010

SLIVER:i já bych byla..z toho pitomá.Teda já už sem ted..a to ještě pořádně nic nevím 😀
Jdu pomaly vařit.Aspon základ-omáčku na špagety.

kopi_1
8. únor 2010

Ahoj všem, jsem tu opět s asi pro Vás s opravdu hloupým dotazem, ale raději se optám, abych nebyla zklamaná, jak dlouho nebo spíše kolik dní po styku si mám udělat těhotenský test abych zjistila jak jsem na tom -mám strach zase ze zklamání. 😔

jerryjanka
8. únor 2010

nie skôr ako 12 dni po ovulacii - nema to vyznam
idealne je počkať na termin mrchy

kopi_1
8. únor 2010

jerryjanka - děkuji moc. 🙂

jane86
8. únor 2010

Ahojky, tak se hlásím po dlouhé době. V sobotu končím první trimestr tak snad bude vše v pořádku. Už jsem dostala těhu průkajdu. testy na genetiku dopadly dobře a vše je zatím v pořádku. Jen mě pořád trápí ty nevolnosti, ale lepší se to, tak doufám, že to přejde uplně. 😉 A co nového?

zuzu1111
8. únor 2010

ahojte babule, ja mám dnes náladu zas o ničom. Bola som ráno na folikulometriu, doki tam už nevidel žiadny dominantný folikul (v sobotu tam videl jeden 15mm), vravel mi, že z tohto cyklu nič, že už nemusím chodiť. ☹ ☹ Asi sa folikul vstrebal alebo čo...
Teraz neviem, čo ďalej, keď ovu nebola, tak asi ani mrcha mi sama nepríde. Mám nasadiť Duphaston, aby prišla po jeho vysadení? Alebo mám čakať? Dokedy?

jerryjanka
8. únor 2010

zuzu - nemohol folikul prasknuť? :-O ale to by videl voľnu tekutinu a žlte teliesko 😔
tak si daj dufik aspon na 8 dni

kkamca
8. únor 2010

zuzu1111:něco podobného jsem si vyslechla já na 15 dc..
A DNES UŽ JSEM 21 DC--OVU NIKDE,takže počítám,že taky tento cyklus o ničem.

jane86
8. únor 2010

zuzu a jaký máš dávkování clostilu? Já nejdřív měla 1 tabletku nereagovala jsem, pak 2 reagovala jsem a pak zase 2 a nic. Takmi jí pak zvýšila na 3 a ok, ale otěhotněla jsem stejně až hned po laparce.

jerryjanka
8. únor 2010

baby neblbnite tu sa ma tehotnieť nie naopak. dohovorte tymn svojim vaječnikom 😉

kraskanz1
8. únor 2010

caute baby pisala som aj do temi duphaston ale asit am nikto neni..mam jednu otazocku tiez som brala clostil 2x1 a potom duphaston od 16 DC teraz mam pauzu od clostilu a chcem vlastne len tu otazocku ze ci moze nastat ovulka aj ked berem uz duphaston teda niekedy po 16 DC ??? 😨

kraskanz1
8. únor 2010

teda tak som myslela ze ci zvykne nakopnut ovulku alebo sa dava len na to aby potom prisla mrcha???

jane86
8. únor 2010

kraskanz já nevím jestli dobře chápu otázku, podle mě je duphaston na srovnání mestruačního cyklu Na ovulku je clostil. Já ho brala fungoval na mě dobře a když jsem ho vysadila jako , že by tělo mělo být naprogramovaná tak ovu zase nebyla.

kraskanz1
8. únor 2010

no vlastne ja som ho dostala teda duphaston este ked som brala clostil na to aby som potom dostala mrchu lebo mne ani mrcha nechodila...a brala som clostyl 3 mesiace a nic ☹ ziadna reakcia ...no a potom mi dal doky pauzu po 3 mesiacoch clsotylvoania a nechal mi len duphaston ktory berem od 16DC..a vlastne to som chcela vediet ze ci je duphaston len na to aby dosla mrcha ked nedojde sama od seba alebo moze aj nakopnut ovulku ..

zuzu1111
8. únor 2010

Kkamca - ja som dnes 17DC a ovu nikde
Jerryjanka - prasknúť nemohol, lebo tak ako si písala, to by doki videl... ☹ My by sme radi dohovorili tým svojim vaječníkom, ale keď nás nepočúvajú 🙂
Jane86, ja som brala prvý cyklus 1tabl. clostylu, podľa grafu vyzerá, že ovulka bola, ale ultrazvukovo to potvrdené nemám, lebo som tam bola kvôli sviatkom len 15DC, to videli 14mm folikul a potom 21DC a to už nevideli nič. Teraz som brala 2tabl. denne a asi nič. Bola som dohodnutá s doktorkou, že tretí cyklus zas 2 tabl. denne. Tak neviem, myslíte, že by som mala až tri?
Kraskanz1- duphaston ovulku určite nenakopne, on môže len "posilniť" sliznicu maternice a pomôcť uhniezdeniu, keď došlo k oplodneniu a keď nie, dopomôže k mrche...ale zas vraj ovulku ani neblokuje...aspoň tak to tvrdia na letáčiku, aj väčšina lekárov. Ale sú názory a skúsenosti báb, hlavne ktoré majú nejaký problém, že Duphaston im blokol ovulku

kkamca
8. únor 2010

zuzu1111:no a ovu míváš obvykle kdy?
Já mívam do 21 dc..a tentokrát na ovu testu ani mrt--nic.Ale dr mi při kontrole řekl,že folikul je strašně malý a že asi nevyroste.Tak že ani ovu nemám čekat.Tak stejně mi to nedalo a měřím a ovu testy dělám. 😝

kraskanz1
8. únor 2010

no a mne doky nechce dat 3x1 clostyl lebo aby mi neodpalil vajecniky..vraj sa moze stat ze potom uz fakt nikdy nebudem mat deti a na 2x1 ziadna reakcia. teda v 3cykle clostylovania som mala na 15DC 11mm ale to nechal tak dalej neriesil 😢 povedal ze to nic neni

kkamca
8. únor 2010

I mě dr řekl..nasadit DUPHASTON až po ovu..je to na uhnízdění a podporu žlutého tělíska.
Ale co dr.. to jiný názor.

kraskanz1
8. únor 2010

a zvyknete si robit ovu testi aj pocas toho ako beriete duphaston???lebo ja zacnem s ovu testami tak n13DC a stale mam tu druhu ciarocku slabu a potom este si zvyknem urobit na 16DC a vtedy mi tai ciarka vzdy zosilnie ale nie uplne tak ako je testovacia..je tam este trochu rozdiel...

jane86
8. únor 2010

zuzu já tři brala folík vyrostl ale stejně těhu nebylo. Mě pomohla až ta laparka.
kraskanz duphosan není na ovulku

kraskanz1
8. únor 2010

jane ano tak uz viem ze neni na ovulku len ci nemoze este nejakym zazrakom dorazit ovulka aj pocas duphastonu 😀

wera
8. únor 2010

ahojte babulky 🙂 ospravedlňujem sa že som Vás v poslednom čase zanedbávala ale tento mesiac som nejako vypla...už ani nemeriam teplotku, lebo aj tak nemám prečo... budúci cyklus idem do CARu na všetky vyšetrenia a vypísať papiere na ivfko...
ako sa tu máte? čo je tu nového? ako dopadla bobi a xena?
kkamci a ty sa máš ako?
sliver ako si dopadla?
jerryjanka ako dopadla laparka? ako si ju zvládla?
jane teda už 12 týždeň...no neskutočne to letí...

kraskanz1
8. únor 2010

jaj tie moje blbe otazky..ja tento mesiac sa mi krasne vycistila plet co som ja mala stale vyrazky na tvari koli tomu ze nemam mrchu a ovulku a dufala som ze preto ze moje hormony zacali normalne fungovat a dorazi aj ovulka ale zas nic.. 😔 kazdy mesiac ma caka to iste sklamanie 😖

kkamca
8. únor 2010

wera:no ahojky kočko,já sem myslela,že si chtěla vypnout od všeho.
Tak nakonec půjdete do ivf?
Já nic..vypadá to semnou bledě.

jerryjanka
8. únor 2010

ahoj wera - tak predsa sisa rozhodla pre ivf?
tak držim palce

u mna celkom ok - len horšie vysledky - ale tak uvidim o tyžden idem do heliku tak uvidim čo navrhne

wera
8. únor 2010

hej pôjdeme nakoniec na ivfko tak aspoň budeme mať isté že to pôjde rýchlejšie 😉 ...v apríli budeme mať svadbu tak hneď potom sa do toho chceme pustiť...no alebo možno aj predtým 😀

jerry a si teraz domka? budem moc držať palce aby to v centre dobre dopadlo a aby Vám navrhli na začiatok to IUIčko 😉

jane86
8. únor 2010

wera ahojky takže to došlo až do CAr? A co drahouš jak to nese?
Jojo 12 týden, letí to strašně.....