Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

papus
14. dub 2009

ahoj Leni tak jsem vám držela pěstičky ☹

amisa
14. dub 2009

veru ani ja o tom vela neviem len to co je v navode a v charakteristike.. babule viete mi pvedat tak percentualne aka je uspesnost?

eloana
14. dub 2009

amisa stat se muze cokoliv🙂 byt tebou tak testnu alespon budes vedet na cem jsi

kikina666
14. dub 2009

amisa .. testni a ak je /, tak si daj pichnut vyvolavackku

amisa
14. dub 2009

kikina asi ams pravdu pockam do konca tyzdna a ked nic a ani test nebude // tak volam lekarovy na vyvolavacku. Inak vam vetsinou vychadza ten 28 dnovy? pri tychto liekoch?

kikina666
14. dub 2009

no mne 31 teraz prislo

amisa
14. dub 2009

ahaaaa. no super..takze je to ok..cakam teda dalej

kikina666
14. dub 2009

cakaj alebo sprav test

slunickoseznam.cz
14. dub 2009

holky poradite mi s tim clostilbegytem ?dr mi k tomu nic moc neřek..

polesuvka
14. dub 2009

Ahoj slunicko, já jsem nakukuji jen málo, ale Clostil. Vám pomůže k ovulaci a následně k miminku. Já mám za sebou první várku tak čekám jak mi to vyskočí na grafu. Holkám tady k miminku pomohl tak snad pomůže i nám ostatním. Jinak zdravím Leničku

slunickoseznam.cz
14. dub 2009

Je děkuji polevusko tak aspon nejaka naděje jestli to některým holkám pomohlo k miminku jsem s toho jak alenka v říši divůů

polesuvka
14. dub 2009

Já ho beru 5 až 9 dnec cyklu 😉 a ty jsi na tom jak. Řekli ti aspoň kdy ho máš brát? Je velká škoda že jste si o tom nepopovídali.

slunickoseznam.cz
14. dub 2009

No řekl mi že ho mám brát 3-9 den cyklu 🙂

slunickoseznam.cz
14. dub 2009

Ja měřit bt nemůžu tak asi aspon koupím ovu testy abych věděla

polesuvka
14. dub 2009

Jak dlouho se snažíte o miminko? Jestli se můžu zeptat

slunickoseznam.cz
14. dub 2009

No v červnu to bude rok

polesuvka
14. dub 2009

hmmmmmmmmm mi máme teprou za sebou půl roku 😉 🙂

slunickoseznam.cz
14. dub 2009

a kolik ti je polevusko?

polesuvka
14. dub 2009

25 😉 🙂

slunickoseznam.cz
14. dub 2009

No hezký věk mně je o něco míň 21

polesuvka
14. dub 2009

🙂 jéééééééééé ty jsi ještě takové kuřátko 🙂

amisa
14. dub 2009

babule vy ste obe kuriatka 🙂

polesuvka
14. dub 2009

Ahoj nevadí, že jsme se sem trošku vrkadly 😉

amisa
14. dub 2009

inak sranda ja beriem od 5-10

slunickoseznam.cz
14. dub 2009

No jsem ale chci byt mladá maminka a jsem ráda že jsme se začali snažit tak brzo protože vidím že to asi tak lehké nebude tak snad ten clostík pomůže a pomohl už některým z téhle diskuse?

amisa
14. dub 2009

aj ja dufam ze pomohol aspon 90% 😎

slunickoseznam.cz
14. dub 2009

amisa tak snad pomůže i nam a jak dlouho ho bereš ty?

polesuvka
14. dub 2009

sluníčko viděla jsem že jsi z Frýdku, já to tam znám tam máme rodinu 🙂

kri
14. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

amisa
14. dub 2009

slunicko prvy mesiac