Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

kackaj
3. čer 2011

Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit? Já jsem hrozná mouka a začala jsem brát clostilbegyt místo od pátého dne cyklu, tak od prvního do pátého...blbě jsem si zapamatovala, co mi dr. říkala. Co teď bude...bude ovulace dřív, nebo na co to má přesně vliv? Já vím, že působím jak hrozné tele, ale prostě jsem si myslela, že jsem to minule brala takto a asi ne🙂 Příští měsíc si dám když tak pozor...slibuju 😉 😉 😉

leeena_4
3. čer 2011

@kacnov Ahoj, buď v klidu a nečti nic hrozivého o PCO 😉. Není to tak strašné. Já ho mám taky a dost už o tom vím, takže když budeš chtít zahrň mě otázkami 😉.

kacnov
3. čer 2011

@leeena_4 a jakou to má léčbu chodíš do nějakého sanatoria? bojím se kolik to bude stát. cosi mi říkal dr že mi budou dělat nějaké testy na štítnou žlázu a na cosi jako celkem z toho mám bobky ☹ ☹ ☹

leeena_4
3. čer 2011

@kacnov tak určit léčbu je na tom to nejsložitější. PCO může způsobovat několik věcí a je třeba zjistit která, nebo které a tu věc pak řešit. Důležité je, jestli máš ovulaci a menstruaci.
Takže jedna cesta je jít do CARu, tam ti uděljí základní hormonální profil i na štítnou žlázu a testosteron. Podle toho, co ti zjistí, nasadí případně léčbu žtítné žlázy, nebo snížení testosteronu. Pak se budou snažit vyvolat ovulaci a u toho zřejmě IUI (když už člověk zobe hormony, nebo si píchá injekce, tak ať je to efektivní).
Další cesta je jít na endokrinologii, kde ti zjistí všechny hladiny hormonů a taky ti udělají test na Inzulínovou rezistenci(IR). Tu když máš, tak se na vaječnících tvoří taková tvrdá krusta, která nedovolí folikulům růst. Když budeš mít IR, tak ti nasadí metformin a ten může celý cyklus srovnat.
Další cesta je laparoskopická operace se skarifikací vaječníků. To znamená, že operačně naruší tu krustu na vaječnících a folikuli budou moct růst. Bohužel se to bez léčby další nerovnováhy hormonů (třeba ten metformin) vrátí cca za 6. měsíců do původního stavu. Ale těch 6 měsíců je veliká šance na těhu, třeba i pomocí IUI, nebo IVF. Nebo taky přirozeně 😉. Záleží na tom, jak vážné PCO máš (posuzuje se podle toho jak často míváš ovulaci a jak ti chodí ms).
Já jsem šla nejdřív do CARU, píchám stimulanty, ale vaječníky moc nereagujou, takže ještě týden čekám, jestli se nevzpamatujou a pak mě čeká laparoskopie s úpravou těch vaječníků a ještě jsem se sama objednala na endokrinologii kvůli té IR. Snad ti ty informace pomůžou 😉

kacnov
3. čer 2011

@leeena_4 děkuju aspon něco vím 🙂 já jdu v pondělí do toho sanatoria tak uvidím co mi řeknou pak ti řeknu ještě jednou díky

lienkapp
3. čer 2011

@jika10 dochadzam za robotou 100 km. Takže som cca 3 dni doma a 3 dni v inom meste.

lienkapp
3. čer 2011

@kacnov ahoj ja mam tiež PCO. 2,5 roka som brala antikoncepciu, kedže sme ešte nechceli mimi. Teraz už druhy rok som bez hormonov, ale 3 mesiac po clostile. Mna vobec lekar nesledoval. Naposledy som bola na UTZ cca pred rokom. Takze teraz neviem ako som na tom. Ale tiež mi povedal že ked sa nezadari tak ma caka laparka, aby sa pozreli že čo sa deje. Budem vas priebezne informovať.

tyrisa
4. čer 2011

Teplota definitivně klesla,čekám na mrchu......

jika10
4. čer 2011

Tak jak prosila Natalka, davam dnesni tabulku 😉

Tabulka 4.6.2011

Snažilky:
kacnov ...........23r......snž.......3/4r...........56DC...(PC28dní)
mladamamka.26r...snž.........3r..............54DC...(PC31dní)
loretana.........26r.......snž......16m............39DC...(PC42dní)
tyrisa...............26r.....snž........15m............35DC...(PC30dní)
lienkapp..........26r......snž........10m..........33DC...(PC54dní)
aduskatt..........34r.....snž.......5r.................22DC...(PC30dní)
veronicka33...34r....snž.........17m............22DC...(PC25dní)
Janine6623............. snž...... 6m.................20DC...(PC39dní)
jania023 ........30r.....snž..............................19DC...(PC27dní)
nathali............23r....snž........24m................16DC...(PC30dní)
eerikaa3.........39r.....snž..........19m.............14DC...(PC30dní)
jika10.... ........31r....snž..........17m...............13DC...(PC31dní)
dicinka1.........24r.......snž........6m..................5DC...(PC33dní)
natsa..............36r.....snž............9m................?DC...(PC33dní)

Tehulky:
lifinka..............30r.....24tt ........(snž. 5m)
cabalkova.....36r.......23tt..........(snž..3r)
daisyna.........28r.......15tt.........(snž.6m)
gabriellka.......27r.....12tt...........(snž.16m)
betina1984. .26r......12tt..........(snž.11m)
natyi25.......................12tt..........(snž.4m )
zuzullik3 ......................9tt..........(snž.?m)
mirkatv..........................7tt...........(snž..16m)

jika10
4. čer 2011

@tyrisa Ja zase cekam na ovulku, ted by me zajimalo co se to v mym tele vubec deje
@lienkapp Ty brdo a to se jeste stihate snazit o mimco, no mas muj obdiv. Tak drzim palce, aby se to povedlo

kacnov
4. čer 2011

@leeena_4 ahojky a prosím tě když máš tyto zákroky jako IVF jednak kolik to stojí a kolik do tebe pustí oplodněných vajíček? jen jedno? já nevím ani jaké jsou ty metody jsem v tom uplnej hnup

leeena_4
4. čer 2011

@kacnov jaké zákroky? Ceny jsou v každém CARu jiné, zkus si nějkaý najít a koukni se do ceníku. Kolik do tebe dají oplodněných vajíček záleží na konkrétním případu, 1, 2, slyšela jsem že i 3. více určitě ne. Třeba tady: www.gest.cz je to dobře popsané, tak si počti 😉. Ale je to dost individuální 😉

kacnov
4. čer 2011

@lifinka ahojky no to ti teda nezávidím pozitivní cukrovku ale aspon o ní víš já o ni nevěděla a taky sem teda dopadla 😒 šíleně a malej byl obrovskej 😒 😒
snad budeš ok 🙂)))

kacnov
4. čer 2011

@leeena_4 díky no já toužím po dvojčatech tak a myslíš že kdybych jim řekla at mi dají 2 že bych chtěla dvojky tak mě asi pošlou do háje že? 🙂

leeena_4
4. čer 2011

@kacnov já bych je brala taky ty dvě, ale nedá se to takhle říct, kolik ti jich tam dají 😉.

jania023
4. čer 2011

@kacnov ahoj ja som absolvovala 2x IVF a davaju stale 3 embria ale skoro nikdy sa neuchitia tak max 1-2..a poznam kocku co jej dali az 6 lebo to bol jej posledny pokus ale netusim ako dopadla..inac to ivf mne hradila z casi poistovna iba lieky som kupovala ja

kacnov
4. čer 2011

@jania023 a léky jsou drahé?
jako já si nemyslím že mi tam šupnou 2-3 protože mám 1 dítě přirozeně ale strašně se toho bojím co bude jak to bude atd... a jak to zvládal tvůj partner?

tyrisa
4. čer 2011

@jika10 myslím,že do dvou tří dnů ji budeš mít podle DC...

leeena_4
4. čer 2011

@jania023 jsou centra, kdy ti 3 embria prostě nedají. Ale podle mě by tohle rozhodnutí mělo být z velké části na pacientce 🙂

leeena_4
4. čer 2011

@kacnov záleží na tom, jak jste na tom 🙂. Pokud má manžel kvalitní spermie, nemusíte mít metodu, kdy spermii vpíchnou injekcí přímo do vajíčka. Taky záleží na tom, jestli budete chtít prodlouženou kultivaci na embr. a taky jestli budete chtít embr. zmrazit. Když budete chtít všechno vychází to cca na 25.000,- na stránkách každého caru je ceník rozepsaný s tím, co kolik stojí 😉

jania023
4. čer 2011

@leeena_4 neviem teraz je som bola pred 10rokmi a to bolo IVF iba v plienkach 😀 bola som u hermana

jania023
4. čer 2011

@kacnov on v pohode ja si myslim ze ked chces 3 embrijka tak by ti ich mali dat..vies ako je to..nas zakaznik nas pan 😉

leeena_4
4. čer 2011

@jania023 jojo. Já se bohužel dočítám, že IVF směřuje k menšímu počtu embrijí a že prý je i vyšší úspěšnost paradoxně u jednoho. Že prý pak když odejde jedno, tak vezme i to druhé sebou. Ale zatím jsou to jen trendy a pořád kolem sebe slyším, že zavádějí dvě, klidně i tři 🙂. Taky by se mi líbila dvojčátka 😵

jania023
4. čer 2011

@leeena_4 ked o tom ja tak uvazujem aj mne by sa pacili dvojicky

jika10
4. čer 2011

@tyrisa No nevim, jestli ovu bude takhle brzo, dneska ovu test negativni a druha carka nebyla skoro vubec videt. Myslim, ze ovu bude az tak kolem 19 DC, ted totiz neberu zadne leky a takhle pozde jsem ji mela bez clostiku vzdy. Nekdy i pozdeji

A koukam, ze se tu rozviji diskuze o CARu, takze to budu s chuti cist, mozna budeme za 4 mesice taky potrebovat. A dvojcatkum se ja rozhodne nebranim 😉

leeena_4
4. čer 2011

@jika10 kdybys potřebovala základní info o tom, jak to chodí v CARu, tak se ptej. Nejsem žádná odbornice, ale pár měsíců už chodíme 😉

leeena_4
4. čer 2011

holky já bych ty dvojčátka tááák chtěla. Už máme dvě boxerky, k nim dvojčátka a jsem nejšťastnější ženská pod sluncem 😵 😀

jika10
5. čer 2011

@leeena_4 Neboj, neboj budu se ptat. Ale zatim 4 mesice budu sosat info jen nejakym ctenim. Treba se tomu vyhneme, kdo vi 🙂 A s dvojcatkama mi mluvis z duse, ja bych si je taky hrozne prala, ale aby prisli ted. Ne abych mela jedno mimco a pak misto druheho dvojcatka.

Holky, mam znameho, kteri maji 4 deti a to tak, ze poprve meli dvojcata, tak si rekli ze zkusi jeste jedno a maji dalsi dvojcatka 😀 Minimalne ty jedny jim zavidim 😀

jika10
5. čer 2011

Tabulka 5.6.2011

Snažilky:
kacnov ...........23r......snž.......3/4r...........57DC...(PC28dní)
mladamamka.26r...snž.........3r..............55DC...(PC31dní)
loretana.........26r.......snž......16m............40DC...(PC42dní)
tyrisa...............26r.....snž........15m............36DC...(PC30dní)
lienkapp..........26r......snž........10m..........34DC...(PC54dní)
aduskatt..........34r.....snž.......5r.................23DC...(PC30dní)
veronicka33...34r....snž.........17m............23DC...(PC25dní)
Janine6623............. snž...... 6m.................21DC...(PC39dní)
jania023 ........30r.....snž..............................20DC...(PC27dní)
nathali............23r....snž........24m................17DC...(PC30dní)
eerikaa3.........39r.....snž..........19m.............15DC...(PC30dní)
jika10.... ........31r....snž..........17m...............14DC...(PC31dní)
dicinka1.........24r.......snž........6m..................6DC...(PC33dní)
natsa..............36r.....snž............9m................?DC...(PC33dní)

Tehulky:
lifinka..............30r.....24tt ........(snž. 5m)
cabalkova.....36r.......23tt..........(snž..3r)
daisyna.........28r.......15tt.........(snž.6m)
gabriellka.......27r.....12tt...........(snž.16m)
betina1984. .26r......12tt..........(snž.11m)
natyi25.......................12tt..........(snž.4m )
zuzullik3 ......................9tt..........(snž.?m)
mirkatv..........................7tt...........(snž..16m)

jania023
5. čer 2011

ahoj tak moj divny grafik tak uvidime co z toho vcera na 6DPO test biely co sa dalo aj cakat tak skoro..ale kedze idem na rentgen zajtra tak som myslela ze ma to nejako ukludni ze tam nieje ani duch 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/34f8cf