Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

isabellaa
28. bře 2012

Dobre ranko, ako sa dnes mate?
Utrogestan a duphaston je to iste?

milacik3
28. bře 2012

@isabellaa ano je to to iste ma ale niekte som citala ze Utrogestan je ,,čistejsi,, liek. Mne nap. dufason nic nerobil v pohode som ho znasala a Utrogestan mi sposobuje ospalost a niekedy zavrate ale netrva to dlho...

bambul7
28. bře 2012

@iinka neviem, nakolko aktivni ste boli v snazeni, takze tazko to porovnavat s niecim.. na druhej strane, tebe pichali aj pregnyl, alebo si brala iba clostil? Lebo je mozne, ze ste sa bud netrafili do ovulky, alebo folik narastol lenze nepraskol.... nevzdavaj to. mas na take vysetrenie narok, je to sice otravne kazdy treti den kamsi na gyndu behat ale ten tyzden dva sa to da predsa vydrzat

pekny den, babulky... zacinam depkacit, ci to vyslo vobec, ale sama si za to mozem, tava, ked testujem skoro 😔

drndapetka
28. bře 2012

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla. Udělala se mi po Clostilu cysta na vaječníku, tak jsme měli měaíc bez snažení 😒 Tento měsíc jsem bez Clostíku, aby si tělo odpočinulo, ale vypadá to, že tělo nastartovalo a budu ovulovat sama 🙂 Předevčírem na ultrazvuku jsem měla dominantní folík 13mm a včera na 11DC byl 15mm. Kdy si myslíte, že budu ovulovat? tak za 3-4 dní? Mám ale moc nízkou sliznici-3mm, tak nevím jestli z toho něco bude 😒 Jestli se tento cyklus nevydaří, tak příští měsíc opět Clostil plus injekce Bravelle a jdeme do IVF😉

dadanr
28. bře 2012

@bambul7 hojky tak mne začalo deň meškať ale už 3 dni mám pocity na mrchu a tiež som testla skoro. Tak teraz čakám jak blázen na zázrak 🙂

dadanr
28. bře 2012

@drndapetka ja sa tiež obávam cysty ako sa to prejavovalo a kedy si to zistila? Keď ti meškala?

bambul7
28. bře 2012

@dadanr kolky DPO si teraz? 🙂 Bolesti nemusia vzdy predpovedat mrchu.. ja som pobolievanie bruska mala pri dcerke cely prvy trimester 🙂
@drndapetka on narastie za den okolo 1-2mm , ale je to velmi individualne, mne napriklad do 15.DC rastol pomaly, pretoze vtedy som ho mala iba 1,2cm... ale o tri dni na to uz mal fesak 1,8cm (cize narastol cca 3mm za den). Ovulacia byva obvykle vraj , ked narastie na 2,2-2,4 cm ale u niekoho aj neskor.. Moj mohol mat okolo 2,6 mozno aj viac (ovulku som mala na 20.DC). Je dobre, ze sa telo nastartovalo 🙂 Dobra sprava

drndapetka
28. bře 2012

@dadanr já to nepoznala, ale nepřišla mi mrcha po Duphíku - po 14 dnech od vysazení nic, tak jsem šla na sono a tam mi našli 4cm cystu 😒 Nepraskl mi bohužel folikul a začal se plnit tekutinou. Tak jsem dostala injekci Agolutinu na vyvolání a do 5ti dnů červená dorazila a na 10DC na soně už cysta nebyla 🙂 Stalo se mi to 3.cyklus s Clostilem, předchozí 2 cykly byl o.k. Trochu jsem pozorovala bolesti v podbříšku, ale myslela jsem si, že je to ještě dozvuk ovulky, tak jsem to neřešila. Ale když se na to zpětně podívám, tak jsem byla unavená a náladová (deprese), tak třeba to jsou také projevy cysty 😕

bambul7
28. bře 2012

@isabellaa utrogestan a duphaston je v podstate to iste 🙂 Oba sa pouzivaju na liecbu nepravidelnej menstruacie , v pripade nedostatku progesteronu a tiez v kombinacii s clostilbegytom sa doporucuje , ak sa nemylim 🙂

bambul7
28. bře 2012

@drndapetka unava a depresie su aj vedlajsie ucinky duphastonu 😕 ani nestras.. ja som utahana ako pes uz od 4.DPO, ale folik urcite praskol 😕 😕

drndapetka
28. bře 2012

@bambul7 aha, děkuji 🙂 no já měla ten folík na 10DC 13,5 mm a na 11 DC byl už 15 mm, takže vyrostl za 1 den o 1,5 mm, takže to je dost 😉 Mě při IVF nepraskly folikuly ani které měly 24mm, takže mi bude asi praskat později. Při Clostilu mám ovulku na 17DC , tak to bude asi podobné 😉

drndapetka
28. bře 2012

@bambul7 já mám deprese i z toho, že se snažíme o miminko už přes 4 roky, chodím k psycholožce, takže to nemusela být cysta, neboj 😉 Jen jsem psala, co jsem na sobě pozorovala. Unavená můžeš být, protože jsi těhu😉 Já byla těhu už 3x a únava se dostavila už 5DPO 😉

dadanr
28. bře 2012

@bambul7 už som 15 DPO. Ale možno to je cysta. Nechcem si robiť test každý deň keď nedostanem bude pekný. Takto sklamanie.

dadanr
28. bře 2012

@drndapetka hm. 4 roky ja viem, že je dosť ale raz to predsa musí prísť moja svagriná bola tehu po 7rokoch lebo to nevzdala a bojovala.

bambul7
28. bře 2012

@drndapetka nemas za co predsa 🙂 ja si to zjednodusujem s meranim BT a robila som ovulacne testy 🙂
bodaj by si mala pravdu.. len test stale snehobiely.. i ked ciste hypoteticky mozno bola ovu o den neskor a tak by som vlastne bola iba 10.DPO 😕
@dadanr ty mas trpezlivost 😵

mijadave
28. bře 2012

dobre ranko 😉 tu je dnesna tabulka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0Ald...

dadanr
28. bře 2012

@bambul7 haha, to nie je trpezlivosť ale zbabelosť. 😀

harley26
28. bře 2012

@majushkab no a jak to pak u tebe doktorka resila? Vidim, ze uz jedno dite mas... Jak se teda podarilo? 🙂

majushkab
28. bře 2012

@harley26 ano mam jedno dieťatko a to bolo uplne prirodzene a bez kdejakych stresov no a dokonca som vtedy ani nevedela kedy je ovu ani bt som nemerala a ani dlho to netrvalo kym som otehotnela 😉 ale teraz si myslim že psychika pracuje a dr.mi dal clostil aby ovu bola skor lebo teraz mam nepravidelnu ms a chodi si ako sa jej zachce 😒 tak si myslel že ked to spravne načasujeme tak sa zadari a teraz som povedala že s clostilom som skončila aj tak sa mi nepodarilo a iba ma to viac stresuje len ešte neviem čo na to povie dr.

bambul7
28. bře 2012

@dadanr recht... ja sa tusim sebatryznim, ci co 🙂

dadanr
28. bře 2012

@bambul7 tak moja netryzniť!! To ja som frajer cez deň sa netríznim, ale za to zo spánku v noci chodím na záchod s tým, že som dostala. Muž už nechápe. Ako mátoha. To za to, že to čo sa snažím zahnať cez deň v noci akoby nájdem. 😀 No každopádne celé zle. 😀 😠

bambul7
28. bře 2012

@dadanr fuj, to som ja mala pri poslednom tehu, dokola som kontrolovala, ci nekrvacam.. figu mi to i tak platne sice bolo, no ale hnusny pocit...
tryznim, tryznim, nemat testy doma, zivot by bol jednoduchsi 😀

dadanr
28. bře 2012

@bambul7 vieš čo ja ťa vyliečim čo sa týka mňa počkám ešte 2 dni a ide sa na testovanie. Pošleš mi ich poštou. 😀 😀 😀

dadanr
28. bře 2012

@bambul7 a to pri tom poslednom si mala pocity na mrchu a potom ti to až na gynde zistili?

bambul7
28. bře 2012

@dadanr nemala som vobec ziadne "divne" pocity. Len som byvala strasne unavena, co je v tehu normalne... akurat, ze ja som chodila spat o osmej, vstavala o deviatej a poobede som prespala defacto cele tiez... ziadne bolesti brucha (okrem tych pobolievani suvisiacich s rastom maternice), ziadne spinenie, krvacanie takisto... zistili to v 9/3 tt, ked som sla na ultrazvuk a rovno som sla do nemocky na kyret..
a netreba liecit 🙂 Ja to nejako vydrzim, testnem este a ak budem negativna este aj v nedelu, tak vysadim duphaston a cakam mrchu 🙂 to uz ukaze citlivy test na 14.DPO

dadanr
28. bře 2012

@bambul7 no mna stále bodá do vaječníkov raz jeden raz druhý preto myslím, že cysta vieš. Mám dcérku ale už si fakt nespomínam ako cítiť keď rastie maternica. Fakt nie. Ja si myslím, že ti to klapne dobre.

kacule1978
28. bře 2012

@kamajota25 dakujem za taky pribeh a gratulujem k babatku!

bambul7
28. bře 2012

@dadanr ja som tento mesiac zacala mat tak tyzden pred ovulkou strasne, ale strasne bolesti laveho vajecnika... uprimne, sex za trest, ku gyndosovi som chodila na folikulometriu a stazovala sa ako chora vrana. Nastastie ziadny hyperstimulak ani nic podobne z clostilu, len vraj "bolestiva ovulka".. nepoviem hlupost, ale prestala som ho tak bolestivo cititi az nejake tri dni dozadu ... obcas si ho sice pocitim, ale to len take jemne pichnutie akoze ho mam... neviem si predstavit este jeden taky maraton snazenia za takychto podmienok ☹

bambula27
28. bře 2012

Halo zienky...viete mi povedat, dnes som mala pichnuty Pregnyl a mam teraz pozit. ovu test. To je akoze uz ovulka, alebo je test ovplyvneny prave Pregnylom? Dufam, ze ano....lebo manzela nemam doma ☹

dadenka111
28. bře 2012

@bambula27 ahoj, je to tak. ovu test ukaze aj hcg, teda pregnyl. takze to mas z toho pozitivne. teraz uz neminaj pasiky je to zbytocne. ovulka by mala nastat cca. o 36hodin niekomu aj do 48hodin. 🙂 kedy pride manzel? stiha?