Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

sysysy
26. zář 2009

Ahoj holky, přidávám se do diskuze, jestli můžu 😵 Jsem hrozně ráda, že jsem narazila na tuto diskusi, neb když já užívala Clostibegyt poprvé před 6 lety (anovulační cykly), tak o zkušenostech s Clostilem se na netu ještě moc nepsalo a já nevěděla jaké jsou zkušenosti s touto léčbou. Moje léčba vypadala tak, že jsem první dva měsíce s Clostilem přišla vždy 14.DC k sestřičce, ta mi píchla Pregnyl, pak jsem měla Utrogestan - bez vyšetření UTZ a dle BT ovu nebyla. 3.měsíc jsem měla zvýšenou dávku, tak mně Dr. konečně 14.DC udělal UTZ s tím, že folíky jsou malé (8mm) a že mi prostě Clostil nezabral a mám si dojít na konci "cyklu" pro vyvolávačku. Nakonec jsme s manželem postoupili ICSI, a při stimulaci Gonalem jsem měla strašný strach, že mi zase folíky nenarostou. A narostlo jich krásně velkých 15!!! Sice jsem při umělém oplodnění neotěhotněla, ale pak následující měsíc jsem přirozeně otěhotněla při OVU která byla cca 30.DC - a to jsem zjistila až zpětně, neb jsem se ten měsíc nesledovala a ani nevěděla, že nějaká OVU byla. Teď se snažíme o druhé (rok bez OVU 🙂 , mám první měsíc Clostili od 3.-7.dne 2x denně a 14. den jdu na UTZ. Ale díky Vám teď už vím, že i když tam folíky nebudou nebo budou malé, tak si počkám a klidně budu na UTZ chodit i dalších 14 dnů, protože věřím, že dřív či pozdějc nějaký naroste!!!

janana
26. zář 2009

sysysy - Vítej. Já to měla taky tak. Přes stimulaci jsem neotěhotněla, až 6 měsíců po tom.

sysysy
26. zář 2009

janana: já tenkrát ani nevěděla, že léky můžou mít nějaký "dojezd" 😉 Teď už vím, že jo 😎, funguje mi tak Duphaston - při něm OVU není a po vysazení se dostaví cca 25.den po 2-3 měsíce a pak opět anovulační cykly...

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat - vyfasovaly jste spolu s Clostíkem aspol. i gel Oestrogel? Používá se při nedostatku estrogenů. (mimojiné má prý podpořít růst sliznice). Mám se natírat 1x denně na paže od 5.-14.DC, ale tady na diskusi jsem nezaznamenala, že byste se o něm bavily...

jaspina
26. zář 2009

Páji - já to vidím na těhu, jestli máš nafouklá prsa.. 😉
Mě teď pořád bolí břicho - jako asi mě z utroše bolí vždy, ale teď docela hodně..
sysysy - o tom gelu jsem nikdy neslyšela..

pajinka111
26. zář 2009

sysysy,nic jsem o tom gelu neslyšela,ale pokud by to mělo pomoci bude se natírat třeba naftou 🙂
no prsa nafouklá mám,ale bohužel je mám takhle nafouklá před MS pokaždé,ted teda o něco víc..takže tím se řídit rozhodně nemůžu..nezbívá než počkat co se bude dít
já si taky myslím že snad všechny otěhoníme až se přestaneme cpát hormonama,sledovat dny..prostě jen tak..ale je fakt že musí být sliznice a ovu..
v diskuzi anovulační cykly,jsem se dočetla že utroš muže blokovat ovulku,že pusobí jako antikoncepce..já myslím kdyví jestli sem si ji kolikrat sama tím utrošem nezablokovala,protože ho mám brat už od 17 dne a ted sem měla ovulku až tak 18až 20DC a myslím že tak byla i víckrat,mudr mi teda říkal,že na to nemá utrošš vliv,ale já nevím ,prý to říkal nějjaký odborník na neplodnost.možná si ho nasadím až pozdějí

sysysy
26. zář 2009

já se taky divila, že mi Dr. předepisuje Oestrogel, ale on, co se divím, že jsem ho měla i před těmi 6 lety, že je to běžná součást léčby s Clostilem....Si jen mlhavě pamatuju, že tenkrát na UTZ říkal, že folíky nejsou, ale sliznice je ukázková....sem teď chvíli bádala na netu a objevila jsem holčinu, která měla přesnou léčbu jako já i s gelem....a hned měla //...tak to se někdo má 😕
A k duphastonu a utrogestanu - tyto léky Ovu BLOKUJÍ!!! - můžou být vyjímky, ale nestává se to moc často - např. když už je OVU rozjetá, tak se "dokončí" třeba 18. den nehledě na to, že Duphaston se začal brát 16. den.Ale kdo má např. běžně Ovu 25. den, tak ji s duphastonem nemám. Prostě jak se začne brát progesteron, tělo se "přehodí" na hormony jakože po OVU a pak už je prostě ta druhá fáze a po vysazení do pár dnu MS dorazí.

pajinka111
26. zář 2009

hm..s tím utrošem by mě to fakt zajímalo,každý říká něco jiného..teploty mám taky podle toho jak beru utroš,když ho beru stoupá,když vysadím ,klesa a dejde MS
JAak dostáváte MS když berete utroš? já pokoždé trochu jinak,poprve s utrošem i přes to že sem jej brala jsem dostla MS už 24 den,ted mám MS tak 28 až 35 den.Dostane MS i přes to že se bere utroš nebo až po vysazení?

simusca
26. zář 2009

Dobrý večer dievčatá.
Tak som práve dočítala všetky nové príspevky, celkom to tu cez víkend ožilo, čo ma teší. 😉
A ďakujem za dobré typy na "výhovorky", carmenuska-tú s bocianom určite niekedy použijem (dúfam ale, že už budúci mesiac nebudem musieť 😉).To že sa nedarí, som povedala najlepšej kamoške, aby som to zo seba dostala a nedeptala stále mužíka, ale pýtajú sa aj takí, čo ich naozaj do toho vôbec nič a vtedy neviem, ako mám reagovať.A mimina, to s tými rodinnými stretnutia akoby si opisovala moje návštevy u svokrovcov.Oni by už veľmi chceli byť starými rodičmi.Muž má ešte jedného brata, ale ten je zatiaľ slobodný, čiže bábo očakávajú od nás, tak nie je návšteva, čo by nepadla nejaká otázka alebo narážka, že kedy už budú voziť, budúci rok už by mohli oslavovať krstiny, či sa snažíme a pod.Práve tento mesiac, keď ani ovu nevyšla, som bola z toho celá nanič, tiež som zvyšok dňa prerevala, ale zajtra sa vyzbrojím veľkou dávkou optimizmu a nejako to prežijem (ideme tam totiž zase na návštevu).
bettynka - špinenie pred MS mám aj ja, už sa na to opýtam lekára, či je to normálne, teda viem, že nie je, ale či sa nedá s tým niečo robiť. Beriem Duphastom, ale špiním či s ním alebo bez neho.
A či utroš alebo Duphaston blokujú ovulku, je fakt asi záhada. Mne lekár povedal, že určite nie, ale mne to nedalo a napísala som dotaz lekárovi na stránke Helliosu a ten mi odpísal, že by počkal na ovuláciu a až potom nasádzal Duphaston, tak to tak aj tento mesiac urobím.

michamicha
26. zář 2009

jaspi, mě čeká testíkování ve středu 😉

carmenuska
27. zář 2009

Ahojte kocky, prajem vam peknu nedelu a idem sa s vami podelit o moju rannu prihodu 🙂 kedze ms meska uz 2 dni, tak som si isla urobit test a ked som ho sla polozit na pracku, spadol mi presne do tej medzere medzi bubon, takze sa neda vybrat a ja neviem co na nom je, mala som len jeden jediny ☹ tak cakame....

pajinka111
27. zář 2009

carmenuska - to je asi nějaké znamení..třeba je pozitivní..nebo je ještě brzo a pozitivní bude ten příští..držím pěstičky..

janana
27. zář 2009

carmenuska - tak tomu se říká zákon schválnosti.

s tím Duphastonem taky váhám. Mám jít v útterý na UTZ a pokud folík vydrží, píchne mi Pregnyl. Ale říkala mi, že už mám od včerejška brát Duphaston, ale já se bojím, že to zablokuju. Už sem o tom četla na docela dost stránkách, i když MUDr. tvrdí, že to tak není. Ale když sem otěhotněla, tak sem ho nebrala... Jinak po celou dobu léčby s ním, nikdy nic. Až když sem ho vysadila. A to sem ho vysadila v prosinci a hned v lednu sem otěhotněla. Fakt by mě to zajímalo, jestli je to možný. Ale zas se bojím, že když ho nevezmu, nenaroste mi sliznice a nepřijde MS.

paji a jaspina - kolikátý DC vlastně jste?

mimina321
27. zář 2009

ahoj 🙂
tak ten gel budem určite pýtať,pretože nízka slizznica je môj problém 😵
simusca ja ti žu asi namám chuť kde komu vysvetlovať... 😔
carmenuska asi by som tú práčku rozmontovala 😀 😀 😵

carmenuska
27. zář 2009

mimina kaslem na to, mozno tam nic nebolo tak radsej spadol, pockam a uvidime...

sysysy
27. zář 2009

Duphaston se nasazuje od cca 16. dne, protože se předpokládá, že Ovu byla 14. den.
Duphaston se má užívat až po Ovulce, protože má pomoct uhnízdit se vajíčíku - aby žluté tělísko fungovalo tak jak má. Si pamatuju, jak jsem před 6 lety otěhotněla, tak mi Dr. mi nasadil na první 3 měsíce Duphaston - prý pomáhá žlutému tělísku vyživovat plod, než tuhle funkci převezme placenta. Bál se, že moje tělo není schopné vyrábět potřebné hormony, když jsem měla problém s otěhotněním... (ale brala jsem to pak jen jeden měsíc, pak jsem se na to vykašlala a všechno bylo OK).
Já měla Duhpaston teď 3 měsíce - na "úpravu cyklu" od 16.dne, ale protože mívám Ovu až tak kolem 25. dne, tak s duphastontonem jsem ji neměla -blokl ji. Tak uvidím, co bude na UTZ....teď jsem teprve 5DC, s doktorem jsem se domluvila, že Duphaston nasadíme až po OVU - klidně i pozdějc než ten 16. den....
pajinka111 - poprvé MS dorazila cca 36.den, další 2 měsíce 28 a 29. den. To rozmezí má asi každý jinak.

mimina321
27. zář 2009

baby na tom duphastone sa nezhodnú ani lekári....už som o tom dosť čítala,niektorí hovoria že ovu nebokuje a další zase že je lepší až po ovu.... 😕

janana
27. zář 2009

tak já to dneska zkoumala na netu a taky sem našla rozporuplný názory. Ale říkám si, že možná na tom něco je, protože bez něj sem otěhotněla, a to 21. DC. S ním ani náznak ovulace.

mimina321
27. zář 2009

janana ja by som si ho dala až po ovu-pre istotu 😅

pajinka111
28. zář 2009

ahojík,já na duphastone i na utrogestan taky našla spoustu různých názorů,i každý doktor říká něco jiného..nevím pořád si říkám ,že snad doktor ví co dělá..ale já zkusím nasadit utroš až když mi stoupně BT..pokud vubec stoupne..protože doposut stoupala jen po nasazení utroše..

mireag
28. zář 2009

Ahojte baby, tak som vas dlhsie necitala, lebo som bola na sluzobke. Dnes alebo zajtra ocakavam mrchu... 😖 Tak hor sa do dalsieho cyklu. Merala som BT od 22dc a tajdne dufala, ze sa to udrzi hore, ale nic. Nasledujuci cyklus pomeriam komplet cely a aspon uvidim, ako tikam. 😉 Ale UTZ samozrejme takisto. 🙂

pajinka111
28. zář 2009

mireag taky čekám dnes nebo zítra tu MRCHU! Teplotu mám dnes ještě trošku víc,ale teprve včera sem vysadila utroš,tak zítra dojde..nebo brzo..já asi moc dobře netikám,teploty mi nějak hapruje..

sysysy
28. zář 2009

pajinka111 - jak jsi psala, že ti BT stoupne až po nasazení utroše, tak to vypadá, že OVU nebyla. Já se první měsíc radovala, že jak jsem nasadila Duphaston, BT stoupla díky ovulaci, ale Dr. mě vyvedl z omylu, že Duphaston nebo Utroš je progesteron a ten zařídil to zvýšení teploty a že dle mého grafu ovu nebyla ☹ A měl pravdu, dle ostatních grafů tomu bylo přesně tak. A jak jsem Duphaston vysadila, tak mě ovu naskočila v dalších 3 cyklech - přesně jak píše Janana.

pajinka111
28. zář 2009

nevím vůbec jestli ovu byla nebo ne..pár dní před tím jsem dostala prygnyl 2x5000jednotek,tak mudr říkal že ovu bude,ale nevím BT stoupla až asi 5 den co jsem nasadila utroš,vím že ten zvedá teplotu..zkusím ho prostě nasadit až po tom co se mi zvedne teploty sama bez utroše..

janana
28. zář 2009

ahoj holky! tak jak užíváte poslední den volna? My odpoledn pojedem s malou do ZOO, aspoň bude mít nějakej program. Jinak s tou BT mi MUDr. říkal, že pokud užívám Duphaston, nemám se tím řídit, protože ten teplotu zkresluje. I když teda tenhle měsíc sem si řekla, že to zkusím. Zítra jdu na UTZ a pokud mi řekne, že už tam nic nevidí, tak nasadím teprve potom Duphaston.

sysysy
28. zář 2009

my byli v ZOO včera 🙂 Za chvíli jdu s malou na hřiště užít si ještě poslední paprsky sluníčka 😎

jaspina
28. zář 2009

Ahoj holky, jen nakukuju.. Ale když jsem se ptala doktorky na ten utroš, tak mi řekla, že je to blbost.. No a zas když si logicky představím, že ho budu mít už v den OVU, tak by mohla být větší šance na uchycení mimíska ne?
V podstatě mi to vyvrátily už 2 doktorky nezávisle na sobě..

kkamca
28. zář 2009

ahoj..Já se připojuji..k tomu utroši a duphastonu..
I mě mudr řekl že u někoho může ovu blokovat..a i sem o tom četla..třeba v témátku o ivf..tam to vyloženě lékař ..primář kliniky píše,že D nebo U bloknout ovu může..proto se má nasadit až po. 🙂

jaspina
28. zář 2009

A když to mám brát 16-26DC a kdybych začala až po ovulce třeba 18DC, tak do kdy ho brát? Do 28 nebo jen 26DC?

sysysy
28. zář 2009

jaspina - brát ho normálně po dobu 10 dní, tam jde jen o to, že ho nasadíš o pár dní pozdějc, takže 18-28DC.

kkamca
29. zář 2009

Ahoj..A dobré ráno všem
Jaspi vždy brát těch 10 dní..Já měla minulý cyklus ovulku až na 20 dc-soudě podle ovu testů a BZ,pak jsem teprve nasadila U.
Jinak jak se máte holčiny?Já sem dnes 17 DC ,ovulka nikde ,teploty nízké,tulení taky neprobíhá 😎 takže tento cyklus počítám,že bude nijaký.Ach joooo ☹
Mějte se.