Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

luuca2
6. dub 2009

Snad se usadil i na mně nějakej zákeřnej bacil 😀

vendy05
6. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

vendy05
6. dub 2009

luuco věř že jsou hodně zákeřný 😀 😵

luuca2
6. dub 2009

Vendy všechno nej nej nej k svátku ať jsem s mimi v pohodě a hlavně zdravý. Je dneska Vendulky?

vendy05
6. dub 2009

Luuco je je ale já slavím svátek jindy 😀 ale děkuji 😵

luuca2
6. dub 2009

Ups 😅 .

moa
6. dub 2009

Ahojte kocky,tak ja to dnes nevidim moc ruzovo stale ma boli hrdlo ,sice teplotu nemam,ale aj tak je to hrozne. ☹
Poradte daco aby to rychlo preslo.Teplota mi dost podskocila,hmm?

http://www.fertilityfriend.com/home/1dca75

vendy05
6. dub 2009

luuco nevadí 😉
moa do postele šálu na krk čaj a ležet ležet ležet, jinak max. paralen

lenka_bohousek
autor
6. dub 2009

Vendy, taky chytám bacílky, díky 😵

Miluško, mě ten kůň poslední dobou taky dost blbne. Teď když něco napíšu, tak si to před odesláním radši zkopíruju, protože pak mě chytá amok, když všechno zmizí 😀

Moa, teplotu máš pěkně vysokou, ale nevím, jestli to nemůže být ovlivněné tou chřipkou. Ale zase když teplotu nemáš, tak by to asi ovlivnit nemělo.
Uvař si čaj s citronem a medem, dej si obklad na krk a do postele. A možná pastilky Septolete na cucání 😉

moa
6. dub 2009

vendy uz lezim od vcera,rozmyslam ci ist ku dokt ci nie.bojim sa ,ze by mi dal antib a ak sa nahodou daco podarilo konecne aby to tie lieky neznicily ☹

lenka_bohousek
autor
6. dub 2009

Moa, já myslím, že antibiotika by teď ještě nevadila. Podívej Kiki - byla nemocná, měla antibiotika a teď je těhulka 😵

eloana
6. dub 2009

ahoj holky 🙂 tak myslim ,ze na me v gennetu dlouho nezapomenou neb jsme jim tak udelala scenu.
nechteli mi vykon provest neb tam nebyl manzel a tim padem to nepodepsal ,ale hlavne mi to nikdo nerekl,ze musi prijit. a byli jsme tam oba v patek -tak bud mohla rict at to podepise nebo rict ,ze musi se mnou v pondeli prijit. nerekli ani A ani B . tak nakonec mi to ted udelali.s tim ,ze to manzel prijede az prijede z polska podepsat

luuca2
6. dub 2009

Tak to je teda síla, co si o sobě jako myslí? Ale hlavně, že jsi se nedala 😉

lenka_bohousek
autor
6. dub 2009

Ahoj El, tak to je teda síla, jak se tam zachovali. To je akorát hrozné papírování, o nich jiného nejde 😠

luuca2
6. dub 2009

Člověk na to čeká takovou dobu a pak tohle. Tohle oni nechápou 😒

miluse
6. dub 2009

MOa jestli tě škrábe v krku, tak dobrej účinej lék je vykloktat se slanou vodou, sice je to hnus, ale fakt to zabírá, líp než nějaký cucavý pastilky, mám vyzkoušeno 😉

Vendy, ty slavíš svátek až na podzim? 😕 😉

Ele, tak teďky držím palečky. No oni asi občas nevědí, co všechno řekli a co ne, ale je fakt, že asi připomenout by to měli. Ale je dobře, že ses nedala a teďky už jen 14 dní a pak // na testu, když nám tu Vendy tak hezky naprskala těhu virozu 😀

moa
6. dub 2009

milus akurat som dosla z wc-ka a dokloktala s nou nasla som to na nete.dufam,ze to zaberie je to ale iny hnus 😝 ale ak to ma zabrat tak urobim vsetko 🙂

eloana
6. dub 2009

dekuji no nakonec udelali -ale jen diky tomu,ze nas primarka zna. uznali ,ze ot byla jejich chyba -ja nevim co je k tomu vse potreba nejsem vsevedouci .to je prace sester

miluse
6. dub 2009

Moa mě to tedy většinou zabírá, když už nezabere orofar nebo tantumverde či něco podobného, tak tohle většinou vždy.

El, tak tak, to je práce sester, ty nejsi všeználek 😉

eloana
6. dub 2009

me by to bylo jedno ,ale jsem nadopovana hormonama -a oni me poslou domu -to jsem se fakt tedy nedala.Zarucila jsem se ,ze to manzel odpoledne podepise. ale vytocili me tedy

moa
6. dub 2009

juu El tak to je riadna sila,ale este ,ze si sa nedala.

mannerka
6. dub 2009

baby
som tu iba na skok. Potom docitam.

shaarka,
poslala som ti tie linky do IP 😉

Ak by niekoho tieto veci zaujimali, kludne sa mi ozvite 🙂

eloana
6. dub 2009

🙂 ja nemuzu mit nic normalne pohodove vzdy to musi doprovazet nejaky problem🙂)))
samozrejme ,zem i to bylo divne ,ze nechteji nic podepsat.ale tak jsme si rikala kdyz nic nerikali tak ze to treba staci az po tom . bylo to vse v takovem zmatku

lenka_bohousek
autor
6. dub 2009

Moa, slanou vodu taky kloktám a fakt to zabírá. Sice je to hnus, ale zabírá to 🙂

Man, pošli mi ty linky také do IP, ráda si počtu. Díky 😉

eloana
6. dub 2009

slana voda na krk nevim ,ale ja ji zas pouzivam na proplachovani dutin

moa
6. dub 2009

El preplachovanie dutin ?ako to robis?ja mam problem vsetky tie cmulacie cukriky mi nerobia dobr casto sa mi po nich chce zvraciat ☹ mozem tak 1-3 a dost.
radte a ja budem skusat a uvidime co zaberie
hrdlo ma sice boli ,teplotu nemam a ani nos zapchaty nemam

eloana
6. dub 2009

je to hnus🙂 das na lzicku slanou vodu a fetnes to do sebe a vysmrkas🙂 je to hnus,ae me to jedine zabira mam nekolik operaci dutin.

moa
6. dub 2009

juuuuuuuuuj 😖 tak to je riadna sila,na to si asi netrufnem,stacilo mo kloktak tou vodou.ale pouzivas to aj pri bolesti hrdla ci len pri nadche

eloana
6. dub 2009

na vyplachovani krku jsme ot neslysela ze se to pouziva. ja jen na ty dutiny ,kdyz citim ,ze tam neco mam a nejde to ven

moa
6. dub 2009

aha no ja mam vsetko ciste az na to hrdlo.neviem asi to urobil ten drink v sobotu.boli sme vonku a dala som si nejaky jahodovy mix jahody+vodka+lad a vsetko zmixovane,bolo to super asi z toho