Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

wera
21. lis 2009

ahojte 🙂 chodievate počas užívania clostilu aj na folikulometriu?

lauritka
21. lis 2009

wera nie stale. 🙂

govinda
21. lis 2009

wera, ja teda nie, ale malo by sa. Budúci cyklus si folikulometriu vydupkám 😀

wera
21. lis 2009

jasné určite treba ísť, aspoň budeš vedieť čo a ako 🙂 ja som zvedavá či clostík pomôže a nejaké to vajko sa konečne objaví 🙂 30.novembra idem na folikulometriu tak som faaaakt už zvedavá 🙂 a pre istotu nám lekár predpísal aj pregnyl keby nejaký ten folikulík bol dosť veľký tak pichneme injekciu na uvoľnenie vajka 🙂

mimina321
21. lis 2009

wera folikulometria je určite treba mne sa po prvom užívaní clostíku vytvorili 4 vajká,jedno prasklo samé tak dr nedal pregnyl že prasknú samé....
potom sme išli do car a z 2 boli velké cysty 😝 som šťasná,že praskli samé-takže sledovanie sonom je potrebné

lauritka
21. lis 2009

mim ale aj keby ta sledoval a videl cysty na sone, aj tak s tym nic neurobi, len budu cakat ci odidu s MS 😉
kamoske sa vytvorila po clostyle velmi velka cysta , a len cakali ako to bude po ms, praskla jej a odplavila sa.

lauritka
21. lis 2009

a mali ste niekto uz aj tri foliky ?? ja ked som chodila predtym na sono, tak boli len dve. sice y malej davky, jedna tabletka denne.

v normalnom cykle bez hormonov mam len jedno.

dudunidu
21. lis 2009

dobré ranko 😀 Jojo sobota, to se to chrápe bezdětným 😀 Aspoň nějakou výhodu máme 😀

Děkuju za přidání do tabulky a když taknad ním dumám, asi jsem tam uvedla špatně dávku Clostylu.
Překvapilo mě, že totiž Lauritka bere 5x 1 - trochu mě zarazila dávka 5 denně??? 🙂 Pak jsem se dočetla, že dobře ovuluje i sama, takže evidentně doktor nemohl předepsat tak koňskou dávku 😅 Tím pádem posílám upřesnění, já beru 7 dnů vždy 1-0-1, tím pádem se v tabulce 7x2 dostávám do vedení?

Jinak Lauritko, k těm 3 folíkům, já si právě nejsem jistá, jestli prasknou všechny... Kdesi jsem zaslechla, že vždy praská jen jeden a ty ostatní v pořadí se vstřebají, no ale nevím. Kéž by to tak nebylo 😔 😕

lauritka
21. lis 2009

dud nie. ja som myslela 5 dni po jednej tabletke 😵

dudunidu
21. lis 2009

No já taky mívala menší dávky, ale vzhledem k PCO na ně nereaguju úplně ideálně... Někdy mi třeba vajíčko vůbec nedorostlo do požadované velikosti... A dva folíky jsem měla pouze jednou, Tak mi doktor zvýšil dávku. Ale přiznám se, že se toho trochu bojím, myslím, že je CC pěkné svinstvo.... Kámoška má po něm docela hnusné zdravotní problémy... A já měla taky cosi, ale nevím, dá-li se to přisuzovat právě Clostylu. Ale nebudu vás tady s tím strašit ani znechucovat. Pro mimi holt člověk musí postoupit všelicos.

A přibíráte po něm někdo?

mimina321
21. lis 2009

lauritka,jasné ale s cystami by som nemohla stimulovať
našťastie sa odplavili s ms a môžem pichať injekcie
ja som mala hned prvý krát mala 4 a clostík som brala 2x1-ale ovulujem normálne,skúšali sme či nenarastie sliznica to je totiž môj problém ☹

mimina321
21. lis 2009

dudu nepriberám našťastie ale ja som poriadny hrošisko aj bez hormonov 😀 😀 práve naopak ked stimulujem je mi blbo od žalúdka a jem málo

lauritka
21. lis 2009

dudu no pribirame 😅

mimi a sliznica rastie lepsie od clostylu ? a ako ti zistili nizku ?, na usg ?? aku mavas mrchu. ja mavam dost slabu, ale na usg to vyzeralo byt v poriadku. tak neviem, ci intezita krvacnia ma suvis hmmm .
len mi to pride logicke, ze ked nekrvacam par dni, tak asi ta sliynica nie je az taka hruba 😕 ja najviac dva dni a potom treti uz len spinenie. 😒

dudunidu
21. lis 2009

ha mimi... Holky a zeptala jste se některá doktora jestli 4 folíky znamenají 4x větší šanci?

mimina321
21. lis 2009

laurit mám ms 3dni a potom špinenie,nízku sliznicu zistili na usg
vajíčko má velmi malú šancu ja som mala lem 5mm ☹ dudu no niekedy znamenajú poznám kočku z koníka kt.mala 4folíky a má dvojíčky dievčatá 😉

lauritka
21. lis 2009

dudu mne tvrdil, ze cim viac folikov, tym vacsia sanca 🙂 preto ho nasadzuju ak ked zena ma pravidelne ovulaciu. aby dozrelo viac vajok.

mimina321
21. lis 2009

a ešte som zabudla clostík mi ju ešte ,,znížil,,zato teraz berem fostimon inj.uvidím ako bude po ňom vyzerať 😕

lauritka
21. lis 2009

ja som mavala pred ovulkou okolo 7mm...

ale zase som niekde citala, ze ked sa dokaze uhniezdit aj vo vajickovode, kde nie je ziadna sliznica, tak by sa teoreticky mohlo uhniezdit aj v nizkej sliznici. 😕

govinda
21. lis 2009

a aká by mala byť sliznica na uhniezdenie?

dudunidu
21. lis 2009

Jejda, to nevím... No dvojčátka bych taky brala 😀 Ale pak je zase vyšší riziko...

lauritka
21. lis 2009

govinda podla mojich info okolo 9mm... ber tak , ze este aj po ovulke stale rastie, takze v case uhniezdenia uz moze byt vysokaa. mozno aj 11mm ale presne udaje neviem.

dasa.77
21. lis 2009

ahoj holky.tak jsem to vsechno docetla.

ja pribiram sice pomalinku,ale soustavne.nekde se ty hormony musi projevit.ale clostilbegyt neni zase takove svinstvo jako glukokortikoidy.tam patri prednison a ten jsem vysadila bez vedomi doktora.nejsem blazen,abych do sebe ladovala jeste tohle. 😠

clostil udajne malinko brzdi rust sliznice,ja ji mivam 12DC do 55mm,coz je nizka.a tak mi doktor nasadil divinu,beru jen ty bile teploty a po ni naroste do 16DC na 9mm.coz je ok.

folikulu mivam i 6,dulezita je velikost,kolik jich je dominantnich.coz mivam vestinou dva stejne velke,okolo 20mm na 16DC,ostatni jsou treba jen 8mm.k prasknuti obou dojde jen zridka.vzdy jeden uzraje o malinko drive.v te chvili zacne zlute telisko produkovat progesteron,teplota stoupa a dalsi foliky se vstrebavaji.

po ovulaci nasazuji utrogestan,vysadim ho dva,tri dny pred terminem ocekavane MS.

doufam,ze jsem zodpovedela vsechno a aspon malinko jsem nekomu pomohla.

a muj dnesni graf.............

http://www.fertilityfriend.com/home/2abe9e

dasa.77
21. lis 2009

opravuji do 5mm.........ale asi jste pochopily 😀

dasa.77
21. lis 2009

a dalsi oprava......beru jen ty bile tablety 😀 😀

NA CO PRI TOM PSANI MYSLIM.........?

dasa.77
21. lis 2009

ok,nikdo tu neni,kouknu na maily a vratim se pozdeji,snad tu bude nekdo a pokec.zatim........

pajinka111
21. lis 2009

ahojky, Daší ten grafík vypadá nadějně 😉 ,jako by značil včera uhnízdění..tak držím pěstičky,jednou se to musí podařit..

wera
21. lis 2009

Ahojte 🙂 tak práve som si aj ja zriadila svoj kalendárik na fertilityfriend, dnes som si aj kúpila teplomerík takže zajtra ráno začínam s meraním bazálky a aj clostíkom 😎

dasa.77
21. lis 2009

uhnizdeni? to si nemyslim.kdyz me podbrisek poboliva jako pred MS.uhnizdeni byva deleko driv,ne?

dasa.77
21. lis 2009

wera ahoj..........tebe jeste neznam.tusim,ze jsi tu byla vcera poprve?

wera
21. lis 2009

hej hej včera som sem zavítala prvý krát 🙂