Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

misha1009
7. led 2010

jane: kamarádka je taky hned od začátku na neschopence a už je ve 20tt a prý se nudit nestíhá 🙂 uvidíš, že si nějakou zábavu najdeš a kort, když studuješ - to ti uteče jak voda 🙂

jane86
7. led 2010

smouli podle mě jo. Ale někde jsem četla,že prášky na bolest můžou ovlivnit ovulaci. Tak to radši zkus zaspat 🙂

wera
7. led 2010

ahojte babulky 🙂

šmouli jasné kľudne si môžeš dať tabletku od bolesti 🙂

misha1009 tak Ti budem moc držať palce aby Ti narástlo veľa dobrých folíkov

elaaa tiež Ťa nechcem strašiť ale pri braní clostylu treba chodiť na folikulometriu ako sa folíky vyvíjajú, či Tvoje telo na dávku reaguje, či sa z neho netvoria cysty.... ak Ti pichnú pregnyl tak je to nanič pokiaľ by folíky neboli... a čo Ti vlastne povedal doktor? čo sa týka pregnylu tak by si za neho nemala platiť plnú sumu pokiaľ ho máš na recept, tak ako hovorila jane... viem že u nás je to iné ale ja som u nás za tri injekcie dávky 5000 platila nejakých necelých 5 euro...

alienka24
7. led 2010

wera....jsem ráda že se mnou souhlasíš, a nejvíc mě zaráží že to ten doktor fakt myslí vážně a že top není vyjímka že tu folikulometrii nedělá 😠 😠

jane86
7. led 2010

wera tak to je mazec...jak je to rozdílné i po ČR. Já dostala recept a pregnyl jsem zdarma vyzvedla v lékarně.
misha právě, že toho že to uteče se docela bojím....teda hlavně porodu na mímíska se moc těším,ale zase si říkám : vydržely to všechny ženský....tak já taky musím.. 😀

jane86
7. led 2010

ali , wera je tak zajímavé jak každý doktor léčí uplně jinak a na to někteří kašlou...

alienka24
7. led 2010

já teda platila asi tu stovku no, ale už je to asi půl roku a to vím že i za clostil sem něco doplácela a myslím že víc než tedka

alienka24
7. led 2010

no hlavně mě třeba přijde že se ani občas nesnaží najít příčinu, prostě dělají standartní postup ale každá žena je přeci jiná a nemůžou všichni reagovat stejně, no a pokud nezabere standartní postup, tak šup na IVF ale příčina se furt neví proč to nejde

kikinka222
7. led 2010

holky já taky nechodím na folikulometrii.dr.mi jen napsal clostil a to bylo vše.ani o pregnilu se nezmínil ale když jsem si pak měřila bt tak teplota stoupla takže asi vše funguje jak má. 😉

wera
7. led 2010

hej niektorí doktori nás berú iba ako tovar... preto je vždy si hladať dobrého lekára až pokiaľ nebudeme spokojné... ja som už dva krát nebola spokojná a menila som a teraz som maximálne spokojná prístupom, snahou nájsť príčinu problémov a ich riešením...

alienka24
7. led 2010

kikina....asi.....

misha1009
7. led 2010

kiki, jsem na tom stejně, ... doktorka zkontrolovala BT a byla spokojená, že vše zabralo

elaaa
7. led 2010

Holky, děkuji za zprávy. Neřekla mi vcelku nic. jen, že teda když mám podle BT anovulacní cykly a poslední dvě MS přošly samy, tak mi dá Clostyl a 14DC si přijdu k sestře pro injekci Pregnylu. Jo a mám to na dva měsíce předem.
Zítra budu mít ten Clostil v ruce, tak snad bude zmínka o UTZ v příbalovém letáku a pak bych jí na základě toho zavolala a zkusila se na ten UTZ vetřít. Nevím, jestli je to pro ni drahý nebo proč mi ten UTZ nenabídla. Já nevěděla, že by měl být. Jinak bych se zeptala hnedv ordinaci. Kolikátý den na něj chodíte a kolitátý vám píchají ten pregnyl?

kikinka222
7. led 2010

misha1009- no u tebe aspon skontrolovala bt ale u mě se ani nezeptal jestli si měřím teplotu atd.a když jsem si šla pro další prášky tak mě dr.ani nechtěl vidět napsala mi ho sestra.tak nevím jestli není dobré změnit lékaře. ☹ protože ten přístup je hrozný.

alienka24
7. led 2010

elaaa.....no poprvé bys měla jít třeba dvakrát na ten utz, třeba 10DC aby se vidělo jestli to teda pomáhá a pak ještě třeba 15DC záleží na velikosti folikulů, a pregnyl se taky píchá podle té velikosti folikulů, normálně folík praská sám v rozmězí 20-26mm a i v tom rozmězí by se měl aplikovat pregnyl aby byla jistota že taovu fakt proběhne

misha1009
7. led 2010

kiki: v tvém případě bych se asi ani moc nerozmýšlela, šla bych. Mě aspoň doktorka řekla, ať si dál měřím BT a po ms ať přijdu, zkontrolovala mě, jestli se mi neudělala cysta a koukla na BT, vše OK, ale pak mi zvýšila dávku, což jsem moc nepochopila...

elaaa
7. led 2010

A když vy na ten UTZ chodíte, kolik míváte folikulů nachystaných? Stává se často, že vám hrozí vícečetné těhu? Co ptotom? Omlouvám se, že vás taky přesycuji otázka, ale očividně víte, o čem je řeč...

alienka24
7. led 2010

kikinka....já bych šla pryč okamžitě 😠 a navíc to že BT třeba stoupne tak sice byla ovu ale zase nemusí být narostlá sliznice protože tu třeba užívání clostylu snižuje a pokud není utz tak to nikdo neví že je sliznice mala a když teda vajco je tak se namá kam zavrtat 😒

elaaa....a ono je to vážně hrozně individuální a proto by tam měla být ta lékařská péče aby se předešlo komplikacím

alienka24
7. led 2010

elaaa...no vícečetné těhotenství hrozí, je to i v příbalovém letáčku, no a já měla naposledy 3 folíky a všechny 24mm, ale nechytlo se ani jedno

elaaa
7. led 2010

Alienka24: A nebála ses, že bys čekala trojčata? To já bych se asi dost bála, jenže co už že? Udělat nic nejde, když tam jsou tři folíky, ne?

kikinka222
7. led 2010

alienka24- no právě to mě taky napadlo že nemusím mít narostlou sliznici.beru sice i utrogestan po ovulaci coz je na tu sliznici ale kdo ví jaká je když jsem předtím než jsem začala užívat tyto prášky jsem nedostávala vůbec menstruaci. 😒

alienka24
7. led 2010

já myslím že by se tři ani nechytli 😉 no bála jsem se ale furt lepší když jsou folíky 3 že se alespon jeden chytí 😅

kikinka222
7. led 2010

misha1009-já už jsem se dívala na internetu na hodnocení doktorů.a našla jsem si tam jednu dobrou doktorku jenomže ta má plno a už nové nebere.ale budu hledat dál.

elaaa
7. led 2010

Já na sliznici nic nedostala. Něco zmínila, jestli mi dát nějaký prášky i po ovu (neřekla jaký), ale nakonec, že nebudem rvát tolik hormonů naráz. Prý kdyžtak další cyklus. Já ted začínám druhý cyklus pití kontryhele, tak snad trochu tu sliznici podpoří. Pijete ho některá taky?

kikinka222
7. led 2010

elaaa-já myslím že šance že by se chytly hned 3 je minimální.tak máš aspon větší šance že se chytne aspon jedno

kikinka222
7. led 2010

elaaa-já nad ním taky uvažuju ale nevím kdy ho mám začít pít asi až od nového cyklu?NEMŮŽE TŘEBA NEJAK ODDÁLIT OVULACI KDYZ HO ZAČNU PÍT TŘEBA V PŮLCE CYKLU?

misha1009
7. led 2010

kiki: odkud jsi?

kikinka222
7. led 2010

misha1009-moravsko-slezký kraj FRÝDEK MÍSTEK.

alienka24
7. led 2010

elaaa....já piju jiný čaj ale je v něm kontryhel taky....no a na podporu těhu je utrogestan nebo duphaston, ty jsou právě na tu sliznici

alienka24
7. led 2010

kiki...no někdo říká že se může pít celý měsíc a někdo že jen do ovulace a pak ne