Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

lifinka
26. lis 2010

brumca, díky, já si to také myslím,jen jak chceš vydržet! 😠 Musím počkat, nebudu testovat 😔

ssassi
26. lis 2010

@lifinka ahojky, nikam nespěchej, já taky vydržela netestovat! test jsem dělala až 12tý den po píchnutí pregnylu. chtěla jsem původně vydržet ještě dva dny - jak radila doktorka - ale bylo mi tak nějak celkově blbě, že jsem si říkala, že je něco "jinak", tak jsem si tes udělala. dokonce z odpolední moči a dvě čárky tam byly! jupíííííííí 😀 😀
tak ti moc držím palečky!

lifinka
26. lis 2010

ssassi, už netestuji.... 😉 díky 🙂

clauda2010
26. lis 2010

caute baby ja som brala clostibegyt len teraz 1x a folikuli som mala len 9 mm , neviete ci je to normalne?

clauda2010
26. lis 2010

@lifinka , ahoj chcela by som sa spytat na prefuky vajcovodou, da sa to vydrzat? pocula som , ze to dost boli....dik

lifinka
26. lis 2010

clauda2010,ahojky, já jsem bal před 4 roky a dělalai mi to laparoskopicky, to víš, po probuzení to bolelo, ale druhý den mě z nemocnice propustili,pak jen špiníš a to modře 😀 za týden jsem byla dobrá.Pokud mi těhu teď nevyjde tak po novém roce jdu znovu a to jsem chtěla napsat, že výsledek byl:vejcovody jsou funkčí, tak mi to jen tou modrou tekutinou protáhli a vidíš, ani jsem to nepotřebovala, asi ale i díky tomu jsem pak hned za 3týdny otěhotněla samo i přes clostík.Pak jsem ještě slyšela, že to jde rengenem, ale to není v narkóze, máš jen oblbovák a to prý dost bolí!!!Tak já bych volila narkózu!!!a ty máš jít?

veronicka33
26. lis 2010

ahojte aj ja by som mala ísť na laparoskopiu,dr mi povedal či nechcem íst od nového roka 😒

10andrea12
28. lis 2010

@clauda2010 no a v ktory den si bola na folikometrii je mozne ze este dorastie u mna to tak bolo az na 3tej folikometrii sa ukazal a to az na 17 DC a ovulku som mala az na 26 DC cize este nic nieje stratene mozes mat dlhsi cylkus a folik narastie kazdy den o priemere 2 mm

tiburcia
28. lis 2010

@veronicka33 být tebou tak jdu co nejdřív... 😉

gretta
28. lis 2010

Ahoj holky, přidávám se k Vám do klubu Syndrom PCOS - léčba Metforminem ( Sioforem) a Clostilbegytem. Metformin beru od 1.10.2010, Clostilbegyt jsem dobrala minulý týden. Chtěla jsem se zeptat kolik z Vás se díky Clostilbegytu podařilo otěhotnět? Máte někdo stejný způsob léčby nebo jen ten Clostilbegyt? Děkuji

nemko
28. lis 2010

gretta ja mam zatial clostik a od februara zacinam tu istu kombinaciu ako mas ty

veronicka33
28. lis 2010

@tiburcia ja viem,ale trošku sa bojím 😒

terkytka
28. lis 2010

Já jsem po Clostilu otěhotněla třetí měsíc co jsme začali chodit do CARu a od dalšího cyklu ho budu brát zase, protože chceme pořídti sourozence. Takže mu fakt věřím 😉

10andrea12
29. lis 2010

@gretta ja som tiez otehotnela v 3 cykle s clostilom a pregnylom nic ine som nebrala tiez mam pcos asi zalezi v akom stadiu je pcos a podla toho sa stanovy liecba

10andrea12
29. lis 2010

@veronicka33 ako dlho sa snazite otehu?mne tiez lekar nanucoval laparku a driling vajecnikov koli pcos aja som odmietla s tym ze chcem vyskusat liecbu a liecba zabrala a som stastna ze som laparku odmietla a to som otehu do 3 mesiacov nie do pol roka 🙂

veronicka33
29. lis 2010

@10andrea12 ahoj tak mi už 14mesiacov,neviem či pojdem bojím sa,a pri prvej dcérke nám to tiež trvalo skoro 2roky už neviem presne možno menej tak uvidím nechám to zatial asi tak,už som prestala chodiť lebo povedal že neni dovod aby mi dával clostilbegyt,že počkáme a uvidíme na budúci rok,tak neviem asi to nechám tak,možno to robí aj psychika lebo strašne túžim po druhom bábenku ☹

veronicka33
29. lis 2010

@10andrea12 a čo to je pcos?

andrejta
29. lis 2010

@10andrea12 ahoj, dlhsie som sa neozvala - ja len, ze som slubila, ze sa ozvem ako sme dopadli - no rovnako... 2. IUI s negativnym vysledkom ☹ . Este to vyskusame raz a asi aj zmenim CAR. Docitala som sa v nejakom fore, ze na Antolskej je nejake nove, tak mozno po case (ak sa nepodari ani tretia IUI) skusim tam. Tak ze tak

lucka_0906
29. lis 2010

@clauda2010 ahoj klaudi.. sme na tom rovnko. Prvy krat beriem, dnes som bola prvy krat na folikulometrii.. 10 mm.. v stredu mam ist opat. Dokonca jeden vajencik nevidela lekarka..obcas sa jej to stava, vraj sa niekedy schova za creva 🙂

10andrea12
29. lis 2010

@veronicka33 pcos je syndrom polycystickych vajecnikov vajecniky neprodukuju folikuly a ked aj produkuju nedorastu do potrebnej velkosti cize vznika anovulacny cyklus niektore baby ani nevedia ze maju pcos lebo niektorym sa raz za cas dostavy ovulacia a otehotneju ja som to zacala riesit po pol roku snazenia keby som cakala do roka kym by sa nedarilo dobre ze som to zacala riesit od pol roka ked som odmietla laparku lebo som uz mala co to prestudovane o pcos a vedela som ze liecba dost casto pomaha tak som odmietla laparku tak ma poslal do car nech tam rozhodnu ci laparka alebo liecba a doktorka povedala ze najprv vyslusame liecbu a ta na 3 mesiac zabrala aj ked ovulka bola az na 26 DC ale bola a dokonca to bol uspesny cyklus
tu si mozes viac precitat o pcos:
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a1714-Syndrom-p...

10andrea12
29. lis 2010

@andrejta niekedy staci naordinovat spravnu liecbu a zadary sa nepamatam si uz ale tvoj manzel bol na spermiograme?mozno je niekde nejaka mensia porucha ktora robi sarapatu mozno treba ozaj skusit iny car tam vam mozu pomoct mozno najdu chybicku ja som mala stastie a clostil mi pomohol

veronicka33
29. lis 2010

@10andrea12 ahá tak je možne že aj ja to má?dakujem preštudujem si to🙂

andrejta
29. lis 2010

@10andrea12 spermiogram bol v uplnom poriadku, takze tam chyba nie je. Ale mozno mas pravdu - iny druh stimulacie, mozno nejake doplnkove vysetrenie, alebo mozno aj iny pristup - nie kvantita, ale kvalita :o), a bude to v poho. este stastie, ze mam taku trpezlivu a ochotnu polovicku 😵

10andrea12
29. lis 2010

@veronicka33 je to mozne pcos trpi 4-10% zien v produktivnom veku

10andrea12
29. lis 2010

@andrejta a ty si ok tiez ci ti zistili nejaku poruchu?mas normalne sama ovulku?

andrejta
29. lis 2010

@10andrea12 no ja mam tazsie priechodny lavy vajcovod a s ovulaciou asi tiez nie je nejaky zavazny problem, aspon podla hormonalneho profilu, ktory mi robila este moja gynoska pred tym, ako som isla do CAR. len ju myslim nemavam v strede cyklu, ale skor tak 17 - 19 den, tak neviem

10andrea12
29. lis 2010

@andrejta a beries clostil? lebo ten pomaha aj aby boli silnejsie vajka posilnuje foliky

andrejta
29. lis 2010

@10andrea12 jasne, ze berem vo stvrtok zacinam 3. cyklus. V prvom bolo 1 silne a 3 male, v druhom cykle na zaciatku vraj nic a 17. den som si pichala pregnyl, ale nezadarilo sa. Takze, ako som uz pisala, mame este jeden pokus. Snazim sa nestresovat, dnes som uz ani nebekala, ked mi sestricka povedala "je to negativne, vysadte lieky"...

10andrea12
29. lis 2010

@andrejta tak drzim prsty nech je treti cyklus uspesny ako u mna 🙂

andrejta
29. lis 2010

@10andrea12 dakujem krasne, a zas sa najneskor o mesiac ozvem 😉