Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

majkaa
4. kvě 2009

jerry ale ten tamoxifen nam nedali v Heliose ale urolog a mas pravdu asi sa mu to z toho zlepsilo. Ale podla mna treba vyskusat najprv tie lahsie cesty a to pravidelne jest vitaminy, ale naozaj pravidelne, lepsie sa stravovat a hlavne nemat notebook na kolenach a takto vyskusat zo pol roka a ak to nejde tak potom IVF.

dudunidu
4. kvě 2009

ahojky holky! Obvykle si povídám v jiné diskuzi na Modrém koníkovi, ale potřebuju vás požádat o radu. Minulý cyklus jsem byla na vyšetření u doktorky a ta mi předepsala Clostík, jelikož to podle ultrazvuku vypadalo, že můj cyklus je anovulační. Jenže podle BT, kterou si měřím, se ukázalo, že ovu přišla, akorát jen zatraceněně pozdě - cyklus se mi protáhl na neuvěřitelných 45 dnů a ovu byla až 32.den. No a teď přišla mrcha a podle tehdejšího doporučení doktorky bych zítra ráno měla začít s Clostíkem. Tak se na to chystám a trochu se bojím, abych ve svém těle nenapáchala víc škody, než užitku, když ta ovu nakonec přišla, sic pozdě, ale přece. Co myslíte,mám to nechat na přírodě nebo tomu pomoct Clostíkem? Upřímně řečeno, mimi si moc přeju, ale už jsem taky v jedné diskuzi dostala radu, že ho nemám brát 😅 DĚKUJU ZA POMOC (ps: moje Mudr. zítra neordinuje, nemůžu se zeptat přímo jí 😒 )

alka8
4. kvě 2009

jerryjanka, mozno si ta jednotka nebola percento? neviem..ale jednotka to bola urcite...boli sme v martine v heliose a doktorka povedala,ze malo by to byt asopon 3... myslim, ze by ma upozornila keby bolo nieco velmi zle, praveze nas ukludnovala, ze sme na tom ovela lepsie nez vacsina parov a preto zatial skusime takuto jednoduchsiu liecbu..
majka, dakujem za povzbudenie, ideme mu tiez naordinovat vitaminy...

jerryjanka
4. kvě 2009

majkaa - ano len by som pri 1% nedavala clostil - ty si špeci pripad.
a ano tieto lieky nedava car - dava ho urolog.
jednoducho ja neverim že sa da otehotnieť s 1% dobrych spermií - to je fakt fakt velky zazrak - a hovoria to aj v CARoch, ved prečo by už pod 20% odporučali isci 😅

majkaa
4. kvě 2009

alka ak si bola v Heliose a nepovedali Vam ze mate zly spg, tak to si potom asi zle rozumela. Lebo nam hned povedali, ze mame spatny spg. Takze sa to trosku len poplietlo, urcite by vas nehrnuli do zbytocnych veci.

majkaa
4. kvě 2009

mas pravdu, ale netreba sa hned strasit, ked prvy spg vinde zle, lebo proste to tak maju, raz hore raz dole, treba zopakovat viackrat spg a potom sa rozhodnut do coho ist.

lenka_bohousek
autor
4. kvě 2009

Ahoj Dudunidu, teda cyklus se ti protáhnul pořádně. Mě se ale podle teplot zdá, že ovulka byla ten 17-18 DC 😒 Bohužel nevím, jak ti poradit. Mě clostík nic s cyklem neudělal, ovulku mám tak jako dřív a ms taky. Já bych clostík ještě zkusila, jeden cyklus není žádná doba a tělo se s clostíkem může třeba teprve zžívat a zvykat si na něj. Pokud nemáš jiné vedlejší účinky, které by tě trápily, tak bych pokračovala. Myslím si, že clostík tolik neposouvá cyklus, že to může být ovlivněné i třeba něčím jiným 😉

alka8
4. kvě 2009

majka asi ano..mozno to cislo jedna bolo nieco ine nez percento..., nepamatam si ..ale pamatam si,ze povedala, malo by to byt aspon 3...takze to tiez nemohli byt percenta, kedze v percentach by to malo byt aspon 20 percent..no co uz...🙂

jerryjanka
4. kvě 2009

dudu - s kludom to ber - ono ked sa to z tela dostane tak sa ti to vrati zasa do normalu a dufaj že medzičasom otehotnieš

alka - tak potom ano - určite to nebolo 1% to by vam povedali hned že ste takmer bez šance - jedine IVF
bolo to nejake hodnotenie takže je to potom ok. aj my mame o niečo zhoršenu morfologiu ale netušim o kolko
len sa idem teraz pytať na všetky vysledky bo mi vlasnte nič nepovedali - a pritom si to platíme sami - aj spg sme si platili a nepovedali mi nič konkretne

majkaa
4. kvě 2009

dudunidu suhlasim s lenkou. Mne napr. clostil nerobil nic, proste som ho jedla ako lentilku. A neboj s cyklom by ti to nemalo spravit nic, praveze ho budes mat tak ako ma byt.

saska1
4. kvě 2009

jerry....fuuuu....tak to máš normálne ako ranajky, obed a večera... 😝 to sa ani nečudujem vedlajším účinkom... 😒
leni...ale v podstate sa teším, že som bez clostilu,lebo aj ja chcem vedieť ako moje telo funguje bez hormonov...a tým, že mne predtým ani dokina nerobila folikulometriu, tak som ani nevedela či vôbec mám ovulku.../iba podla BT/..

alka8
4. kvě 2009

jerryjanka, a kde ste boli vy ak sa mozem opytat?

jerryjanka
4. kvě 2009

alka tiež v heliose

saska no veru ranajky obed večera 😀

alka8
4. kvě 2009

jerryjanka, tak nabuduce si otazky napiseme dopredu, aby nam to potom nevrtalo hlavou🙂
este ze je internet...

dudunidu
4. kvě 2009

Leni a Jerry, jo, myslíte? No je pravda, že pokud by měl můj následující cyklus trvat dalších 45 dní, tak mě z toho omejou... 😠 Já mívám normálně 29-denní cykly, tentokrát to byl tak dlouhý pravděpodobně ze stresu... Clostík mi minimálně vyvolá ovu včas a taky budu vědět kdy na to snažilkování skočit 🙂 Minule jsem to prošvihla, nečekala jsem, že ovu může přijít tak pozdě a podle BT se to člověk dozví až zpětně... Tak moc děkuju 🙂

lenka_bohousek
autor
4. kvě 2009

Dudunidu a chodíš v polovině cyklu na UTZ na folikulometrii, aby dr. viděla, jak ti rostou folíky?
A na snažilkování moc nemysli, prostě se milujte, kdy vy chcete, úplně stačí 1x za dva dny 🙂

alka8
4. kvě 2009

zatial vam vsetkym velmi pekne dakujem za rady🙂
drzim palce k babatkam. Este sa tu ukazem. Pekny vecer.

dudunidu
4. kvě 2009

majkaa dobře, děkuju za uklidnění 🙂 Zítra ráno si dám svou první clostíkovou lentilku 🙂 Už se na ni těším. 😅 Potom 10.-12. DC jsem objednaná na sono, aby se mi Mudr. mrkla na vajíčko... A pak už snažení nebude nic stát v cestě! 😀

majkaa
4. kvě 2009

dudunidu spravne, praveze clostil by ti tie vajicka mal vytvarat a ked nebude budu vediet aspon kde je pricina.

lenka_bohousek
autor
4. kvě 2009

Alka i tobě krásný večer 🙂

lenka_bohousek
autor
4. kvě 2009

Dudu, no vidíš, tvoje dr. ti ukáže, jak ti vajíčko - vajíčka narostly, řekne ti, kdy asi tak bude ovulka a vy budete sexíkovat a za měsíc nám tu budeš hlásit // 🙂 Moc ti držím palečky 😵

dudunidu
4. kvě 2009

Leni a majko: ano, na folikulometrii (v předpokládané polovině cyklu) jsem právě byla a protože tam nic nebylo, byl mi předepsán clostík... Jenže ten cyklus nakonec nebyl standartní (29 dnů), ale nějaký sviňský 😉 (45 dnů). Ale já si teda ten clostík dám, ať mám jistotu, že vajíčko uzraje a že na to můžeme vlítnout 😀 . Jinak vy už clostík berete, jo? Jak dlouho?

jerryjanka
4. kvě 2009

dunudu ja ho teraz beriem druhy cyklus
prvy cyklus som mala 2x denne , a mala som dve vajička
a teraz mi to zvyšil na 3x denne tak dufam že budu aspon 4 vajička 😵

lenka_bohousek
autor
4. kvě 2009

Dudu, dej si clostík a je pravděpodobné, že ti po něm uzraje více vajíček a proto je větší šance na otěhotnění. Já ho teď brala 4. cyklus (2 měsíce clostík - 1 měsíc pauza - 2 měsíce clostík) a příští týden se uvidí, jestli jsme zadělali 🙂 Většinou jsem měla 2 dominantní folíky a teď naposledy dokonce 4 😉

dudunidu
4. kvě 2009

Hihi Leni no to zní přímo pohádkově 🙂
Ještě se zeptám na 1 věc holky: když budu mít po ovu a taky teotereticky po úspěšném snažení, tudíž by se mimíšek teoreticky uhnizďoval a pak bych byla v prvních dnech těhu, ale ještě bych o tom něvěděla... No a v tu chvíli by přišla nějaká akce, kde by se třeba víc pilo... Uškodilo by to? Jak moc můžu pít, abych nevyvolala třeba samovolný potrat - i když potratem se to nazvat asi nedá, v době, kdy se ještě ani nedostavila MS a o těhu se neví... 😅 Mně totiž čeká svatba a tak se toho trochu bojím...

dudunidu
4. kvě 2009

Jerry a leni: tyyyy jooooo víc vajíček??? Jak to funguje? Ony se uvollní současně nebo třeba po sobě? Takže jedno může být oplodněné a další po něm? No já se dvojčátkům nebráním, ale 3 neno 4-čátka už bych asi ¨nerozchodila" 😀

dudunidu
4. kvě 2009

leni, tak to moc držím palce, aby příští týden byly // 😀

lenka_bohousek
autor
4. kvě 2009

Dudu, já beru 1 tabletku denně a měla jsem 4 vajíčka - u každé z nás je to různé, každá reagujeme jinak 😉

A s tím pitím, už jsme si tady o tom kdysi s holkama psaly - samozřejmě opíjet se do němoty asi ne a taky nepředpokládám, že bys byla takový pijan 😀 Ale vezmi si holky, které ani nevědí, že jsou těhu, uhnaly si to někde na diskotéce a doslova chlastají, někdy i fetují a mimču se nic nestane. Já myslím, že v přiměřeném množství alkohol neublíží 😉

dudunidu
4. kvě 2009

No pijan nejsem v žádném případě, ale na svatbě je těžké nepít... Obzvláš't na vlastní, všichni si budou chtít připít a když nebudu chtít, zas budou drby, jestli nejsem v tom.. 😅

dudunidu
4. kvě 2009

Leni to máš pravdu s tím uhnáním si dítěte. Přesně takovou spolužačku jsem měla. Tomu by člověk nevěřil. Byly jsme ve 4. ročníku na střední, ona pořád chodila po diskotékách a vesnickám zábavách, chlastala pravidelně do němoty, nějaké měkčí drogy k tomu, spala s různýma týpkama... a pak jí vynechala MS a postupně jí začalo růst bříško. Ona si to ale vůbec až do 5. měsíce nepřipouštěla, protože prostě nechtěla být těhotná. No my jsme ji pak s holkama donutily jít na gyndu skoro silou. No a maturovala snad v 8-9.měsíci. Porod měla úžasně rychlý a snadný a détě zcela v pořádku. Dnes je kluk už na ZŠ, je mu asi 10. Sranda.