Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

terioza1
5. črc 2011

@aduskatt ty blaho, v bance? S penezma? To bych vecne nedostavala vejplaty, pac bych vsechny prachy ztracela... ja jsem hrozna na penize, nikdy nevim, kde skoncily 😀

@aidule me se taky zadarilo po 2cyklech, ale neudrzelo se to. Ted pevne doufam, ze do tretice vseho dobreho se zadari...

aduskatt
5. črc 2011

@terioza1 hej hej, s peniazmi.co narobis, nic ine nebolo vtedy na vyber🙂

terioza1
5. črc 2011

@aduskatt ja to chapu 😀 Ja si zrovna rikam, ze trpim normalne stejskavosti po moji praci. Mam prazdniny, ale normalne to nejak nezvladam... uplne bych chtela bejt zase s tema detma... s koleginema a tak....

aduskatt
5. črc 2011

@terioza1 ja si uzivam teraz volno🙂 ale len do stvrtka☹.vydrzala by som aj mesiac doma........ale cez skolsky rok som sa vytesovala do prace, ked som este ucila

terioza1
5. črc 2011

@aduskatt ja proste trpim stejskavsti.. uz aby byl ctvrtek a sla za holkama do prace... oni si tam daly sraz, ja tam pujdu zadarmo 😀 pac jsem ted 2 mesice na pracaku.

aduskatt
5. črc 2011

@terioza1 si to uzi🙂

terioza1
5. črc 2011

@aduskatt si pis.. ja jdu spat, dobrou noc...

aduskatt
5. črc 2011

@terioza1 dobru🙂

lauritka
6. črc 2011

ahojte. 🙂

takze sa chcem opytat, ci niekomu davali popri clostyle aj ine hormony, lebo vsade sa tvrdi, ze vraj clostylbegyt znizuje sliznicu maternice, teda bolo by to dost protichodne, kedze sa liekmi lekari snazia o otehotnenie a riskovali by nizku sliznicu, v ktorej by malo potom vajcko problem sa uhniezdit... 🙂

dakujem za kazdy nazor.

milia12
6. črc 2011

@lauritka ano dávali. Ja som brala Clostic už 4 mesiac, lebo som bola na IUI, ale stále mi lekár predpísal zároveň aj Duphaston, lebo ten zvyšuje sliznicu a pripravuje, čo určite vieš. Ale hlavne kvoli Closticu, ktorý ju naozaj znižuje

tyrisa
6. črc 2011

@lauritka Já jsem byla kontrolována na UZ,brala jsem jen clostil.....posledně mi Dr. řekla,že sliznici mám krásně vysokou a já tomu věřím,protože s clo. jsem měla vždy hodně silnou MS.
Jinak jsem 12DPO testovala jsem včera a dnes,test byl negativní,BT zatím o.k. http://www.fertilityfriend.com/home/3506d2

mijadave
6. črc 2011

@lauritka aj mne davaju, pichaju mi Pregnyl, to je na prasknutie folikulu a tiez duphaston na sliznicu. Clostil naozaj znizuje sliznicu. Ty beries len clostil?

@tyrisa ja zas mavam velmi slabu menstruaciu, co beriem tieto lieky... bezne som mavala 7 dnovu a druhy den by som najradsej ani nevstala zo zachoda a teraz mavam v druhy den tak, ze keby som z hygienickych dovodov nemenila vlozky, mohla by som jednu mat aj 3/4 dna... a mam ju tak max 4 dni, piaty uz len spinim...

lauritka
6. črc 2011

@milia12 ale po ovulke uz moze byt neskoro, totiz ja som bola minuly cyklus na IUI a sliznicu som mala na 12 DC len 6mm, na 14 DC mi robili IUI.
tento cyklus mam bez IUI, ale predvcerom som bola nahodne na usg u svojho lekara, preventivka, tak tam videl krasny folikul 26mm, ale sliznica len 6mm.
tvrdil ze je to velmi malo. nasadil mi clostyl na tri dni, ze to mam este vystimulovat, tu sliznicu, od zajtra duphaston 😕 😨

povedal, ze aj minuly cyklus pri IUI som asi dostatocne na clostly nereagovala ked bola taka nizka sliznica. 😨

tak som z toho jelen.

duphaston zacnem brat od zajtra.

po IUI Mi nedali nic. 🙄

lauritka
6. črc 2011

@mijadave ale po ovulke uz moze byt na sliznicu neskoro, teda ma zaujimalo, ked sa vseobecne vie, ze znizuje sliznicu, preco nedavaju popri clostyle na zaciatku cyklu napriklad estrofemy, ktore sa bezne davju pred IVF... 😕

@tyrisa to je zaujimave, ja by som sa prave chcela dopatrat, ze kto to tvrdi, tvrdia to vsetci,ale nie lekar, teda spon moj nic, a ani v CAR 🙂

lauritka
6. črc 2011

@tyrisa ma krasny grafik 😨 fakt nemas ani ducha ?

kuk moj. inac teplota mi dnes stupla, dnes este beriem clostyl, je to cudne, ale dam na lekara no 😝

http://www.fertilityfriend.com/home/Lauritka

ada1982
6. črc 2011

@lauritka ahoj ja som prave s duphastonom mavala sliznicu len nizunku velmi a pri clostyle mi krasne narastla, takze neznizuje urcite. Ja som okrem clostylu nejedla nic ine

mijadave
6. črc 2011

@lauritka neviem, ja som to len pocula, to je pravda, nezamyslala som sa nad tym... mne dr. nikdy nepovedal aku mam sliznicu.... ☹
mas pravdu, ze je cudne, ze Ti dal clostik teraz, moj dr. by uz daval pregnyl pri takomto foliku....

tyrisa
6. črc 2011

@lauritka Děkuji...ne fakt ani ťuk ☹....Ten tvůj vypadá,že ti clostil zvýšil teplotu,já jsem to tak taky měla.

lauritka
6. črc 2011

@ada1982 super 🙂
@mijadave moj lekar nepicha pregnyl, lebo ze vraj to mozu len v CAR 😕 ale, tak mne praska folikul aj sam, s tym nemam problem. mna zaujimala hlavne ta sliznica 🙂 ale tak asi na tom nieco bude, ked mi to dal na dostimulovanie narychlo. 😕

milia12
6. črc 2011

@lauritka ja som len laik, ale tak mi to prezentoval moj lekár, ktorému dôverujem, pretože robi externe aj pre CAR, sú na neho len pozitívne reakcie, hlavne na jeho postupy liečby. takže som nejak neriešila čo mi predpisuje. 😉
Ja som našťastie mala na 12 DC sliznicu 10 mm, čo je dobre. IUI mi robili na 13 DC a mala som 4 foliky, 27 mm, 24 mm, 18 mm a 16 mm.ALe po clost. ja mám vždy min. 3 foliky. Preto mi aj znížil dávky z 2x1 na 1x1. Aj tak som reagovala dosť silno, pritom už mám blízko štyridsiatku.

milia12
6. črc 2011

@lauritka a zabudla som, samozrejme že mi pichá pregnyl

tyrisa
6. črc 2011

@lauritka cožeee? on ti nemůže píchnout pregnyl? co je to za blbost 😕 Nám všem dává pregnyl gyn. teda myslím,že všem,ale pochybuju,že někdo chodí do CARu pro injekci :-P

mijadave
6. črc 2011

@lauritka asi na tom nieco bude... neviem o tom, ze by pregnyl mohli pichat len v CARe, lebo moj dr. tam nerobi a normalne mi to predpise, sestricka pichne, pripadne sestricka u mojej obvodnej dr. 😉

lauritka
6. črc 2011

@tyrisa no uvidime dalsie dni, ci to je zvysenie po ovulke, alebo z clostylu, lebo ak pozres moj minuly cyklus, clostyl mi teploty rapidne nezvysil, ale zacala som merat az po dobrati...

ada1982
6. črc 2011

baby s tym pregnylom je to zvlastne, moj dr. to picha len vynimocne, sestricka vravela ze to len tym co to naozaj potrebuju a ze to pichala hadam len dvakrat pri uzivani clostilu, ambulancia je cca rok. Mne sa pri clostile vytvoril len jeden pouzitelny folik, sliznica vysoka, nepotrebovala som okrem clostilu nic ine, ale je to idividualne

lauritka
6. črc 2011

@milia12 ja mam tiez 38 rokov, cize som na hranici 😉 mne dal pred IUI len 1 tabletu denne a mala som dva folikuly. ale na sliznicu mi vtedy nepovedal ani pol slova 😕 6mm je des.
Tak som zvedava dalsi cyklus, ze co nasadi pred dalsim IUI 😉

lauritka
6. črc 2011

@tyrisa nieco ma s poistovnou, mozno mu to nepreplatia co ja viem, uz minule hovoril, ze pregnyl len v specializovanych strediskach 🙂

lauritka
6. črc 2011

tak laicky co by bolo dobre na sliznicu?? ja som pocula ze zabera cervene vinko 😎

milia12
6. črc 2011

@lauritka to ano vinečko 😀 . Ale z rôznych diskusii baby na zvyšenie sliznice piju alchemilku, myslim že som to čitala aj v tejto diskusii.
Tých 6 mm je naozaj asi málo ☹ a aký čas sa pokúšate o miminko, lebo my cca 9 mesiacov, a mám len prvú IUI za sebou, takže uvidíme.

mijadave
6. črc 2011

@lauritka je to zvlastne, este zvlastnejsie je, ze mne picha hned 3 dni po sebe pregnyl... 😒
ja som citala, ze na sliznicu je dobre bromelain alebo stredok z ananasu... 🙂