Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

p.e.t.u.l.k.a
22. dub 2012

@bambul7 tak to je fajn a po kolika cyklech zhruba?

bambul7
22. dub 2012

@p.e.t.u.l.k.a teraz budem ako papagaj, lebo tu omielam to iste, ale ... neupinaj sa na clostil aj ked je to tazke nemysliet dokola na potencionalne tehu.. a hlavne nepocitaj cykly. Daska otehu po prvom cykle myslim. Ja som mala min. cyklus ukazkovy a perfektne nacasovany seksik a bolo mi to figu platne, tento cyklus s clostilom je zas uuuplne iny. Takze.. clostil ti podpori ovulaciu, ty sa potulis s tvojim manzelom/priatelom/snubencom a zbytok je uz v rukach prirody 🙂))
Neda sa povedat po kolkych cykloch, pretoze to nevieme nejako extra ovplyvnit.. tri cykly by na to mohli stacit. Niekomu staci jeden (s dcerkou som otehotnela hned prvy cyklus) a niekomu nestaci ani viac cyklov....

kacule1978
22. dub 2012

@mijadave moja, som s Tebou, vydrž - ale len ak to stojí za to! Inakšie jsi krásná baba, možeš si najíst kohokolvek kto bude na Teba hodny. To si zasluzis!

mijadave
22. dub 2012

@kacule1978 dakujem, si zlata 😉 neviem co mu bolo, no ked prisiel na obed domov, cestou ho asi niekto vymenil... 😀 vraj ideme opekat, ja ze nie... tak ma mocno objal, ako uz davno nie, no nic nepovedal...ja som sa rozplakala, poutieral mi slzy, znova ma objal a sli sme vsetci spolu von... aj sa zacal so mnou rozpravat, no nechce vysvetlit, co to bolo a priznavam, ze sa bojim do toho rypat, aby sa to zas nevratilo.... 😒 ale zas mam doma svojho mm 😉 mozno sa mu jazyk rozviaze.... ale aj tak si myslim, ze o tom nehovori, lebo mu je trapne, ako sa spraval a na 1000% si ani nepamata kvoli comu to zacalo... 😉

kacule1978
22. dub 2012

@mijadave moja, nepytaj sa ho. Ma ta rad, objal Ta, mate deticky. Vsetko bude dobre. Nech ho,, kasli na to co bylo, neptej se a bud k nemu milá, oceni to, určitě. 😉

mijadave
22. dub 2012

@kacule1978 to mam aj v plane 😉 proste to hodit za hlavu a ist dalej.... ja viem, ze ma lubi, ved aj ja jeho 😉 je to taky moj martan 😀

bambul7
22. dub 2012

@mijadave tesim sa, ze mate pohodicku doma.. asi sa vymenil s mojim mm 🙄 ten pre istotu ma uz toho vsetkeho take plne zuby (a jasne, ze my zenske sa nechceme len tak vzdat a stale skusame a skusame a argumentujeme), ze sa vzal a vypadol podvecer von... nehovoriac o tom, ze ked vstal, tak len malej sa pozdravil a mne zahlasil, ze sa mam tvarit, akoby tu ani nebol.. sice teraz vecer, ked odisiel, tak ma tiez objal a dal pusu a urcite ho niektore veci aj stvu, ale holky, ja zistujem, ze som z toho merania, cakania, planovania uz dost utahana a znechutena... mimochodom, ak by som nahodou docasne nebola snazilka clostilbegytova, rada by som tu s vami zostala 🙂

mijadave
22. dub 2012

@bambul7 neboj, bude dobre a kludne tu ostan, ja uz tiez nie som snazilka clostilova, ani nebudem, som len snazilka, ktora to vzdala, len si nedavame pozor 😉 tento cyklus idem merat kvolu tomu, ze som zas zacala so sojou, mam ju doma, skoda vyhodit a trosku upravit cyklus nezaskodi 😉

fretecka
22. dub 2012

Ahoj,našla jsem tuto diskuzi. Tři roky jsme se s přítelem snažili a stále nic. Doktorka mě stále odbývala slovy,že máme čas.Nakonec jsem to vzala do svých rukou. Minulý týden jsem se dozvěděla vysledky.Přítel ok já prokázaný PCO.Dostala jsem metformin 1-1-1 a od 3-7DC clostilbegyt 1-1-1.Cyklus mám pravidelně 36 .Začčala jsem brát ten metformin a začala špinit,nikdy předtím se mi to nestalo,počítá se to už jako DC. Děkuji za odpověď

kacule1978
22. dub 2012

@bambul7 holky moje, každý má krize.....nebojte. Je mi jasné, že to musí být únavné......ale povede se to!

bambul7
22. dub 2012

@fretecka za 1.DC sa povazuje den, kedy zacne ms, ale nie spinenie . cize musis aspon malicko krvacat..
@mijadave mne soja pomohla v juni k babatku, len som este nevedela, ze mam problem s krvou a progesteronom (teda oni predpokladaju ze to bol dovod) a tak to v 9/3 tt. skoncilo MA :/ teraz uz mam potrebne lieky, tak snad ak sa podari, bude to ok 🙂 a to snazenie typu "vzdavam, len nedavame pozor" poznam, teda mna to tak nejako bude cakat ak sa nezadari. I ked.. mm uz toto iste hovoril aj minuly mesiac a nakoniec ma stiahol do postele (no, dnes ma nestiahol, ale evidentne si mysli, ze je uz neskoro a vzhladom k situacii som to vzdala tiez, aj tak ak bola ovu v piatok, ci sobotu, tak matros nejaky bol 🙂 Napadlo ma.. ze ak clostil nezaberie, tak si este raz vypytam nanovo HP, stitku a vsetko. musi byt dovod, preco k ovulke nedochadza. a riesit cyklus duphastonom alebo proverou je slaba utecha... inak ja aj potom budem shvalne robit BT , aby som videla, co to robi so mnou vlastne. vraj aj podla grafu sa da zistit trebars zvysena alebo znizena funkcia stitnej zlazy... 😕
@kacule1978 kam si dala fotku, moja? 🙂 Vdaka za povzbudenie.. toz... trapime sa s tym asi vsetky a asi vsetky obcas s tym ideme chlapom na nervy. asi si myslia, ze ich mame len na plodenie obcas.. ked vidia teplomer, grafy a tak 🙂

manamani1
22. dub 2012

@bambul7 ajoj. tebe soja pomohla k ovu? hned prvy cyklus si aj otehotnela?bez soji si ovu nemala?

manamani1
22. dub 2012

@mijadave ako si si dala davkovanie soji?

mijadave
22. dub 2012

@bambul7 tak drzim pasticky, nech nedojdes do toho stadia ako som ja 😉 nech cim skor najdes // 😉
@manamani1 no mam taketo davkovanie, co som sa radila s ellllou z temy sojove isoflavonoidy ako nahrada clostilbegydu 😉 davkovanie pocas 3 mesiacov:
CD3–4 175mg/den
CD5–6 200mg/den
CD7 225mg

len ja som sa neskoro spamatala, tak to beriem od 4DC 😉

manamani1
22. dub 2012

@mijadave to je 6-6-7-7-8tbl.?

mijadave
22. dub 2012

@manamani1 zalezi na tom, aky obsah izoflavonoidov mas... ja mam cca 52mg v 1tbl., cize ja to prisposobujem a beriem 3-3-4-4-5, pytala som sa jej a vravela, ze to moze byt 😉

manamani1
22. dub 2012

@mijadave ja mam25mg, takze menej ako ty, ale tabletky berem viac kusov, vsak?

mijadave
22. dub 2012

@manamani1 Tebe sa to teda lepsie davkovat, len prehltas vac tabletiek 😉

manamani1
22. dub 2012

@mijadave hej az moc tabletiek 😀 😀

mijadave
22. dub 2012

@manamani1 😀 co nespravime pre vytuzene babo 😉

manamani1
22. dub 2012

@mijadave veru....hádam sa dočkáme🙂

mijadave
22. dub 2012

@manamani1 tak dufam, aj ked uz nie tak, ako predtym, uz to nejak beriem inak... 😉

mijadave
23. dub 2012

dobre ranko dievcata, tu je nasa tabulka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...
tak ja bezim budit deti a sup do prace 😉 pa a pekny dnik 😉

milacik3
23. dub 2012

ma niekto z vas po ovulke este hlien a bolesti ako pri MS ? mna kazdy den boli podruskom...je to bezne po ovulke?

kacule1978
23. dub 2012

@milacik3 ano je 🙂

bambul7
23. dub 2012

@manamani1 nie, ja som mala anovulacne cykly a ms mi chodila ako chcela. otehu som hned prvy mesiac, davkovala som si od 5-9.DC po 4 tabletky rano (tiez som mala tu 25 mg) takze takisto ako schema 1 pri clostilbegyte..
@milacik3 uz sa opakujem 😀 ano, ja som mala bolesti prvy cyklus s clostilom tyzden pred ovu aj tyzden po. a dost ma stalo namahu chodit, takze silne 🙂

Kocky, tak ultrazvuk za mnou. Folik praskol vraj na90% uz v piatok, lebo dnes uz ani stopy po nom a uz aj tekutinka sa stihla vstrebat (predtym mesiac som mala v sobotu a pondelok tu tekutinu este videl). takze uz len pockat na vysledok.. a povedal mi, aby sme si s mm k tomu este sadli a riskli este jeden cyklus, ak by nahodou teraz nie. a ze hlavne pohodicku..

dadenka111
23. dub 2012

@bambul7 jej ahoj. mne pravdepodobne praskol v sobotu, tak budeme spolu testovat. na merani som nebola, ale bt trosku poskocila hore. drzim nam palce 😉

bambul7
23. dub 2012

@dadenka111 aj ja nam drzim 🙂 Tento mesiac sme spolu zacinali, odovulovali, tak aj // snad spolu najdeme 🙂 🙂 🙂

10andrea12
23. dub 2012

dievcata hlavu hore,patrila som tiez do tejto temy snazili sme sa s mm pol roka mala som gynekologa akeho som mala to uz je jedno nech mu je zem lahka.Po pol roku snazenia a nepravidelnej MS som citila ze nieco nieje v poriadku tak som isla vtedy este k mojmu lekarovi ktory skonstatoval ze som ok aj po vysetreni usg vtedy som mu povedala ze asi niesom v poriadku ze nieco sa asi deje ked mi pride ms aj po 2-3 mesiacoch vtedy som mu povedala ze som citala o duphastone ktory vraj upravuje cyklus tak na mna vyletel ze to by som musela kopec vysetreni podstupit a ze u nas sa to ani neda ze by som musela ist do SNV alebo KE (akoby som s tym mala problem)po tychto slovach som vzala na druhy den katru aj to mi ju sestricka nechcela vydat sa somnou hadalal ze to lekar musi podpisat ze mozem od neho odist a podobne veci a ze uz tam nieje (samozrejme ked uz bol v krcme)nakoniec tam nabehla moja mamka a tak kartu mi vydala .Ked som prisla do KE k novej lekarke s fleku ked mi zacala robit usg mi oznamila MATE PCOS !A ja ze prosííím? (v hlave mi prebehlo ved som zdrava podla byvaleho lekara )zlakla som sa a moja prva otazka bola "a to uz nebudem moct mat deti?"lekarka sa len usmiala a vravi nebojte sa nieje to az take zle 🙂 objednlala ma na hormonalny profil ,poslala na vysetrenie stitnej zlazy ako naschval endokrynologicka mala najblisi termin az o pol roka 😕 😕 tak mi znama vybavila DR.Ginelliho v ke v starej nemocke on sa zaobera endokrynologiou a problemami ktore sposobuje po zenskej stranke inak je gynekolog (zhodou okolnosti mi robil aj sekciu 😀)ten si pozrel moj hormonalny profil povedal ze tam nevidi velky problem a zacal ma presviedcat ze mi urobi laparoskopiu a driling vajecnikov a do pol roka som tehotna ja som sa ale vtedy voci tomu vzoprela s tym ze sa snazime len pol roka ze ja mam vela toho o pcos nacitane a ze viem ze aj liecba pomaha ze laparku som ochotna podstupit mozno po roku az by liecba nebola ucinna vtedy ked videl ze ma nepresvadci poslal ma rovno do CAR s tym nech tam rozhodnu ci je potrebna laparka alebo nie este v ten den ma lekarka vzala v CAR urobila zasa usg a skonstatovala ze vajecnky niesu v takom stave aby bola laparka potrebna ze pojdem na odbery lebo ze ona chce svoje vysledky a podla toho nasadime liecbu po prezreti vysledkov skonstatovala ze nasadime clostil otehotnela som na treti cyklus s clostilom a pregnylom a dakujem bohu ze som sa nedala zbytocne rezat .Pevne verim kocky ze aj vy budete o chvilku tehulky 🙂A este, otehotnela som az na 26 DC 😀 co som uz v ten mesiac necakala vobec a ono predsa si to tie vajecniky rozmysleli a ovulka bola ,neskor ,ale bola a dokonca s uspesnym koncom 🙂

mucha11
23. dub 2012

baby, ja tiež s napätím čakám ako dopadol tretí cyklus s clostilom. v sobotu by mala doraziť menštruácia, uvidíme. júúúúj, keby tak neprišla. už mi to fakt začína kvapkať na karbit.🙂