Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

kacule34
30. dub 2012

@isabellaa a nemozes byt tehu? 😉

isabellaa
30. dub 2012

@kacule34 keby...ale test bol uplne biely, ani duch 😒

kacule34
30. dub 2012

@isabellaa treba to jeste nabehne

bambul7
30. dub 2012

@isabellaa po vysadeni dufiku do tyzdna by vraj mrcha mala dojst, obvykle ale uz tak na 3.-4. den. takze v tomto momente ti (v dobrom) zavidim, lebo ja sa so spinenim trapim vzdy od 9.dna uzivania dufiku (mavam ho na 10dni) a konci to vecne hnusnou mrchou. a ako sa zda, ani tento mesiac nebude vynimkou ..
kedze nevies, kolky DPO si, tak na tvojom mieste pockam a zopaknem test o 2-3 dni. a ak bude negativny, tak o dalsie 2-3 dni a ked ani tak nedostanes, tak si zajdi po vyvolavacku. v konecnom dosledku, ak by si bola tehu, tak babatku len pomoze a ak nie, tak by ti mrcha potom mala dojst ...
@dadanr je pravda, ze dvojicky sa narodia spravidla predcasne a dost casto sa vykonava serklaz, ale mam kamosky, ktore to zvladli.len sa budes viac setrit, no 🙂

bambul7
30. dub 2012

@kacule34 neuveris, ale uz som z toho unavena. ja som sa na ten clostil dost spolahla. bolo to nanic min. mesiac, tento mesiac je to prakticky rovnaky scenar, akurat uz sme to brali tak lahsie, kedze bolesti pocas ovulky boli podstatne miernejsie... a bojim sa toho, ze ani buduci mesiac nebude lepsi...

kacule34
30. dub 2012

@bambul7 neboj sa, mojko. Clostyl nemusi zabrat hned.....a on prece pusobi jeste i po dobrani.....takze celkem treba pul roku. Vyjde to, neboj

bambul7
1. kvě 2012

@kacule34 lenze u mna clostil zabera. ja ovulku po nom mam. takze doktor povedal, ze pokial sa do troch mesiacov pocas neho neotehotnie, napriek tomu, ze prebieha ovulka, tak moze byt este problem inde. aj ked zatial som netusila, co tym chcel povedat... a snazit sa planovane dalsieho polroka nezvladam..

kacule34
1. kvě 2012

@bambul7 moja a manzel ma spermie vse ok? no tak zkusi pomoci spermijim treba vice k vajicku, neboj sa

bambul7
1. kvě 2012

@kacule34 my sme po missed abortion presli kompletnymi genetickymi testami obaja. u manzela je vsetko v poriadku, u mna az na tu ovulaciu takisto vsetko v poriadku. skusili sme od najvhodnejsej polohy cez pre seed gel vsetko. takze este uvazujem nad IUI a koncim. som z toho utahana.

mijadave
1. kvě 2012

ahojte kocky, tu je dnesna tabulka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...

govinda
1. kvě 2012

ahojte kočky 🙂
@mijadave vidím, že si tabulečku vylepšila 😉

milacik3
1. kvě 2012

@isabellaa jasne este zajtra skusim testovat....momentalne nemam ziadny test doma...ked kupim potom sa uvidi ci je to pravda alebo nie

kacule34
1. kvě 2012

@bambul7 neboj, moja, vsak niesi sama. My mame vysledky spermiogramu. V v Pronatalu rekli, ze je malinko snizena motilita, ale pry je vse ostatni v norme......snad kdyby to nebylo v poradku, tak by to rekli, ne? 😒

mijadave
1. kvě 2012

@govinda ahoj moja, ano, trosku ano 😀 ked budes chciet presun, tak daj vediet 😉 ako sa citis?

bambul7
1. kvě 2012

@kacule34 tak pokial vam nepovedali, ze mate nejaky problem a nejake obmedzenia, tak asi nemate.. netusim.. my sme mali spermiogram podla slov dr taky, ze "taky dobry som uz velmi davno nevidel"... takze ...

@mijadave ak mozem, rada by som zostala nadalej medzi vami, ale hlasim, ze vzdavam snazenie ohladne clostilbegytu. vobec sa po nom necitim dobre. od vcera mam strasne bolesti, navyse duphaston si vobec neplni svoju ulohu a vzdy po par dnoch jeho uzivania zacinam spinit, co vidim ako dost problem v pripade, ze chcem otehotniet. navyse je to pre mna velmi stresujuce, pre manzela tiez. cely nas zivot sa od potratu tocil iba okolo babatka. ubehlo nam 9mesiacov, ani nevieme ako. zabudla som sa tesit z toho vsetkeho krasneho , co mama, pretoze som na babo i napriek snahe nepripustat si to, bola dost upnuta. a teda sme sa obaja zhodli, ze parmesacna pauza nam velmi prospeje. nechceme, aby na babatko doplacal nas vztah ako taky....

mijadave
1. kvě 2012

@bambul7 moja, chapem Tvoje pocity... ja som si tym tiez presla, 2 roky mi ubehli ani neviem ako... tiez kvoli snazeniu... ale uz to nechavame tak... a mozno ked to nechas tak sa prave zadari 😉 budem velmi rada, ak medzi nami ostanes 😉 drzim Ti pasticky 😉

bambul7
1. kvě 2012

@mijadave dakujem 🙂 Zvazujem, ze dr. poprosim este raz o hormonalny profil, vysetrenie stitnej zlazy... zmenu duphastonu na utrogestan, kedze kazdy jeden cyklus po 7dnoch uzivania dufika spinim a to sa mi kontraindikuje s tehotenstvom.... a podla mna je nejaky dovod, preco k ovulke nedochadza a treba ho len najst a potom riesit...
este som sa chcela opytat, ako je to s tebou... u teba ovulka nedochadza? Zistili ti vlastne preco? Pri clostile si ovulovala, len sa tiez nepodarilo otehu? Vela otazok, viem.. len by som tomu rada prisla na klb nejako. a fakt sa mi to uz silit nechce za cenu milovania v krcoch a podobne 🙂

mijadave
1. kvě 2012

@bambul7 no so mnou je to zlozitejsie... vzdy som mavala dlhsie cykly, tak 37 dnove, ale pravidelne a s ovulkou... no pred vyse 3 rokmi som zacala brat hormonalne lieky kvoli pokozke spolu s antikoncepciou... po ich vysadeni sa mi uplne rozhasil cyklus... mala som 31 az 63 dnove... a pravdepodobne anovulaky... ff si nebol isty, kedy vyznacit ovu... 😒 po roku mi dr nasadil clostil, ovu bola pri nom vzdy... brala som ho 6 cyklov, no po 3. cykle som musela pauznut, spravili sa mi obrovske cysty a isla som na laparku... nepodarilo sa mi otehu, po vysadeni som skusala aj soju... nic... potom znova v novembri mi dr nasadil clostil, no s mm sme sa dohodli, ze uz by stacilo toho nacasovaneho keksiku, toho sledovania, nas vztah tym zacinal trpiet, boli sme podrazdeni obaja a na deti to tiez dobre nevplyvalo... ☹ takze jednoznacne rozhodnutie... koniec clostilu a meraniu BT... aj po vysadeni som mala ovu... tento cyklus som zacala merat BT znova, lebo sa mi zacal zas natahovat cyklus, tak som nasadila aj fytosoju a vyzera to, ze by sa mohol naspat skratit 😉 a o nejakom snazeni sa neda hovorit... jednoducho si to uzivame, ked mame chut a nedavame si pozor... takze ak sa zadari, bude fajn, ak nie, zivot ide dalej... kludne sa pytaj, ja nemam problem odpovedat 😉

bambul7
1. kvě 2012

@mijadave ja som od prvej ms ako este da sa povedat 12rocne decko, mala problem. dlllho nic a potom nemala konca kraja a davali mi dokonca ascorutin na to. ale bralo sa to ok, ved som bola este dieta. no a ked som mala 16, tak to bolo uz dost neznesitelne. bolesti a tolko tyzdnove krvacanie, tak to vyriesili HAK. jasne, vsetko bolo ukazkove, az kym po par rokoch som nechcela otehotniet. a prisiel problem. vysadena HAK a siahodlhe cykly aj 3mesiace. takze provera, potom duphaston a nakoniec zistili, ze su to vsetko anovulaky. otehu som po prvom cykle s clostilom. vlani, ako som pisala, tak po soji. len ja som si pred par rokmi presla konizaciou krcka kvoli CIN III... a HPV stale u mna pretrvava, nepodarilo sa to vyliecit. hoci tvrdili, ze to nema vplyv, tak uvazujem, ci to nie je dovod blaznenia organizmu.... a s mm nemame vlastne dieta, on moju dcerku vyzenil, tak obcas ma to trapi. ale ako pises, casom clovek z toho salie, planovany keksik, bolesti pocas a meranie bt a podobne. tiez uvazujem, ze bt chvilku necham, uvidim, co vysetrenia a zatial by som celkom bez gyne liekov zostala... ale som rada, ze tu je niekto, kto chape. nie ze by som ti babatko nedopriala, prave naopak... ved vies, ako to myslim 🙂

scarllette
1. kvě 2012

Ahojte 🙂 Rada by som sa podelila so svojim trapenim a taktiez dufam, ze sa najdu nejake tie drahocenne rady od Vas zienky 😉
Mam 30rokov a po dietatku velmi tuzim uz priblizne 5rokov. Bola som v 5rocnom vztahu, ktory sa ukoncil viac ako pred rokom. S tym partnerom sme sa za posledny rok a pol snazili o babiku a ked to neslo, ja som navstivila lekara, kde mi boli diagnostikovane polycysticke vajecniky a partner bol poslany taktiez na vysetrenia, ku ktorym sa staval uplne lahostajne a nezodpovedne. Do dnes sa ani ziadnych nezucastnil 😨 !!! Takze medzi nami nastali hadky a nakoniec sme sa rozisli, ale nezabudol mi povedat, ze si vzdy prial, aby som prave JA bola matkou jeho deti!!! Neuveritelny pokrytec...
Po rozchode som akosi hned vhupla do vztahu s muzom 30r, ktoreho velmi milujem, on mna tiez a samozrejme by som si priala mat s nim deti. Ked som sa snazila sa s nim o tom porozpravat, jeho reakcia ma nesmierne sklamala a ublizila mi...ze na to si este veru pockam, on sa na to neciti a minimalne 3roky nechce mat dieta. Snazila som sa mu vysvetlit ako nesmierne ja po detoch tuzim a ze tiez mam zdravotny problem a urcite sa mi to nepodari na prvy krat, no on o tom nechce ani pocut, dokonca mi tvrdi, ze ja nie som na deti este pripravena a ze len stresujem lebo si myslim, ze mi biju biologicke hodiny!!! Som z toho velmi nestastna a nesmierne ma to ubija. Co by ste mi poradili keby ste boli v takejto situacii? Cakat a dufat, ze zmeni nazor, ci ho opustit a hladat zase niekde inde a skusat stastie, som uz z toho naozaj unavena. Dakujem za Vas nazor 😵

mijadave
1. kvě 2012

@bambul7 jasne, ze viem ako to myslis a chapem, co prezivas... ja som mala pauzu v merani aj sledovani sa... no bolesti okolo ovulky mi ostali, takze sa neda celkom nesledovat... 😀 je to ale po takom case dost tazke vypnut... dlhsie mi to trvalo... ale teraz ozaj to meranie je len o zapisovani BT a take je to ine, ked nic nesilime a keksikujeme len ked mame chut a z lasky a hlavne, kedy sa nam chce... a ver mi, ze bola pauza dost dlha a teraz sa toho mm zas nevie nabazit 😀 nic moja, idem ja von, nasi ma volaju k nim posediet na zahradku a mozno nieco pogrilovat a musim zohnat deti... 😉 vecer tu budem zas, tak zatial pa 😉

kacule34
1. kvě 2012

@bambul7 moja, chápem Ta a fandim Ti. Prosim zostan tu s nami. Mam Ta rada, napriek ze sme sa nikdy nesetkali a nesetkame. Si dobry clovek a ja verim, ze sa vam podari mat babo

kacule34
1. kvě 2012

@scarllette moja, tezko povedat....ako dlho ste spolu? Ja velmi neverim, ze sa ludia menia.....ja som na partnera zatlacila kvoli dietatu, je mi 34 a este deti nemam.....no a taky nevedel..najprv povedal ze ano, pak nie......tak som to ukoncila....a on prisiel, ze ma velmi miluje a dieta take chce, len sa bal zodpovednosti. Tak neviem.......u nas by to bez rozchodu neslo....ale jestli by to zafungovalo i u vas...tezko rict. Jsi mlada, deti muzes mit s kymkolik jinym kdyz najdes toho praveho.....

bambul7
1. kvě 2012

@scarllette je mi luto, ze tvoj expriatel sa k tomu staval tak lahostajne a nakoniec mal este odvahu tvrdit to, co tvrdil, zial.. to su chlapi. nie vsetci vnimaju dieta ako dar. a myslim, ze to vnimaju inak ako my. Co sa tyka tvojho noveho vztahu, tak ja tak nezaujate mozem povedat snad len tolko, ze ak tomu spravne rozumiem, ste spolu len cca rok (mozno o nieco menej). a to je doba, po ktorej niekto skonstatuje, ze nasiel tu pravu, s ktorou chce rodinu , alebo sa na to este proste neciti a ty mas dve moznosti. bud si ochotna dat mu cas, pretoze skonstatujes, ze vo vsetkom ostatnom si rozumiete, je ti oporou, vies sa na neho spolahnut. alebo ho posles k vode, pretoze okrem spolocneho dietata by vas i tak nic potom nespajalo. Ja si myslim, ze je na zvazenie to vsetko.. vezmime si ciste hypoteticky, ze sa s nim rozides. chces vhupnut hned do dalsieho vztahu? a co tomu chlapovi povies hned po prvom rande? Ze tomu davas sancu, len ak je ochotny plodit hned a zaraz dietatko, len preto, ze ty po nom tuzis? Opat by si bola pri tom istom, co teraz. a sice, ze by si mu musela dat cas. pretoze chlapi, aj ked to nepriznaju vsetci, sa proste obavaju toho, ze to financne alebo psychicky nezvladnu. ale to je iba moj nazor. Ja , ako zena, chapem tvoju tuzbu po dietatku, aj obavy kvoli tomu, ze mas problemy, ktore pocatie komplikuju, ale ako pisem, pri nikom inom ani v buducnosti nemas istotu, ze hned bude chciet zakladat rodinu ... prajem ti, aby sa to cim skor pobralo nejakym dobrym smerom. skuste sa este raz porozpravat a poziadaj ho, aby na to pozrel tvojimi ocami..
@kacule34 dakujem, moja 🙂 za pochopenie a za tvoje slova 🙂 ja som tu naozaj rada. tesim sa z kazdej z vas, ktorej sa to podarilo a verte, ze kazdu jednu chapem, ake to je, ked s nadejou caka na //. a kazdu jednu, ktorej tie vytuzene // este neprisli.. no.. na kazdu z nas raz musi dojst 🙂

scarllette
1. kvě 2012

@kacule34 dakujem za radu, si zlata.... ako nahle pride prilezitost alebo spravnejsi moment skusim to nadhodit znovu a pritlacim, ale tiez sa musim priznat, ze sa toho tak trosku bojim....on je nesmierne tvrdohlavy a obavam sa, ze moze z neho vyjst, aby som si nasla niekoho kto mi to babo "urobi"...hmmm asi by mi to tym sice len ulahcil a dokazal ako mu vobec na mne zalezi, ci na nasej spolocnej buducnosti.

bambul7
1. kvě 2012

@scarllette asi ma nebudes mat rada za moj nazor, ale s pritlacanim (hlavne u svojskej osoby) by som bola opatrna. Moj manzel (ktory sa v podstate nemoze akoze len tak zbalit a odist si) mal tiez chvilku pocit, ze riesim iba dieta a presli sme si v januari takou krizou, ze rozvod som mala na spadnutie, pretoze mal pocit, ze ho mam iba pre splodenie dietata. ked som sa na to pozrela jeho ocami, tak som si pripadala strasne sebecky. pritom on tiez len chcel, aby som na par veci netlacila ( i ked teda on pre dieta bol rozhodnuty, ale nie pre milovanie z donutenia aj v dobe ked bol chory)..a vieme, ake my zeny sme, ked je tuzba po dietatku taka silna..
asi je to otrepane, ale skor by som zvolila rozhovor. ultimata a dokazovania vo vztahu nie su na mieste. je ine, ked @kacula34 mala tuto zalezitost uz vydiskutovanu s priatelom a on povodne suhlasil a len zazmatkoval, lebo sa zlakol. u teba je situacia trosicku ina, tak popremyslaj trosku .. rozchod nie je vzdy spravne riesenie.. a naozaj najst niekoho, kto ti hned slubi dieta.. moze byt v konecnom dosledku mozno lahke, ale otazne je,ci to dieta s tebou aj vychova... 😕

scarllette
1. kvě 2012

@bambul7 Dakujem pekne a velmi si vazim Tvoju radu, pekne si to napisala, urcite s Tebou suhlasim, ze vstupovat do dalsieho vztahu nie je najrozumnejsim riesenim a hned vystrasit prveho chlapa, ktory mi pride do cesty, ze ja chcem dietatko.
Mojmu partnerovi som vysvetlila, aby sa skusil do mna vcitit, ale on ma vzdy na to nejaku vyhovorku. Obavam sa toho, ze on sa ani nezmeni a ni nebude chciet menit svoje rozhodnutie. Urcite sa vsak o tom s nim este porozpravam, lebo zial u mna sa to stalo denno-dennym trapenim a utapanim sa, kde uz slzy prekonali smiech ☹ a to si uz vsimol aj on a podotkol aka som ina, ze uz sa tolko neusmievam ako na zaciatku vztahu.

bambul7
1. kvě 2012

@scarllette ver mi, ze to doverne poznam ... 😔 aj ked mm mi dal aspon sancu to skusit, absolvoval po mojom potrate vysetrenia a nebreptal ani raz kvoli tomu. ale i tak, ja som bola taka upnuta na babatko, ze presne ako pises, mm skonstatoval, ze som proste ina, ako ma poznal predtym...
myslim, ze rozhovor pomoze. a myslim, ze tu je namieste aj to, aby ste si vyjasnili, ak teda teraz babatko nechce, ci je ochotny nabuduci rok premyslat o zacati snazenia aspon. a ak nie, tak na druhej strane, ako pises, su vase priority od isteho bodu proste ine a zit vo vztahu, kde jeden nie je spokojny, tiez nie je asi najlepsie riesenie... drzim ti palce, aby ste nasli spolocnu rec a aby ta tvoj priatel dokazal pochopit...

kacule34
1. kvě 2012

@scarllette Mojko, este vydrz, rok je opravdu mala doba....spis si promluvit opravdu jak to vidi a tak.....pak sa rozhodnes, jestli opravdu vydrzis cekat napr dalsi 3 roky anebo to zkusis jinde. At tak nebo tak, drzim TI palce 😉

scarllette
1. kvě 2012

@bambul7 presne toto som Ti chcela napisat 😵 🙂 Nechcem mu davat ultimatum, ale porozpravat sa s nim este a dufam, ze sa anm podari najst nejaku tu strednu cestu, ci by sme mohli planovat a pokusit sa aspon na buduci rok a podla toho ako mi odpovie sa ja uz zariadim. Vies, lebo ja som nieco podobne zazivala vo vztahu pred tym, tahanie za nos, sluby a kde sme skoncili? Po 4rokoch vztahu som sa dozvedela, ze je moznost ze nemozem otehotniet prirodzenou cestou 😢
Inac prepac, ja sa tu len stazujem ale absolutne nepoznam Tvoj pribeh 😨 ? Ako je to s Tebou?
Zatial dakujem krasne pa