Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

kvietok1605
23. zář 2012

@anait snážime sa asi tak 16 mesiacov ja som najskôr mala problém s cystou mne nikdy nepraskol folikul a vždy sa urobila folikulárna cysta a dostávala som duphaston a čakalo sa kým sa cysta vstrebe ale nakoniec mi ju museli vyoperovať a v tom čase som skúsila čínsku medicinu, bylinky alchemilku myší chvosť, pakost a teraz beirem v rôznych fázach cyklu niečo iné a skúšam aj MACU a aj fytosóju som už brala

anait
23. zář 2012

@kvietok1605 nooo, to až tak veľa si toho neskúsila... 🙂

kvietok1605
23. zář 2012

@anait viem sú aj skúsenejšie ja som viac netrpezlivá ako skúsená 🙂

maximka33
23. zář 2012

@kvietok1605
@anait
díky za odpově´d, holky, jako není to nic strašného, ale rozhodně to trvá déle než obvykle. říkám si, jaké to asi je po injekci Ovitrelle. bohužel tento měsíc jsem si ji nemohla použít..

lucijeta
24. zář 2012

@anait taky začínám pochybovat, že ovu po pregnylu vůbec proběhla 😠 v den ovu 37,74 a dnes 3DPO jen 37,8
prosím tě co ti na to řekl dr. že se ti BT nezvýšila?

anait
24. zář 2012

@lucijeta nič, doktor BT vôbec nerieši...teda aspoň môj... ukázal mi tekutinu a prasknutý folikul a uzavrel to, že ovu bola...

mijadave
24. zář 2012

ahojte dievcata, tu je dnesna tabulecka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al... 😉
prajem vsetkym pekny dnik a uspesny zaciatok noveho tyzdna 😉

isabellaa
24. zář 2012

@kvietok1605 ahoj, zaujimalo by ma v roznych fazach cyklu, ze beries nieco....Napises aj co?Dakujem.
Alchemilku na zaciatku a po ovu vitex, pakost?

kacculle
24. zář 2012

@mijadave Ahojky, můžeš prosím upravit mé informace v tabulce? Clostik už neberu a nyní užívám Nosifol.
Děkuji K.

mijadave
24. zář 2012

@kacculle ahooooj, jasne, opravene 😉 a co je to ten nosifol?

lucijeta
24. zář 2012

@anait tak to jsi me uklidnila, ze je moznost, ze si ze me jen ta moje BT dela soufky

kstablova
24. zář 2012

Ahoj holky´, tak je vše v pořádku, dle paní doktorky je "špion" přesně tam, kde má být a ta tečka na UTZ vypadá zatím jak má vypadat 🙂.... jsem 5-6tt, na srdíčko bylo ještě brzy, další kontrola až za tři týdny. Tak Vám všem ještě jednou moc děkuji za velkou podporu!!! 😉 A VŠEM VÁM DRŽÍM PALCE !!!!! I na nohách 🙂

anait
24. zář 2012

@lucijeta ja celkovo môjmu tohtomesačného grafu nerozumiem...šak pozri http://www.fertilityfriend.com/home/anait 😀
takže buď aj ty v kľude

kacculle
24. zář 2012

@mijadave Je to nějaká novinka, co mi doporučili v lékárně (http://www.lekarna.cz/nosifol-sacky-20x5-5g/) zkouším všechno co se dá. Za měsíc jdu na gyndu a pokud nebudu těhu, pošupkáme do CARU. Tak drž palečky, máme poslední měsíc.. Minulý měsíc ovu zase nebyla, nyní jsem druhý měsíc po vysazení clostíku... Ale už druhý den mi pobolává v zádech a píchá u vaječníku, BT lehce stoupá, tak možná ovulka díky nosifolu přijde:o)) Pevně v to doufám, akorát je manžel nemocný, tak snad nám ta jeho rýmička a bolest v krku nebude bránit v pracování na mimi:o))

mijadave
24. zář 2012

@kacculle tak drzim pasticky, nech to pomoze a najdes co najskor krasne // 😉

mijadave
24. zář 2012

ahojte kocky, kedze rano skoro cestujem do KE na kontrolu, tak nebudem stihat tabulku a ani neviem, kedy pojdem spat, tak ju davam uz teraz, aj tak je uz utorok 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...
prajem Vam vsetkym pekny a uspesny den 😉

govinda
26. zář 2012

Ahojte kočky, prišla som vás pozdraviť a poslať vám tehu vírusíky, nech ste čoskoro bruškaté a pekne zaguľatené 🙂

@mijadave Vidím, že ma stále vedieš v tabuľke, tak tam môžeš aktualizovať, že čakáme dievčatko. A čo ty v Košiciach na kontrole?

anait
26. zář 2012

@govinda gratulujem...a povedz nám aj niečo pozitívne, ako sa vám to podarilo? 🙂

govinda
26. zář 2012

@anait no popravde ani netuším. Bola som 3. mesiac bez clostilu, čakala som už mrchu, aby som začala ďalšiu sériu s clostilom a mrcha nikde ... len dvojdňové špinenie namiesto mrchy 🙂 . A mesiac a pol som brala parlodel, pretože som mala zvýšený prolaktín, tak neviem, či práve toto mi k tomu nepomohlo 😉 Ja som už ani neverila, že otehotniem prirodzene a po lete sme sa chystali do centra na IVF a možno aj to, že som sa už zmierila s tým všetkým a netlačila som na pílu, tak aj to možno dopomohlo k fazuľke. Po tých rokoch som už fakt ani neverila 😀

anait
26. zář 2012

@govinda jéj, tak to je super...a prečo si brala clostil? nevadí, že sa vypytujem? 🙂

govinda
26. zář 2012

@anait jasné, že nevadí 😉 Ja som mala katastrofálne cykly, všetko anovulačné, s podozrením na PCO som bola v roku 2009 na laparke, ktorá nič nepotvrdila a tak ma začala dokopy dávať endokrinologička. Po pol roku liečby euthyroxom som mala cyklus aj bez vyvolávačky a po ďalšom pol roku mi začal cyklus aj s ovulkou. Cykly som mala dlhé, aj 45 -50 dňové, ale hlavne, že bola ovulka. Potom som otehotnela, ale v 6tt som o bábo prišla, to bolo v novembri 2010. Koncom minulého roka mi endokrinologička odporúčala nasadiť clostil, 3 mesiace som ho brala, skrátilo mi to cyklus, ale želané tehotenstvo nie. Po troch mesiacoch s clostilom mi skontrolovala hormóny a vybehol mi zvýšený prolaktín , tak mi nasadila parlodel a cca mesiac a pol som ho užívala, keď som vlastne otehotnela. Čo všetko malo to tehu vplyv netuším 😀
Samozrejme som do seba istý čas pchala kadejaké vitamíny, čajíky ... ale posledné mesiace pred otehu ee, ako hovorím, proste som sa zmierila s tým, že to takto nepôjde, prestala som si poriadne merať BT(už len tak sem-tam, aby som vedela, či vôbec bola ovu), prestala som brať vitamíny a zmierila som sa s centrom. Či aj toto to nejako ovplyvnilo neviem 🙂

mijadave
26. zář 2012

ahojte dievcata, tu je dnesna tabulka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al... 😉
@govinda ahoj moja, som rada, ze si sa ozvala 😉 jasne, ze Ta vediem v tabulke a uz som ju aktualizovala 😉 v KE som dopadla dobre, vraj sa to pekne hoji... len v praci som dopadla zle, dostala som vypoved 😢 no co uz, nic nenarobim, treba sa pozviechat a hladat pracu.... 😉
prajem vsetkym krasny dnik 😉

govinda
26. zář 2012

@mijadave dlhšie som tu nebola,tak ani neviem, čo ti bolo, že sa ti to pekne hojí a čo s prácou, to tiež neviem 😒
A čo sa týka tabulečky, termín pôrodu mám zatiaľ 26.12.2012, ale uvidíme, ako sa malá rozhodne, že kedy sa vypýta von 😀

mijadave
26. zář 2012

@govinda no bola som zas na operacii so zlatou zilou, dr tu v PP to trosku pokaslali... tak dr v KE napravali 😉 a co sa tyka prace, vcera som dostala vystup, lebo som bola na zastup pocas MD a ta mamina si to rozmyslela a nastupila do prace o 1,5 roka skor 😠 takze aj ked som na PN, tak mi ukoncili pracovny pomer a od 1.10. som nezamestnana ☹ ale co uz, zivot ide dalej 😉 a Ty sa mas ako? uz mate vybrate meno?

martina.an
26. zář 2012

@govinda ahoj,ja som tiež brala parlodel a sestrička mi povedala,že určite aj ten nám dopomohol k otehotneniu...

anait
26. zář 2012

@mijadave majú, Nina 🙂 má to tam napísané 😉 pekné meno... je mi ľúto s tou prácou, možno ti oddych prospeje...ak to tedanebude oddych pod tlakom chýbajúcich financií... 😖
@govinda ďakujem ti za popis...tak ktovie, čo k tomu prispelo, ale hlavne, že sa Ninočka podarila 😉 ja som 2 cykly brala clostil, tento druhý bol anovulák 😠 , teraz dávam pauzu a idem skúšať akupunktúru...

anait
26. zář 2012

@martina.an no ale ja sa už idem pozrieť, že čo to je ten parlodel ... aj ja ho chcem 😀 vymáte ako meno vybraté? 🙂

anait
26. zář 2012

no, používa sa aj na anovuláky...nadhodím pred doktorkom 😝

mijadave
26. zář 2012

@anait dakujem, nevsimla som si 😉 tak oddych to bude, ale tie financie chybat budu ☹ tak snad nebudem dlho bez prace 😉

govinda
26. zář 2012

@mijadave no tak to je na figu s tou prácou ☹ Držím palce, aby si si niečo našla, a prípadne aby si aj hneď otehotnela a nemusela by si nič s prácou riešiť 😉 Vybrali sme meno Ninka, ale ešte to nie je 100%, tak na 98% zatiaľ 😀
@anait ďakujem. Aj ja hovorím, že tá maličká je zázrak a doslova vymodlený, lebo som už neverila 🙂 A keby som nevidela rastúce bruško necítila, ako kopká, tak ani neverím, že som tehotná, lebo som fakt neverila 😀 . Ja som prvú sériu clostilu brala v roku 2007 ešte, ale nepodarilo sa otehonieť vtedy, aj keď ovu vtedy bola. Potom sme mali pauzu rok a pol so snažením a potom sa to začalo naplno v roku 2009, kedy som to riešila už s lekárom. Keď to tak vezmem, tak sme sa snažili fakt zopár rôčkov 🙂 Parlodel sa dáva vtedy, keď je zvýšený prolaktín. Je to hormón, ktorý je normálne prirodzene zvýšený počas tehotenstva a počas kojenia a práve on môže zabraňovať otehoitneniu, pokiaľ je zvýšený mimo tehu. Parlodel mi prolaktín znížil a možno práve to dopomolo k otehu