Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

scarllette
1. kvě 2012

@kacule34 ano moja skusim, porozpravam a zariadim sa...dakujem krasne, ste fakt zlate 🙂

kacule34
1. kvě 2012

tady su same zlate holky, mne chybaju take priatelky tu v Prahe......Slovenky su ine, ine, ine...lepsie. A za tim si stojim. Ja sa na SLovensku narodila ale zila som tam len do prvych narodenin, takze Slovenka niesom, ale inklinujem ku Slovakom 😀

bambul7
1. kvě 2012

@scarllette mne to nevadi. tieto fora su prave na to, ze tu clovek moze napisat, co citi, bez toho, aby bol nepochopeny. totiz tieto veci chapu najlepsie prave ludia, ktori ich prezivaju, alebo ktori si tym presli . takze ak ti to pomoze, kludne sa tu stazuj 🙂
moj pribeh je ako snad tisicky inych. nepravidelna ms odkedy si pamatam, liecenie HAK vyhovujuce az do doby, nez clovek dospeje natolko, ze skonstatuje, ze je nacase mat rodinu. dva roky snazenia, nez sa niekto namahal urobit vysetrenia. slo o anovulacne cykly, dostala som clostilbegyt a bola z tych stastnych, ktore o par mesiacov kocikovali. Dcerka bude mat uz 8rokov. kedze moj ex sice bol ochotny snazilkovat sa (skor mi to pride, ze bol posadnuty sexom a tak mu moja tuzba po dietati vyhovovala), ale nebol uz ochotny starat sa o dieta, ktore bolo dokola chore, zostala som s malou sama. medzitym este jeden nepodareny pokus o vztah... az sa raz usmialo slniecko a ja mam dnes mojho manzela, moja mala ocina, teda mame cloveka, co nas lubi. ked som sa 3tyzdne po svadbe dozvedela, ze sme tehotni, vyskakovali sme od radosti. v 9/3 tt som podstupila kyretaz. babatku nebilo srdiecko, podla sona bolo mrtve niekedy od 7.tyzdna. nakazana pauza, od decembra snazilkovanie, opat anovulaky, opat clostil, druhy (zda sa) neuspesny cyklus. neziaduce ucinky dost tazko zvladatelne, kratka lutealna faza, spinenie.. a tak sme sa rozhodli, ze to nechame tak, zopakujeme opat nanovo vsetky vysetrenia a snad sa najde riesitelna pricina..
Inak, este stale zvazujem, ze ak by mi doki zmenil duphaston na utrogestan, tak by som ten posledny cyklus nejako vydrzala @mijadave mozno len dufik nestaci, vraj niekto na utros reaguje lepsie. a ak sa to nepodari, viac cyklov uz i tak nemam a budem spokojne spavat, ze som sa na to nevykaslala. Mm s tym suhlasi, vraj pokial ja to zvladnem. Dnes som to navrhla pri veceri a povedal mi, ze mam zajst zajtra k dr, porozpravat sa s nim a on sa prisposobi mojmu vyberu... strasne ho lubim..

bambul7
1. kvě 2012

@kacule34 myslim, ze je jedno, akej si narodnosti. neda sa to skatulkovat. vsade sa najdu ludia s dobrou dusou, aj blbci 🙂

govinda
1. kvě 2012

@mijadave cítim sa dobre, zatiaľ sa veľmi ako tehulka necítim 😀 Akurát bývam unavená, chodím často cikať a bolia ma prsia, ale tie ma boliejavú pred mrchou stále, tak to som už zvyknutá.
Zajtra idem ešte raz k lekárovi, lebo v pondelok sa mu nepozdával ultrazvuk, tak ak to bude ok, tak ma zajtra prehodíš 😉 . Zatiaľ jediné potvrdenie o tehu mám len pozitívny testík koľajničkový a dvakrát potvrdené hcg z krvi z labáku 🙂

mijadave
1. kvě 2012

@kacule34 ja som sa zas narodila na morave, rodinu mam velmi miesanu, cize nie som ani ceska ani slovenka, som mix, no najviac inklinujem a su mi najblizsi moravaci 😉 tam su velmi mili ludia a to nemyslim len tu rodinu, co tam mam 😉
@bambul7 mas doma poklad 😉 to je super, ze Ta tak podporuje... moj mm ma tiez podporoval, no ked videl, ako sa viac a viac trapim, trapil sa aj on a tak sme sa dohodli, ze koniec s liekmi 😉 a suhlasim, najdu sa blbci v kazdom narode 😉
@govinda to som rada, ze sa citis dobre, drzim pasticky na zajtra, nech je vsetko ok a veeeeeelmi rada Ta presuniem do tehu tabulky 😉

bambul7
1. kvě 2012

@mijadave on presne podotkol, ze ja som ta, ktora si to najviac vytrpi, takze podla mojho rozhodnutia. a kedze nam i tak zostava len ten jeden mesiac. .. ale zalezi na tom, co povie doktor este na ten duphaston a utrogestan. ak skonstatuje, ze to nepovedie k zlepseniu, tak to rovno necham tak, pretoze viem, ako dopadne dalsi cyklus. a clovek sa len trapi cely mesiac, asi ti nemusim pisat, ze o normalnom zivote sa neda ani hovorit.. mam dceru, ktora ma tiez potrebuje a pri plnom vedomi a v plnom nasadeni a nie dni tipu "je mi nanic, prepac, pohraj sa sama". nechcem to tak. a nemozem to tak robit. takze som rada, ze mm to vzal takto a kedykolvek (aj uprostred cyklu), ak budem vidiet, ze to je nanic, tak s tym prestanem, aj keby mi tie lieky zmenil. proste nejako som to vsetko prehodnotila . a dlho som to mala na jazyku, takze mi odlahlo, ze to mm takto vzal. 🙂

mijadave
1. kvě 2012

@bambul7 to je naozaj super, fakt, nie kazda ma manzela, ktory ju takto podporuje... je to super, tesim sa s Tebou... chapem, co prezivas, presne som tym prechadzala... presne, venuj sa viac rodinke, ktoru mas doma a babo casom pride... 😉 viem, ze Ti to urcite vela ludi povedalo, teda mne urcite... a hlavne teraz, ked som zmenila pracu, ze to urcite bude zakon schvalnosti... ale neriesim... uvidime... je mi fajn, uz mi nevadi, ze moje kamosky uz zacali dalsie kolo v tehulkovani, tehuliek mam v okoli straaaaaaaaaaasne vela... zo zaciatku som plakavala, depkovala... ale nikam to neviedlo a hlavne to neprospievalo rodine... teraz sa uprimne s nimi dokazem tesit... dokonca som mala susedinu dcerku na rukach, ktora ma 2 tyzdne 😉 je to super pocit, ze ma to uz nezoziera... samozrejme, ze sem tam mi pride luto, ale uz to nie su tie hrozne stavy, chvilu posmutnim a o chvilu je fajn 😉 drzim pasticky, nech to zajtra dopadne ok u dr... daj potom vediet 😉

bambul7
1. kvě 2012

@mijadave mne sem z casu na cas chodi take 1,5 rocne dievcatko na strazenie. a presne, budem cas venovat rodinke ;) Zajtra tam zabehnem a urcite dam vediet... 🙂

mijadave
1. kvě 2012

@bambul7 ok, budem cakat, hoci v praci sa mi neda, ale ked pridem domov, urcite kuknem 😉

bambul7
1. kvě 2012

zajtra sa citame.. bru nocku prajem. mini uz buva, ja to vidim tiez na kute 🙂

mijadave
1. kvě 2012

@bambul7 jasne... tak dobru... ja musim pockat, kym mi zaschne lak na nechty 😀 ale som tiez hotova, celu zahradu som sama spravila a posadila, prala a varila, no som rada, ze som... 😎

mijadave
2. kvě 2012

dobre ranko dievcata, tu je dnesna tabulecka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...

vsetkym prajem krasny slnecny dnik 😉 ja frcim do prace, pa

milacik3
2. kvě 2012

Baby aj dnes som mala pozitivny test ...len sa netesim ale obavam sa co to znamena ☹
1. pondelok (kazetovy) mamatest pozitivny slaba viditelna ciarka....
2. streda (dnes) - pruzkovy mamatest pozitivny slaba viditelna ciarka...
porovnavala som tie ciarky a zdaju sa mi rovake....Je mozne ze je to sposobene tým ze je to iny druh mamatestou, alebo ide o to ze mi vobec nesstupa HCG alebo je to mimotehu - citala som ze vtedy nestupa HCG ☹ bojim sa...neviem co robit....
este jeden test mam pruzkovy a ten asi vyskusam az cez vikned.....
chcela som ist na krv ale ked.....mam len slabe ciarky....tak neviem...asi tam nepojdem na co.. 😢

kacule34
2. kvě 2012

@milacik3 a kolik mas po ovulaci, moja? A nepichali ti Pregnyl?

kacule34
2. kvě 2012

@mijadave Moja, Ja sa narodila v Piestanoch, bydlela 10 rokou na MOrave, pak v Ceskych BUdejovicich a teraz v Praze.......Maminka bola Ruska / zomrela mi pred dvoma rokmi ☹ a tatinek je Cech / Taky som mix 😉

kacule34
2. kvě 2012

@bambul7 to ano, ale s vami tu, je mi velmi dobre

milacik3
2. kvě 2012

@kacule34 po ovulacii by to malo byt 15 dni ak teda bola v ten den co si myslim...lebo som mala bolesti tak si myslim ze bola ovulka....A nie prognyl mi vobec nepichali... ja som na folikumetrii bola v 10DC....a dnes som 31DC

bambul7
2. kvě 2012

@milacik3 ja som to uz spominala, ale tak zopaknem 🙂 Zalezi na tom, aku citlivost maju dane testy. ak su oba s rovnakou citlivostou, tak pri rovnakej znacke su rovnako citlive, pretoze to sa proste vyrobia testovacie pruzky (vsetky rovnake) a niektore sa potom dokoncia tak, aby zostali iba ako pruzky a niektore sa daju do "kazety" .

ale k hCG. ano, hCG by mala na zaciatku stupat cca kazdych 48 hodin dvojnasobne, ale to neznamena, ze bude automaticky kazdej kontinualne tmavnut, aj keby tehotenstvo prosperovalo. ak by nestmavla do 5 dni, tak je to prinajmensom divne. Na tvojom mieste sa urcite nespolieham na to, ako mi rychlo tmavne ciarka a neodvijam od toho narast hCG, je to velmi klamlive. Ja som nosila 2tyzdne mrtve babatko od viac nez 7.tt a napriek tomu mi hCG aj podla dynamiky , co sa robi z krvi, stupalo kazde dva dni cca o 20 000 jednotiek ... dokonca mi malicko stupalo este aj po kyretazi a robili mi opakovane odbery, potom sa to ukludnilo, klesalo az som mala test biely.
Tym chcem povedat, ze mozno je vsetko ok a test proste reaguje tak, ako reaguje. krv po pozitivnom tehu teste je na mieste, pokial si v liecbe clostilbegytom a tvoj lekar ta urcite nevyhodi spomedzi dveri...

milacik3
2. kvě 2012

Ako je to z testami...ked mam napr. citlivost 10....to znamena ze ak tam mam // ciarky a nezalezi ake su silnej farby...tak je tam hladina HCG je okolo 10 ? keby nebola 10 tak neukaze to vobec ?

milacik3
2. kvě 2012

@bambul7 hm dobre dakujem...chcela som ist aj kvoli tomu aby som sa porozpravala kvoli dufastone ze aby vedela doktorka ze ho uzivam...ale som bola zmetena ked som pouzila ten isty druh mamatest....len teda iny druh a nezbadala som ziadnu zmenu...tak...som aj chcela ist doktorke piatok na krv ale neviem ci mam ist...ci mi nepovie ze idem skoro... To asi nie vsak? :-/ no ja som si kupovala cistlivost 10 obidva testy....ale este mam 1 test doma pruzkovy...
a dakujem ze vysvetlenie...asi tam teraz idem zavolat uvidim co mi sestricka povie...

bambul7
2. kvě 2012

@milacik3 no neviem, ako to mate vydiskutovane, ale mne doki povedal, ze mam brat dufik 10 dni a ak zistim neskor, ze som tehu, tak ho okamzite nasadit naspat. Okrem toho povedal, ze minimalne na krv sa mam zastavit. na ultrazvuk volaju najradsej az tak po 5.tt,kedy zacina uz aj akcia srdiecka. ja ked som bola 4.tt vlani, tak nebolo nic vidiet, ani bublinku. krv mi tiez nezobrali, ale to som nebola po stimulacii clostilom. pri clostile je postup iny a doktori maju tehu radi pod kontrolou.... takze neriesila by som intenzitu testu. ani dokine to nemusis spominat. povedz, ze si spravila dva testy, oba pozitivne. a ze si po clostile a chces odber. uvidis, co ti povie. 15.dc je sice este malicko a obycajne pokial nie si po liecbe neplodnosti, tak ta neriesia skor ako tyzden po vymeskani menzes ale toto je fakt ina situacia. hlavne klud. naozaj ti mozem zodpovedne prehlasit, ze intenzita ciarok je oblbovak a kazda sme ina a u kazdej hcG stupa inak.

bambul7
2. kvě 2012

@milacik3 ano, keby si si robila teraz 20tkovy test, je mozne, ze ti este nic neukaze, alebo este slabsiu ciarku.
a ked mas desiatkovy, tak sa zosilnie podla toho, kolko mas momentalne v moci koncentraciu hcG. ta je ovplyvnena aj tym, ci nejdes aj v noci cikat (ak robis ranny test), ci v noci nepijes o malicko viac.. a podobne. takze klud 🙂 najistejsia je krv a potom ultrazvuk. dokym ta nemaju na ultrazvuku, tak to beru aj tak ako biochemicke tehotenstvo. a knizka sa dava od 10,.tt, castejsie az od 12.tt

milacik3
2. kvě 2012

@bambul7 dakujem ti pekne za nazory....tak volala som a sestricka povedala ze nevie...ale ze sa spyta doktora lebo ona samovolne nemoze odorat krv...az to povie doktor...a ako ho poznam tak asi bude suhlasit...uvidim..ze v priebehu dna mi zavola ci mam ist piatok na krv alebo nie...tak sa uvidi...ale aj tak ten vysledok by som vedela az mozno v stredu ked utorok je zase sviatok...tak uvidim 🙂 ja viem ze do toho 3 mes. je to take...rizkove..a preto sa az tak neradujem...ked som nebola na utz tak nemam istotu ze je vsetko v poriadku

kacule34
2. kvě 2012

@milacik3 no tak to vyzera ze jsi tehu 😉

milacik3
2. kvě 2012

@kacule34 tak to sa este uvidi 🙂

iinka
2. kvě 2012

@mijadave ahoj, dávno som tu nebola, a zas nová tabulka..úplne super, šikulka si🙂

kacule34
2. kvě 2012

Holky, ak som mala BZ 36,8 celych 5 dni po sobe, pak som bola na UZ, folik 18mm a dali pregnyl a tentyz den som mala 36,5, vcera tiez 36,5 a dnes 36,7, tak ten posledny den 36,5 bola pravedepodobne ovulka? ??

kacule34
2. kvě 2012

@milacik3 Drzim Ti vsechny pesti !!!!!

milacik3
2. kvě 2012

@kacule34 dakujem ti snad to vyslo...